dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 149 z 155
Pokaż wyniki od 2.961 do 2.980 z 3100
  1. #2961
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Ja mam Robota AL-KO 500E i jestem zadowolony,AL-Ko ma też dostępne modele na wieksze powierzchnie,zobacz na ich stronie,poszukaj jakiegoś dealera który ci doradzi jaki model byłby dla ciebie najlepszy,musisz porównać z robotami konkurencji bo być może dla ciebie będą istotniejsze przy wyborze inne rzeczy niż dla mnie,natomiast nie polecam ci robotów produkcji chińskiej bo możesz wtopić tylko pieniądze
    Przecież TY jesteś dealerem, czy tam serwisantem
    Od weliu lat promującym tu jedyną prawilną firmę...
    Taki z Ciebie "użytkownik", jak ze mnie panczenista

    Co do robotów "chińskich" - no cóż - kiedyś koreańskie samochody, czy elektronika (LG, Samsung) były przedmiotem drwin mało zorientowanych ludzi.
    Teraz tacy ludzie dyskredytują sprzet z Chin... Efekt będzie podobny.

    Mam kosiarkę automatyczną chińskiej firmy, która na tym rynku jest tylko dwa lata krócej, niż ww firma.
    Firma (patrząc po liczbe użytkowników na forum roboter-forum.com) bardzo popularna w Europie Zachodniej
    Mam trzy lata gwarancji, a robot robi to, co do niego należy
    Wprawdzie @michalbyk sugerowal rok temu, że trawnik przycinany markowym sprzętem jest bardziej zielony, ale na zdjęcia porównawcze czekamy do dziś
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #2962
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Przecież TY jesteś dealerem, czy tam serwisantem
    Od weliu lat promującym tu jedyną prawilną firmę...
    Taki z Ciebie "użytkownik", jak ze mnie panczenista

    Co do robotów "chińskich" - no cóż - kiedyś koreańskie samochody, czy elektronika (LG, Samsung) były przedmiotem drwin mało zorientowanych ludzi.
    Teraz tacy ludzie dyskredytują sprzet z Chin... Efekt będzie podobny.

    Mam kosiarkę automatyczną chińskiej firmy, która na tym rynku jest tylko dwa lata krócej, niż ww firma.
    Firma (patrząc po liczbe użytkowników na forum roboter-forum.com) bardzo popularna w Europie Zachodniej
    Mam trzy lata gwarancji, a robot robi to, co do niego należy
    Wprawdzie @michalbyk sugerowal rok temu, że trawnik przycinany markowym sprzętem jest bardziej zielony, ale na zdjęcia porównawcze czekamy do dziś
    Widać głupota ludzka nie zna granic,jak zwykle u ciebie wszystko jest najlepsze,chińskiego sprzętu wyrzucanego na śmietnik są tony,taka jest jego jakość w wiekszości ale nasz Janusz fotohobby jest zadowolony że zapłacił trochę mniej i jest cwańszy od innych głupszych,ja przynajmniej mam jakies wsparcie techniczne i serwis za rogiem,ktoś robota zabiera na zimę i przywozi mi przed sezonem po przegladzie a co masz ty ?? nic,jesteś w niebo wzięty że jeszcze działa i awaryjnie trzymasz kosiarke w komórce bo jak się coś spierniczy to trawa cie zarośnie,oczywiście że lepszy układ tnący daje lepszy efekt ciecia przez co trawa ma lepszy wzrost a jak chcesz zdjęcia trawy to podziel sobie trawnik na części kup drugiego robota innej firmy,być może zobaczysz jaki będzie efekt i nie szukaj głupszego od siebie

  3. #2963
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał boru Zobacz post
    proszę o poradę w wyborze kosiarki.
    1. miska kosiarki oraz nóż powinny być solidne - to ze względu na dosyć kamienisty trawnik i psy które też co jakiś czas tez coś wykopią.
    2. zastanawiam się czy kosz plastikowy czy materiałowy - jakie tu są różnice?
    3. regulacja obrotów - to chyba średnio przydatne, co? aczkolwiek na kilku prostych, szczególnie jak się ściemnia lub nadciąga deszcze to chciałoby się pocisnąć szybciej.


    Zależy mi na tym aby:
    - była lekka (często manewruję i cofam kosiarką)
    - była mocna
    - napełniała kosz na maksa i nie zapychała kanału dolotowego
    - w miarę cicha
    - i jak najmniej awaryjna


    [/URL]jak widać różnią się silnikiem. Czy te 500pln do silnika Hondy warto dopłacać?
    Kosz z tworzywa lepiej utrzymać w czystości bo tylko ochlapiesz wodą i po sprawie

    regulacja obrotów jest raczej zbędna bo i tak powinniśmy kosić na maxymalnych obrotach a te regulacje to jest więcej do psucia

    o nabijanie kosza na full tu bym się nie martwił nawet jak trawa jest wilgotna

    osobiście ja bym do silnika Hondy nie dołożył ale sa tacy co lubią mieć bardziej znany napis

  4. #2964
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Widać głupota ludzka nie zna granic,jak zwykle u ciebie wszystko jest najlepsze,chińskiego sprzętu wyrzucanego na śmietnik są tony,taka jest jego jakość w wiekszości ale nasz Janusz fotohobby jest zadowolony że zapłacił trochę mniej i jest cwańszy od innych głupszych,ja przynajmniej mam jakies wsparcie techniczne i serwis za rogiem,ktoś robota zabiera na zimę i przywozi mi przed sezonem po przegladzie a co masz ty ?? nic,jesteś w niebo wzięty że jeszcze działa i awaryjnie trzymasz kosiarke w komórce bo jak się coś spierniczy to trawa cie zarośnie,oczywiście że lepszy układ tnący daje lepszy efekt ciecia przez co trawa ma lepszy wzrost a jak chcesz zdjęcia trawy to podziel sobie trawnik na części kup drugiego robota innej firmy,być może zobaczysz jaki będzie efekt i nie szukaj głupszego od siebie
    Powiem Ci tylko tyle - różnica tysiąca zł w tą, czy tamtą nie miała żadnego wpływy na mój wybór.
    Po prostu Worx miał funkcje, której potrzebowałem, gdyby taka miała Gardena, Bosch, Robomow, to kupiłbym inną - bo w przeciwieństwie do Cienie nie podnieca mnie nazwa na obudowie
    Jestem hardzo zadowolony tego, jak pracuje. Dokładna, cicha, przejeżdża przez wąskie przesmyki na trawniku, modularna - można ją rozbudować o potrzebne elementy.
    Zamontuj i zapomnij.

    Jeśli nie wiesz po co warto mieć klasyczna kosiarkę , to oznacza, że masz marne pojęcie o pielęgnacji trawnika.
    Liście, pozostałości po wertykulacji doskonale zbiera klasyczna kosiarka.
    Poza tym mam też trawnik przed ogrodzeniem.
    To teraz błyśnij i napisz coś w o wyższości układu tnącego kosiarki Alko nad Worx - no i pokaż efekt jej pracy na swoim trawniku.

    Dlaczego ktoś zabiera ci kosiarkę poza sezonem ?
    Na przegląd? Ile to kosztuje ?
    I dlaczego ktoś musi ci to robić, skoro tym handlujesz ?

    PS - używaj może znaków przestankowych (konkretnie kropki),
    Ciężko się czyta,Twój słowotok.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 01-05-2021 o 16:26
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #2965

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    OOOO widzę wszechwiedzący fachura się trafił,piszesz tak samo jak z tymi"dobrymi kosiarkami Nac"poczytaj w necie to może to zrozumiesz co jest ważniejsze,nie ważne co kto podaje tylko co jest ważniejsze w silniku,widać twoja wiedza sprowadza się do danych w instrukcji obsługi
    Zamiast udzielać porad przyłazisz tu aby odreagować swoje chyba niepowodzenia zawodowe bo sprzęt nie schodzi (wiadomo jaki) bo ludzie zmądrzeli i kupują chińszczyznę która nie ustępuje jakościowo sprzętowi wiadomo jakiemu.
    Natomiast co do wymiany poglądów to z Tobą nie ma żadnych bo na zadanych przeze mnie kilkanaście pytań Tobie na ani jedno merytorycznie nie odpowiedziałeś.
    Wiedzę mam odpowiednią i nie teorie którą tu zawalasz forum interpretując ją na dokładkę chaotycznie, tylko praktyczną z eksploatacji i napraw.

  6. #2966

    Domyślnie

    Cytat Napisał boru Zobacz post
    proszę o poradę w wyborze kosiarki.
    1. miska kosiarki oraz nóż powinny być solidne - to ze względu na dosyć kamienisty trawnik i psy które też co jakiś czas tez coś wykopią.
    2. zastanawiam się czy kosz plastikowy czy materiałowy - jakie tu są różnice?
    3. regulacja obrotów - to chyba średnio przydatne, co? aczkolwiek na kilku prostych, szczególnie jak się ściemnia lub nadciąga deszcze to chciałoby się pocisnąć szybciej.

    Nie wiem ale piszesz tak jakbyś mało co wiedział. Otoż zacznijmy od trawnika, piszesz że kamienisty co dla kogoś kto jest w temacie jest nie do przyjęcia. W trawie nie mogą znajdować się żadne przedmioty a w szczególności kamienie. Jak przygotowuje sie i zakłada trawnik nie będę tu rozpisywał bo nie ten temat, zaakcentowałem tylko że Twój problem z kamienistym trawnikiem nie jest argumentem przy wyborze kosiarki.
    Z koszem z materiału jest ten plus że na zimę go łatwiej schować bo zajmuje mniej miejsca i przy ewentualnym uszkodzeniu tez go łatwiej naprawić. Plastykowy gdy popęka jest praktycznie do wymiany na nowy.
    Regulacja obrotów posiada praktycznie każda kosiarka ale to nie ma znaczenia bo kosi na maxa a i tak przy obciążeniu silnik sam sobie dodaje "gazu" ma samo-regulator.

    Cytat Napisał boru Zobacz post
    Zależy mi na tym aby:
    - była lekka (często manewruję i cofam kosiarką)
    - była mocna
    - napełniała kosz na maksa i nie zapychała kanału dolotowego
    - w miarę cicha
    - i jak najmniej awaryjna
    .
    Jeżeli masz dużo manewrów to kosiarka raczej bez napędu.
    Co do mocy to mocna dla kogoś może oznaczać że musi mieć 6 KM a dla drugiego 3 KM. Na Twoje potrzeby wystarczy gdy silnik będzie miał 3,5 - 4 KM.
    Jeżeli kosz będzie napełniony do pełna to w każdej kosiarce wlot będzie zapchany a silnik będzie się lekko dławił.
    W miarę cicha? tez nie wiem co pod tym pojęciem masz na myśli. Na pewno każda kosiarka spełniają normy co do poziomu hałasu. O ile przeszkadza Ci hałas zawsze możesz zastosować ochronniki słuchu przy koszeniu.
    Z awaryjnością to ni,t Ci nie zagwarantuje, nawet najlepsze, najdroższe samochody się psują.

    Co do silników to prawda jest taka że silniki Brigsa praktycznie zdominowały firmowe kosiarki i Honda która jest montowana w wielu urządzeniach różnych firm. Do owych silników w razie potrzeby kupisz części zamienne w dobrej cenie, natomiast co do innych może być problem ze względu choćby na produkcję silnika "jednorazową" do którego nie ma części zamiennych.
    Tak przeanalizowałem te kosiarki które zalinkowałeś i powiem Ci że za te pieniądze można kupić coś lepszego.

  7. #2967

    Domyślnie

    witam wlasnie szukam jakiejs kosiarki cis polecicie sprawdzonego ?

  8. #2968

    Domyślnie

    Cytat Napisał sasik Zobacz post
    witam wlasnie szukam jakiejs kosiarki cis polecicie sprawdzonego ?
    Dużo można polecić ale trzeba znać do czego i do jakiej kwoty, bo Ty zadałeś pytanie typu "chce kupić auto polecicie jakieś sprawdzone"

  9. #2969
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał sasik Zobacz post
    witam wlasnie szukam jakiejs kosiarki cis polecicie sprawdzonego ?
    Dobrze sprawdzają sie niebieskie
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #2970

    Domyślnie

    mysle ze tak do 2 tys a do koszenia jakies 6 ar.

  11. #2971
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    proszę o poradę w wyborze kosiarki do 2.500 (maks 3.000)pln
    miska kosiarki oraz nóż powinny być solidne - to ze względu na dosyć kamienisty trawnik i psy które też co jakiś czas tez coś wykopią.

    Zależy mi na tym aby:
    - była lekka (często manewruję i cofam kosiarką)
    - była mocna
    - napełniała kosz na maksa i nie zapychała kanału dolotowego
    - jak najmniej awaryjna

  12. #2972

    Domyślnie

    Cytat Napisał boru Zobacz post
    proszę o poradę w wyborze kosiarki do 2.500 (maks 3.000)pln
    miska kosiarki oraz nóż powinny być solidne - to ze względu na dosyć kamienisty trawnik i psy które też co jakiś czas tez coś wykopią.

    Zależy mi na tym aby:
    - była lekka (często manewruję i cofam kosiarką)
    - była mocna
    - napełniała kosz na maksa i nie zapychała kanału dolotowego
    - jak najmniej awaryjna
    Przecież już zadałeś to pytanie i otrzymałeś odpowiedzi więc po co spamujesz dalej forum??
    Cytat Napisał boru Zobacz post
    proszę o poradę w wyborze kosiarki.
    1. miska kosiarki oraz nóż powinny być solidne - to ze względu na dosyć kamienisty trawnik

    Zależy mi na tym aby:
    - była lekka (często manewruję i cofam kosiarką)
    - była mocna
    - napełniała kosz na maksa i nie zapychała kanału dolotowego
    - w miarę cicha
    - i jak najmniej awaryjna


  13. #2973
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Nie wiem ale piszesz tak jakbyś mało co wiedział. Otoż zacznijmy od trawnika, piszesz że kamienisty co dla kogoś kto jest w temacie jest nie do przyjęcia. W trawie nie mogą znajdować się żadne przedmioty a w szczególności kamienie. Jak przygotowuje sie i zakłada trawnik nie będę tu rozpisywał bo nie ten temat, zaakcentowałem tylko że Twój problem z kamienistym trawnikiem nie jest argumentem przy wyborze kosiarki.
    Ale Ty /moderowano/ jesteś. Odgrywasz tu speca a /moderowano/ farmazony jak mało kto. Co znaczy nie mogą się znajdować? Znajdują się i już. Taka ziemia. Co Ty myslisz, że każdy zakłada teraz nowy trawnik? Jeszcze mi napisz, że należy wyzbierać kamienie. Tylko weź /moderowano/ pod uwagę, że ktoś może mieć psy któe mu te kamienie rozkopują..

    Jeżeli masz dużo manewrów to kosiarka raczej bez napędu.
    Kolejny farmazon. Przestań tu pisać bo ludize którzy nie mają pojęcia o koszeniu kupią sobie coś bazując na Twoich radach i będą mieli na twarzy banana ale w do góry nogami. Weź pod uwagę, że przy częstym manewrowaniu kosiarką z koszem trzeba wkładać dużo siły. Więc przynajmniej do przodu napęd jest potrzebny. A lekka ma być, aby tam gdzie napędu nie włączysz można było ją ręcznie pchać i ciągnąć. I pomyśl, że oprócz terenów gdzie manewrowania jest dużo może jeszcze być teren otwarty gdzie bez napędu to trochę katorga.

    Jeżeli kosz będzie napełniony do pełna to w każdej kosiarce wlot będzie zapchany a silnik będzie się lekko dławił.
    Co ty powiesz? /moderowano/ , pisałem, że zależy mi, aby kosz ładował się na maksa (bo poprzednia kosiarka alko 46BR comfort) przy wilgotnej lub dłuższej trawie zapełniała kosz w 1/2 - 1/3 i blokowała wtedy wlot.

    Z awaryjnością to nikt Ci nie zagwarantuje, nawet najlepsze, najdroższe samochody się psują.
    /moderowano/ dawno mnie tak nie zirytował ktoś kto chciał mi pomóc. Najlepiej więc nie patrzeć czy które samochody są mało awaryjne? Wg Ciebie nie ma znaczenia jakość producentów?
    powiem Ci że za te pieniądze można kupić coś lepszego.
    Rozumiem, że polecisz mi tu jakiegoś wypasionego NACa czy innego chińćzyka z bajerami, który rozsypie się po 2 latach?
    aha.. jeszcze jedno - nie odpisuj na tego posta - nie potrzebuję już Twojej pomocy. Może ktoś mądrzejszy mi pomoże
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 02-05-2021 o 14:25 Powód: niepotrzebne wycieczki personalne

  14. #2974

    Domyślnie

    Cytat Napisał boru Zobacz post
    Ale Ty ......
    mi pomoże
    Dla mnie jesteś spamerem firmy na A i na 99% jesteś sobowtórem tego samego dyletanta co się tu uważa za speca(miachlbyk) a handluje sprzętem firmy na A. Koniec dyskusji.
    Jesteś chamem a z chamami nie dyskutuję.
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 02-05-2021 o 14:56

  15. #2975
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    osobiście ja bym do silnika Hondy nie dołożył ale sa tacy co lubią mieć bardziej znany napis
    trochę powęszyłem i coś mi nie gra z tym silnikiem Hondy. AL-KO podaje moc 2,7 kW przy 2900 obr/min, 3,6KM. Natomiast w katalogu Hondy jest info 2.1 kW (2.8 HP) / 3 000 rpm.
    Jeżęli parametry pracy byłyby te same , dołożyłbym do silnika Hondy - warto poszukać na YT recenzji obu silników.

    OK więc po selekcji negatywnej została mi z ALKO kosiarka 470 sp-a z Loncinem.

    Czas poszukać u innych producentów. Coś polecicie?

  16. #2976
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    t
    Dla mnie jesteś spamerem firmy na A i na 99% jesteś sobowtórem tego samego dyletanta co się tu uważa za speca(miachlbyk) a handluje sprzętem firmy na A. Koniec dyskusji.
    Jesteś chamem a z chamami nie dyskutuję.
    Tak i pisze, że mu kosiarka na A. nie zapełniała kosza
    Świetna reklama
    Weż też pomyśl czasem co piszesz...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #2977

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tak i pisze, że mu kosiarka na A. nie zapełniała kosza
    Świetna reklama
    Weż też pomyśl czasem co piszesz...
    No przecież nie trzeba być wysokiej inteligencji aby widzieć że to tas sama osoba pisze.
    Natomiast co do firmy na A to może kiedyś był sprzęt West Germany a dzisiaj to chińszczyzna jak wiele innych marek znanych z dobrych czasów jako niemieckie, dzisiaj pozostała tylko nazwa niemiecka a produkują sprzęt małe rączki dla tych firm.

  18. #2978
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    No przecież nie trzeba być wysokiej inteligencji aby widzieć że to tas sama osoba pisze.
    No nie brnij już w to dalej. Nie widzisz kompletnie innej składni, czy używania znaków przestankowych?
    I jaki sens pisania, źe alko nie ładuje kosza do pełna ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #2979

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No nie brnij już w to dalej. Nie widzisz kompletnie innej składni, czy używania znaków przestankowych?
    I jaki sens pisania, źe alko nie ładuje kosza do pełna ?
    Nie znasz mocy parcia na szkło spamerów

  20. #2980

    Domyślnie

    a wracajac do tematu to co polecicie? do tych 2tys teren nierowny czesto jakies kretowiska ktorac z tych al ko? przegladalem ich kosiarki ale ktora wybrac bo troche ich jest

Strona 149 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony