dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 89 z 155
Pokaż wyniki od 1.761 do 1.780 z 3100
  1. #1761
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Można znależć za 2199 ale to i tak pewnie poza twoim budżetem,w Husqvarnie za tę cenę dostaniesz bide z nędzą ale jak chcesz kupować w sklepie na miejscu to raczej dużego wyboru nie masz,musisz kupić to co jest to takie uzależnienie
    Nie upieram sie zeby kyoic na miejscu, kosiarka jest na tyle prosta ze olej san sobie wymienie. A jakbys mial w kilku zdaniach opisac to co wbtym snapperze jest takiego fajnego? Bo marki w ogole nie znam.

    Te dwie stowy ponad budzet jeszcze bym zbolal, a gdzie w tej cenie moznabja trafic?

  2. #1762
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    fajna jest płynna regulacja napędu,silnik masz B&S 875 bardzo mocny,obudowa z tego co mi wiadomo jej dolny rant jest podwinięty do środka przez to obudowa nie ulegnie perforacji oraz dobrze zbiera trawę do kosza,to takie najważniejsze cechy ,produkcja USA więc sprzęt jak za te pieniądze godny polecenia, jakiś sklep miał taką cenę,wpisz w google to powinno ci wyskoczyć,jak nie dasz rady to jutro ci podrzucę link

  3. #1763
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    fajna jest płynna regulacja napędu,silnik masz B&S 875 bardzo mocny,obudowa z tego co mi wiadomo jej dolny rant jest podwinięty do środka przez to obudowa nie ulegnie perforacji oraz dobrze zbiera trawę do kosza,to takie najważniejsze cechy ,produkcja USA więc sprzęt jak za te pieniądze godny polecenia, jakiś sklep miał taką cenę,wpisz w google to powinno ci wyskoczyć,jak nie dasz rady to jutro ci podrzucę link
    więc tak, znalazłem faktycznie w tej cenie http://www.marex-sklep.pl/index.php/...snapper-nx-90v
    we wtorek zadzwonie jak z wysyłka, gwarancją itp powiem szczerze ze mi się podoba ta maszyna, z tego co wiem te silniki z serii 8xx sa bardzo mocne, w sensie nie do zajechania, mam tylko nadzieje ze bedzie dobrze wrzucała trawe do kosza. bo jak kupilbym kosiarke za ponad 2 k i mialbym to samo to wsciekne sie strasznie. szkoda ze nie znalazłem nigdzie w okolicach wrocławia zeby chociaz obejrzec i dotknąc...
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  4. #1764
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Za tę pieniążki ciężko kupić tej jakości maszynę z tak mocnym silnikiem który ma 11,9 Nm,niestety w przyszłym roku cena idzie do góry

  5. #1765

  6. #1766
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    Za tę pieniążki ciężko kupić tej jakości maszynę z tak mocnym silnikiem który ma 11,9 Nm,niestety w przyszłym roku cena idzie do góry
    Czyli uwazasz ze to dobry wybor i powinienem byc zadowolony?

  7. #1767
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    A ten link to po co,czy po to żeby namieszać ? bo nie za bardzo widzę alternatywę dla tego tematu

  8. #1768
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    I w czym jest lepsza od np tej alko co podlinkiwal cuuube? Silnik lepszy, ale czy warto doplacic te 800zl?

  9. #1769
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    cała kosiarka jest o niebo lepsza nie tylko silnik,wystarczy sobie porównać obie maszyny i jak ktoś chce mieć coś lepszego to na pewno warto dopłacać,jak ktoś nie potrzebuje tak mocnego i wytrzymałego sprzętu to AL-KO też nie jest złą maszyna ale mimo wszystko jest to przepaść między nimi

  10. #1770
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Panowie a co byście doradzili do trawnika 14 arów, przedział cenowy 2400- 2600 zł. W ogrodzie dosyć sporo okrągłych rabat.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  11. #1771
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    A ten link to po co,czy po to żeby namieszać ? bo nie za bardzo widzę alternatywę dla tego tematu
    nie widzisz ?
    ALKO daje 3 lata gwarancji Snapper tylko 2
    Alko 4 w 1 , Snapper 3 w 1
    Alko w wersji high line maja obudowę przystosowana do koszenia przy murach , Snapper - brak

    miachlbyk napisał ,że opcja mycia nie zawsze się sprawdza

    Alko tez mają rozruszniki i regulację napędu , mają też w koszach okienko z klapką które stosunkowo do zapełnienia kosza przymyka się i wtedy wiadomo ,że trzeba opróżnić , nie ma w nich problemu z przepychaniem trawy ręcznie na tył kosza o czym pisze jacek.zoo


    czy mając 500 koni w aucie będziesz jeździł cały czas ile fabryka pozwoli (250kmh) po mieście albo nawet poza nim ? NIE . podobnie kosiarką , chcociaż Alko też ma modele z regulacją prędkości


    waga Alko 39,7 , Snapper 38 to rzeczywiście przepaść , trzeba uważać by w nią nie wpaść


    http://www.al-ko.com/shop/pl/produkt...e-premium.html

    koszę tym Alko trawnik 1200m2 i nawet się nie zająknie , używam 3 lata .

    skoro uważacie 2 lata gwarancji niż 3 w tych samych czy większych pieniądzach za lepszy wybór , nikt wam nie broni
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 31-12-2017 o 15:12

  12. #1772
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    próbowałem namierzyć serwis Snapper'a edit znalazłem Pozńań brak najbliższy 90km

    Alko wchodzisz na strone wpisujesz kod pocztowy lub miasto i już masz całą listę Poznań 10 firmw odległości 90 km kolejnych kilkanaście

    wolna wola wolny wybór
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 31-12-2017 o 15:52

  13. #1773
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Gwarancja jest rzeczą drugorzędną i mało ważną,zastanów się co chcesz porównać bo raz piszesz o kosiarkach Clasic a zaraz wspominasz Higline,natomiast porównując obie kosiarki czyli AL-KO Classic i Snapper premium kupując podobną AL-ko musisz dołożyć i to całkiem nie mało,przy koszeniu przy murach i tak musisz poprawić podkaszarką bo żadna kosiarka nie wykosi idealnie więc to żaden argument,jakość maszyny oraz jej moc przekłada się na lata użytkowania i jeżeli jeden silnik ma moc jak piszesz 500 koni a drugi np. 200 to ten 500 ma większą wytrzymałość i dłużej-mocniej można go eksploatować tak samo jak w kosiarkach i to jest bardzo istotna sprawa,pisząc normalnie w twojej kosiarce jest silnik pewnie nie więcej niż 8Nm a w Snapperze 11,9Nm i dodając jeszcze samą jakość silnika,grubość obudowy bo do mocnego silnika obudowa jest grubsza odpowiedż nasuwa się sama,tego nie oszukasz i nie mów nikomu żę nie warto dołożyć do lepszej maszyny
    Ostatnio edytowane przez zagorski-tomasz ; 31-12-2017 o 15:35

  14. #1774
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Panowie a co byście doradzili do trawnika 14 arów, przedział cenowy 2400- 2600 zł. W ogrodzie dosyć sporo okrągłych rabat.
    Czyli podejrzewam że będzie sporo jazdy wokoło a tu przydałby się napęd dyferencjał a wtedy masz kosiarki Active,zobacz jaką mają ofertę a może któraś cię zaciekawi

  15. #1775
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Dzięki. Jak znajdę trochę więcej czasu to zerknę i się odezwę.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  16. #1776
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.zoo Zobacz post
    Czyli uwazasz ze to dobry wybor i powinienem byc zadowolony?
    Z tej maszyny na pewno będziesz zadowolony

  17. #1777
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    Gwarancja jest rzeczą drugorzędną i mało ważną,zastanów się co chcesz porównać bo raz piszesz o kosiarkach Clasic a zaraz wspominasz Higline,natomiast porównując obie kosiarki czyli AL-KO Classic i Snapper premium kupując podobną AL-ko musisz dołożyć i to całkiem nie mało,przy koszeniu przy murach i tak musisz poprawić podkaszarką bo żadna kosiarka nie wykosi idealnie więc to żaden argument,jakość maszyny oraz jej moc przekłada się na lata użytkowania i jeżeli jeden silnik ma moc jak piszesz 500 koni a drugi np. 200 to ten 500 ma większą wytrzymałość i dłużej-mocniej można go eksploatować tak samo jak w kosiarkach i to jest bardzo istotna sprawa,pisząc normalnie w twojej kosiarce jest silnik pewnie nie więcej niż 8Nm a w Snapperze 11,9Nm i dodając jeszcze samą jakość silnika,grubość obudowy bo do mocnego silnika obudowa jest grubsza odpowiedż nasuwa się sama,tego nie oszukasz i nie mów nikomu żę nie warto dołożyć do lepszej maszyny
    nie porównuję clasicca , czytaj ze zrozumieniem link wstawiłem jako alternatywę i napisałem że koszę 1200m2 i daje radę a zapłaciłęm 1000zl mniej , do porównania dałem linka do większych ale zapewne nie zrknąłęś bo snapper lepszy i już , porównywałem co jest napisane wersje high line . za budżet jacek.zoo można dostać takie http://www.al-ko.com/shop/pl/produkt...-51-6-spi.html ogarniają wg producenta 1400-1800m2 . jeśli masz większy trawnik to zapewne stac cię by kupić traktorek lub by ktoś ci kosił ten trawnik . te 500 konne silnik to niby się nie psują https://www.youtube.com/watch?v=cPjwvlF-ScQ
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 31-12-2017 o 16:57

  18. #1778
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    W porównaniu do ciebie nie mam kosiarki Snapper ale ty masz AL-KO i raczej to dlaciebie AL-KO jest lepsze i już,natomiast mam o wiele większa wiedzę na temat kosiarek niż ty nie tylko podczas koszenia,każda kosiarka jest inna i wbrew pozorom tylko użytkownik może po paru latach stwierdzić czy maszyna którą kupił spełniła jego oczekiwania ale kupując sprzęt jednej Firmy użytkownik nie jest w stanie wypowiedzieć się na temat innej Firmy gdyż jej nie wypróbował i ja mam tę przewagę że próbowałem w różnych warunkach różnych sprzętów więc coś na ten temat mogę powiedzieć,nie uważam się za kogoś mądrego ale to co wiem mogę się tym podzielić z innymi a czy oni wezmą to pod uwagę czy nie to każdego indywidualny przywilej,

    Wszystkiego najlepszego w starym i z nowym rokiem,bawcie się dobrze

  19. #1779
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    owszem posiadam i jestem zadowolony że nie zapłąciłęm 2500 czy 5000zł bo kosi tak jak inne . sąsiad miał Naca i szybko umarł . ja miałem kiedyś w poprzednim miejscu zamieszkania trawnik ok 400m2 i kosiłem go intensywnie kosiarka elektryczną pchaną(za 250zl) przez 15 lat , gdy pojechałem do elektryka wymienic cewke po 9 latach to się zdziwił ,że to w ogóle jeszcz żyje , a ona działa do dziś (18 lat) u siostry mojej żony .

    też pracowałem na różnych kosiarkach spalinowych pracując kiedyś w ogrodnictwie . Nie twierdzę że alko jest najlepsze kosiarki są różne , ale koszenie polega na tym samym chyba że weźmiemy pod uwagę bębnowe ale i przy tym rozwiązaniu ostatecznie chodzi o skoszenie trawy . Gwarancja jest ważna , a oni dają trzy lata i to świadczy że dobrze przeliczyli/przetestowali silniki do powierzchni zalecanych i są pewni swego sprzętu .

  20. #1780
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Jeżeli o mnie chodzi to tak, nie potrzebuję zadnych wodotryskow, przy mojej powierzchni trawy nawet naped nie jest konieczny, ale przy wiekszym silniku bedzie wiejsza waga. Ta poprzednia wazyla 26,5kg bez paliwa i oleju, gdyby nie to zle napelnianie kosza to bym jej nie wymienial. Teraz chce kupic oststni raz kosiarke, dlatego wole dac raz wiecej i byc zadowolony, pewnie ze wolalbym dac 1200 za alko, tylko co jak znowu bedzie np za slaba i nie da rady rzucic trawy na koniec kosza? Przypomne ze mam trawe bardzo ciezka, tzn czesto i mocno podlewana i nawozona, kosze co tydzien maks, jak mam chwile to dwa razy w tygodniu tak rosnie, a jest tak miesista ze po koszeniu klei sie jak po deszczu. Nie potrzebne mi funkce 3 czy 4w1, i tak tylko do kosza zbieram i na kompostownik, koszenia prxy scianie tez nie potrzebuje bo mam wykonczone paskiem kostki do swobodbego najezdzania kolem.

    Z ta gwarancja, to tez jak jest felerna fabryxznie to padnie w pierwszym sezonie, a jak jest ok to bedzie hulac.

    I dalej nie wiem czy wziac jakas zwykla czy tego snappera, ale powiem ze bardso mnie korci, ale tez juz troche groszs trzeba dac

Strona 89 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony