dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Angry DUŻY PROBLEM a może mały problem ?

    stwierdziłem u kolegi w nowo wybudowanym domu brak izolacji poziomej pomiędzy ławą a fundamentem . dom bez podpiwniczenia . fundament wymurowany z bloczków betonowych . dom znajduje się w lesie , czyli podłoże piaszczyste . dom stoi 6 do 10 metrów od wysokiej skarpy. po rozmowie z architektem , który miał nadzór nad budową okazało się , że w takim gruncie nie potrzeba izolacji / natomiast w projekcie narysował izolację dwa razy papa na lepiku / problem? pozdrawiam.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    NIe ma problemu.

  3. #3

    Domyślnie

    może więcej w tym temacie skoro architekt projektował cały dom od podstaw i uwzględnił izolację poziomą a po zakończeniu budowy zmienia zdanie to chyba coś tu nie gra.pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśłi kierownik budowy i wykonawca wykonali coś niezgodnie z projektem to niech to potwierdzą ( najlepiej na piśmie ) że w/g nich brak izolacji pomiędzy ławą a fundamentem nie ma znaczenia . W razie problemów z fundametem po zimie może ich obu pociągnąc do odpowiedzialności ( w końcu za coś pieniadze od kolegi dostają ).

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał bald61 Zobacz post
    może więcej w tym temacie skoro architekt projektował cały dom od podstaw i uwzględnił izolację poziomą a po zakończeniu budowy zmienia zdanie to chyba coś tu nie gra.pozdrawiam.
    Ale to chyba powinieneś zapytac TEGO architekta a nie na forum szukac odpowiedzi. Wg mnie w 9na 10 budynkow bez piwnic izolacja na ławie jest zbędna.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Wg mnie w 9na 10 budynkow bez piwnic izolacja na ławie jest zbędna.
    A dasz to na piśmie z gwarancją naprawy na Twój koszt w przypadku problemów z przemarzającym funamentem ?
    Jeśli tak myslę że będziesz miał sporo chętnych do zaoszczędznia na izolacji , w razie czego jestem pierwszy ( warunki geologiczne wyśle na priva ).

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    A dasz to na piśmie z gwarancją naprawy na Twój koszt w przypadku problemów z przemarzającym funamentem ?
    Jeśli tak myslę że będziesz miał sporo chętnych do zaoszczędznia na izolacji , w razie czego jestem pierwszy ( warunki geologiczne wyśle na priva ).
    Bywa że daje to na "piśmie" i do tej pory nie bylo reklamacji.
    Nie świadcze usług przez FM.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Bywa że daje to na "piśmie" i do tej pory nie bylo reklamacji.
    Nie świadcze usług przez FM.
    Pomiędzy ,,bywa że daję to na piśmie '' a ,, w 9na 10 budynkow bez piwnic izolacja na ławie jest zbędna'' jest ,,drobna'' róźnica ( ,prawie jak Elvis'' ).

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Pomiędzy ,,bywa że daję to na piśmie '' a ,, w 9na 10 budynkow bez piwnic izolacja na ławie jest zbędna'' jest ,,drobna'' róźnica ( ,prawie jak Elvis'' ).
    ???
    Bywa że daje = X; z tego weż 9/10 bez izolacji reszte sobie porachuj.

  10. #10

    Domyślnie

    Jakoś dziwnie jestem pewien że nie dałbyś gwrancjji na piśmie ( z odpowiedzialnościa finansową ) tym 9/10 którzy idąc za Twoją radą zrezygnowaliby z izolacji pomiedzy ławą fundamentową a fundamentem. Podsumowując : bajasz WAŚĆ I TYLE.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Ale to chyba powinieneś zapytac TEGO architekta a nie na forum szukac odpowiedzi. Wg mnie w 9na 10 budynkow bez piwnic izolacja na ławie jest zbędna.
    a może by nie dawać izolacji pomiędzy fundamentem a ścianą i pod posadzki . bo po co? pozdrawiam.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    Piękna wspaniała suchutka polana na środku której, leży kamień. Pytanie pod kamieniem będzie sucho czy mokro, a jak kamień będzie jeszcze większy?
    Dalej ktoś twierdzi, że izolacja jest zbędna.
    Kolega jajmar da Ci na piśmie że 9/10 kamieni będzie suchych i woogóle to się czepiasz

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Ale to chyba powinieneś zapytac TEGO architekta a nie na forum szukac odpowiedzi. Wg mnie w 9na 10 budynkow bez piwnic izolacja na ławie jest zbędna.
    może krótko opiszesz według jakiego klucza buduje się dom z izolacją lub bez bo chyba nie według dziecięcej wyliczanki. pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony