dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 18
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 351
  1. #221

    Domyślnie

    Chlopie, jak masz jakieś projekty na oku to każdym projekcie masz kosztorys jego wybudowania więc w czym problem?wybierasz drozsy lub tans

  2. #222
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mr.dzej

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigo1974 Zobacz post
    Chlopie, jak masz jakieś projekty na oku to każdym projekcie masz kosztorys jego wybudowania więc w czym problem?wybierasz drozsy lub tans
    Chyba nie myślisz, że uwierzę w kosztorys strony, która sprzedaje projekty? Oczywiście, że zależy im na sprzedaży projektów, więc kosztorys będzie zaniżony.
    Po drugie: http://z500.pl/projekt/Zx41_v1,Wersj...kosztorys.html - nie wiele wnosi do tematu. Równo dobrze mogli napisać +30 tys więcej, dlatego zbieram samodzielnie informacje, ale jest to bardzo ciężkie, dlatego proszę o pomoc na forum.

  3. #223

    Domyślnie

    To licz prosto 3000 zł/m2 powierzchni uzytkowej tyle będzie cię kosztował dom i na który się zdecydujesz cenowo to wyslij do wszystkich styropianowych i niech ci wycenia bo inaczej to ciężko zrobić chyba że pi razy drzwi

  4. #224
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    to już dzisiaj jestem niemal pewny na budowę w tech quad lock.
    widzę że nawet to co proste da się skomplikować aby jakoś zwrócić uwagę potencjalnego inwestora ...
    a gdzie tu jakaś zaleta ...???
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  5. #225
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał mr.dzej Zobacz post
    Chyba nie myślisz, że uwierzę w kosztorys strony, która sprzedaje projekty? Oczywiście, że zależy im na sprzedaży projektów, więc kosztorys będzie zaniżony.
    Po drugie: http://z500.pl/projekt/Zx41_v1,Wersj...kosztorys.html - nie wiele wnosi do tematu. Równo dobrze mogli napisać +30 tys więcej, dlatego zbieram samodzielnie informacje, ale jest to bardzo ciężkie, dlatego proszę o pomoc na forum.
    jakoś nie kumam...
    co wspólnego ma cały kosztorys na papierze jakiegoś gotowca do ścian z klocków...???
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  6. #226

    Domyślnie

    Chodzi o to że kolega ma kilka projektów na oku i chciałby wiedzieć ile który bedzie kosztował w klockach więc mu mowie żeby sie zdecydował po kosztorysach bo podobnie będzie z klocków na zasadzie tani,droższy,najdroższy

  7. #227
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mr.dzej

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigo1974 Zobacz post
    Chodzi o to że kolega ma kilka projektów na oku i chciałby wiedzieć ile który bedzie kosztował w klockach więc mu mowie żeby sie zdecydował po kosztorysach bo podobnie będzie z klocków na zasadzie tani,droższy,najdroższy
    Niezupełnie. Tylko ten tutaj przedstawiony wyżej budowałbym z klocków, ponieważ wydaje się najtańszy(płyta, bryła, płaski dach), jeżeli miałbym się skusić na inny projekt to i z innych materiałów(wtedy już i dach nie płaski tylko dwu spadzisty, itd.).

    Dlatego też kosztorys z podanej strony jest dla mnie nic nie warty, a zakładanie z góry 3000zl/m2 jest nielogiczne i doskonale o tym wiesz, dlatego pytam o inne koszta i potrzebuję informacji jak je określić, bo same ściany jak tylko dostanę aktualne cenniki z odpowiednich firm będzie wiedział ile wyjdą. Przydałoby mi się trochę informacji o instalacjach w budynku, cenie betonu, o oknach, itd. - wiem, że wszystko zależy od konkretnego budynku, ale chociaż widełki, albo odnośniki do stron, gdzie mogę uwzględniając odpowiednie parametry poznać w przybliżeniu gotowe ceny.

    Bez określenia czy cena domu zacznie się od cyfry "2" czy "3", albo nawet "1"(uwzględniając własne siły i kontakty) nie jestem wstanie zdecydować się na konkretną technologię i projekt.

  8. #228

    Domyślnie

    No chlopie wiem dobrze o czym pisze! Tylko ty jeszcze nie wiesz o czym piszesz! Co ci pomoże wiedzą na temat ceny betonu przy budowie domu czy nawet wyboru projektu! Licz 3000 za m2 i masz cenę i koszt budowy swojego domu w wersji oszczednej! Czy nie możesz tego zrozumieć?

  9. #229
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawellost Zobacz post
    pierwszy raz spotkałem się z quad-lock dzięki twojemu wpisowi. obejrzałem ich filmy instruktażowe i jedno muszę stwierdzić - to nie jest dla amatora! ba! nawet niejednemu budowlańcowi sprawi niemało kłopotów. poza tym ilość metalowych klamer, a co za tym idzie mostków termicznych, imho dyskwalifikuje ten system w budownictwie energooszczędnym
    Jak bym nie był i nie widział to bym nie zabierał głosu - klamry są z polietylenu Nie wiem co oglądałeś ale na pewno nie to co ja .
    Ostatnio edytowane przez mic81 ; 02-02-2013 o 15:15
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  10. #230
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    widzę że nawet to co proste da się skomplikować aby jakoś zwrócić uwagę potencjalnego inwestora ...
    a gdzie tu jakaś zaleta ...???
    co według Ciebie jest skomplikowane ? jak dla mnie to wydaje się wiele łatwiejsze do ogarnięcia niż chociażby izodom 2000 ( którego nie skreślam - kupie projekt dam do wyceny się zobaczy kto co i za ile)
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  11. #231

    Domyślnie

    Daj też wycenić do thermodomu z zor i daj znać jak wyszły oferty cenowo przy tej samej grubosci ściany

  12. #232
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    co według Ciebie jest skomplikowane ? jak dla mnie to wydaje się wiele łatwiejsze do ogarnięcia niż chociażby izodom 2000 ( którego nie skreślam - kupie projekt dam do wyceny się zobaczy kto co i za ile)
    popieram Jaśka. Moim zdaniem łatwiej jednak ogarnąć zwykłe kształtki. Izodom też ma w produkcji pustaki z przekładkami z plastiku - produkują je tak jak pisałeś żeby nie wieźć powietrza ale u nich ta zasada dotyczy eksportu - choć jak sobie zażyczysz z plastikowymi przewiązkami to takie Ci przywiozą. Nie wiem jak z Thermomurem. Przy budowie masz gotowy element a nie bawisz się w spinanie wewnętrznej warstwy z zewnętrzną. No i aspekt energo - może mało znaczący ale jednak - w gotowych elementach w miejscu gdzie są przewiązki na przekroju ściany masz samo ocieplenie - w zależności od grubości pustaka np.u mnie 45cm izolacji). Pozostałe przestrzenie z betonem to izolacja 30cm. Na 400 m2 ścian bo tyle mam budynku ocieplonego 45 cm izolacji mam 46 m2 !!! Teraz jak to policzyłem to aż się wierzyć nie chce (przewiązka ma 6x12cm - 72cm2 -> x4 bo jest 4 na każdy metr bieżący = 288cm2 -> 1152cm2 /m2 -> 460800 cm2/400m2 -> 46,08m2 w skali całego domu). To ściana o długości 15 metrów i wysokości jednej kondygnacji gruba na 45 cm z litego styropianu. Ale to taki bonus
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  13. #233
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Czy efekt "sera szwajcarskiego" ze ściany który uzyskuje się w związku z przewiązkami styropianowymi to wada czy zaleta ? Argumentem przeciw jest problem wieszania ciężkich elementów w przypadku tchy styropianowych przewiązek ale jak tak patrze na swoje mieszanie to ewentualny problem mógł by wystąpić z dwiema wiszącymi szafkami w kuchni - czyli jakiś promil z całości ścian .
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  14. #234
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigo1974 Zobacz post
    Daj też wycenić do thermodomu z zor i daj znać jak wyszły oferty cenowo przy tej samej grubosci ściany
    pewnie nie prędzej jak za pół roku bo etap wyboru projektu już się ciągnie 4 miesiące - co chwile inny a pewnie i tak wybiorę ten który był na samym początku. Jest ich za dużo.
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  15. #235
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    Argumentem przeciw jest problem wieszania ciężkich elementów w przypadku tchy styropianowych przewiązek ale jak tak patrze na swoje mieszanie to ewentualny problem mógł by wystąpić z dwiema wiszącymi szafkami w kuchni - czyli jakiś promil z całości ścian .
    u mnie wszystko wisi na płycie k-g a nie na styropianie ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  16. #236
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    co według Ciebie jest skomplikowane ? jak dla mnie to wydaje się wiele łatwiejsze do ogarnięcia niż chociażby izodom 2000 ( którego nie skreślam - kupie projekt dam do wyceny się zobaczy kto co i za ile)
    no jak dla ciebie jest łatwiejsze to buduj ...
    potem pochwal się jak ci poszło ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  17. #237

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    co według Ciebie jest skomplikowane ? jak dla mnie to wydaje się wiele łatwiejsze do ogarnięcia niż chociażby izodom 2000 ( którego nie skreślam - kupie projekt dam do wyceny się zobaczy kto co i za ile)
    Jak mi pokazesz tradycyjna tachnologie murowania, ktora bedzie mniej skomplikowana, pracochlonna i szybsza od gotowych szalunkow styropianowych to Ci uwierze

    Jak sobie wymurujesz z 1 wieniec i kilka nadprozy to szybko zejdziesz na ziemie (zaszalujesz, zazbroisz i pozalewasz).

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  18. #238
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    u mnie wszystko wisi na płycie k-g a nie na styropianie ...
    Szafki kuchenne też ? Nie ma z tym problemu ? Jak się je zapakuję to ważą trochę. Nie trzeba się wiercić w rdzeń betonowy ?

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    no jak dla ciebie jest łatwiejsze to buduj ...
    potem pochwal się jak ci poszło ...
    wzbraniam się z budowaniem samodzielnym bo się raczej do tego nie nadaje - ale jak już coś powstanie nie omieszkam się "pochwalić"

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Jak mi pokazesz tradycyjna tachnologie murowania, ktora bedzie mniej skomplikowana, pracochlonna i szybsza od gotowych szalunkow styropianowych to Ci uwierze

    Jak sobie wymurujesz z 1 wieniec i kilka nadprozy to szybko zejdziesz na ziemie (zaszalujesz, zazbroisz i pozalewasz).

    Pozdrawiam
    nie rozumiem, przecież ja nic nie pisze o tradycyjnych metodach, tylko o systemach szalunków traconych - dalej to dla mnie priorytet mimo że prawie na pewno nie będę się w to bawił sam (czytaj tymi rencami) bo nie mam na to za bardzo czasu ani tez nie czuję się specjalnie budowlańcem i mógłbym ( raczej na pewno) coś zrobić źle
    Ostatnio edytowane przez mic81 ; 03-02-2013 o 11:35
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  19. #239
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    bardzo Was proszę, nie piszcie bzdur że wieszanie na ścianie budowanej w systemie "klocków" to kłopot. A może wieszanie w ceramice jest wygodne?
    Do wszystkiego potrzeba odpowiedniego dybla.

    A co do kształtek z klamrami. Ja bym się w to nie bawił. Do mnie przyjechały gotowe klocki z przewiązkami ze styropianu. Nie trafia do mnie argument (ktoś wyżej napisał) że po co wieźć powietrze?
    A co mnie to obchodzi, skoro Izodom2000 płaci za transport klocków powyżej pewnej ilości? U mnie na wcale nieduży dom, wyszło tyle metrów (230m2) że za transport nie zapłaciłem ani grosza.

  20. #240

    Domyślnie

    Ja również nie płacilem i miałem 2 transporty.można policzyć na jakiej wysokosci nie ma przewiazek styro i można wiercic bez obawy o trafienie na taką przewiazke

Strona 12 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony