dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KaxxL

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    3

    Ile zuzywanie gazu ? (piec kondesacyjny)

    Witam

    Nosze sie z zamiare wymiany pieca na gazowy kondesacyjny jednofunkcyjny. Jakie macie zuzycie gazu w miesiacach letnich i zimowych(zalozmy 22stopnie)?. Instalacja w domu nowa, grzejniki panlewo kermi. Powierzchnia 160m^2 dom ocieplony 6cm, poddasze wata szklana

    Dzieki serdeczne

    PS: Mozecie od razu napisac jaki macie kociol, ja tymczasem ide dalej wertowac temat o kotlach

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaxxL Zobacz post
    Jakie macie zuzycie gazu w miesiacach letnich i zimowych(zalozmy 22stopnie)?. Instalacja w domu nowa, grzejniki panlewo kermi. Powierzchnia 160m^2 dom ocieplony 6cm, poddasze wata szklana
    Zależy od zapotrzebowania domu na ciepło i temperatury pracy kondensata a więc i rozmiaru, a nie marki grzejników. Mam nadzieję, że masz duże, bo chałupa ocieplona marnie i cudów się nie spodziewaj... W miesiącach letnich kondensat nie daje wielkiej przewagi, bo nie insteresuje Cię cwu o temperaturze 35 stopni, lecz pewnie koło 50, a wtedy z kondensacją marnie.
    W arkuszu w mojej stopce, w zakłądce "zużycie gazu" parę osób wpisało też swoje zużycie gazu, więc zerknij co i w jakich warunkach można osiągnąć.
    Ostatnio edytowane przez rwxw ; 16-07-2011 o 22:02
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony