dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    joannmarii

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    8

    Domyślnie Kostka brukowa K-2 - różnica kolorów

    Kupiłem trzy palety czerwonej kostki brukowej K-2. Gdy mi je przywieźli okazało się, że jedna paleta ma kostę o barwie jakiej oczekiwałem a dwie pozostałe (szczegolnie kilka ich wierzchnich warstw) - kostkę o znacznie mniejszym (wyblakłym) nasyceniu koloru. (Zdjęcia w załączeniu).
    Zgłosiłem to, przedstawiciel producenta przyjechał i powiedział, że:
    0) to kwestia wykwitów, które nie podlegają reklamacji. (wg. minie to nie jest wykwit, jeżeli cała warstwa kostki ma jednakową znacznie bledszą barwę)
    1) każdy producent zastrzega róznice w odcieniach koloru (bo kostaka jest robiona z naturalnych surowców i nawet piasek ma różne odcienie) - ale wg. mnie po to jest barwnik/kolor żeby to pokryć - a poza tym nawet szara nie barwiona kostka nie ma takich róznic w odcieniach jak ta czerwona, którą mi przywieźli (!)
    2) na produkcji wszystko jest sterowane komputerowo więc nie ma mowy o błędzie człowieka
    3) w komorze suszenia kostki na górze jest wyższa temperatura niz na dole i prawdopodobnie dlatego kostka, która była na górze komory jest jaśniejsza od tej co była na dole (tylko co mnie obchodzą szczegóły procesu technologicznego, mnie interesuje efekt końcowy; a poza tym jeżeli juz mowa o szczegółach to chyba powinen tam być "termoobieg" żeby temp. była w miarę równomierna w całej komorze suszenia kostki) - w końcu mają certyfikat ISO 9001:2008
    4) róznice kolorów kostki znikną po jej ułozeniu w wyniku: posypania kostki pisakiem i potraktowaniu jej zagęszczarką, uzytkowania i warunków atmosferycznych ...
    5) jeżeli te różnice nie znikną po 2-3 m-cach po ułozeniu, to mi przywiezie preparat do impregnacji polbruku (rozumiem, że chodzi o wyciągnięcie koloru) - tylko dlaczego ja mam to robić?
    Proszę Szanownych Forumowiczów o opinię/porady w tej sprawie.
    Szkoda mi nerwów i zdrowia na ciągane się z tym i ogryzanie z producentem ale z drugiej strony mam spory niesmak i poczucie niesprawiedliwości, że zapłaciłem producentowi, który ma certyfikat ISO 9001:2008, za kostę gat. 1 a otrzymałem coś co wg. mnie jest gatunku 3 lub 4 (lub wybrakowane).
    Wg. mnie różnica nasycenia kolorów jest bardzo duża (wręcz niemalże jak dwa różne kolory...)

    PS. Palety na etykietach mają tę samą datę (25.06.2011) a nawet zminę produkcji.

    Będę wdzięczny za Wasze opinie i porady na ten temat.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	72,8 KB
ID:	66420   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	77,1 KB
ID:	66421   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	03.jpg
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	67,2 KB
ID:	66422  

  2. #2

    Domyślnie

    Producenci zalecają, żeby mieszać odcienie z różnych palet. Po ułożeniu i zafugowaniu to wszystko zmienia kolor, a z czasem mocno ciemnieje. Impregnat załatwia sprawę od razu. Czasem wystarczy zwykły kurz a kolejne warstwy mają różne odcienie. Brud w czasie produkcji i już na placu bardzo mocno oddziaływuje na kostkę betonową. Na kamienną także. np. żółta kostka granitowa przyjeżdża prawie biała, a po ułożeniu staje się żółta. Pozdrawiam

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Heh i producent powiedział co wiedział i możesz mu i to z rozpędem. Zdjęcia 2 i 3 to przebarwienia i nie wynikają one z różnicy koloru piasku, tylko z samego faktu, że w brukach masz cement, z którego pod wpływem warunków atmosferycznych wysala się tzw. wolne wapno [Ca[COH]2 bodajże] i jest to norma tam gdzie jest cement. Najmniej widać to na szarościach. Podobne problemy są w tynkach mineralnych, z tym, że tam z racji ceny powinna być stosowana wysokiej klasy chemia, która zapobiega w jakiś tam sposób wychodzeniu tego na zewnątrz. Do tego wszystkiego podejrzewam, że elementy barwione są na górze, a nie na pełnej głębokości. Oznacza, to że czasem może być ona ciut za cienka i nie daje pełnej barwy, lecz fakt, że mówił że barwiona jest na samej górze znów zwalnia z reklamacji - bo jest barwione. Dokładnie z tego powodu firmy piszą, że nie ma tzw. "doróbek", a jak są t0o mogą się różnić odcieniem

  4. #4

    Domyślnie

    Mam ten sam problem tylko odcienie kolorów wynikają z tego że otrzymałem dostawę kostki z dwóch różnych dat produkcji. Różnica między poszczególnymi partiami wynosi ok.3-4 miesiące (połowa z marca a połowa z czerwca). Kostka różni się nie tylko kolorem (odcień szarego) ale też wyglądem zewnętrznym wynikającym z innego dojrzewania samej kostki ( ta starsza jest jakby bardziej nasiąkliwa i nie ma tak ładnej struktury jak ta młodsza).
    Zastanawiam się nad tym czy mogę domagać się od dostawcy wymiany kostka na nową z jednej partii produkcyjnej w ramch rękojmi?
    Zamawiałem oczywiście metraż na cała zabudowę bez uzupełnień.
    Z rozmów które przeprowadziłem wynika ze to ewidentnie zawalona sprawa przez dostawcę ale dostawca przerzuca odpowiedzialność na producenta a u nich w gwarancji jest klauzula że kolory mogę się różnić. Rozumiem stanowisko producent i nie mam tutaj argumentów tylko czy niepisana zasada zabudowy kostki z jednej partii produkcyjnej jest gdzieś "napisana" (wytyczne, normy itp?)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek02.jpg
Wyświetleń:	441
Rozmiar:	22,7 KB
ID:	396563

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    konradinio2x

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-013
    Posty
    7

    Domyślnie

    W większości przypadków kolory kostki i tak nieco zmienią się pod wpływem użytkowania i to bardzo szybko. Moim zdaniem nie ma sensu się przejmować, bo różnice nie będą tak widoczne.

  6. #6

    Domyślnie

    Różnice wybarwieniach możesz ‘zlikwidować’ tak jak wyżej napisał Blechert (kilka lat temu) – brukarz musi przy układaniu mieszać kostki ze wszystkich palet.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    glomar

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Jasło
    Kod pocztowy
    38-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam

    Mam podobny problem. Właśnie skończono mi układać kostkę na podjeździe, łącznie 170 mkw. Po usunięcia piasku i pierwszym deszczu mam 2 kostki, połowa podjazdu jest szara, połowa grafit. Problem w tym, że całość miał być grafit, na łączeniu wygląda to co najmniej nieciekawie. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171008_145951.jpg
Wyświetleń:	788
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	398359

    Co można zrobić? Jest nadzieja na reklamację? Kostka producenta Termalica Bruk Bet

    Z góry dziękuje za pomoc.

  8. #8

    Domyślnie

    W moim przypadku kostka została wymieniona przez sprzedawcę.
    Wymienili nie dlatego ze uznali reklamację ale dlatego że przekroczyli termin odpowiedzi na reklamację.

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Stick Jack

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Łomża
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzień dobry. Jak rozwiązał się u pana problem z 2kolorową kostką bo mam podobny problem

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Stick Jack

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Łomża
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    Pytanie do glomar

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony