dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 54 z 155
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.080 z 3100
  1. #1061

    Domyślnie

    Cytat Napisał OloWeb Zobacz post
    Dasz przykład ? model ?

    w opinie byłego serwisanta Husqvarny który otworzył własny punkt napraw.... minus w/w marki to drogie części w razie naprawy co mnie trochę zniechęca do tej marki
    Planuję zakup modelu LC 348V obecna cena 2300, silnik B&S, napęd AutoWalk 2. Husqvarny z silnikami Hondy są droższe ok 500 zł. Pozdrawiam.

  2. #1062
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Husqvarna - jakakolwiek byle z napędem i nowa. Wygląda i działa. Pozdrawiam.
    Uwielbiam takie jakże „merytoryczne” teksty
    Faktycznie wygląda i działa. Jak to już oddzielna kwestia.

    Wracając do pytania OloWeb.
    Husqvarna droga w serwisowaniu i droga w zakupie jak na to co oferuje.
    O tym patencie z wyrzutem trawy do kosza przez zagiętą rurę „pod górkę”, już kilka razy było, z resztą pomału się z tego wycofują, więc nie będę tematu dalej wałkował.
    Co do cen i modeli. Np., LC 153 czy 153S cenę mają w miarę akceptowalną, ale 3 KM przy szerokości koszenia ponad 50 cm to wygląda jak kiepski żart. Seria 300 to już inny sort, np. LC 356 AWD wygląda całkiem przyjemnie, tyle że z ceną to się ktoś z choinki urwał, że o serii 500 nie wspomnę. W okolicy 4 000 zł to się można za AS Motor, Etesią czy Toro lub Vikingiem i to z serii Pro, rozglądać, a to już zupełnie inna bajka jeśli chodzi o trwałość i wydajność.

    1800 m2 to jest już dosyć sporo, choć jeszcze podpada pod normalną kosiarkę. Rozglądał bym się za czymś z silnikiem o mocy 5,5-6 KM i szerokości koszenia powyżej 50 cm. Rozumiem że akceptowalny budżet to ok 2000 zł.
    Z tych które znalazłeś, wybrał bym Ursusa, głównie ze względu na silnik i szerokość koszenia
    Mam dosyć dobre doświadczenia z Murrayem którego dosyć mocno dręczyłem przez ostatnie 10 lat i nadal działa. Ostatnio znacznie mniej bo w zeszłym roku kupiłem znacznie wydajniejszą kosiarkę do wysokiej trawy, więc staruszką koszę tylko bezpośrednio kawałek przed domem, ale przez poprzednie lata „obrabiałem” działkę 3000 m2 i to z doskoku więc nie do końca regularnie. Poza wyjedzoną zębatką w kółkach napędowych (musiałem wymienić przednie kółka) nic jej nie dolega.
    Np. model EQ700X BS 6,5KM 53CM można na aledrogo w granicach 1800 zł dostać. Nie wiele drożej ALKO Highline 51.6 SP-X PLUS 4w1 też całkiem niezłe parametry. W podobnej cenie i o podobnych parametrach Vega T 52 SB BOSS HW.
    Ostatnio edytowane przez G.N. ; 19-04-2016 o 08:22

  3. #1063

    Domyślnie

    Cytat Napisał G.N. Zobacz post
    Uwielbiam takie jakże „merytoryczne” teksty
    Faktycznie wygląda i działa. Jak to już oddzielna kwestia.

    Wracając do pytania OloWeb.
    Husqvarna droga w serwisowaniu i droga w zakupie jak na to co oferuje.
    O tym patencie z wyrzutem trawy do kosza przez zagiętą rurę „pod górkę”, już kilka razy było, z resztą pomału się z tego wycofują, więc nie będę tematu dalej wałkował.
    Co do cen i modeli. Np., LC 153 czy 153S cenę mają w miarę akceptowalną, ale 3 KM przy szerokości koszenia ponad 50 cm to wygląda jak kiepski żart. Seria 300 to już inny sort, np. LC 356 AWD wygląda całkiem przyjemnie, tyle że z ceną to się ktoś z choinki urwał, że o serii 500 nie wspomnę. W okolicy 4 000 zł to się można za AS Motor, Etesią czy Toro lub Vikingiem i to z serii Pro, rozglądać, a to już zupełnie inna bajka jeśli chodzi o trwałość i wydajność.

    1800 m2 to jest już dosyć sporo, choć jeszcze podpada pod normalną kosiarkę. Rozglądał bym się za czymś z silnikiem o mocy 5,5-6 KM i szerokości koszenia powyżej 50 cm. Rozumiem że akceptowalny budżet to ok 2000 zł.
    Z tych które znalazłeś, wybrał bym Ursusa, głównie ze względu na silnik i szerokość koszenia
    Mam dosyć dobre doświadczenia z Murrayem którego dosyć mocno dręczyłem przez ostatnie 10 lat i nadal działa. Ostatnio znacznie mniej bo w zeszłym roku kupiłem znacznie wydajniejszą kosiarkę do wysokiej trawy, więc staruszką koszę tylko bezpośrednio kawałek przed domem, ale przez poprzednie lata „obrabiałem” działkę 3000 m2 i to z doskoku więc nie do końca regularnie. Poza wyjedzoną zębatką w kółkach napędowych (musiałem wymienić przednie kółka) nic jej nie dolega.
    Np. model EQ700X BS 6,5KM 53CM można na aledrogo w granicach 1800 zł dostać. Nie wiele drożej ALKO Highline 51.6 SP-X PLUS 4w1 też całkiem niezłe parametry. W podobnej cenie i o podobnych parametrach Vega T 52 SB BOSS HW.
    Po jakiego grzyba duża moc w kosiarce, przecież nie kosimy trawy po kolana! Natomiast, skoro będziemy patrzeć na zakup czegokolwiek przez pryzmat późniejszego serwisu - to w końcu nic nie kupimy. Mam sprzęty Husqvarny od kilkunastu lat, pracują w średnim natężeniu, jak na razie wymieniłem tylko głowicę tnącą w wykaszarce 232 R - koszt 130 zł.

  4. #1064
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Po jakiego grzyba duża moc w kosiarce, ....ł.
    Jak rozumiem zawsze, ale to zawsze, ścinasz nie więcej niż 1-1,5 cm trawy do tego perfekcyjnie suchej. Nie masz na trawniku jednego chwasta, czy kretówki, nie zdarza Ci się wyjechać na kilka dni, zachorować na tydzień, czy przez kilka dni z rzędu po prostu mieć na głowie pilniejsze rzeczy niż spędzić popołudnie na koszeniu trawy. Nigdy u Ciebie pada deszcz przez kilka dni z rzędu, zawsze kosisz po południu (rano rosa) w piękny słoneczny dzień, np. w maju co 3 max 4 dni. OK duża moc Ci niepotrzebna.

  5. #1065

    Domyślnie

    Po tym poście o niepotrzebnej mocy rady kolegi traktowalbym z przymrużeniem oka... 1800 metrów to szerokość minimum 51 cm a do tego moc jest potrzebna. I nie wierz ze chińczyk z husara czy Ursusa ma tyle ile piszą. ..

  6. #1066

    Domyślnie

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    Po tym poście o niepotrzebnej mocy rady kolegi traktowalbym z przymrużeniem oka... 1800 metrów to szerokość minimum 51 cm a do tego moc jest potrzebna. I nie wierz ze chińczyk z husara czy Ursusa ma tyle ile piszą. ..
    No właśnie, napisać można wszystko tylko czy to pokrywa się z rzeczywistością. Czołowi producenci raczej bajek nie piszą, bo po co? A z tą długością trawy to kolega z postu wyżej przeskoczył ze skrajności w skrajność. Proszę mi uwierzyć, że kosiarka o mocy ok 3,5-4 km od dobrego producenta w zupełności wystarczy do w/w areał. To taka sytuacja jak z kotłami gazowymi, w większości domów instalatorzy pakują 24 kw, nie patrząc zasadniczo na metraż, tak na wszelki wypadek. Ja dziś odbieram mój kocioł o mocy 12 kw do metrażu 190 po podłodze. Całość podłogówka w płytkach. Pozdrawiam.

  7. #1067

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    No właśnie, napisać można wszystko tylko czy to pokrywa się z rzeczywistością. Czołowi producenci raczej bajek nie piszą, bo po co? A z tą długością trawy to kolega z postu wyżej przeskoczył ze skrajności w skrajność. Proszę mi uwierzyć, że kosiarka o mocy ok 3,5-4 km od dobrego producenta w zupełności wystarczy do w/w areał. To taka sytuacja jak z kotłami gazowymi, w większości domów instalatorzy pakują 24 kw, nie patrząc zasadniczo na metraż, tak na wszelki wypadek. Ja dziś odbieram mój kocioł o mocy 12 kw do metrażu 190 po podłodze. Całość podłogówka w płytkach. Pozdrawiam.
    Tak chwalić to hq z katalogów bo sam ją wybrałeś. Póki co to widzę, że dopiero planujesz. .. [moderowano]
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 19-04-2016 o 12:13 Powód: kultura wypowiedzi

  8. #1068
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Panowie, kulturalniej proszę.
    Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię. Można się z nią nie zgadzać, można polemizować, przedstawić argumenty przeciw.
    Ale bez osobistych wycieczek.

  9. #1069

    Domyślnie

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    Tak chwalić to hq z katalogów bo sam ją wybrałeś. Póki co to widzę, że dopiero planujesz. .. [moderowano]
    Przecież napisałem, że planuję jej zakup i zdania nie zmienię. Sprzęty tej firmy nigdy mnie nie zawiodły, dlatego polecam je innym. Pozdrawiam.

  10. #1070
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Ursus to chińczyk jakich wiele z brakiem części,z dostępem do części kosiarki chińskie można policzyć na palcach jednej ręki,Husqv to taki sprzęt z nazwą który oferuje niewiele za spore pieniądze a sporo firm oferuje już sporo więcej w tej cenie lub nawet niższej,AL-KO i Snapper są dobrym wyborem

  11. #1071
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Każdy widać chce mieć kosiarki w swojej ofercie i na pewno znajdą się tacy co ten sprzęt bez zaplecza z częściami kupią a za np. trzy latka brak będzie chociażby linki do napędu,osobiście bał bym się kupować sprzęty z Firm o nie unormowanej pozycji na rynku bo może zostać uraz po takich zakupach

  12. #1072

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    Każdy widać chce mieć kosiarki w swojej ofercie i na pewno znajdą się tacy co ten sprzęt bez zaplecza z częściami kupią a za np. trzy latka brak będzie chociażby linki do napędu,osobiście bał bym się kupować sprzęty z Firm o nie unormowanej pozycji na rynku bo może zostać uraz po takich zakupach
    Święte słowa! Pół roku temu kupiłem głowicę tnącą do 17-to letniej Husqvarny 232R, ciekawe czy do wszelkich wynalazków da się kupić cokolwiek po 5-ciu latach?

  13. #1073
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Z głowicami akurat problemu nie będzie do sprzętu spalinowego,jest kilka rodzai gwintów i wszystkie są na rynku,chyba że czegoś mi nie wiadomo ale jeszcze nie słyszałem żeby ktoś nie kupił głowicy do kosy,w kosach jest prościej natomiast kosiarki to inny temat i często części do Chińskich kosiarek jak i silników brak

  14. #1074
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    OloWeb

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dobra Ursus, Husar i inne chińskie odpadaj teraz co wybrać

    MTD z silnkiem Kawasaki FJ180V
    STIGO z silnkiem B&S 675 (tylko że słabszym) bo w cenie 2k nie znajdę mocniejszego
    czy propozycje z odp.
    ALKO Highline 51.6 SP-X B&S 650 (podobny jak w STIGO)
    Ostatnio edytowane przez OloWeb ; 20-04-2016 o 21:47

  15. #1075
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    najlepiej to zrobić swoją i wiem co mam i nie przepłacam 60% marży tylko dlatego że się nazywa ,

  16. #1076

    Domyślnie

    Samochody tez sam robisz?
    Z tego ALKO(grupa MTD) , samo MTD ma raczej słabe opinie choć silnik sztos. Stiga popularna. Obudowy robi chyba castelgarden im. Ponoć słaba obsługa gwarancyjna jak się coś spierdzieli. Szukaj czegoś na 675 w swoim budżecie powinieneś znaleźć. Sprawdź Snappera Oleo Mac.

  17. #1077

    Domyślnie

    Witam. Otóż czytałem tutaj kilka wypowiedzi - jednak dotyczą one wcześniejszego okresu (i sprzętu)
    Na chwilę obecną mam do koszenia 1000m2(aczkolwiek "czekam" jeszcze na trawę przy domu - około 15-2000m2 )
    Chciałbym zakupić sprawdzony (dobry) sprzęt.
    Zastanawiałem się nad kosiarką:
    1. Husar silnik B&S 675 z napędem 5w1 (nie znam opinii )
    2. NAC LS50-775IS-HS (Najnowszy silnik B&S)
    3. Jeden ze sprzedawców proponował mi kosiarkę Boss (ale nie znam dokładnego oznaczenia )

    Oglądałem rownież Mcculloch, husvarne(obie na silniku B&S) ale cenowo wyglądają one niezbyt specjalnie (przy wyborze silnika 6kM trzeba wyslinic około 3000 tysięcy )

    I dodatkowe pytanie co w ogole myślicie o traktorach formy MTD (Cub Cadet)?

  18. #1078

    Domyślnie

    z kosiarek to wybierasz z jak to prezes powiedział najgorszego sortu. Powodzenia przy takim areale... chyba oprócz bossa, ale ręki nie dam uciąć... Macculloch trochę (tylko) lepszy...

    traktorki MTD chyba nie najgorsze (w przeciwieństie do kosiarek)

  19. #1079

    Domyślnie

    Zatem czym powinienem sie kierować ? Aby nie był to najgorszy sort? Z NaC-iem miałem przyjemność sie obchodzić , gdyż w chwili obecnej nim koszę (na silniki B&S) i nie posiadałem żadnych problemów... Wiec skoro to najgorszy sort to czekam na informację jaki produkt będzie odpowiedni ...

  20. #1080

    Domyślnie

    czytaj wątek

Strona 54 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony