dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 49 z 156
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 3101
  1. #961

    Domyślnie

    kurcze szukam i szukam i coraz głupszy jestem...

    AL-KO nie lubię za to, że w nowych modelach zrezygnowali z regulacji wysokości rączki
    OLEO-MAC nie lubię za to, że regulacja prędkości napędu jest realizowana za pomocą obrotów silnika (zmniejsza się szybkość noża również)
    Avtive'a jest mało na rynku

    Coraz bliżej jestem popełnienia decyzji aby kupić STIGę

    https://nexterio.pl/143879,Kosiarka-...ki%20spalinowe

    Trochę przekracza budżet, ale jest bajer w postaci elektrycznego rozrusznika.

    Z drugiej strony tu jest Husar za 1000 PLN mniej...

    http://husar-sklep.pl/pl/p/KOSIARKA-...NY-ROZRUCH/145


  2. #962
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Z AL-KO masz kosiarkę z regulacją rączek i płynną zmianą biegów model 525 VS cena ok 2300zł.,Oleomac nie ma regulacji prędkości napędu tylko zmniejszasz obroty silnika dla tego wolniej ci jedzie,jeśli chodzi o el.rozrusznik to masz kosiarkę Snapper NX 90S która będzie lepsza jakościowo od Stigi(to taki pół Chińczyk),natomiast Husar to jakościowo Nac a ta kosiarka z linku może i chciała by mieć 7KM ale nigdy tyle nie będzie miała i w dodatku jest na tanim Chińskim silniku

  3. #963

    Domyślnie

    Stiga to pół chińczyk? W 525 VS Al-ko nie ma już regulowanych rączek, dzwoniłem i pytałem bo teź miałem watpliwosci. Taką oszczędność producenta.

  4. #964
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    REGULOWANE RĄCZKI CO TO ?
    https://picasaweb.google.com/1147806...45736127613378
    czy to nie to aby mozna było ją lepiej złozyć ?
    nie uzywam tego lepiej jak by miała chłodzony pojemnik na piwo i kompas co by mnie po piwie naprowadzał na cel.

    kolego motor tez tak długo (skrupulatnie) wybierałes ???
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 19-02-2016 o 16:10

  5. #965

    Domyślnie

    Wklej link do konkretnego zdjęcia a nie cały album to raz. Regulowane rączki to regulacja wysokości rączek. Ma to np większość wózków dla dzieci.

    Jeśli masz na myśli mój motocykl to owszem
    No cóż taki już jestem ze jestem szczegolarzem. Nikt nie j3st idealny

  6. #966
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    raz jeszcze link do zdjęcia nie do albumu
    https://picasaweb.google.com/1147806...45736127613378


    nie wiem co mają wózki dla dzieci ale moze się kiedyś dowiem
    moja przygoda z motorkiem była szybka nie miałem prawa jazdy wiec szukałem sklepu gdzie nie będą o nie pytać. to raz
    no i chciałem mieć motor który będzie tani bo kupowałem za gotówe i będzie wyglądał na sportowy, acha i musiał byc stosunkowo duzy bo mam 187cm
    padło na YZF 600R w kolorze wisniowym
    w zasadzie to własnie taka kosiarka tylko bez noża

    tak czy siak sprzedałem z braku czasu i zdrowia.
    ale została mi kurtka beringa 2 kaski nolana , tankbag i wiele wiele drobiazgów byłem tez w BRNIE na rundzie gdzie poznałem Badziaka

  7. #967
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    AL-KO jest bardzo dobrym wyborem,marka znana i solidna,przyłacze do mycia w kosiarkach to nic innego jak niepotrzebny bajer który nie ma zastosowania w praktyce,z nożami do AL-KO jest tak żę już można oryg.kupić za 100zł.i jak tu kolega pisał tych kosiarek szkoda do równania działki i zbierania kamieni,jeżeli trawnik jest trochę zadbany to nóż tylko ostrzymy i starcza na parę lat bo jest dosyć solidny

  8. #968
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ZbyszekT

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    238

    Domyślnie

    Ja kupiłem Stige z silnikiem BS, z napędem na koła. Dobry sprzęt, nie narzekam.

    Najważniejsze przy wyborze jest to, żeby mieć serwis w miarę niedaleko. Dobrą kosiarkę kupujesz na 10-20 lat, sprzęt na pewno się w końcu zepsuje lub będzie wymagał regulacji, wymiany podzespołów. Więc lepiej wybrać taką, którą będzie można wygodnie i niedaleko serwisować.

    PS. Polecam wybór kosiarki z napędem i dużymi kołami. Im bardziej nierówny teren, kretowiska, nory, dziurki, wgniecenia - tym bardziej duże koła i napęd się przydają.

  9. #969

    Domyślnie

    @ f.5

    Twoja ma tą regulację, bo to starszy model. Ostatnio z niej zrezygnowali pewnie w ramach oszczędności

    Adama znam, widujemy się czasami na torze choć ostatnio musiałem odłożyć przyjemności bo dom i narodziny dziecka w jednym czasie dostarczyły mi wystarczająco adrenaliny

    @ ZbyszekT

    Dzięki za celną uwagę. Sprawdzę jak to z tym u mnie jest. W sumie AlKO mi się podoba. Zastanawiam się jeszcze czy ten konkretny silnik briggsa jest ok (675EX) Stiga ma 775...

    @ zagorski-tomasz

    Dzięki.

    Generalnie chyba muszę po prostu pomacać i obejrzeć coś na żywo...

  10. #970

    Domyślnie

    damn it. Serwis i dealera alko mam w mieście. Stigi nie. Musiałbym z 15 km robić.

    Zacząłem zastanawiać się nad AL-KO 526 VSI. Droga cholera, ale ma silnik chyba ciut lepszy. Nie ma jej nigdzie na necie do kupienia niestety za normalne pieniądze...

  11. #971
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Faktycznie regulacji raczek brak,oszczednosci,kolega tu wspomnial o wysokich tylnych kolach,oczywiscie ale potrzebne w kosiarce bez napedu w kosiwarce z napedem nie ma to wielkiego znaczenia,co cen alko to ciężko będzie z niska cena bo ceny sa raczej trzymane przez dealerow ale mozesz jeszcze poczekac kosiarki beda wystawiane,to dopiero poczatek

  12. #972
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ZbyszekT

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    238

    Domyślnie

    Wielkość kół ma zawsze znaczenie.
    W "mysią dziurkę" - małe kółko wpadnie głęboko, obniży poziom koszenia, kosiarka będzie czasem nawet ryła w ziemi jednym bokiem i przygasała.
    A duże koło przez tą "mysią dziurkę" przejedzie na prosto.

    To taki przykład. Może gdzieś w mieście nie ma to znaczenia, ale na wsi, gdzie żyje dużo różnych stworzeń, kretów, myszy, nornic i powierzchnia jest nierówna ma to duże znaczenie.

  13. #973

    Domyślnie

    1. Snapper NX 90V (mocniejszy silnik B&S 875EX, serwis niedaleko, cena ok)
    2. Snapper NX 90S (silnik 775IS, rozrusznik el., serwis niedaleko, cena ok)
    3. AL-KO 525VS ( nie mam jakoś przekonania do silnika 675EX, serwis rzut kamieniem, cena ok)
    3. AL-KO 526VSI (silnik 775IS, rozrusznik el., serwis rzut kamieniem, cena wysoka)
    4. Active 5400SVH (nie wiem nic o silniku Honda GCV 160, nie wiem czy nie za słaby jak na 53 cm koszenia, nie wiem gdzie serwis w okolicy 05-870, cena wysoka)

    We wszystkich wkurza mnie brak (łatwej) regulacji wysokości rączki (AL-KO zrezygnowało w tym roku z tego)

    Rozważałem i odrzuciłem:

    1. Oleo-Maca - brak regulacji szybkości napędu albo mnie rozwiązanie nie zadowoliło)
    2. Stiga - słabe opinie o marce
    3. Viking - za drogo
    4. Husqwarna, Makita - relacja cena/jakość niewystarczająca
    5. Wszelkie chinole odpadają.

  14. #974
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ZbyszekT

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    238

    Domyślnie

    U mnie w serwisie (kupiłem kosiarke, teraz glebogryzarkę) mówili tak (ogólnie o spalinowych maszynach):
    Ekstraklasa - Stihl/Husqvarna - ale cena "europejska"
    Dobre maszyny - Stiga, AL-KO, chyba jeszcze Oleo-mac chwalili - ogólnie, że z tych firm zdarzają się jakieś awarie, ale nie za dużo i można szybko części dokupić

    Silniki:
    B&S - trwałe, niezawodne
    Honda, Subaru - też super silniki, a może i lepsze, ale rzadziej wybierane, i z racji swojej egzotyki droższe części i trudniej zdobyć

    Najlepiej, podzwoń po tych serwisach co masz w okolicy i popytaj - co by mogli polecić, z czym mają dobre/złe doświadczenia.

  15. #975
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Na twoim miejscu wybieralbym 1,3(525),4 ale na 'b&s,rozrusznik el.jest dla starszych osob albo dla leni,silnik 675 jest godny polecenia i nie sluchaj tych co pisza ze wal jest mieki bo tak nie jest,ponadto przy zbyt twardych walach przy uderzeniu potrafia pekac miski olejowe a poza tym jak ktos chce kosic karpy i prety to sa do tego inne sprzety niz kosiarki

  16. #976

    Domyślnie

    Witam serdecznie, gdyż to mój pierwszy post na forum. Planuję zakup kosiarki w okolicach 2tys. zł. W okolicy mam salon husqvarny, lecz ten sprzęt odpada, mają tam również kosiarki McCulloch, no i za niecałe 1900zł jest fajny sprzęt oczywiście z silnikiem briggsa 5,5KM, duże koła, napęd regulowany, mulczowanie, el. rozrusznik. Dość fajny sprzęt, tylko szerokość 46 troszkę bym zwiększył, gdyż troszkę koszenia mam. I pytanie do kolegów którzy już posiadają sprzęt tej firmy, lub coś na jej temat wiedzą czy warto, czy lepiej dołożyć trochę i kupić sprzęt Stiga/Alko? Po drugie dlaczego tak ważne jest bliskość serwisu? Znajomy posiada kosiarkę Alko i od 6 lat ani razu nie odwiedził serwisu. Jak coś się zdarzy niespodziewanego to 10 czy 40km chyba nie zrobi mi różnicy, chodź kupię sprzęt z nadzieją nie odwiedzania serwisu. Pytam dlatego gdyż do Alko/ Stigi mam ok 40km. Proszę o konkrety, gdyż czym więcej czytam tym bardziej się zastanawiam Pozdrawiam!

  17. #977

    Domyślnie

    To tak jak ja. Stige opuściłem bo są negatywne opinie. A i silniki briggsa tez juz podobno nie te co kiedyś bo robione są w Chinach. Ja chyba będę szukał czegoś z hondą. I polecam szukanie wśród mniej popularnych marek. Można znaleźć coś ciekawego.

  18. #978
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Nic podobnego,silniki B&S nie są robione w Chinach,nie wierz w to co piszą ci którzy handlują chińczykami,jak chcesz to zadzwoń do przedstawiciela B&S na Polskę a sam zobaczysz

    Lukasz89119 do Mccullocha raczej bym się nie dotykał bo to słaba jakość a bardziej skłaniał bym się ku AL-KO z powodu chociażby jakości wykonania sprzętu

  19. #979
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    To tak jak ja. Stige opuściłem bo są negatywne opinie. A i silniki briggsa tez juz podobno nie te co kiedyś bo robione są w Chinach. Ja chyba będę szukał czegoś z hondą. I polecam szukanie wśród mniej popularnych marek. Można znaleźć coś ciekawego.
    moj wspolnik ma hondę nie pytałem ile kosztowała bo mnie to srednio obchodzi ale na zapytanie moje ile razy zmieniał olej odpowiedział nigdy ze ma to w dupie jak sie zepsuje kupi nową.
    To mowi samo za siebie ze kosiarka dobra .
    ma 1600m2 do koszenia a kosiarka ma z 8 lat czyli 8 lat bez zmiany oleju.
    w to mu wierzę bo widze jak słabo serwisuje swoj samochod a ma dosc drogi.

  20. #980
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz89119 Zobacz post
    Po drugie dlaczego tak ważne jest bliskość serwisu? Znajomy posiada kosiarkę Alko i od 6 lat ani razu nie odwiedził serwisu. Jak coś się zdarzy niespodziewanego to 10 czy 40km chyba nie zrobi mi różnicy, chodź kupię sprzęt z nadzieją nie odwiedzania serwisu. Pytam dlatego gdyż do Alko/ Stigi mam ok 40km. Proszę o konkrety, gdyż czym więcej czytam tym bardziej się zastanawiam Pozdrawiam!
    W kazdym wiekszym miescie jest serwis kosiarek nie koniecznie danej firmy moja ma 3 lata - tylko 3 wiec nie musiałem jeszcze korzystać.
    ALE
    zepsuł mi sie hydrofor też z al-ko serwis mam jakies 20 km ode mnie
    Prosiłem goscia aby szybko naprawił bo pamiętasz jakie było lato
    dziennie wylewałem 4 do 6 kubików wody ze studni przez zraszacze i linię wiec hydrofor padł drzewa całe szczescie nie.
    https://picasaweb.google.com/1147806...yCoZTegoBedzie

Strona 49 z 156

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony