dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tufus
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Zduńska Wola
    Posty
    170

    Domyślnie Ocena parkietu. Montaż.

    Witam,

    Proszę o ocenę montażu parkietu jesion thermo. Parkieciarz twierdzi, że jest to parkiet klasy NATUR.
    Ale parkiet posiada szpary między deszczułkami i nie jestem pewny co do klasy ( deszczułki nie są równe).
    Czy parkiet ten przy takich szparach można zakwalifikować do tej klasy czy do innej?
    Szpary na załączonych zdjęciach.

    Wilgotność posadzki 1.5%, wilgotność parkietu od 7.5% do 10%.
    Temperatura pomieszczenia to 22C a wilgotność (przy deszczowej pogodzie) 63%.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjecie1.JPG
Wyświetleń:	205
Rozmiar:	59,0 KB
ID:	66391   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjecie2.JPG
Wyświetleń:	202
Rozmiar:	61,7 KB
ID:	66392   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjecie3.JPG
Wyświetleń:	206
Rozmiar:	60,6 KB
ID:	66393  

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał tufus Zobacz post
    Witam,

    Proszę o ocenę montażu parkietu jesion thermo. Parkieciarz twierdzi, że jest to parkiet klasy NATUR.
    Ale parkiet posiada szpary między deszczułkami i nie jestem pewny co do klasy ( deszczułki nie są równe).
    Czy parkiet ten przy takich szparach można zakwalifikować do tej klasy czy do innej?
    Szpary na załączonych zdjęciach.

    Wilgotność posadzki 1.5%, wilgotność parkietu od 7.5% do 10%.
    Temperatura pomieszczenia to 22C a wilgotność (przy deszczowej pogodzie) 63%.
    Jedną z przyczyn może być za duża wilgotność deszczułek. Jak na jesion termo powinno być około 5%. Pozdrawiam.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tufus
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Zduńska Wola
    Posty
    170

    Domyślnie

    Ale parkiet był montowany we wtorek 19.07 i szpary te są od początku i nie powstały później.
    Czy to wina krzywych klepek, czy montażu i czy dopuszcza się coś takiego.
    Jesion thermo powienin mieć wilgotność 5%?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał tufus Zobacz post
    Witam,

    Proszę o ocenę montażu parkietu jesion thermo. Parkieciarz twierdzi, że jest to parkiet klasy NATUR.
    Ale parkiet posiada szpary między deszczułkami i nie jestem pewny co do klasy ( deszczułki nie są równe).
    Czy parkiet ten przy takich szparach można zakwalifikować do tej klasy czy do innej?
    Szpary na załączonych zdjęciach.

    Wilgotność posadzki 1.5%, wilgotność parkietu od 7.5% do 10%.
    Temperatura pomieszczenia to 22C a wilgotność (przy deszczowej pogodzie) 63%.
    Ze zdjęć wynika, że jest to klasa "natur" czyli pierwsza. Wymiary, prostoliniowość, kąty - nie mają nic wspólnego z klasą. Te parametry określa norma PN EN 12226 i są one wspólne dla wszystkich 3 klas. Wilgotność drewna mierzona metodą oporową poprzez nakłuwanie nie jest metoda dokładną, jednak potwierdza, że drewno przebywało w otoczeniu o podwyższonej wilgotności.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tufus
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Zduńska Wola
    Posty
    170

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie - czy da się te szpary prawidłowo zaszpachlować,
    i po jakim czasie należy ten parkiet wycyklinować i lakierować?

    Mam pytanie do jareku, pisał Pan że można poprawić ruchomą klepkę bez dłutowania,
    jak to zrobić?
    Ostatnio edytowane przez tufus ; 21-07-2011 o 12:53

  6. #6

    Domyślnie

    Przecież to jest ewidentnie totalnie skopany montaż.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    LasekD

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wawa i okolice
    Posty
    596

    Domyślnie

    Cytat Napisał kornik 1 Zobacz post
    Przecież to jest ewidentnie totalnie skopany montaż.
    I to na 100%

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tufus
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Zduńska Wola
    Posty
    170

    Domyślnie

    W związku z takimi opiniami mam pytanie do pana Jarka (jarekkur), czy parkiet taki należy reklamować
    czy da się z tym coś jeszcze zrobić. Ja jeszcze za to nie zapłaciłem, ale wiadomo jak wyglądają
    reklamację w Naszym kraju. Jeśli da się to poprawić to będę renegocjował cenę. Ale czy warto?

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał tufus Zobacz post
    Ale parkiet był montowany we wtorek 19.07 i szpary te są od początku i nie powstały później.
    Czy to wina krzywych klepek, czy montażu i czy dopuszcza się coś takiego.
    Jesion thermo powienin mieć wilgotność 5%?
    Wilgotność termodrewna zawiera się w przedziale od 3% do6% Jesion ciemny koniak ma w tym przedziale najniższą wilgotność natomiast jasny bursztyn najwyższą. Twój jesion termo to klasyczny bursztyn, którego wilgotność równoważna (ok. 50%RH i 20-25oC) jest około 5%.
    Proponuję dokładnie zmierzyć wilgotność, ponieważ wilgotność termodrewna w przedziale 7,5% -10% ułożonego na podłodze może być przyczyną powstawania szczelin.
    Dokładność złożenia poszczególnych deszczułek może wynikać z powodu zmiany ich szerokości powodowanej zmianą wilgotności. Klasa fachowości majstra też ma tu swój udział.
    Przed podjęciem jakichkolwiek działań naprawczych sprawdż wilgotność drewna. Pozdrawiam.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał tufus Zobacz post
    W związku z takimi opiniami mam pytanie do pana Jarka (jarekkur), czy parkiet taki należy reklamować
    czy da się z tym coś jeszcze zrobić. Ja jeszcze za to nie zapłaciłem, ale wiadomo jak wyglądają
    reklamację w Naszym kraju. Jeśli da się to poprawić to będę renegocjował cenę. Ale czy warto?
    Szczeliny między deskami mają prawo wynikać z braku prostoliniowości czyli wyprowadzenia boków z kąta prostego. Dopuszcza się elementy klejone do 0,5 promila krzywizny długości boków w momencie opuszczania zakładu produkcyjnego. Szczeliny mogą wynikać również z dopuszczalnej tolerancji szerokości deski +-0,2mm, jak również grubości +-0,2mm. jeżeli spotkają się deski o różnych szerokościach (tolerancja) powstają szczeliny wynikłe nie z montażu, a raczej z produkcji. Są to jednak wąskie szczeliny dochodzące do 0,4mm. Norma PN EN 15717, która powinna parkieciarzy obowiązywać dopuszcza 0,5mm. te szczeliny w trakcie cyklinowania zostaną zaszpachlowane. Jeżeli są szersze masz prawo do reklamacji. Może być tak jak pisze kornik. Przyczyną powstania szczelin szerszych może być podwyższona wilgotność (Parkietkomplex) i wykonawstwo (kornik). Trudno określić czas aklimatyzacji dla termo drewna przy takiej jego wilgotności i wilgotności na zewnątrz. Niech poleży 3 tygodnie. Sprawdzaj wilgotność.
    Ostatnio edytowane przez jarekkur ; 21-07-2011 o 22:43 Powód: poprawienie 0,5% na 0,5 promila
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tufus
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Zduńska Wola
    Posty
    170

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Dzwoniłem do producenta (tartak stefan włoszakowice, www.thermo-drewno.pl, nie znam tego producenta i nie chcę go reklamować)
    i dowiedziałem się że była mierzona wilgotność i wynosiła od 5 do 7 %, po czym klepki zostały dostarczone do mnie i na drugi dzień położone. Także szpary mogą wynikać ze złej obróbki mechanicznej (krzywe klepki). Czy jeśli klepki mają odpowiednią wilgotność, to czy wystarczy zaszpachlować szpary i będzie dobrze. Jakiej szpachli użyć?

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał tufus Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedzi. Dzwoniłem do producenta (tartak stefan włoszakowice, www.thermo-drewno.pl, nie znam tego producenta i nie chcę go reklamować)
    i dowiedziałem się że była mierzona wilgotność i wynosiła od 5 do 7 %, po czym klepki zostały dostarczone do mnie i na drugi dzień położone. Także szpary mogą wynikać ze złej obróbki mechanicznej (krzywe klepki). Czy jeśli klepki mają odpowiednią wilgotność, to czy wystarczy zaszpachlować szpary i będzie dobrze. Jakiej szpachli użyć?
    Nie spiesz się.
    Dla przekonania się zmierzyłem wczoraj wilgotność termodrewna w odcieniu bursztyn, które leżało od kilku miesięcy w warunkach domowych i wyszła wilgotność wagosuszarkowa 5.05%.
    Jaka jest właściwa wilgotność termodrewna dla mikroklimatu w Twoich pomieszczeniach tego nie sprawdzisz w prosty sposób.
    Proponuję za Jarekkurem dać czas ok. 3 tygodni i dopiero pomyśleć o wykończeniu podłogi.
    Wypełniacz do fug musi być dopasowany do całego systemu lakierowego lub olejowego. Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony