dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 155
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 3100
  1. #441

    Domyślnie

    Mam identyczną powierzchnię do koszenia.
    Co mkogę doradzic to przede wszystkim zeby miała dobry silnik najlepiej Briggs&Stratton bo w tej cenie z silnikiem np HONDY to cięzko będzie znaleźć. jesli nie potrzebujesz napędu to za tę kwotę spokojnie kupisz przyzwoitą kosiarkę. Modelu ci nie doradzę bo tego jest tak duzo że idzie zgłupieć.
    Podpowiem tylko tyle co juz w którymś z wątków poruszałem to SERWIS, szukaj takiej kosiarki jakiego producenta masz w swoim miescie serwis. Chyba że nie masz zadnego dealera z serwisem no to to kicha. Ja przejrzałem internet i markety wzdłuz i wszerz i zdecydowałem się na Husqvarne LC 48 ze wzgledu na bliskośc serwisu który mam max 500m od domu, chociaz kosiarkę kupiłem przez internet. Nie usmiecha mi się w razie jakiejklwiek usterki wysyłać tego kurierem albo wozić gdzieś kilometry a potem czekać tygodnie aż odeslą. To był główny argument za tym wyborem drugi to marka, parametry i design kosiarki mnie skusił .
    Musisz sie zastanoiwc czy wystarczy ci tylko wyrzut czy kosz tez jest potrzebny , mielenie tak ostatnio moden itp. Jak wyeliminujesz ileś tam parametrów wybór będzie łatwiejszy.
    Potrzebujesz połozyć płytki, zrobić łazienkę itp. pisz na PW.

  2. #442

    Domyślnie

    Dzięki "maro74" za informacje. Przydadzą się. Tylko jest mały problem. U mnie w okolicy niema żadnego serwisu Najbliższy jest 25km ode mnie i to tylko STIHL-a albo Husqvarna (nie pamiętam) dalej to 50km mam do miasta z serwisami. Jestem z małego miasteczka. Dlaczego chce zamówić coś w necie. Kosiarka prosta bez napędu, najlepiej z bocznym wyrzutem, nic więcej

  3. #443

    Domyślnie

    To jesli mogę ci doradzić to weź coś z kosiarek PARTNER są oficjalnie firmowane przez Husqvarnę i w ich serwisach się je serwisuje. Co stihla to oni sprzedają pod marką VIKING ponoć dobre , ale plastikowe i mocno przegięte cenowo.
    Jeśli byłbyś zainteresowany np Partnerem lub Husqvarną to na Allegro jest dealer z Kamienia Pomorskiego , ja u niego kupiłem w bardzo dobrej cenie swoją kosiarkę. Można z nim ponegocjować jakby co to mogę ci podać namiary na priv i coś podpowiedzieć.
    dla przykładu kosiarki partner: prosta z bocznym wyrzutem bez napędu i tania.
    http://www.allegro.pl/item686065326_...husqvarna.html
    Potrzebujesz połozyć płytki, zrobić łazienkę itp. pisz na PW.

  4. #444
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    laza

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    2

    Domyślnie Jaka kosiarka ?

    Witam

    Nie będę lał wody przejdę od razu do rzeczy.
    Mianowicie niedawno padła moja stara kosiarka i przyszedł czas na zakup nowej, i tu nasuwa się problem.
    Czy kupować jakiś nowy wynalazek np: Takei coś ? czy coś używanego np : Takie coś ?
    Powierzchnia trawnika to coś koło 700m2
    Teren w miarę równy. Wcześniejsza elektryczna 800W dawała sobie radę.
    A co myślicie o takiej http://allegro.pl/item683230754_kosi...em_nowosc.html

    Budżet max 700 chyba ze warto do czegoś naprawdę trochę dołożyć.


    Co o tym myślicie ?
    AVE

  5. #445
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Zarówno silniki NAC jak i Tekumseh mają takie sobie opinie. Celował bym raczej w coś na BRIGGS&STRATTON np: http://allegro.pl/item683812514_kosi...ton_naped.html
    Podobne parametry i mieści się w zakładanym budżecie.
    Chyba że zostaniesz przy elektrycznej. Na 700 m2 to jeszcze może być.

  6. #446

    Domyślnie

    A jakie opinie ma sprzęt STIGA?

  7. #447
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał R@dek
    A jakie opinie ma sprzęt STIGA?
    Relatywnie drogi, choć czasem trafiają się okazje. Z silnikami B&S i Hondy ma dobre opinie. Silniki stigi w większość użytkowników określa jako nietrwałe i awaryjne.

  8. #448

    Domyślnie

    Z czystym sumieniem mogę Ci polecic kosiarkę spalinową viking MB410. Działa u mnie bez zarzutu już kilka lat, a trawa bywa koszona nawet 2 razy w tygodniu - co prawda mniejsza powierzchnia.
    Przy MB 460 i 465 jest szerszy nóż (46cm)

  9. #449

    Domyślnie

    Cytat Napisał G.N.
    Zarówno silniki NAC jak i Tekumseh mają takie sobie opinie. Celował bym raczej w coś na BRIGGS&STRATTON np: http://allegro.pl/item683812514_kosi...ton_naped.html
    Podobne parametry i mieści się w zakładanym budżecie.
    Chyba że zostaniesz przy elektrycznej. Na 700 m2 to jeszcze może być.
    Ja używam NAC - jak na razie zero problemów. Piszą że mają żeliwne tuleje.

  10. #450

    Domyślnie

    Od 6 lat kosimy na Stiga (ta sama kosa). Kosimy ekstremalnie, bo i sporo jest koszenia. Polecam. Kosa jest przecudowna, model SB40, może pracować 40 minut potem przerwa 1/2h na chłodzenie silnika. Padła tylko głowica od żyłki i tu pracujemy na razie na zamiennikach, ale się nie opłaca. Po sezonie zamówię oryginalną głowicę (kupiliśmy zamiennnik, bo nie było oryginału serwisie). Do przeglądu oddajemy regularnie. Dobry jest też Stihl, ważne są części z których złożona jest kosa lub kosiarka.

  11. #451

    Domyślnie

    Ja mam trawnik o powierzchni 150m2... jeszcze jak dojdą krzewy to bedize mniej... i tak siezastanaiwam nad tą kosiarką...

    http://www.ceneo.pl/;0151284125-10.htm

    tylko zastanaiwam sie czy bedzie można wymienić noże???

  12. #452

    Domyślnie

    Mamy Alko Comfort 40E.
    http://www.alko.pl/garten-hobby/kata...tryczne/album/

    Kupiona w Obi w promocji za 499pln. Obecnie do koszenia dobre 700m2 własnych chwastów + pewnie ze 200m2 chwastowiska z drugiej strony płotu (wewnętrzny dziedziniec o ktory współwłaściciele sami dbają).
    Na razie zero narzekań na kosiarkę, nawet na kabel. Ostatnie koszenie robiła Teściowa z chorym kręgosłupem i jedyne na co narzekała co ból przedramion . Ale faktem jest, że to nasza pierwsza kosiarka od wielu lat więc nie mamy porównania.

  13. #453

    Domyślnie Re: Jaka kosiarke elektryczna do trawy polecacie?

    Cytat Napisał popcarol
    Do 700 zl, dzialka mala 780 m - wiec chyba elektryczna, kabel 40 metrow powinien wystarczyc (taki mam). Na co zwrocic uwage, jakie firmy sa warte uwagi?
    Czy dolozyc troche i kupic spalinowa - co poza wkurzajacym kablem jest takie super w nich?
    Powiedzcie prosze, musze cos szybko kupic a nie wiem z ktorej strony ugryzc... szerokosc ciecia chyba im wieksza tym lepsza? Kosz sie przydaje zeby nie grabic, mielenie niepotrzebne. Samobiezna moglaby byc- z napedem (ale czy elektryczne tez maja taka opcje?)
    HELP!
    Polecam Ci Alko spalinową koniecznie z napedem, ma regulacje wysokości cięcia, z koszem, pierwszą miałam przywiezioną z Niemiec uzywaną i wytrzymała jeszcez 6 lat po wybudowaniu domu kupiłam tej samej firmy jest super a mam dziłke 18 arów.

  14. #454

    Domyślnie Re: kosiarka na wysoką trawę/chwasty

    Cytat Napisał Arabella
    Witajcie, moją działkę (jeszcze niezagospodarowaną) porosła wsysoka (1.5m) trawa i równie wysokie chwaściory.
    Mam pytanie do doświadczonych - czy zwykła kosiarka którą mam zamiar kupic da sobie z tym radę? Myślę o zakupie: KOSIARKI SPALINOWEJ 6,5KM OHV B&S 4W1 Z NAPĘDEM, Model WYZ 22. http://www.allegro.pl/item680643526_...4w1_naped.html
    Czy to ma sens?
    muszę sie pochwalić - ta kosiarka dała radę... w dodatku wszystko zmulczowała przy zastosowaniu wyrzutu bocznego. Piękna sprawa - nie trzeba zbierać. Może nie otrzymłam pięknego trawniczka - ale też nie mam juz dżunglii.
    Wieczność za nami, wieczność przed nami - a dla nas chwila (w domu) miedzy wiecznościami...

  15. #455

    Domyślnie

    a czy dała radę z nierównym terenem
    Dla chcącego nic trudnego!

  16. #456

    Domyślnie

    Witam, ponieważ mój teren nie jest najrówniejszy ustawilismy kosiarke na najwyższy poziom koszenia - z grubych chwastów pozostały pieńki a reszta zamieniala sie w mamałyge. Nie wiem co rozumiesz przez nierówny teren - mój w zeszłym roku był orany, pózniej przez nas deptany i to wszystko - innego wyrownywania nie było - trawnikiem nie jest a kosiarka jak do tej pory jest super!
    Wieczność za nami, wieczność przed nami - a dla nas chwila (w domu) miedzy wiecznościami...

  17. #457

    Domyślnie

    No wlasnie ja mam też taki teren i dobrze że ta kosiarka sobie poradzila Już wiem co kupić.
    Dla chcącego nic trudnego!

  18. #458

    Domyślnie Kosiarki spalinowe - jaka dobra ? - konkretne pytania

    Szukam porady, podpowiedzi w temacie:
    zakupu nowej kosiarki spalinowej na 2.000 m2, koszenie co 1-2 tyg. , wysokość trawy 10-15 cm.
    Teraz mam 10-letnią Castel Garden z silnikiem Tecumseha ok. 3KM (tylko 1 raz w serwisie była), trochę już dobita jest i trudno odpala, no i 3 KM to nie dużo jest .... ale do tej pory byłem z niej nawet zadowolony i w skali ocen szkolnych dałbym jej za skuteczność 4+ , a z uwagi na długowieczność i całokształt 5-. Ale nieuchronnie zbliża się czas zakupu nowej.

    Zrobiłem ostatnio mały rekonesans i mam do praktyków lub znawców tematu pytania:

    - osobiście przyzwyczaiłem się do kosza plastikowego w mojej starej CG i intuicyjnie sceptycznie patrzę na kosze "miękkie" z tkanin. Czy słusznie ? Wydaje mi się , że plastikowym łatwiej manewrować podczas wypinania, zapinania, wyrzucania trawy. Że są trwalsze i bardziej poręcznie i funkcjonalne.

    - silniki. Zakładam że kupię coś z B&S a może nawet Hondy (ale cena mnie odstrasza) .... i tutaj co dalej ? Jakiej serii ? Widzę ....B&S Quattro 40, serie 500 , 650, 675 czym różnią się tak naprawdę? Czy to ma znaczenie czy B&S 650 a 675 ? A jeśli jednostka Hondy to jaka? Wszystkie dobre są?

    - wózki lub inaczej lawety. Oczywiście ja zakładam, ze powinien być metalowy (wszak mój przez 10 lat nie zgnił), ale czy pomiędzy producentami, modelami w praktyce jest istotna różnica. Miał ktoś problemy z tym elementem ? Widzę różne konstrukcje, ale czy "aerodynamika" wyrzutu pokosu w każdej z nich jest dobra? Wyczytałem , że niektórym "wali" piachem po twarzy lub nogach, innym nie wrzuca całej trawy do kosza ......... U mnie jest OK.

    - wyrzut. Niektóre kosiarki mają różne wielkości "okna wyrzutu" trawy do kosza. Widziałem taką , że przestrzeń "okna" wyrzutu trawy spod noża do kosza jest tak duża jak sam otwór kosza ! Czy to sprawdza się ? W mojej "starej" ten otwór wynosi ok. 40% powierzchni otworu kosza i jest w miarę OK ... bo, mój kosz wypełnia się na 90-100% trawą niską i 80-70% trawą długą i wilgotną. W niektórych konstrukcjach widzę wyspawane specjalne uformowane kanały wylotowe (komora kosząca przypomina cyfrę 9), wi innych typach nic takiego nie ma (kosz obok noża - komora w kształcie cyfry 0)

    - napęd. Chyba kupię taką z napędem. Pewnie będzie droższa, cięższa a przez to mniej "zwinna". Teraz dylematy. Prawdopodobnie przedni napęd lepszy jest od tylnego, bo ułatwia manewrowanie przy drzewkach bez rozłączania napędu, ale jak kosz jest pełny trawy to może chyba przeważać i koła i będą "buksować" ?!. Zapychanie napędu - niektórzy piszą o swoich problemach z paskami napędowymi i wielu nieprzemyślanych konstrukcjach, oraz przerabianiu osłon. Macie z tym jakieś doświadczenia ? Czy ma ktoś napęd w regulowaną prędkością - czy to warto ?

    Gdybym dzisiaj miał dokonać zakupu (widziałem ok. 10 modeli) to wybierałbym (i to na siłę, bo nic konkretnego nie spotkałem) prawdopodobnie pomiędzy:
    - Al-ko 5.1B z B&S series 500 w Auchan za 999 pln (bo plastikowy kosz)
    - Hortmasz z B&S series 675 w cenie ok. 1300 pln ... ale tu jest miękki kosz

    Podzielcie się swoimi doświadczeniami, opiniami, sugestiami.

    Moje główne kryterium: kosiarka na lata + dobry silnik, sztywny kosz, szerokie cięcie; łożyskowane koła i większe tylnie koła; efektywne i czyste koszenie (dobra "aerodynamika").
    Darek

  19. #459
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie Re: Kosiarki spalinowe - jaka dobra ? - konkretne pytania

    Cytat Napisał darek63
    Szukam porady, podpowiedzi w temacie:
    zakupu nowej kosiarki spalinowej na 2.000 m2, koszenie co 1-2 tyg. , wysokość trawy 10-15 cm.
    Teraz mam 10-letnią Castel Garden z silnikiem Tecumseha ok. 3KM (tylko 1 raz w serwisie była), trochę już dobita jest i trudno odpala, no i 3 KM to nie dużo jest .... ale do tej pory byłem z niej nawet zadowolony i w skali ocen szkolnych dałbym jej za skuteczność 4+ , a z uwagi na długowieczność i całokształt 5-. Ale nieuchronnie zbliża się czas zakupu nowej.

    Zrobiłem ostatnio mały rekonesans i mam do praktyków lub znawców tematu pytania:
    No no - jestem pod wrażeniem - to chyba najbardziej profesjonalnie napisany post w kwestii pytania o kosiarkę - a pojawiło się ich w samym tylko tym roku z kilkanaście ...
    Ponieważ sam aktualnie "dojeżdżam" swoją koksiarnię / Husqvarna Royal 48S - 4,5KM B&S , 48cm koszenia , napęd z regulowaną prędkością , centralne podnoszenie , kosz materiałowy , laweta kosiarki plastikowa / przyłączę się do dyskusji i podzielę moimi wrażeniami

    Cytat Napisał darek63
    - osobiście przyzwyczaiłem się do kosza plastikowego w mojej starej CG i intuicyjnie sceptycznie patrzę na kosze "miękkie" z tkanin. Czy słusznie ? Wydaje mi się , że plastikowym łatwiej manewrować podczas wypinania, zapinania, wyrzucania trawy. Że są trwalsze i bardziej poręcznie i funkcjonalne.
    - zgadzam się - sam użytkuję w swojej kosiarni kosz materiałowy - ile razy już był łatany i naprawiany - sam nie pamiętam - uważam że kosz plastikowy jest o wiele funkcjonalniejszy i trwalszy ...

    Cytat Napisał darek63
    - silniki. Zakładam że kupię coś z B&S a może nawet Hondy (ale cena mnie odstrasza) .... i tutaj co dalej ? Jakiej serii ? Widzę ....B&S Quattro 40, serie 500 , 650, 675 czym różnią się tak naprawdę? Czy to ma znaczenie czy B&S 650 a 675 ? A jeśli jednostka Hondy to jaka? Wszystkie dobre są?
    W mojej Husqvarnie silnik B&S 4,5KM - jaki model - nie wiem - to jest jeszcze kosiarka z serii tych co to na obudowie wielkimi literami pisało : HUSQVARNA - dopiero po rozebraniu osłon i obudowy silnika widać że to B&S - do silnika nie mam zastrzeżeń - znakomita jednostka - po tylu latach chodzi jak pszczółka - pali od jednego pociągnięcia , pracuje równiutko i jednostajnie - naprawdę trudno go zadławić jak przepełnię kosz - raczej zostawia kupy ściętej trawy za sobą niż się zadławi - takoż - jak dla mnie B&S .

    Cytat Napisał darek63
    - wózki lub inaczej lawety. Oczywiście ja zakładam, ze powinien być metalowy (wszak mój przez 10 lat nie zgnił), ale czy pomiędzy producentami, modelami w praktyce jest istotna różnica. Miał ktoś problemy z tym elementem ? Widzę różne konstrukcje, ale czy "aerodynamika" wyrzutu pokosu w każdej z nich jest dobra? Wyczytałem , że niektórym "wali" piachem po twarzy lub nogach, innym nie wrzuca całej trawy do kosza ......... U mnie jest OK.
    U mnie plastikowa - plastik dobrej jakości , po tych wszystkich latach nie popękał , nie odbarwił się no i nie zardzewiał - jak dla mnie palstikowa laweta była lepsza od metalowej - ale teraz metal chyba jest równie dobry , poza tym już chyba nie robią plastikowych lawet ...
    W mojej wyrzut tylni z osłoną obudowy w razie nie założenia kosza - takoż walenie po oczach piachem wogóle nie wchodzi w grę . Podczas koszenia kosz zapełnia mniej więcej w takich proporcjach co u Ciebie .
    Żadne mulczowanie u mnie nie wchodzi w grę / jestem przeciwnikiem mulczowania / więc kosiarka ma być z klasycznym wyrzutem .

    Cytat Napisał darek63
    - wyrzut. Niektóre kosiarki mają różne wielkości "okna wyrzutu" trawy do kosza. Widziałem taką , że przestrzeń "okna" wyrzutu trawy spod noża do kosza jest tak duża jak sam otwór kosza ! Czy to sprawdza się ? W mojej "starej" ten otwór wynosi ok. 40% powierzchni otworu kosza i jest w miarę OK ... bo, mój kosz wypełnia się na 90-100% trawą niską i 80-70% trawą długą i wilgotną. W niektórych konstrukcjach widzę wyspawane specjalne uformowane kanały wylotowe (komora kosząca przypomina cyfrę 9), wi innych typach nic takiego nie ma (kosz obok noża - komora w kształcie cyfry 0)
    U mnie kształt komory koszącej przypomina właśnie 9 - dynamika wyrzutu jest bardzo dobra , okno wyrzutu mniej więcej to 50% otworu kosza .Dodatkowo w wypadku nie zakładania kosza kosiarka ma osłonę która przymyka wylot i kieruje urobek prostopadle do ziemi , nie ma niebezpieczeństwa dostania po oczach podczas koszenia bez kosza .

    Cytat Napisał darek63
    - napęd. Chyba kupię taką z napędem. Pewnie będzie droższa, cięższa a przez to mniej "zwinna". Teraz dylematy. Prawdopodobnie przedni napęd lepszy jest od tylnego, bo ułatwia manewrowanie przy drzewkach bez rozłączania napędu, ale jak kosz jest pełny trawy to może chyba przeważać i koła i będą "buksować" ?!. Zapychanie napędu - niektórzy piszą o swoich problemach z paskami napędowymi i wielu nieprzemyślanych konstrukcjach, oraz przerabianiu osłon. Macie z tym jakieś doświadczenia ? Czy ma ktoś napęd w regulowaną prędkością - czy to warto ?
    Napęd to podstawa - mam około 1000m2 trawnika na lekkim skosie - jakbym miał podczas koszenia pchać kosiarnię to zatyrałbym się jak wół - a tak - napęd z regulowaną prędkością - często z tej regulacji korzystam - jak trawka niewielka i sucha - jadę prawie na połowę prędkości albo i więcej , jak mokra i duża - na minimalnej bo dokładniej i lepiej zbiera do kosza trawę - regulacja prędkości płynna więc nie ma problemu z jej zmianą .
    Napęd tylni - uważam że tylko tylni z powodu jakiu opisałeś - zapełnisz kosz i przód ci się będzie podnosił i napęd będzie buksował i źle ciągnął , kółka tylne bezwzględnie większe niż przednie . Napęd mam paskowy z przekładnią cierną / reg obrotów / - nie wiem co to zapychanie napędu i jego blokowanie ...

    Dodatkowo w mojej - kółka łożyskowane i centralne podnoszenie lawety - znakomita funkcja - nie trzeba latać dookoła kosiarni do każdego z kółek i liczyć dziury aby równo podnieść lawetę ...

    Cytat Napisał darek63
    Gdybym dzisiaj miał dokonać zakupu (widziałem ok. 10 modeli) to wybierałbym (i to na siłę, bo nic konkretnego nie spotkałem) prawdopodobnie pomiędzy:
    - Al-ko 5.1B z B&S series 500 w Auchan za 999 pln (bo plastikowy kosz)
    - Hortmasz z B&S series 675 w cenie ok. 1300 pln ... ale tu jest miękki kosz

    Podzielcie się swoimi doświadczeniami, opiniami, sugestiami.

    Moje główne kryterium: kosiarka na lata + dobry silnik, sztywny kosz, szerokie cięcie; łożyskowane koła i większe tylnie koła; efektywne i czyste koszenie (dobra "aerodynamika").
    Doradzać Ci nie będę - wyboru dokonasz sam - u mnie może za rok - najprawdopodobniej znowu będzie Husqvarna - ale jaki model - nie mam jeszcze pojęcia , ale na pewno więcej niż 48cm koszenia - to jednak zdecydowanie za mało ...

    --
    Pozdrawiam

  20. #460

    Domyślnie

    Witam
    le teraz metal chyba jest równie dobry , poza tym już chyba nie robią plastikowych lawet ...
    Viking chyba robi na plastikowych podwoziach i ma plastikowe kosze.

Strona 23 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony