dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarekborowa

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    14

    Domyślnie BERLUF - problem z wywiewem

    Witam,

    Mam pytanie do użytkowników rekuperatorów a w szczególności central Berluf Selen.
    Czy ktoś spotkał się z problemem braku dostatecznego wyciągu z centrali wentylacyjnej?
    Mam zamontowaną centralę Berluf Selen 500. Przy pomiarach bilansu wymiany okazało się, że nawiew do pomieszczeń jest ok, w tym przypadku ok 500 m3/h, natomiast wywiew jest znacznie mniejszy ok 200 m3/h!
    Początkowo myślałem, że mam problem z przewodami wentylacyjnymi, jednak zrobiłem "eksperyment" polegający na zaślepieniu przewodów nawiewu i wywiewu z centrali i okazało się, że na wyrzutni mam nadal ok 300m3 wyrzucanego powietrza, którego nie powinno być ,bo skąd!!!? Prowadzi to do prostych wniosków. Centrala sama w sobie wymienia powietrze. Nie mam pojęcia tylko jak? Wezwałem serwis jak na razie bezskutecznie. Czekam na kolejna wizytę tym razem "fachowca" z firmy Berluf. Czy są może wśród was „szczęśliwi” posiadacze tego typu centrali?

    Pozdrawiam

    Jarek

  2. #2

    Domyślnie

    sprawdź czy w miejscu bajpasa jest bajpas a nie tylko pusta przestrzeń
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony