dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 44 z 156
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 3102
  1. #861

    Domyślnie

    Zakładam, że na razie wszystko zagęszczę i wyrównam, najwyżej później skopie się fragment przeznaczony na inne cele.
    Jak wygląda jak zleci to się firmie, czy warto coś takiego zlecać w sensie czy będzie równiej /lepiej niż samemu ?

  2. #862
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a masz czas samemu?

  3. #863
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    zlecisz firmie - bedzesz miał dobrze i drożej, zrobisz sam, też będziesz mał dobrze, tylko taniej.

    Z trawą z rolki bywają problemy, lepiej wysiać samemu.

    pzdr

  4. #864
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak się kupuje najtańsza z rolki i nie umie układać to może są problemy....

  5. #865

    Domyślnie

    Czas i chęci mogę mieć , pytanie o efekt końcowy.
    Jeżeli firmy robią to poprzez rozgrabianie i zagęszczenie to sam tak mogę zrobić, pytanie jak oni to robią ..

  6. #866
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tak samo

  7. #867
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał homecactus Zobacz post

    Z trawą z rolki bywają problemy, lepiej wysiać samemu.

    pzdr
    Tylko że efekt od wysiania do przyzwoitej murawy będzie zdecydowanie później ...
    Darek B

  8. #868
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DoMiN_83

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    42

    Domyślnie

    Witam. Proszę o poradę w związku z kupnem kosiarki. Potrzebna do koszenia na razie 700 metrów ale w przyszłości 1400 a jak już ogarnę całą działkę to 2600 (ale do tego czasu już chyba zmienię kosiarkę ). Przeznaczone mam 1000 złotych na kosiarkę. Wiem ,że Briggs najlepszy więc starałem się takich szukać z różnym skutkiem . Kosiarki które wybrałem:

    1. Husar 4 km 46 cm cena Briggs 500 1029 z przesyłką: http://allegro.pl/kosiarka-husar-bs-...122905148.html

    2.NAC LS50-675HS 6,75KM 50 cm silnik ohv 625 w jednym z marketów 899 zł. taka jak ta http://allegro.pl/kosiarka-spalinowa...148921770.html

    3. Shwarzbau (100% chinczyk?) 50 cm silnik 6 km 925 zł http://allegro.pl/kosiarka-dg173-51c...047230193.html

    4. Al-ko 46 cm silnik 2kw ( niecałe 4 km?) 46 cm 960 zł http://allegro.pl/kosiarka-spalinowa...193158760.html

    czy uzbierać jeszcze i kupić Al-ko na briggs 500 3 w 1 46cm taka jak ta tyle ,ze w obi za 1200
    http://allegro.pl/kosiarka-spalinowa...146100554.html

    Co o nich sądzicie może coś innego w tych pieniądzach?

  9. #869
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Tylko że efekt od wysiania do przyzwoitej murawy będzie zdecydowanie później ...

    tak, 3 miesiące.

  10. #870

    Domyślnie

    OK, zakładając, że robię sam.
    Stan obecny: to momentami wymieszana ziemia, w większości porośnięta trawą - część starą, część dosianą rok temu. Plus mam 2 hałdy ziemi (na moich terenach ziemia jest dość słaba, bo to głównie przepuszczalny piach) + planuje domówić wywrotkę czarnoziemu.
    Plan jest taki:
    Sprawdzam poziomy, zabijam kołki. Rozsypuje hałdy ziemi, czyli humus, rozgrabiam, równam, tam gdzie mam luźny piasek, spróbuje go usunąć.
    Zagęszczam zagęszczarką, na to sypie czarnoziem - pewnie będzie tego ok 1cm, utwardzam.
    Zamawiam trawę z rolki.
    Ma to sens ?
    Warto dawać jakiś nawóz ?

  11. #871
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    jak duże są nierówności że chcesz po tym jeździć zagęszczarką?? pomyśl jak ciężko będzie kiełkom trawy przebić się w to podłoże gdy luźniejszej ziemi będą miały 1cm i to nie z tej strony co trzeba...
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  12. #872

    Domyślnie

    Chcę rozgrabić, bo innej opcji nie widzę, sprzętu ciężkiego nie chce.

    Nierówności są rzędu 10cm, czasem może deko więcej.
    Ziemi i tak się nie da zagęścić na beton, to nie piasek z cementem. Robiłem tak wcześniej i trawa rosła bez problemu, tylko, że u mnie jest piach i jak słońce przesuszyło to się robił piasek.
    Teraz chyba zdecyduje się na trawę z rolki więc, poprostu będe musiał podłoże przygotować.

  13. #873

    Domyślnie

    odradzam pozycję 1 Hustar i 2 NAC. To jest sprzęt który tylko ładnie wygląda... Spróbuj poszukać czegoś nowego u Stiga, ale tylko w wyższych modelach ew. znajdz coś z hondy (choc nie wiem czy za te pieniadze cokolwiek dostaniesz)

  14. #874

    Domyślnie

    Używa ktoś tej kosiarki Expert YH58BSDH? Zastanawiam się nad nią ciężko znaleźć jakieś opinie na jej temat. Wygląda dosyć solidnie.
    Link do strony http://sklep.anb.com.pl/product-pol-...ju-SG301L.html

  15. #875
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Efkasen

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Pleszew
    Kod pocztowy
    63-300
    Posty
    8

    Domyślnie

    Zakupiłem stigę silnik B&S pierwsze wrażenie ok odpaliła za pierwszym razem ale zobaczymy jak będzie się sprawować podczas koszenia.

  16. #876

    Domyślnie

    Witam, u mnie z kolei wszystko zaczęło się na działce z około 30- sto stopniowym spadem. W tamtym czasie przez myśl mi nie przeszło że mogę mieć piękny prosty ogród (działka 16a w kwadracie). Ale zdarzyło się tak że, pewna firma szukała tzw. zwałki i przywieźli i rozplantowali około 200 ''patelni ziemi'' na powierzchni 80x40m (dwie działki). Co do trawnika to ja zrobiłem tak : niwelator- naniesienie punktów ze spadkiem od domu, potem kopara - rozplantowanie istniejącej ''ziemi'' (w tym co ta firma przywiozła były wszystkie rodzaje ziemi plus kamienie, cegly itp ) następnie z działki rolnej obok nawiozlem 10 cm żyznej ziemi na całą powierzchnię ogrodu, potem 2x rozrzutnik z obornikiem, następnie glebogryzarka ( mieszanie + rozbice brył). Po kilku miesiącach ( czas na uleżenie się ziemi) poszły w ruch grabie i walec na zmianę , aż do znudzenia, do czasu osiągniecia efektu ''blatu stołu '' I to tyle. Kilka dni temu posiałem kolejny kawałek (robię etapami), czyli na zwałowany teren - wjazd siewnikiem, potem jak kto woli- opcja łatwiejsza- delikatnie przegrabić grabiami do liści- zwałować, albo trudniejsza - po siewie ''nanieść'' centymetrową warstwę ziemi (ja użyłem plastikowej skrzynki jako sita) , następnie zwałować. Na koniec podlać i podziwiać swoją dobrze wykonaną pracę

  17. #877
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    viper992

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    02-330
    Posty
    1

    Domyślnie Pomoc w wyborze kosiarki

    Witam potrzebuje pomocy w wyborze kosiarki do tej pory użytkowałem kosiarkę z silnikiem hondy 4,5km byłem z niej bardzo zadowolony 10lat bezawaryjnej pracy ale przyszedł czas na zmianę. Mam do przeznaczenia na kosiarkę 1500zł kosiarka musi mieć napęd oraz minimum 5,5km mam do koszenia spory obszar za tą cene ciężko dostać hondę znalazłem dwa modele co o nich sądzicie?
    http://allegro.pl/ryobi-kosiarka-spa...167511308.html
    http://allegro.pl/kosiarka-spalinowa...100815204.html

  18. #878
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Albo dołożysz do czegoś lepszego albo kupisz tańszy i gorszy sprzęt

  19. #879
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Mam tą drugą NAC, dopiero sezon ale spisuje się bardzo dobrze, jestem z niej zadowolona

  20. #880

    Domyślnie

    Jestem w tej chwili na etapie reanimowania silnika 12 letniej kosy Husqvarna, powinno się udać a koszt powinien zamknąć się kwotą rzędu 250zł. Wymiana uszczelniaczy, pierścienia, czyszczenie tłoka, wymiana membran w gaźniku. Nie wiem jakby to wyglądało w Twoim przypadku. Są fora np http://www.pilarz.net.pl/index.php gdzie "magicy" pomagają zdiagnozować sprzęt, warto ich zapytać. Naprawiam nie ze skąpstwa tylko dlatego, że do koszenia kosą mam niedużo. Nie kupiłbym taniej kosy ponieważ nie wierzę w ich niezawodność a kupno w moim przypadku kosy drogiej mija się z celem bo nie wykorzystałbym jej.
    A propos słynnego NAC to niech Cię ręka boska broni!

Strona 44 z 156

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony