dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 155
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 3100
  1. #601
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał rydzadam Zobacz post
    Mogę zlikwidować, ale co dalej ? Ziemniaki posadzić ?
    Dla faceta przyjemność daje czasem niezły wycisk np. przy kosiarce, czy wertykulatorze, więc spoko. A jak jeszcze żona piwko z lodówki przyniesie dla zapracowanego męża to ... żyć nie umierać

    Tak na poważnie, to oglądałem godzinkę temu Vikinga 248 T z napędem, silnik B&S seria 450 (nie pamiętam, jaką ma moc). Cena około 1200.
    Piwko to i ja do robót ogrodniczych popijam

    O kosiarce poczytaj, w którymś wczesniejszym poście. Panowie wypowiadali się mądrze. Generalnie powiem tylko, że wszystkie oceny jakie ja znam z kręgu znajomych i forum są bardzo pozytywne dla silników B&S. Kosiarka może być różna, ale silniki... wszyscy znajomi prędzej czy później szukali tych właśnie z B&Sami.

    A trawnik to nie jedyna ciężka praca w ogrodzie. Nie musisz zaraz ziemniaczków mieć. Można dodać trochę urody choćby na obrzeżach

  2. #602
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lord_black

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    125

    Domyślnie

    Foto tej kosiarki z silnikiem subaru:



    Uploaded with ImageShack.us

    Niskim kosztem można było zostać posiadaczem subaru w garażu


    http://www.mazur-bosch.pl/pozostale-...m_p_13353.html

    W leroy byla tansza na 100%, ale nie pamietam w jakiej cenie...

    http://robinamerica.com/pfeatures.aspx?pid=243
    Ostatnio edytowane przez lord_black ; 09-05-2012 o 19:21

  3. #603
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał lord_black Zobacz post

    Niskim kosztem można było zostać posiadaczem subaru w garażu


    http://www.mazur-bosch.pl/pozostale-...m_p_13353.html

    W leroy byla tansza na 100%, ale nie pamietam w jakiej cenie...

    http://robinamerica.com/pfeatures.aspx?pid=243
    Ale jaja. Jako autentyczny fan tej marki poważnie rozważę ten model Żona się załamie, jak powiem, że znowu kupuję Subaru Czy ktoś zna lub używał markę Roybi ?

  4. #604
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lord_black

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    125

    Domyślnie

    Ryobi robi średniej klasy narzędzia cos w stylu skilla, a zielonego boscha.

    W kosiarce patrz na marke silnika, bo reszta jest prawie identyczna i nie wnerwia tak jak chinski silnik Najlepsze sa z korpusem aluminiowym, ale drogie i to bardzo...

    Tamta kosiarka mtd ma dużą szerokośc koszenia 53cm

  5. #605

  6. #606
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Jak silnik to tylko B&S Kobieta Ci to mówi To znaczy, że działa bez awaryjnie

  7. #607
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Adidas99

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Kłodawa
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    2

    Exclamation Kosiarka Spalinowa Brigg s& Stratton z napędem - Potrzebuje Porady :/

    Witam, otóż naczytałem się ostatnio o kosiarkach spalinowych z napędem.
    No cóż, wybór padł raczej na Brigg s& Stratton . Przykładowo na allegro
    jest dużo ofert nowych kosiarek z tymi silnikami. W oko wpadła mi poniższa oferta. Co Wy na to ?

    http://allegro.pl/kosiarka-spalinowa-green-5km-seria625-bs-5w1-i2314562529.html


    Wymagam od kosiarki tego by była jak najbardziej bezawaryjna,żeby nie miała kłopotów z odpalaniem, żeby radziła sobie
    z większą trawą (nieraz na nierównym terenie).

    Jeśli Waszym zdaniem mógłbym coś lepszego wybrać (allegro) to proszę nakierować mnie na dany model.

    Cena ? - max 1500zł .

    Pozdrawiam i z góry dzięki za wszelką pomoc

  8. #608
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Przewertowałem wiele ofert, trochę kosiarek obejrzałem i przekonują mnie póki co te dwie:

    http://stihl.pl/Produkty-VIKING/Kosi.../MB-248-T.aspx

    http://stihl.pl/Produkty-VIKING/Kosi...MB-448-TX.aspx

    Pierwsza za ok. 1200, druga za ok. 1500 zł. Ze względu na mocniejszy silnik, większy kosz i nawet nieco mniejszą wagę (porządne tworzywo), spróbuję przekonać rodzinę do tej większej - droższej.

  9. #609
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar toomyem
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    okolice Wieliczki
    Posty
    248

    Domyślnie

    Ja do mniej więcej 1200-1500 m2 trawnika rozważam Vikinga 545T lub 650T. Nie wiem czy ta druga nie będzie zbyt ciężka i kłopotliwa w manewrowaniu. Ale z drugiej strony ma metalową a nie plastikową obudowę.
    Budowa? To brzmi strasznie! Na szczęście już (no prawie) mam to za sobą ...

  10. #610

  11. #611
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lord_black

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    125

    Domyślnie

    jak juz rozwazasz model 650t, to zobacz na mtd sp53cwh. 4kg cięższa,ale łatwiejsza w manewrowaniu.

    Tylko wydaje mi się, że na aukcji ktoś podał złą moc.
    http://allegro.pl/wyprzedaz-kosiarka...297809779.html

  12. #612
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał toomyem Zobacz post
    Ja do mniej więcej 1200-1500 m2 trawnika rozważam Vikinga 545T lub 650T. Nie wiem czy ta druga nie będzie zbyt ciężka i kłopotliwa w manewrowaniu. Ale z drugiej strony ma metalową a nie plastikową obudowę.
    Pytałem (zaznaczam - zaufanego) serwisanta sprzętu ogrodniczego i twierdzi, że przynajmniej w Vikingach tworzywo obudowy jest na tyle trwałe, że nie ma prawa się rozpaść, nie spotkał się z popękanymi obudowami z powodu walnięcia kamienia, itp. Te z tworzywa są za to lżejsze.
    Pozostanę przy modelu MB 448 TX. Powinna sobie poradzić z ok. 1200-1400 m2 mojego trawnika. W razie czego mam kosę Stihla, jakby trawa zrobiła się za wysoka.
    Ostatnio edytowane przez rydzadam ; 11-05-2012 o 12:35

  13. #613
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Z wysokości mego doświadczenia Kamienie zaszkodzą bardziej nożom tnącym i osi, na której one chodzą, niż obudowie. Wiem, bo już wymieniałam. Obudowa (metalowa) nawet nie poczuła, a nóż szlag trafił.

  14. #614
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar toomyem
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    okolice Wieliczki
    Posty
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał rydzadam Zobacz post
    Pytałem (zaznaczam - zaufanego) serwisanta sprzętu ogrodniczego i twierdzi, że przynajmniej w Vikingach tworzywo obudowy jest na tyle trwałe, że nie ma prawa się rozpaść, nie spotkał się z popękanymi obudowami z powodu walnięcia kamienia, itp. Te z tworzywa są za to lżejsze.
    Pozostanę przy modelu MB 448 TX. Powinna sobie poradzić z ok. 1200-1400 m2 mojego trawnika. W razie czego mam kosę Stihla, jakby trawa zrobiła się za wysoka.
    Mnie też serwisant (choć nie zaufany) mówił o trwałości tych plastikowych obudów w Vikingach.

    448 TX ma zdaje się słabszy silnik. Nie ma też "stabilnej konstrukcji ramowej", co w/g mnie może mieć wpływ na trwałość kosiarki. Z drugiej strony 448 ma szerokość koszenia 46cm, a 545 tylko 43cm. 650-ta ma 48cm i dodatkowo sporo większy kosz (60 vs 75l) co może oznaczać mniej kursowania między kosiarką a kompostem. Nie wiem tylko, czy te centymetrowe różnice są aż tak istotne.

    Do wysokiej trawy i skarp też planuję kosę.
    Ostatnio edytowane przez toomyem ; 11-05-2012 o 14:29
    Budowa? To brzmi strasznie! Na szczęście już (no prawie) mam to za sobą ...

  15. #615
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał toomyem Zobacz post
    Mnie też serwisant (choć nie zaufany) mówił o trwałości tych plastikowych obudów w Vikingach.
    Ale pozytywnie, czy negatywnie ?

  16. #616
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar toomyem
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    okolice Wieliczki
    Posty
    248

    Domyślnie

    Pozytywnie. Że są trwałe i nie zdarzyło mu się serwisować pękniętej obudowy, w przeciwieństwie do pogiętych wałów.
    Budowa? To brzmi strasznie! Na szczęście już (no prawie) mam to za sobą ...

  17. #617
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ech, FACECI , a potem i tak kobieta kosi, bo wam się prędko ta robota w ogrodzie nudzi

  18. #618

    Domyślnie

    To i ja coś dorzucę. Mam do koszenia jakieś 800 m trawnika w kilku kawałkach, dopóki były to wykroty - katowałem kosiarki elektryczne, potem kupiłem używkę z Niemiec - ma już ze 20 lat i nadal pali od pierwszego razu (Tecumseh). Trzy lata temu uznałem, że to nie ja jestem od tego, żebym się pocił pchając kosiarkę, tylko ona powinna się pocić, a ja - statecznie podążać za nią. Czyli - napęd. Areał nieduży - obciążenie maszyny - niewielkie, więc kupiłem w markecie za niecały tysiąc pln kosiarkę NAC z napędem, z chińskim silniczkiem 4,5 km "typu Honda".
    Wnioski:
    1. Silnik był fabrycznie źle złożony - z elementów nie od kompletu - obudowa filtra uniemożliwiała zamknięcie kranu benzyny nie chciało mi się jeździć i wymieniać - założyłem dodatkowy zaworek. Mimo zamykania zaworka - silnik bardzo ciężko pali (10 x ?) i chodzi jak sieczkarnia. Mimo bliźniaczego podobieństwa koło Hondy w życiu nie stał.
    2. Po upływie gwarancji padł napęd. Wymiana - 220 zł.
    3. Dźwignia regulacji wysokości koszenia (centralna) jest zespolona z napędem. Przy pierwszej próbie użycia nowa dźwignia - odłamała się.
    4. Serwis wymienił napęd - tym razem w ramach gwarancji - sama dźwignia w przyrodzie nie występuje.
    5. Trzeci kolejny napęd zepsuł się po dwóch tygodniach od wymiany. Serwis tym razem przyjrzał się bardzo uważnie i dość długo. Diagnoza serwisu: z winy użytkownika - żaden napęd tego nie wytrzyma, ponieważ w kosiarce jest przekoszona obudowa. Faktycznie - na obwodzie obudowy jest niewielkie wybrzuszenie - prawdopodobnie od kamienia. Jednakże kosiarka twardo stoi na 4 kołach. Ponieważ kosiarka zniechęciła mnie dostatecznie i nie rokuje na przyszłość, a ja nie lubię się ciągać o głupoty - poprosiłem o wymontowanie napędu. Kosiarka zostaje jako awaryjna, a ja szukam firmówki z napędem.
    Na pewno będzie miała silnik B&S ale po ostatnich doświadczeniach okazało się, że inne elementy też są ważne.
    Kilka lat temu bardzo spodobała mi się kosiarka Murray na wysokich tylnych kołach, z fenomenalnym moim zdaniem patentem - napędem noża paskiem klinowym. Przy tym patencie silnik jest praktycznie nie do zniszczenia. Niestety obecnie tego modelu nie mogę znaleźć.
    jm1964

  19. #619
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał jm1964 Zobacz post
    .....Kilka lat temu bardzo spodobała mi się kosiarka Murray na wysokich tylnych kołach, z fenomenalnym moim zdaniem patentem - napędem noża paskiem klinowym. Przy tym patencie silnik jest praktycznie nie do zniszczenia. Niestety obecnie tego modelu nie mogę znaleźć.
    Patent istotnie niegłupi, w razie wjechania na duży kamień, brzeg krawężnika itp. W najgorszym razie do wymiany jest nóż i ośka z kółkiem pasowym i dwoma łożyskami a nie cały silnik do remontu. Jedyny ból to ten że paten stosowany jest prawie wyłącznie w kosiarkach profesjonalnych i zwykle w tych większych modelach a co za tym idzie znacznie droższych.

  20. #620
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Rydzadam sprawdź
    http://allegro.pl/listing.php/search...&category=1534

    NAC ma obudowę stalową

Strona 31 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony