dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Kanaly plaskie w posadzce poddasza

    Jakich kanalow prostokatnych uzywacie ukladajac je pod wylewka w ociepleniu sytropianem? Czy zmiesci sie tam kanal 204x60 z systemu domus&vents. Dospel proponuje kanaly 220x55. Sa takze kanaly ocynkowane 150x50 tylko, ze przy tym przekroju kanalu dla przepuszczenia 159m^3 trzeba uzyc 2 kanalow (zakladajac V < 5m/s) co bardziej (w moim przypadku) komplikuje projekt wentylacji.

  2. #2

    Domyślnie

    Ponieważ planuję położenie kanałów płaskich pozwoliłem sobie wysłać zapytania do kilku producentów systemów wentylacji. Awenta odpisała mi, że żadnych badań i atestów nie mają i nie są pewni, czy można układać te kanały w posadzce, Domus Vents odpisał mi, że jak najbardziej nadają się, firma Przybysz - nie mieli pewności. Kanałów Dospela nie rozważałem. Wybierz system, który dysponuje różnymi rozmiarami kanałów przyjmując prędkości od 2 do 5 m/sek. Kanały Domus i Przybysz mają 2 mm grubości, Awenta 1,5 mm. Cynkowane odrzucam z powodu złączeń i kolanek.
    Ostatnio edytowane przez Karlsen ; 17-07-2011 o 21:22

  3. #3

    Domyślnie

    Kanaly cynkowane tak jak i pcv maja pelen system zlaczek, kolan, przejsc itp. pewnie wybralbym ten rodzaj kanalow. Jednak ich pole przekroju jest na tyle male ze komplikuje mi to fragment mojej instalacjii. Nie mam jeszcze zakupinego projektu domu, wiec nie wiem jaka grubosc wylewki zaprojektowano i czy kanal wysokosci 60mm tam sie zmiesci.

  4. #4

    Domyślnie

    Kanały prowadzi się w warstwie ocieplenia pod posadzką.

  5. #5

    Domyślnie

    ok, czy w Twoim przypadku kanał wysokosci 60mm da sie tam zastosowac?

  6. #6

    Domyślnie

    Tak. Bez problemu. Ważne, aby się nie krzyżowały.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzieki za info, wiec raczej projekt bede opieral na kanalach 204x60mm.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony