dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2874

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    na poprzedniej stronie wrzuciłem fotki bio kominka z żywym ogniem
    teraz czas na fotkę stołu w kuchni wraz z krzesłami


    fotka sterownika z dziś godzina 13


    oraz parametry WM (czujniki temperatury są w komorach centrali)


    zamontowałem 1 klamkę w drzwiach w przedsionku - nie licząc tego że na opakowaniu "wyprodukowano w RCH" to instrukcja to totalna chinszczyzna
    w komplecie śruby do zamocowania takich nasadek pod klamki, oczywiście za długie ... śruby gwintowane - bardzo cienkie - jak tu je uciąc by nie zniszczyć gwintu .... olałem sprawę , ów nasadki pod klamki zamocowałem na zwykłych wkrętach do drewna i do nich przykręciłem klamę
    nie wiem na ile jest to poprawny montaż - ale działa , jest skuteczny
    Renia uporała się ze sporą ilością kartonów z kuchni i salonu, wszystkie szkła zostały wymyte w zmywarce , z lodówki jesteśmy bardzo zadowoleni, płyta też wstępnie przetestowana , niezamontowana jeszcze kuchenka mikrofalowa - jutro muszę dokupić gniazdo na końcówkę kabla co by na ostro nie podpinać ...
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 15-10-2012 o 14:43

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    fotka sterownika z dziś godzina 13


    oraz parametry WM (czujniki temperatury są w komorach centrali)

    biegnę z wyjaśnieniami ...
    np. dlaczego z kolektora ciągnie 27,6* a do domu nawiewa 21,7*...
    otóż od dachu do centrali jest dość długi odcinek kanału biegnący czeluściami domu więc część energii zawartej w powietrzu zostaje oddana po drodze ...( to nie jest strata bo kanał przebiega wewnątrz budynku i oddaje w nim energię ...)
    do centrali wpada 22,5* ale niedoskonałość konstrukcyjna by-passu powoduje że część energii zostaje zmarnowana ( spadek z 22,5 na 21,7* , a jednoczesny wzrost z 19,1 do 19,6* na wyrzutni ... )
    tak czy inaczej z domu jest usuwane powietrze o temp.19,1* a nawiewane 27,6* więc jest znaczny zysk energetyczny ...
    nawet traktując spadek na kanale jako stratę to i tak do pomieszczeń nawiewane jest więcej niż z nich usuwane ( z 19,1 na 21,7* ) więc mamy ponad 100% sprawności ...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    biegnę z wyjaśnieniami ...
    np. dlaczego z kolektora ciągnie 27,6* a do domu nawiewa 21,7*...
    otóż od dachu do centrali jest dość długi odcinek kanału biegnący czeluściami domu więc część energii zawartej w powietrzu zostaje oddana po drodze ...( to nie jest strata bo kanał przebiega wewnątrz budynku i oddaje w nim energię ...)
    do centrali wpada 22,5* ale niedoskonałość konstrukcyjna by-passu powoduje że część energii zostaje zmarnowana ( spadek z 22,5 na 21,7* , a jednoczesny wzrost z 19,1 do 19,6* na wyrzutni ... )
    tak czy inaczej z domu jest usuwane powietrze o temp.19,1* a nawiewane 27,6* więc jest znaczny zysk energetyczny ...
    nawet traktując spadek na kanale jako stratę to i tak do pomieszczeń nawiewane jest więcej niż z nich usuwane ( z 19,1 na 21,7* ) więc mamy ponad 100% sprawności ...
    Parę dni nie podglądałem. a tu przeprowadzka- GRATULACJE, a także gratulacje z powodu perpetum mobile

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony