dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 55 z 155
Pokaż wyniki od 1.081 do 1.100 z 3100
  1. #1081

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pager87 Zobacz post
    Zatem czym powinienem sie kierować ? Aby nie był to najgorszy sort? Z NaC-iem miałem przyjemność sie obchodzić , gdyż w chwili obecnej nim koszę (na silniki B&S) i nie posiadałem żadnych problemów... Wiec skoro to najgorszy sort to czekam na informację jaki produkt będzie odpowiedni ...
    NAC - spoko. Reszta oprócz wiodących producentów, to rzeźbienie w g...nie.

  2. #1082

    Domyślnie

    tak, tak bierz marketowego chińczyka - satysfakcja gwarantowana na lata

    Jest takie powiedzenie, że z niskiej ceny człowiek się cieszy w momencie zakupu a na niską jakość narzeka cały czas...

  3. #1083

    Domyślnie

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    tak, tak bierz marketowego chińczyka - satysfakcja gwarantowana na lata

    Jest takie powiedzenie, że z niskiej ceny człowiek się cieszy w momencie zakupu a na niską jakość narzeka cały czas...
    Dlatego wszystkie sprzęty mam szwedzkie. Cieszyły w czasie zakupu i cieszą nadal, mimo upływu kilkunastu lat.
    Ostatnio edytowane przez wg39070 ; 22-04-2016 o 12:38

  4. #1084

    Domyślnie

    Poszukuje kosiarki do 1500 zł. kosiarka oczywiście spalinowa z napędem. Czy ktoś jest w stanie coś powiedzieć o tych modelach ? NAC LS46-575-HS moc silnika 5,75 km, silnik OHV, cena 1050 zł lub NAC B&S BRIGGS LS50-675 EX, 6 km, cena 1500 zł. Czy coś lepszego można kupić w tych pieniądzach ? Jestem laikiem w tej kwestii także prosiłbym o poradę. Interesowałaby mnie kosiarka z funkcją mulczowania i pewnie czymś jeszcze, ale nie znam się na tym i nie wiem na co zwrócić uwagę i jakie funkcje byłyby mi potrzebne. Działka 1000m2. Będzie to moja pierwsza kosiarka.

  5. #1085

    Domyślnie

    Silnik czy to w NaC - u czy husqvsrnie jest ten sam. Płaci się tą różnicę trochę za markę(nie piszę , ze tylko i wyłącznie , ale jest to jeden z wykładników ). Piszesz , że olać chinszczyznę ( w tym wypadku chodziło o Nac-a ) , a ja juz trochę czasu koszę nim i jakoś nie było problemów. Jeśli możesz to napisz w czym jest problem z tą marką bo może w chwili obecnej się coś zmieniło i dlatego go negujesz.
    Chyba , ze podejście jest inne viking , husqvarna , stihl to jest super a cała reszta nie do przyjęcia.
    Czy to kosiarki czy samochody zasada jest jedna producent chce zarobić jak najwiecej ( często kosztem konsumenta ) sytuacja taka miała miejsce rownież z super marka Mercedes (furgon) , gdzie okazało sie , ze po 2 latach karoseria wygladała gorzej niz u najstarszego LT-ka. Także dla mnie marka przestała juz być wykładnią "super" sprzętu.

  6. #1086

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pager87 Zobacz post
    Silnik czy to w NaC - u czy husqvsrnie jest ten sam. Płaci się tą różnicę trochę za markę(nie piszę , ze tylko i wyłącznie , ale jest to jeden z wykładników ). Piszesz , że olać chinszczyznę ( w tym wypadku chodziło o Nac-a ) , a ja juz trochę czasu koszę nim i jakoś nie było problemów. Jeśli możesz to napisz w czym jest problem z tą marką bo może w chwili obecnej się coś zmieniło i dlatego go negujesz.
    Chyba , ze podejście jest inne viking , husqvarna , stihl to jest super a cała reszta nie do przyjęcia.
    Czy to kosiarki czy samochody zasada jest jedna producent chce zarobić jak najwiecej ( często kosztem konsumenta ) sytuacja taka miała miejsce rownież z super marka Mercedes (furgon) , gdzie okazało sie , ze po 2 latach karoseria wygladała gorzej niz u najstarszego LT-ka. Także dla mnie marka przestała juz być wykładnią "super" sprzętu.
    Viking = Stihl
    Partner = Husqvarna

  7. #1087

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Viking = Stihl
    Partner = Husqvarna
    Tak wiem.

  8. #1088

    Domyślnie

    A co myślicie na temat kosiarki :
    1. Snapper nx90s VS Kosiarka samobieżna MTD Advance SPK 53 HW wyposażona w silnik KAWASAKI FJ180V PRO ??

  9. #1089
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Temat jak zawsze gorący i każda Firma ma coś za pazurami,jedna mniej druga więcej i teraz jak wybrać tę lepszą opcje,jak zwykle ciężko bo każdy użytkownik ma inne potrzeby i wymagania,jedne Firmy są mniej pazerne(zazwyczaj te mniej znane) a drugie bardzo pazerne i korzystają bo mają znaną nazwę,Nac-a,Husara,i inne nisko budżetowe sprzęty marnej jakości odrzucił bym od razu,MTD ma część niezłych kosiarek natomiast traktorki słabej jakości,Stiga i AL-KO to jeśli chodzi o kosiarki Firmy maja podobne ceny za porównywalne modele lecz AL-KO oferuje więcej i jest robione w Austrii a nie przez Firmę GGP(Castelgarden)czyli palce maczają tam mocno Chińczycy i małe traktory Stiga robione są w Chinach,teraz idę spać dobranoc

  10. #1090
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał mammu19 Zobacz post


    Ja polecam tą kasiorę, nic się nie psuje od 4 lat
    Na kasiorę (za tego posta) bym na twoim miejscu nie liczył. Nie wysiliłeś się. A kosiarka wybitnie gówniana

  11. #1091

    Domyślnie

    Witam. Chciałbym prosić o pomoc w wyborze traktora-kosiarki używanej do 5000zł. Do koszenia mam 25 arów, teren delikatnie pochyły. Wymagana przystawka do mulczowania, kosz i skrzynia automatyczna.
    Jakich firm kosiarki szukać a jakie omijać szerokim łukiem.

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez pies123 ; 26-04-2016 o 17:18

  12. #1092
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Grzegorz Zdz

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    39-215
    Posty
    2

    Domyślnie

    Osobiście posiadam kosiarkę Oleo Mac - jest to włoski producent sprzętu ogrodniczego, przekonało mnie solidne wykonanie kosiarki
    jeżeli chodzi o silniki są różne modele, montują silniki hondy, B&S ( jakość spadła), oraz OHV -Emak.
    Poleciłbym te ostatnie dlaczego? - wysoka bezawaryjność - zresztą zostały wykupione niedawno przez grupę Honda co świadczy o wysokiej jakości.


    Oleo Mac GV 53 TK 800OHV 6,5 KM - taki model posiadam i jestem zadowolony już 3 sezon - dodatkowo masz 3 lata gwarancji.

    Zakupiłem w sklepie seger.pl jeżeli jest ktoś zainteresowany przesyłam linka:

    http://seger.pl/kosiarka-spalinowa-1...arki-spalinowe

    Kosiarki występują również ze słabszymi silnikami

    Alternatywą dla tych którzy twierdzą, że B&S jest niezbędny- jest też solidnie wykonana kosiarka firmy VICTUS - grupa E-mak.
    Niektórzy forumowicze piszą, że to kiepska firma ale urządzenia odziwo im cały czas chodzą- to świadczy że jednak firma jest ok.
    Ale kosiarki mają dobrze wykonane.

    Przysyłam link ze zdjęciami:

    http://seger.pl/VICTUS-kosiarka-spal...zedziowy-seger

    Liczę na komentarz i Pozdrawiam

  13. #1093
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    No i mamy reklamę Firmy Oleomac i Victus z silnikami Emak produkcji Chińskiej a przy okazji sikamy na silniki B&S,tak solidnie jak piszesz wykonane to one nie są,słabe wózki,piasty noża aluminiowe co przy kontakcie z czymś twardszym są do wymiany(nieraz po trzy cztery w sezonie),słabe mocowanie rączek,plastikowe dżwignie gazu i napędu i nie są to moje opinie tylko tych co nimi koszą i Emak jest jeszcze importerem sprzętu z Chin,nic do tej Firmy nie mam ale szlak mnie trafia jak ktoś pisze ohy i ahy mimo że tak nie jest

  14. #1094

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    No i mamy reklamę Firmy Oleomac i Victus z silnikami Emak produkcji Chińskiej a przy okazji sikamy na silniki B&S,tak solidnie jak piszesz wykonane to one nie są,słabe wózki,piasty noża aluminiowe co przy kontakcie z czymś twardszym są do wymiany(nieraz po trzy cztery w sezonie),słabe mocowanie rączek,plastikowe dżwignie gazu i napędu i nie są to moje opinie tylko tych co nimi koszą i Emak jest jeszcze importerem sprzętu z Chin,nic do tej Firmy nie mam ale szlak mnie trafia jak ktoś pisze ohy i ahy mimo że tak nie jest
    Popieram Twój wpis kolego. Dziwi mnie fakt, że wielu ludzi tak uwielbia rzeźbić w g...nie. Wymyślają jakieś firmy z kosmosu, tylko nie wiadomo po co. Ja kilkanaście lat temu wyszedłem z założenia, żeby kupić raz i mieć spokój na lata. Pojechałem do salonu Husqvarny, kupiłem piłę oraz wykaszarkę i do dziś dnia cieszę się bezawaryjnie działającym sprzętem. W myśl zasady "albo tanio, albo dobrze". Wybrałem to drugie, bo tanio i dobrze nie idzie w parze. Faktem jest, że dziś nawet dobre firmy poszły do chińczyków żeby było taniej, dzisiejsze kosiarki Husq czy Stihl to nie to samo co kiedyś, jednak jakość nie spadła aż tak nisko, żeby porównywać ich produkty z firmami "no name". Pozdrawiam.

  15. #1095
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Popieram Twój wpis kolego. Dziwi mnie fakt, że wielu ludzi tak uwielbia rzeźbić w g...nie. Wymyślają jakieś firmy z kosmosu, tylko nie wiadomo po co. Ja kilkanaście lat temu wyszedłem z założenia, żeby kupić raz i mieć spokój na lata. Pojechałem do salonu Husqvarny, kupiłem piłę oraz wykaszarkę i do dziś dnia cieszę się bezawaryjnie działającym sprzętem. W myśl zasady "albo tanio, albo dobrze". Wybrałem to drugie, bo tanio i dobrze nie idzie w parze. Faktem jest, że dziś nawet dobre firmy poszły do chińczyków żeby było taniej, dzisiejsze kosiarki Husq czy Stihl to nie to samo co kiedyś, jednak jakość nie spadła aż tak nisko, żeby porównywać ich produkty z firmami "no name". Pozdrawiam.

    dlatego lepiej kupić 7 kosiarek NAC niż jednego sthila skoro jakość już ciut spadła , 7 szt wytrzyma dłużej niż jedna to normalne

  16. #1096

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    dlatego lepiej kupić 7 kosiarek NAC niż jednego sthila skoro jakość już ciut spadła , 7 szt wytrzyma dłużej niż jedna to normalne
    Rozumiem, że NAC jest 7 razy gorszy od Stihl'a. Jeśli tak to powodzenia życzę użytkownikom NAC'a. Tylko ciekawe dlaczego NAC nie jest 7 razy tańszy? Kupiłbym z 5 sztuk.

  17. #1097

    Domyślnie

    A ja zakupiłem kosiarkę Oleo Mac GV 53 TK 800OHV 6,5 KM i nie powiedziałbym, że przy kontakcie z czymś twardym zrywa się cokolwiek. Tyle kamieni, co miałem na trawniku to nawet nie wiedziałem. Na szczęście już tak forsować jej nie będę. Ole-Mac to firma włoska, kosiarka składana we Włoszech. Silnik Emak chyba składany w Chinach, ale B&S też w Chinach składa. To, że coś jest robione w Chinach nie oznacza od razu tandety. Wśród serwisantów raczej dobre są opinie o Emaku. Mam nadzieję, ze będzie mi służyć. Kupiłem ją ponieważ mój kolega ma tej firmy sprzęt i sobie chwali. Na forum ogrodniczym również były pozytywne opinie. Jak ktoś ma do dyspozycji 1500 zł tak jak ja miałem to myślę, że jest to dobry wybór. Na pewno lepszy od marketowego Naca.
    Co do rączek w oleo-mac nie zauważyłem żeby były tandetne. Obudowa dość solidna. O dziwo ! Przy tylu strzałach kamieni żadnego obicia.
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 04-05-2016 o 09:10

  18. #1098

    Domyślnie

    Miałem victusa i ogólnie to słaba kosiarka (słaba mechanicznie) więc raczej nie polecam. Poza tym do ogródka 1000m2 napęd nie jest konieczny, małe trawniki wygodniej się kosi lżejszą kosiarką bez napędu.
    Odnośni narzędzi NAC to mam dwie najtańsze kosy, pracowałem nimi w trudnym terenie (krzaczaory, gaz do dechy i nie padły) więc polecam. Są tanie i wystarczające. Na potrzeby przecietnego uzytkownika nie do zajechania

  19. #1099

    Domyślnie

    Witam
    szuka kosiarki spalinowej do swojej działeczki 2000m2.
    Kwota jaką chcę na nią przeznaczyć maksymalnie 2000zł

    Mógłby ktoś polecić coś godnego uwagi?
    Musi miec napęd,około 6km, dobrze jakby miała zestaw do mulczowania
    jaką firmę i model polecicie ole-mac? viking? stiga? honda? hortmasz? weibang? al-ko?
    dzięki za pomoc

  20. #1100
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebastian88 Zobacz post
    Witam
    dobrze jakby miała zestaw do mulczowania
    moja tak zmulczowała ze na wiosnę trawa nie potrafiła się wybić spod tego MULCZU i musiałem zawezwać ekipę która to siano wygrabiła.
    Oczywiście nie twierdze ze to wina kosiarki prawdopodobnie za wysoką trawę mulczowałem.
    Tak czy siak juz nie mulczuję - wolę wywozić wory z trawą....








    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

Strona 55 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony