dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Jak max. grubość styropianu pod wylewkę?

    Witam,
    mam nad garażem pomieszczenie, do którego zgodnie z projektem prowadzą 3 schodki, chciałabym podnieść tam podłogę jak najwyżej, jaką maks. warstwę styropianu mogę zastosować pod wylewkę? W projekcie jest gr 3 cm a dodatkowo wełna mineralna jako ocieplenie stropu nad garażem ale od dołu.
    Pozdrawiam,
    Beata

  2. #2

    Domyślnie

    No taką aby schodki były równe...jak juz sa wykonane to raczej po ptakach...no chyba że bedziesz jeszcze nadlewać ale nie wiem czy jest to wykonalne w Twoim przypadku. Ale jak wejdzie to i 10 cm możesz dać. ja mam pod podłogówką chyba 6 cm. Ale pod chudziak np duzo więcej i nic się z tym nie dzieje

  3. #3

    Domyślnie

    Tych schodków nie ma wylanych, w sumie nie wiem, czy będziemy je dolewać czy jakoś inaczej wykonamy (jak?). Najchętniej dałabym tego styropianu 16-20 cm, tylko nie wiem, czy to się nie będzie jakoś uginać albo odkształcać... Dzięki temu wyszłyby 2 stopnie niezbyt wysokie a nie 3.
    A czy można zrobić też grubszą wylewkę czy niekoniecznie? Pomieszczenie wyszło na tyle wysokie, że mam pole do popisu.

  4. #4

    Domyślnie

    wylewka tez moze byc grubsza...tak pod chudziak co niektorzy daja 30 cm styropianu, na to wlasnie beton grubosci okolo 10 cm i wszystko jest okej. Tylko styropian twardy musi byc.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie pod chudziak tylko nad! Na styropian idzie wylewka a chudziak leje się na grunt.

  6. #6

    Domyślnie

    I pod I nad...jak myslisz jak robione śa domy pasywne z ciepłą płyta fundamentową?? pod płyta jest właśnie styropian na gruncie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony