dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 155
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 3100
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Napisał mieczotronix
    Nie wiem na razie tylko jak strzyc brzeg trawnika i kory, bo mi strasznie tą korę zamiata, a jak nie zjadę kółkiem na korę, tylko tnę po samym brzegu trawnika, to mi zostaje szpalerek nieskoszony. Jak wy sobie z tym radzicie?
    Bardzo się cieszę, że posłuchałem mądrych kolegów - spalinowa, z napędem, to był rzeczywiście trafiony zakup. Bez dwóch zdań.
    Brzegi trawnika to rzeczywiście problem. Najlepiej w momencie zakładania trawnika zainstalować go wyżej niż rabatę. drugim rozwiązaniem jest zrobienie rowu na brzegu rabaty - wtedy nóż idzie tylko nad rowem nie zachadając o trawę lub agrowłókninę.
    Generalnie do tego chyba służą własnie podkoszarki.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Napisał mieczotronix
    Bardzo się cieszę, że posłuchałem mądrych kolegów - spalinowa, z napędem, to był rzeczywiście trafiony zakup. Bez dwóch zdań.
    No mieczu, ale pochwal się, ile na to cudow wyłożyłeś miedzi ??
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  3. #103
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    tysiumcszeńset

  4. #104

    Domyślnie

    Jako stara kosiara śmiem zwrócić Młodym Kosiarom na mały szczególik uwagę:
    nie koście w momencie gdy dzieci się bawią w okolicy pola rażenia !!


    To, że za ostatnim koszeniem było czyściutko i nic a nic nie było zbędnego na trawniku, nie oznacza, że jakiś dowcipas nie wrzucił nam na nasze włości kamienia.
    Taki kamyczek ukryty w trawie wyrzucony spod kosiarki może zrobić wiele nieszczęścia.
    To samo z patykami wyglądającymi niewinnie .

    Nie dotyczy kosiarek z koszem.


    I jeszcze dobra rada na temat higieny hm..spodu.

    Po każdym koszeniu polecam przepłukanie w wytyczonym już na stałe miejscu - spodu kosiarki mocnym strumieniem wody ( świetnie się nadają do tego końcówki do podlewania ze zmiennym strumieniem)
    Nie ma nic gorszego niż taka ususzona skorupa z resztek trawy.
    I nie jest prawdą, że rdzewieje po umyciu.
    Rdzewieje po takim strupie i to w tempie proporcjonalnym do porostu trawy .

    pozdrówka

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Napisał mieczotronix
    tysiumcszeńset
    no tak, to 4 moje.
    Dlatego swoją musze pchać sam.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Napisał echo
    Zastanawiam się nad sensem zakupu (za jakiś czas, bo na razie dogorywają mi stare kosiarki) kosiarki bez kosza, ale z funkcją "szatkowania" trawy.
    Z ta funkcja szatkowania ( mulczowania) nie jest tak fajnie jak by sie moglo wydawac . Nie mozna jej uzywać za kazdym razem bo trawnik zmieni nam sie w skorupe scietej gnijacej trawy z pod której beda wybijały chwasty , bo jakos tak im nic nie przeszkadza.
    Mulczowanie mozna robić raz na jakiś czas kiedy poprzednia warstwa sie rozłozy. W miedzyczasie trzeba normalnie do kosza i na kompost.
    zielonym do góry

  7. #107
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Ja kupilem kose spalinową, ostatnio, po roku kosiarke na kolkach. Kosa sprawdzila sie i jeszcze sie przyda - rozne ciezko dostepne miejsca, przy ogrodzeniu itp.
    Budownictwo to moja pasja

  8. #108

    Domyślnie

    a co sadzicie o kosiarkach zdalnych?
    "...z ludźmi trzeba żyć..."

  9. #109

    Domyślnie

    Ostatnio na swojej działce - po instruktażu od teścia, wziołem się za kosę.
    I co najśmieszniejsze kosiłem dobre 0,5 h. ale kurde na drugi dzień nie mogłem się podnieść z łóżka i sam ubrać.
    Podczas koszenia kosą używa się mięśni, które na codzień chyba nigdy nie pracują.
    Byłem w szoku bo nie należę do słabeuszy.
    Cierpliwość jest gorzka, ale owoce są słodkie.

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Scarab
    a co sadzicie o kosiarkach zdalnych?
    masz na mysli elektroluxa ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  11. #111

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    Cytat Napisał Scarab
    a co sadzicie o kosiarkach zdalnych?
    masz na mysli elektroluxa ?
    nie tylko - Husquarna tez je robi (nazywa sie to dokladnie Kosiarka Automatyczna)
    "...z ludźmi trzeba żyć..."

  12. #112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Scarab
    Cytat Napisał NOTO
    Cytat Napisał Scarab
    a co sadzicie o kosiarkach zdalnych?
    masz na mysli elektroluxa ?
    nie tylko - Husquarna tez je robi (nazywa sie to dokladnie Kosiarka Automatyczna)
    O to ci chodzi (o takie kosiarki)? (I tak na poczatku był elektrolux )
    Ile kosztuje H...... ?
    Sporo kosztuje kosiarka i odpowiednie przygotowanie ogródka - jakies pętle aby kwiatów nie kosiła
    Szkoda że jeszcze trawy nie wywozi

    A tak poza tym jest ok.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  13. #113

    Domyślnie

    a ile kosztuje E?
    "...z ludźmi trzeba żyć..."

  14. #114

    Domyślnie kosiarka

    Mam już 2-letnie doświadczenie w użytkowaniu kosiarki. Z przyczyn ekonomicznych kupiłem elektryczą o maksymalnej mocy 1600 W. Do koszenia mam trawnik o pow. 600 m2. Teraz widzę, że popełniłem bład. Potykam się o kabel i muszę uważać, by nie najechać na niego kosiarką. Zaczepia się na roślinach i je uszkadza. Sąsiedzi mają kosiarki spalinowe z napędem i sobie chwalą. Jak tylko się sfajczy to kupię spalinową!

    Pozdrawiam !

  15. #115

    Domyślnie

    Sąsiedzi może sobie chwalą, ale ja sobie nie chwale kosiarki sąsiada. Gościu ma taka pracę, ze może kosic tylko wieczorem, ale moje dziecko tego nie rozumie - ono chciało spać.
    Nie mam mu tego za złe, jest supersąsiadem, ale wolałbym, aby miał elektryczną.

    Arecki

  16. #116

    Domyślnie

    Cytat Napisał mieczotronix
    Bardzo się cieszę, że posłuchałem mądrych kolegów - spalinowa, z napędem, to był rzeczywiście trafiony zakup. Bez dwóch zdań.
    Moja kosiarka wczoraj straciła dziewictwo i pierwszy raz poszalała na naszej działce i mogę tylko potwierdzić te słowa. Napęd - wspaniała rzecz, a gdybym zdecydował się na elektryczną, to bym pewnie dzisiaj leżał z podciętymi żyłami z żalu za wywalone pieniądze. Nie uważam, żeby była dużo głośniejsza od elektrycznych u sąsiadów, a smrodu spalin wogóle nie czułem (może dlatego, że był wiatr ). Niestety mulczowania nie wykorzystałem, bo chwaściska urosły na pół metra.

  17. #117
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Do mojego trawnika - 1500 m2 kupilem kosiarke Husqvarna M 48 Pro - profesjonalna, aluminiowa obudowa i koła, silnik Honda 5,5 PS, ze stałą funkcją mielenia.

    Silnik ma duzy zapas mocy, noz mieli trawe rownomiernie w drobny mak. Nie zauwazyłem sladow zadnych lezących kawałkow trawy, mimo tego, że ostatnio kosiłem przed ponad dwoma tygodniami i trawa urosła w te ciepłe i deszczowe dni do ok. 25 cm, a skosilem ją do 6 cm.
    Budownictwo to moja pasja

  18. #118
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    no tak...powiedz ile ten nabytek kosztował? bo zameirzam tez kupic tej firmy ale mocy mniejszej, mam 450 m trawnika

  19. #119
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Cena katalogowa to 2.680 zł. brutto. Ja kupiłem ją nieco taniej.
    Budownictwo to moja pasja

  20. #120

    Domyślnie

    Cytat Napisał Scarab
    a ile kosztuje E?
    Podałeś informację o kosiarce na H
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

Strona 6 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony