dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 70

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    8 czy 10cm różnicy poziomu na ławie to jest mały pikuś (pan Pikuś) , można to wyprowadzić już na 5 czy 6 warstwach bloczka bez cięcia, bądź na jednym z cięciem bloczków, ew. zamiast bloczków można nawet dać cegłę pełną do pewnej wysokości, co by łatwiej wyprowadzić.

    Wiedza fachowa polega na tym, że wiesz jakie błędy mogą spowodować katastrofę, jakie będą przysparzać problemów, a jakie mają li tylko znaczenie psychologiczne. Istnieją kraje - i to takie, w których buduje się wielokilometrowe wiadukty na wysokości kilkuset metrów- gdzie nie robi się prawie ław w naszym rozumieniu, a tylko zalewa w wykopane dziury w ziemi betonem tworząc tzw. masywy, a na nich układa się belki podwalinowe zazwyczaj prefabrykowane, i z tego wychodzi się ścianami. A dokładność wykonania tych masywów, to jest taka jakby pijany sikał po śniegu. Ale w tych domach, to już mają wnętrza naprawdę wysmakowane, i chyba o to chodzi żeby skupiać się na budowaniu pięknego otoczenia człowieka, a nie sprawdzaniu czy ściana ma 0,02 czy 0,05 cm odchyłki, bo to naprawdę nie ma żadnego znaczenia.

  2. #2

    Domyślnie

    Jakiś konkret ? Może zdjęcie zalanych dziur pod wiaduktem wielokilometrowym z zygzakiem pijanego ? Chetnie zobaczę .

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Jakiś konkret ? Może zdjęcie zalanych dziur pod wiaduktem wielokilometrowym z zygzakiem pijanego ? Chetnie zobaczę .
    dziecko, naucz się czytać ze zrozumieniem, zanim następnym razem klikniesz "wyślij".

    Są kraje, w których buduje się wielokilometrowe wiadukty (zrozumiałeś to ? - w domyśle ma oznaczać, że poziom inżynierii jest tam wysoki) , i w takim kraju budowanyc jest wiele domów z fundamentami na masywach (zrozumiałeś? oznacza to, że ich poziom inżynierii dopuszcza takie rozwiązania) a że są budowane krzywo, to głównie dlatego że na budowach pracują imigranci głównie kolorowi , ale żebyś o tym wiedział musiałbyś mieć jakąś wiedzę o świecie.

  4. #4

    Domyślnie

    Tatusiu czytałem ze zrozumieniem kiedy mówiłeś na chleb beb ( to taka osobista uwaga ). Wyobraź sobie, że trochę swiata zwiedziłem i ,, budowanych krzywo'' wiaduktów nie widziałem ( ale co ja tam wiem, przecież to TY dostałeś nagrodę - sorry nagrody za ,, budowy roku'' ) a poza tym pracę tych kolorowych ( biały to też kolor - czyżby kolega miał jakies kompleksy lub fobie bo nie podejrzewam rasizmu ) ktoś nadzoruje, ktoś odbiera i sprawdza zgodność z projektem a w razie problemów ( wypadek , katastrofa budowalna ) firmy ubezpieczajce też chętnie sprawdzą co i jak było budowane. Ale kuda mnie do takiego światowca jak sławek9000.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek9000 Zobacz post
    8 czy 10cm różnicy poziomu na ławie to jest mały pikuś (pan Pikuś) , można to wyprowadzić już na 5 czy 6 warstwach bloczka bez cięcia, bądź na jednym z cięciem bloczków, ew. zamiast bloczków można nawet dać cegłę pełną do pewnej wysokości, co by łatwiej wyprowadzić.

    Wiedza fachowa polega na tym, że wiesz jakie błędy mogą spowodować katastrofę, jakie będą przysparzać problemów, a jakie mają li tylko znaczenie psychologiczne.
    Żałuję, że w ogóle napisałem o tym na forum. Forum ma być platformą wymiany informacji, doświadczeń, a okazuję, się, że każda, nawet najmniejsza wpadka inwestora jest powodem do naigrywań, pokazywania inwestorowi gdzie jego miejsce i że go nie stać na dom. To przykre.

    Wiem, że to pikuś. Ławy są wykonane na 2- (w skali szkolnej 1-6), ale dom się nie zawali i ta nierówność oraz ubytek mają znaczenie psychologiczne. Ławy są szerokie (podobno przewymiarowane - opinia architekta adaptującego), zbrojenie wykonane poprawnie, zachowana odpowiednia otulina, beton związał bardzo dobrze - brak rys, spękań itd. Przechodzimy do następnego etapu i zapominamy o ławach - są zaliczone na ocenę pozytywną (to opinia kierownika).

    Dzięki Sławek!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony