dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 13
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 244
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Policzmy CWU dla prądu i dla PC. PC-około 100zł rocznie na osobę, prądem 300. Przy pięciu osobach na samym CWU mamy oszczędności 1000zł rocznie instalując PC.
    u mnie dla czterech osób ok. 600zł na rok na cwu. (przed zmianami teraz jest ok. 26zł na miesiąc ), wszystko prądem

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    u mnie dla czterech osób ok. 600zł na rok na cwu. (przed zmianami teraz jest ok. 26zł na miesiąc ), wszystko prądem
    Jasne, jasne. Piszcie tak dalej. Zamiast tak pisać opisz swój system grzania CWU. Zawsze musisz być ciągnięty za język?

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    a jaki wielkie zmiany ma mieć ten projekt ?
    Sama stolarka z ciepłym montażem pochłonie tę kwotę.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Jasne, jasne. Piszcie tak dalej. Zamiast tak pisać opisz swój system grzania CWU. Zawsze musisz być ciągnięty za język?
    a powiedz jaki jest sens opisywania ni z gruszki ni z pietruszki systemu który jest dla większości "fantastyką naukową"
    przytoczyłem tylko przykład jak bardzo wyliczenia mogą się rozbiegać z rzeczywistością...

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Bo grzanie prądem jest drogie. Z CO można jeszcze sobie jakoś poradzić doprowadzając dom do mniejszego zapotrzebowania. Z CWU się tak nie da, więc zaczyna się kombinacja co z tym zrobić. Może solary, a może PC do CWU? W tym domu ma mieszkać 5 osób, więc zapotrzebowanie nie będzie małe. Dokładając kolejne klocki system zaczyna kosztować już nie mało!

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Talking

    Do ogrzewania wody w domu grzanym prądem można podejść na 3 sposoby:
    1) grzać na niskiej taryfie, w sumie nie ma tragedii, bez cyrkulacji z dużym zasobnikiem na 4 osoby można się zmieścić w 70 zł miesięcznie (mi wychodziło do 100 zł)
    2) zamontować solary, u mnie 3 Hewalexy z zasobnikami 400 L wyszły 8-9k, i mam święty spokój (no teraz taka pogoda że dogrzewam trochę prądem)
    3) zamontować powietrzną pompę ciepła, dobrej klasy 8-9 k można się zmieścić, rachunki to co w pkt 1 tyle że podzielone przez 3-4 (większość osób ma 20-30 zł/miesiąc)

    Natomiast co do rachunków za prąd to byłbym bardzo ostrożny - ceryfikowałem dwa domy szkieletowe, z CO gazowym wykonanym zgodnie ze sztuką, co prawda bez WM ale z 14 cm wełny w ścianie + 10 cm styropianu, obliczeniowo wyszło dobrze. Jednak za zeszłą zimę spalili około 1500 m3 gazu. W przeliczeniu na kWh energii elektrycznej jest to 15 000 kWh, czyli przy prądzie byłby dramat...

    Tak więc popieram Liwko i nie zmieniam swojego zdania, z prądem trzeba bardzo uważać, tym bardziej że za dwa lata będzie kosztował minimum 30% drożej, a to na razie tylko efekt podatku węglowego. Co będzie jak zaczniemy sponsorować w cenie prądu (bo niby kto?) budowę nowych elektrowni? Istniejące zaczynają się sypać...

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indiana_ Zobacz post
    Tak więc popieram Liwko i nie zmieniam swojego zdania, z prądem trzeba bardzo uważać, tym bardziej że za dwa lata będzie kosztował minimum 30% drożej
    nie tak dawno temu mocno promowany był system na olej opałowy - czyżby to chichot historii?
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    jakoś do tej pory nie zauważyłem że drożał tylko prąd a reszta stała w miejscu
    w dalszym ciągu twierdzę że największe doświadczenie z prądem mają ci... co o nim tylko słyszeli

  9. #49

    Domyślnie

    Witam Was Chłopaki. Czuję się tu mocno zagubiona - jakby we mgle. Liczę na to, że mi pomożecie. Mam dokonać wyboru pomiędzy dwoma rodzajami ogrzewania - gaz płynny lub ekogroszek. Dom 160 m2, zamieszkany będzie przez 5 osób. Ocieplony chyba zgodnie z obowiązującymi normami przyzwoitości + solary.
    Moje oczekiwania: najlepiej by było bez obsługowo - odpowiedź prosta gaz - ale trochę się go boję (nękają mnie wizje wybuchu) i nie pasuje mi stojąca na zewnątrz budynku butla (mam wysoki poziom wód gruntowych i podobno nie można schować jej w ziemi). Pozostaje więc ekogroszek - ale tu też pojawia się "ale". Praca w kotłowni mnie przerasta, do tego bałagan i pewnie smród. Plus to tańsza ekslpoatacja, ale czy warta całego zamieszania? Podobno są teraz takie piece, gdzie wystarcza raz na tydzień odwiedzić kotłownie i nie ma wcale tak wielkiego bałaganu...
    Postawcie się w mojej sytuacji - nie interesuje mnie porównanie cenowe, ale użytkowe - proszę rozwiejcie moje wątpliwości i doradźcie co wybrać.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał majamaki Zobacz post
    Witam Was Chłopaki. Czuję się tu mocno zagubiona - jakby we mgle. Liczę na to, że mi pomożecie. Mam dokonać wyboru pomiędzy dwoma rodzajami ogrzewania - gaz płynny lub ekogroszek. Dom 160 m2, zamieszkany będzie przez 5 osób. Ocieplony chyba zgodnie z obowiązującymi normami przyzwoitości + solary.
    Moje oczekiwania: najlepiej by było bez obsługowo - odpowiedź prosta gaz - ale trochę się go boję (nękają mnie wizje wybuchu) i nie pasuje mi stojąca na zewnątrz budynku butla (mam wysoki poziom wód gruntowych i podobno nie można schować jej w ziemi). Pozostaje więc ekogroszek - ale tu też pojawia się "ale". Praca w kotłowni mnie przerasta, do tego bałagan i pewnie smród. Plus to tańsza ekslpoatacja, ale czy warta całego zamieszania? Podobno są teraz takie piece, gdzie wystarcza raz na tydzień odwiedzić kotłownie i nie ma wcale tak wielkiego bałaganu...
    Postawcie się w mojej sytuacji - nie interesuje mnie porównanie cenowe, ale użytkowe - proszę rozwiejcie moje wątpliwości i doradźcie co wybrać.
    A nie zastanawiałaś się nad piecem na pellet? lub inne paliwo odnawialne?

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał majamaki Zobacz post
    Witam Was Chłopaki. Czuję się tu mocno zagubiona - jakby we mgle. Liczę na to, że mi pomożecie. Mam dokonać wyboru pomiędzy dwoma rodzajami ogrzewania - gaz płynny lub ekogroszek. Dom 160 m2, zamieszkany będzie przez 5 osób. Ocieplony chyba zgodnie z obowiązującymi normami przyzwoitości + solary.
    Moje oczekiwania: najlepiej by było bez obsługowo - odpowiedź prosta gaz - ale trochę się go boję (nękają mnie wizje wybuchu) i nie pasuje mi stojąca na zewnątrz budynku butla (mam wysoki poziom wód gruntowych i podobno nie można schować jej w ziemi). Pozostaje więc ekogroszek - ale tu też pojawia się "ale". Praca w kotłowni mnie przerasta, do tego bałagan i pewnie smród. Plus to tańsza ekslpoatacja, ale czy warta całego zamieszania? Podobno są teraz takie piece, gdzie wystarcza raz na tydzień odwiedzić kotłownie i nie ma wcale tak wielkiego bałaganu...
    Postawcie się w mojej sytuacji - nie interesuje mnie porównanie cenowe, ale użytkowe - proszę rozwiejcie moje wątpliwości i doradźcie co wybrać.
    hm, rozumiem ze zwykłe grzejniki mają być? Czemu jest ograniczenie tylko do dwóch źródełko ciepała?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  12. #52

    Domyślnie

    pompę ciepła wyeliminowałam ze względu na koszty, sam prąd trochę mnie przeraża, ogólnie dostępnego gazu nie mamy. Planujemy na dole ogrzewanie podłogowe na górze grzejniki. Pelet? Myślałam, że to nie ma znaczenia, czy eko groszek czy pelet.
    Więc WG MNIE został gaz lub eko

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zrób przy najmniej wszędzie podłogówkę JAk już gaz to poczytaj o kupnie zbiornika, wtedy wychodzi to dużo taniej.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał majamaki Zobacz post
    pompę ciepła wyeliminowałam ze względu na koszty, sam prąd trochę mnie przeraża, ogólnie dostępnego gazu nie mamy. Planujemy na dole ogrzewanie podłogowe na górze grzejniki. Pelet? Myślałam, że to nie ma znaczenia, czy eko groszek czy pelet.
    Więc WG MNIE został gaz lub eko
    A jak ci wyliczę że pompa ciepła wyjdzie podobnie a nawet taniej to wchodzisz w to?

  15. #55

    Domyślnie

    No pewnie, że wylicz. Tylko proszę o czytelną interpretację wyników Mam działkę 1500m2, na poziomie 80 cm jest już woda gruntowa. Teren ponad poziomem wód raczej gliniasty.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Zrób przy najmniej wszędzie podłogówkę JAk już gaz to poczytaj o kupnie zbiornika, wtedy wychodzi to dużo taniej.
    1) Czytałam, że podłogówka w sypialniach nie jest najlepszym rozwiązaniem. Czemu uważasz, że podłogówka na całości jest lepiej?
    2) Czyli jak rozumiem - jak miałbyś wybór pomiędzy eko a gazem wybrałbyś gaz? Bo jest taniej? Rozumiem, że zakup pieca jest tańszy?

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a co czytałaś?

    oczywiście ze będzie lepiej i prościej.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Teren super tylko będzie problem z wykopem. Czy te wody gruntowe latem nie opadają niżej?
    Ok. Myślicie o gazie płynnym lub o grochu. Dołożyć do tego chcecie solary. Liczyliście ile to was będzie kosztować? Gaz to zbiornik, na własność czy wynajem? Do tego przyłącze i kocioł. Groch to komin, kocioł, kotłownia i skład węgla. Policzcie ile to wszystko kosztuje.
    Cała instalacja z PC (PC+kolektor płaski+kotłownia) zamknie się w okolicach 30tyś.

  19. #59

    Domyślnie

    Umowę z wykonawcą mam tak skonstruowaną, że za cenę X ma wybudować mi dobrej jakości dom pod klucz. Jako, że wykonawca na lokalnym rynku ma bardzo dobre opinie a ja mało czasu i nie zgłębioną wiedzę na temat tajników budowy - poszłam na taki układ. Obecnie mam stan surowy otwarty i z tego co widzę i co mówi kierownik wszystko jest jak w najlepszym porządku. Materiały budowlane dobrej jakości, nie ma oszczędzania na duperelach i obniżania kosztów budowy. Na wstępnie ustaliliśmy, że ze względu na koszty pompa ciepła nie wchodzi w rachubę, ale mamy mieć przygotowane podłączenia na dalszą przyszłość, bo pewnie kiedyś będzie taniej. ... Stanęło więc na gazie lub eko. Jako, że cena za budowę jest ryczałtowa więc dla mnie nie ma teraz znaczenia jaki piec jest tańszy na gaz czy eko. Interesuje mnie bardziej eksploatacja. Dlatego bardzo cenne będą dla mnie Wasze rady, bo muszę podjąć decyzję odnośnie rodzaju ogrzewania. No i moje rozterki gaz wygodniej ale się go boję. Ekogroszek - czy faktycznie można mówić o komforcie obsługi pieca - rzadko i w miarę czysto?

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Pompa do twojego domu kosztuje niecałe 16tyś.
    Dlaczego grzejniki w sypialniach? Mieszkam dwa lata z podłogówką w całym domu i nie widzę żadnych minusów.

Strona 3 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony