dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 81 z 155
Pokaż wyniki od 1.601 do 1.620 z 3100
  1. #1601
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    To podjedż do tego sprzedawcy i niech przy tobie odkręci kółko i zobaczysz czy są 2 czy 1 łożysko,ponadto mniejszy luz koła może być spowodowany lepszym spasowaniem go,ja dalej twierdzę że te kosiarki są lepiej wykonane od tych które wymieniłeś,jeśli zauważyłeś nawet obudowa jest podwinięta na dole do wewnątrz,jeśli nie chcesz uwierzyć w to co widać to trudno

  2. #1602

    Domyślnie

    Nie neguje tego, czy są lepsze te kosiarki czy nie. Mi ona nie przypadła do gustu, dla mnie kółka na łożyskach mają się lekko obracać i w poważaniu mam czy są lepiej spasowane czy nie. Każdy ma swoje wymagania.

  3. #1603

    Domyślnie

    Witam

    Powracam z tematem wyboru nowej kosiarki(#1183). Stara(15 lat), jakiś no-name kilka dni temu wyzionęła ducha. Zawiozłem do naprawy, ale 2 tygodnie kolejka. Za 2 tygodnie to mi trawa urośnie na pół metra Czas najwyższy coś kupić nowego. Jak stara się naprawi to będzie dwie.
    Chyba zdecyduję się na Husqvarnę:
    LB 348V -> http://www.husqvarna.com/pl/produkty...48v/967604901/
    albo
    LB 155S -> http://www.husqvarna.com/pl/produkty...55s/961210037/

    Obie kosiarki ciekawe z czego LB 348V ma AutoWalk. LB 155S ma też napęd, ale ten zwykły co może być męczące. Jedyny argument za LB 155S to szerokość robocza 55cm. LB 348V ma 48cm szerokości roboczej.
    Tak jak widać nie potrzebuję kosza. Kurde, LB 348V ma tylko wyrzut boczny, nie ma mielenia. LB 155S ma mielenie i wyrzut boczny.
    Mielenie jest fajne bo nigdzie nie bryzga trawą. Ja nie potrzebuję poźniej tę trawę grabić.
    Ok, LB 348V jednak ma mielenie i można zaślepić wyrzut boczny.

    Hmm, sam nie wiem. Może jakieś sugestie co do tych dwóch modeli? Może któraś z nich ma poważne wady i lepiej tej lub tej nie brać? Dzięki z góry za jakieś podpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 15-05-2017 o 17:45

  4. #1604
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    drokz90

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Krakow
    Kod pocztowy
    32-010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Czesc. Szukam nastepcy dla mojego 10letniego Murraya450 z silnikiem B&S. Dzialki mam ok 10ar,lekko pod gorke,obowiazkowy naped. Budzet max 1200zl,pare stron wczesniej widzialem ze ktos chwalil Faworyty i silniki Loncin,warto za czyms takim patrzec ? Ile wystarczy max KM pod taka dzialke ?Ciekawie sie prezentuja te modele :
    Faworyt GTR46N139L-4W1 -[moderowano]
    Faworyt WA51N196L-3W1-[moderowano]
    Wygladaja troche plastikowo,ale moze ktos oceni od strony technicznej.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 16-05-2017 o 16:45 Powód: Link reklamowy

  5. #1605

    Domyślnie

    Jakby ktoś szukał znośnej i taniej kosiarki na niewielki areał i koniecznie elektryk to polecam.
    http://euroogrod.com.pl/product-pol-...ntent=polecane
    Nawet kępy gliny jej nie zarżną. Sporawe kółka, regulowana rączka, włącznik na całej szerokości uchwytu (obiema rękami, lewą lub prawą - jak wygodniej w danej chwili).
    Wysokość całości (nie każdego kółka osobno) regulowana jedną dźwignią.
    Solidna, metalowa obudowa przez co dość ciężka. Dziecko lub delikatniejsza kobieta mogą mieć z nią problem bo jest oczywiście bez napędu.

  6. #1606
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Zachwycamy się silnikami Hondy, a widzę że nową kosiarkę (szer koszenia 51cm) z silnikiem 160cc 4-Stroke Honda GCV Engine można kupić za 199.99 funtów z vat oczywiście. Że to w Polsce takich cudów nie ma.

  7. #1607
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Martyn89

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Alwernia
    Kod pocztowy
    32-566
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    O faworycie słyszałem dobre opinie. Za tę moc, szerokość koszenia i rozrusznik to dobra cena. Jedyne czego mi brakuje to regulacja prędkości napędu lub mogłaby być w ogóle bez niego.
    Cytat Napisał drokz90 Zobacz post
    Czesc. Szukam nastepcy dla mojego 10letniego Murraya450 z silnikiem B&S. Dzialki mam ok 10ar,lekko pod gorke,obowiazkowy naped. Budzet max 1200zl,pare stron wczesniej widzialem ze ktos chwalil Faworyty i silniki Loncin,warto za czyms takim patrzec ? Ile wystarczy max KM pod taka dzialke ?Ciekawie sie prezentuja te modele :
    Faworyt GTR46N139L-4W1 -[moderowano]
    Faworyt WA51N196L-3W1-[moderowano]
    Wygladaja troche plastikowo,ale moze ktos oceni od strony technicznej.


    Powiem Wam że z mojego FAWORYTA jestem po pierwszym koszeniu bardzo mile zaskoczony.

    Może opowiem z grubsza to każdy coś wychaczy dla Siebie

    Mówimy tu o modelu
    [moderowano]

    Napęd działa - duże kółka robią robotę nawet na bardzo nie równym terenie jak mój.
    Jedyny minus napędu to to że jak bym chciał włączyć napęd jak mam z 30 cm od ściany to włączając on musi działać jakieś 3-5 sek. w których się go nie da wyłączyć bo puszczam i kółka i tak się dalej kręcą kilka sekund.

    Co do Regulacji napędu to jest tylko regulacja pracy silnika ale mi akurat mniejsze obroty noża na nic się nie zdadzą choć do równego trawniczka cicha i tańsza praca wzgledem spalania.

    Akumulator powiem szczerze słaby, połowa koszenia przy pierwszym koszeniu i padł aku (po 2 godzinach i częstym odpalaniu bo zapychała się kosiarka przy bocznym wyrzucie), dobrze że jest ręczne odpalanie bo bym pewnie przeklinał pod nosem.

    Boczny wyrzut , powiem szczerze nie tego się spodziewałem, jest to nakładany na rurkę plastik i dociskany łapą na sprężynie z góry (tym co się otwiera bok)
    może jestem nie przyzwyczajony ale non stop o coś zawadzałem i się przekręcał i zapychał albo odpadał.. to było irytujące ale sprawdzę na mniejszej trawie.

    Stojak na piwerko jest (puszka się mieści butelka już nie);D

    Co mnie zachwyciło to podpięcie węża ogrodowego do czyszczenia, u mnie sprawdziło się doskonale (początkowo patyczkiem skrobnąłem, podłączyłem węża i tyle, z zewnątrz miotełką i gitarka, nie ubrudziłem się jak zwykle.

    Obawiałem się o plastikową rączkę z przodu kosiarki z uchwytem do podniesienia, obawiałem się że z mocnym napędem dojadę pod drzewo albo pod murek, walne przodem i się złamie ale to tworzywo chyba jest lepsze od najzwyklejszego plastiku.

    Co jeszcze zwróciło moją uwage to to że nie trzeba otwierać żadnego kranika jak w mojej starej kosiarce,

    minusem są rączki do gazu i napędu, jest to pręt i nakładany jest plastik na takich zatrzaskowych łapkach, myślę że przy kilku koszeniach złamie to w rekach bo strasznie się skręca, jak coś to pytać chętnie odpowiem.

    i jeszcze jedno, co do tych plastików to uważam to jedynie za bezsensowny dodatek bo odkręcisz i masz w pełni metalową kosiarkę , ja w starek kosiarce miałem te raczki z samego drutu wiec jak się mi złamie plastik to niema powodu do obaw, to tylko wygląd.

    Pozdro i powodzenia w poszukiwaniach.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 19-05-2017 o 17:26

  8. #1608

    Domyślnie

    Mam kosiarkę Partner z silnikiem Brigsa 6KM. Jak była nowa to nie było z nią problemu,a teraz jest taka sytuacja że mimo tego że trawa jest sucha,to pod kosiarką robi się strasznie bagno i zapycha się jak szalona! dlaczego tak się dzieje? ? ? powtarzam,trawa jest sucha kiedy przeciągam po niej ręką,ale w trakcie koszenia robi się strasznie mokra! Nóż jest nowy

  9. #1609

    Domyślnie

    Rośliny "piją" wodę

  10. #1610

    Domyślnie

    koś trawe w południe, a nie wieczorem czy rano

  11. #1611

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedziany88 Zobacz post
    koś trawe w południe, a nie wieczorem czy rano
    I przede wszystkim nie za długą, bo tylko z wierzchu wydaje się być suchą.

  12. #1612
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mariusz05

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Polska Śląsk Jastrzębie Zdrój
    Posty
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał coolpro Zobacz post
    Mam kosiarkę Partner z silnikiem Brigsa 6KM. Jak była nowa to nie było z nią problemu,a teraz jest taka sytuacja że mimo tego że trawa jest sucha,to pod kosiarką robi się strasznie bagno i zapycha się jak szalona! dlaczego tak się dzieje? ? ? powtarzam,trawa jest sucha kiedy przeciągam po niej ręką,ale w trakcie koszenia robi się strasznie mokra! Nóż jest nowy
    Może masz włączone mulczowanie trawy tzn. mielenie przy nożach do mulczowania wystarczy że będzie naostrzony tylko koniec ostrza ta prosta część a reszta (jakieś 5 -10cm od końca noża) lekko stępiona wtedy i duża trawa nie będzie przeszkodą jedynie pozbędziesz się funkcji mielenia.

  13. #1613

    Domyślnie

    Witam, poleci ktoś jakąś kosiarkę spalinową do 1000zł do koszenia około 600m2, teren nie jest prosty więc pewnie przydadzą się większe kółka, dodatkowo napęd. Wszędzie każdy narzeka na NAC, Husary itp. ale mało kto był w stanie coś polecić, dlatego postanowiłem sam zapytać.

    Moje typy: H..........[moderowano]....N.

    Z góry dzięki za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 24-05-2017 o 17:24 Powód: reklama w pierwszym swoim poście.

  14. #1614

    Domyślnie

    Ja mam NAC'a z silnikiem OVH i już z 7 rok zasuwa po 800m2, zawsze odpala, wszystko działa, nic przy niej nie robię, tylko olej od czasu do czasu wymieniam.
    nadmienię, ze olej nawet po roku jest czysty jakbym przed chwila wlał.

    O taką NAC W510VHY
    Ostatnio edytowane przez Slawko123 ; 24-05-2017 o 18:24 Powód: dopisanie modelu


  15. #1615

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ohayo Zobacz post
    Witam, poleci ktoś jakąś kosiarkę spalinową do 1000zł do koszenia około 600m2, teren nie jest prosty więc pewnie przydadzą się większe kółka, dodatkowo napęd. Wszędzie każdy narzeka na NAC, Husary itp. ale mało kto był w stanie coś polecić, dlatego postanowiłem sam zapytać.

    Moje typy: H..........[moderowano]....N.

    Z góry dzięki za pomoc.
    Bierz Huskę i nie słuchaj nikogo. Ci, którzy ją odradzają, nigdy nie pracowali na takim dobrym sprzęcie. Ja pracowałem i pracuję. Marka i jakość sama w sobie.

  16. #1616

    Domyślnie

    Cześć potrzebuje pomocy chcę kupić kosiarkę spalinową do 2000zl max może być tańsza polecicie coś dobrego jaki producent, model mam około 600-900m2 trawy co cięcia wymagający teren zdarzają się kierownika górki i dołki jednym słowem to kawałek ogródka na wsi zaniedbany trochę

  17. #1617

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaeres Zobacz post
    Jakby ktoś szukał znośnej i taniej kosiarki na niewielki areał i koniecznie elektryk to polecam.
    http://euroogrod.com.pl/product-pol-...ntent=polecane
    Nawet kępy gliny jej nie zarżną. Sporawe kółka, regulowana rączka, włącznik na całej szerokości uchwytu (obiema rękami, lewą lub prawą - jak wygodniej w danej chwili).
    Wysokość całości (nie każdego kółka osobno) regulowana jedną dźwignią.
    Solidna, metalowa obudowa przez co dość ciężka. Dziecko lub delikatniejsza kobieta mogą mieć z nią problem bo jest oczywiście bez napędu.
    ....wszystko pięknie - ale sposób mocowania kółek to żenada. Za pomocą podkładek zaciskowych i - dopóki nie podoginałem ich ręcznie - kółka odpadały średnio co 2 minuty.
    Kołpaki na kółkach są wyłącznie po to, by te nieszczęsne podkładki się nie gubiły.

    Potwierdzam - ciężko się nią manewruje.

  18. #1618
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Bierz Huskę i nie słuchaj nikogo. Ci, którzy ją odradzają, nigdy nie pracowali na takim dobrym sprzęcie. Ja pracowałem i pracuję. Marka i jakość sama w sobie.
    Masz tupet wciskać na siłę to czego nikt nie chce ale to było dobre 15 lat wstecz,teraz mało kto się nabierze na temat"bierz pan bo to huska"

  19. #1619

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    Masz tupet wciskać na siłę to czego nikt nie chce ale to było dobre 15 lat wstecz,teraz mało kto się nabierze na temat"bierz pan bo to huska"
    Taaa, bierz z marketu, będzie ok! Najlepiej firmy krzok lub inko.

  20. #1620
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Do profesjonalnego koszenia to oczywiste że sprzęt musi być dobry i trwały bo to musi pracować 8 godz dziennie przez 5 dni w tygodniu ale do domu kilkadziesiąt czy kilkaset metrów trawy skosić ? ludzie nie dajmy się zwariować , sam koszę jakąś kosiarką nawet nie wiem ile ma lat ale pewnie powyżej 10 lat bez napędu i co to za tragedia wielka mi się dzieje , raz na tydzień lub dwa , to nie musi kosztować 3 tys aby skosić 800m2 trawy

Strona 81 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony