dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 97 z 156
Pokaż wyniki od 1.921 do 1.940 z 3102
  1. #1921
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_l81 Zobacz post
    A kto robi serwis Snappera? Nie mogę doszukać się informacji. Jak mi się coś zepsuje to lokalnie będę mieć gdzie podjechać czy tylko wysyłkowo?
    A co chcesz serwisować w Snapperze?

  2. #1922
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Ja cię do Active nie namawiam tylko jest to maszyna lepsza od wspomnianych,a części już chcesz kupować????,w tych kosiarkach za bardzo nie ma się co popsuć bo są porządnie zrobione,dziś części u ciebie nie ma ale jutro mogą być poza tym do tych co masz teraz części za jakiś czas może już nie być a masz jeszcze internet ale to twoja sprawa,nie wiem skąd masz to AL-KO bo takiego modelu nie ma,Honda jest niezła ale ma obudowę blaszaną a tu raczej ALU już powinno być,Weibang ...sam nie wiem ale chyba bym go sobie darował te wały są chińskie i nie wiadomo jak to się będzie sprawowało przy maszynie ważącej prawie 50kg,jak za parę lat nie będą się ukręcały to czemu nie
    A pasek ile w Active wytrzyma?
    W Weibang-u na ksiarka.pl niby twierdizli podczas testu, że ich wał ze stali wytrzyma 800-1000 motogodzin. Nie zrozumcie mnie źle wcale nie skłaniam się ku chińskiej myśli technicznej.. Staram się wypunktować plusy i minusy każdej z nich.
    W przypadku Hondy trochę szkoda, że nie jest zrobiona z alu.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 27-03-2018 o 13:58
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #1923
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    michal_l81

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Tumlin-Wykień
    Kod pocztowy
    26-085
    Posty
    4

    Domyślnie

    W razie gdyby coś się zepsuło - usiłuję znaleźć jakiś lokalny serwis przez internet, ale nie widzę.

  4. #1924
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    A pasek ile w Active wytrzyma?
    W Weibang-u na ksiarka.pl niby twierdizli podczas testu, że ich wał ze stali wytrzyma 800-1000 motogodzin. Nie zrozumcie mnie źle wcale nie skłaniam się ku chińskiej myśli technicznej.. Staram się wypunktować plusy i minusy każdej z nich.
    W przypadku Hondy trochę szkoda, że nie jest zrobiona z alu.
    Testy powiadasz..każdy robi jak chce i ile chce aby mu wyszło,ja w te testy nie wierzę bo normalna praca to co innego,nawet jak im wyszło tyle to nie znaczy że innemu wyjdzie tyle samo a może wyjść sporo mniej,wiadomo że pasek może tyle nie wytrzymać ale ciężko to przeliczyć,jak ci się zużyje pasek masz kilkadziesiąt zł.a jak wał to już sporo drożej,ALU lepsze będzie w Activie,Activa jest lżejsza więc w razie mokrego roku nie będzie ci się zapadać oraz robić takich śladów,nie wiem jak jest ze zbieraniem trawy ale widziałem Active i świetnie zbiera do kosza aż trzeba nie raz pomóc trawie aby wyleciała,Weibang ma 3 biegowy napęd ale za to Activa ma napęd dyferencjał co ułatwia skręcanie,nie da się tak właściwie porównać obu kosiarek gdyż są to dwie inne maszyny,Activa jest bardzo znana w Weibang nie
    Ostatnio edytowane przez miachlbyk ; 27-03-2018 o 14:45

  5. #1925
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_l81 Zobacz post
    W razie gdyby coś się zepsuło - usiłuję znaleźć jakiś lokalny serwis przez internet, ale nie widzę.
    U ciebie pewnie Kielce,zadzwoń do przedstawiciela to ci powiedzą co i jak gdybyś chciał kupić i jak w razie awarii co z tym zrobić

  6. #1926
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Testy powiadasz..każdy robi jak chce i ile chce aby mu wyszło,ja w te testy nie wierzę bo normalna praca to co innego,nawet jak im wyszło tyle to nie znaczy że innemu wyjdzie tyle samo a może wyjść sporo mniej,wiadomo że pasek może tyle nie wytrzymać ale ciężko to przeliczyć,jak ci się zużyje pasek masz kilkadziesiąt zł.a jak wał to już sporo drożej,ALU lepsze będzie w Activie,Activa jest lżejsza więc w razie mokrego roku nie będzie ci się zapadać oraz robić takich śladów,nie wiem jak jest ze zbieraniem trawy ale widziałem Active i świetnie zbiera do kosza aż trzeba nie raz pomóc trawie aby wyleciała,Weibang ma 3 biegowy napęd ale za to Activa ma napęd dyferencjał co ułatwia skręcanie,nie da się tak właściwie porównać obu kosiarek gdyż są to dwie inne maszyny,Activa jest bardzo znana w Weibang nie
    Sprzedawca zapewne nie podzieliłby się z nami podobnymi, cennymi uwagami. Dzięki.
    Czy Active ma podobnie jak Al-ko i Weibang pięć lat gwarancji na podzespoły i dwa lata na silnik?
    Próbowałem znależć oficjalną stronę włoskiego producenta, niestety bezskutecznie. Przydałaby się informacja na temat lokalizacji ich serwisu w woj. lubelskim?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  7. #1927

    Domyślnie

    Ciekawą kosiarką i w przystępnej cenie jest al-ko 51.7 sph

  8. #1928
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Postawiłbym na Active,Weibanga bym sobie darował,to taka moja prywatna opinia

  9. #1929
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Tak zrobię. Jest firma internetowa, która zapewnia serwis Active door to door.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  10. #1930
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Raczej każdy kto sprzedaje powinien mieć takie same warunki sprzedaży,jest tylko kwestia ceny bo to chyba dla ciebie jest teraz priorytet,podzwoń i popytaj

  11. #1931
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    andrejef

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Potrzebuję waszej pomocy.
    Mam ok. 400-450m² do skoszenia.
    Zastanawiam się nad zakupem kosiarki do 1100zł i maksymalną szerokością koszenia 45cm, fajnie jakby miała mulczowanie i napęd(przy spalinówce). Nie chcę elektrycznej ze względu na drzewa i dużo zachodu z kablem - stara właśnie padła na szczęście .
    Polecicie jakiś konkretny model??
    Mnie jakoś bardziej ciągnie do akumulatorowej (może Ryobi RLM18X33H40),
    choć nie wykluczam spalinowej - może cosik takiego??
    http://allegro.pl/kosiarka-spalinowa...234650594.html

    http://allegro.pl/nac-kosiarka-spali...175265511.html

  12. #1932
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Raczej każdy kto sprzedaje powinien mieć takie same warunki sprzedaży,jest tylko kwestia ceny bo to chyba dla ciebie jest teraz priorytet,podzwoń i popytaj
    Zamówiłem w lokalnym sklepie kosiarkę Active 5400 SB, będzie w połowie kwietnia. Gwarancja na ten sprzęt to tylko dwa lata na silnik i podzespoły. Al-Ko i Weinbang na podzespoły ma dłuższą gwarancję, ale za Waszą radą postanowiłem nie zważać na takie szczegóły. Sprzęt wydaje się być solidny, czy tak naprawdę jest to czas pokaże.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  13. #1933
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Zamówiłem w lokalnym sklepie kosiarkę Active 5400 SB, będzie w połowie kwietnia. Gwarancja na ten sprzęt to tylko dwa lata na silnik i podzespoły. Al-Ko i Weinbang na podzespoły ma dłuższą gwarancję, ale za Waszą radą postanowiłem nie zważać na takie szczegóły. Sprzęt wydaje się być solidny, czy tak naprawdę jest to czas pokaże.
    Nie chcieli ci dać 5 lat to ich sprawa,są tacy co dają 5 lat a inni nie ,5 lat z przeglądami i 2 bez,słaby dealer bo za przeglądy też by mu coś skapnęło

  14. #1934
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrejef Zobacz post
    Witam wszystkich. Potrzebuję waszej pomocy.
    Mam ok. 400-450m² do skoszenia.
    Zastanawiam się nad zakupem kosiarki do 1100zł i maksymalną szerokością koszenia 45cm, fajnie jakby miała mulczowanie i napęd(przy spalinówce). Nie chcę elektrycznej ze względu na drzewa i dużo zachodu z kablem - stara właśnie padła na szczęście .
    Polecicie jakiś konkretny model??
    Mnie jakoś bardziej ciągnie do akumulatorowej (może Ryobi RLM18X33H40),
    choć nie wykluczam spalinowej - może cosik takiego??
    http://allegro.pl/kosiarka-spalinowa...234650594.html

    http://allegro.pl/nac-kosiarka-spali...175265511.html
    W tej cenie jeśli już to GRL460S,wprawdzie szerokość na 46cm ale te wymienione przez ciebie to sprzęt nie warty zachodu,może jak by kosztowały po 400zł.to jeszcze by nie było szkoda

  15. #1935
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    michal_l81

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Tumlin-Wykień
    Kod pocztowy
    26-085
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jeszcze mam pytanie co do kosiarki i kwestii pochyłości. Pamiętam, że przy mojej Stidze sprzedawca uczulał mnie, że przechylać ją mogę tylko "do siebie" (jakby dociskając rączkę do ziemi i unosząc przód). Jak wygląda ta kwestia przy Snapperze? Tak samo? Bardziej podatna na uszkodzenia przy przechyleniu na boki lub "do przodu"? Czy mniej więcej to samo?

  16. #1936
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Tak samo jak w poprzedniej

  17. #1937
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    No dobra to też wrzucę swoje trzy grosze
    Trawnik ok.400m2,od 5 lat jadę na tym,dorwalem ją za 260zl:
    https://m.leroymerlin.pl/maszyny-ogr...71505,l74.html

  18. #1938
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Grzes_

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    9

    Domyślnie

    Czesc,
    Miał ktos moze doświadczenie z kosiarkami G-Force? A konktretnie G-Force XSZ51A 4w1 224cm3. Mocny silnik duze koła, brzmi to nieźle ale ja o firmie G-Force nie słyszałem... ktoś cos wie o tym?

  19. #1939
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzes_ Zobacz post
    Czesc,
    Miał ktos moze doświadczenie z kosiarkami G-Force? A konktretnie G-Force XSZ51A 4w1 224cm3. Mocny silnik duze koła, brzmi to nieźle ale ja o firmie G-Force nie słyszałem... ktoś cos wie o tym?
    Tylko silnik mocny ale reszta już taka mocna nie jest,na zdjęciach jak każda wygląda fajnie ale obudowa i kółka są średniej jakości,za te pieniądze może być ale wolał bym GRL530S

  20. #1940
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    U mnie pierwszy test snappera. Jestem zachwycony, w porownaniu z poprzednim oleo makiem to tamten wypadl jak kiepski zart. Co prawda teraz wiecej bylo suszy po wertukulowaniu ktorego nie udalo sie wygrabic ale tak napycha kosz od tylu ze az ciezko wyprozni, a w oleo ledwo nawrzucana trawa, i to tak ze przy 1/3 zapelnienia nie miala sily dopelniac, trzeba bylo co chwile reka upychac :/ tylko musze sie troche z nia oswoic bo jednak duzo wieksza niz tamta. Naped tez bajka... tylko mam wrazenie ze ta piankowa raczka szybko sie zuzyje
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

Strona 97 z 156

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony