dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 18
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 351
  1. #241
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    zaraz Ci ktoś napisze, że w razie wojny, kula karabinowa trafiając na przewiązkę, może zabić kogoś w środku

  2. #242
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał vega1 Zobacz post
    zaraz Ci ktoś napisze, że w razie wojny, kula karabinowa trafiając na przewiązkę, może zabić kogoś w środku

    mrówki wyniosą , kury wydziobią ,myszy gniazda zrobią ...
    mój stoi już 11 lat i jeszcze oznak takich działalności nie zauważyłem...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #243

    Domyślnie

    Też to wszystko słyszałem ale wybudowałem się z tego i nie żałuje a inni zazdroszczą wydatków na ogrzewanie oj zazdroszczą!

  4. #244
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigo1974 Zobacz post
    Ja również nie płacilem i miałem 2 transporty.można policzyć na jakiej wysokości nie ma przewiazek styro i można wiercic bez obawy o trafienie na taką przewiazke
    dzięki amigo1974 za konkretną odpowiedz na taką liczyłem - zacząłem wątpić już że się tu cokolwiek dowiem.
    A z tymi transportami to już nie jest tak jak wam się wam obu wydaje (Tobie + vega1). To, że coś jest wliczone w cenę nie znaczy że jest za darmo. Jak będę ich prosił o wycenę to zapytam o cenę loco / franco budowa. Wtedy się okaże ile kosztuję wożenie "powietrza"
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  5. #245
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    z tego co wiem, powyżej 220m2 klocków, transport jest gratis w dowolne miejsce w kraju. Mówię o Izodom2000.

  6. #246

    Domyślnie

    Nie ma problemu mogę ci od razu podać koszt tego darmowego transportu bo w thermodomie pan który mnie obsługiwał powiedział mi to bez problemu. Jest to koszt 3% .Tyle bym dostał wiecej rabatu gdybym sobie sam odebrał towar. Ale w twoim przypadku nie sądzę żebyś potrzebował 2 transportów nawet z tym powietrzem a z tych skladanek też będą liczyć 1 transport no chyba że na własną rękę coś myślisz ale nie przesadzal bym z tym transportem i powietrzem

  7. #247
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigo1974 Zobacz post
    Nie ma problemu mogę ci od razu podać koszt tego darmowego transportu bo w thermodomie pan który mnie obsługiwał powiedział mi to bez problemu. Jest to koszt 3% .Tyle bym dostał wiecej rabatu gdybym sobie sam odebrał towar. Ale w twoim przypadku nie sądzę żebyś potrzebował 2 transportów nawet z tym powietrzem a z tych skladanek też będą liczyć 1 transport no chyba że na własną rękę coś myślisz ale nie przesadzal bym z tym transportem i powietrzem
    dzięki ( szacuje pewnie około 1200 zł) - nie wybrałem producenta kształtek, ba nawet projektu jeszcze nie mam Może to będzie izodom może thermomur a może jeszcze ktoś inny, każdy dostanie możliwość wyceny .
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  8. #248

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    Jak bym nie był i nie widział to bym nie zabierał głosu - klamry są z polietylenu Nie wiem co oglądałeś ale na pewno nie to co ja .
    https://www.youtube.com/user/ICFbuildings

  9. #249
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mikroszkopka

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1

    Smile

    Witam,
    Chciałabym się dowiedzieć czy Waszym zdaniem dom z bloczków styropianowych zda egzamin do wybudowania domku na działce. Oczywiście domek ma być calo roczny, ale zimą pewnie nie będzie się tam jeździć co weekend. Chodzi mi o to czy po dużym wychłodzeniu łatwo da się go nagrzać?

  10. #250
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikroszkopka Zobacz post
    Witam,
    Chciałabym się dowiedzieć czy Waszym zdaniem dom z bloczków styropianowych zda egzamin do wybudowania domku na działce. Oczywiście domek ma być calo roczny, ale zimą pewnie nie będzie się tam jeździć co weekend. Chodzi mi o to czy po dużym wychłodzeniu łatwo da się go nagrzać?
    bardzo łatwo się nagrzewa
    Chyba najłatwiej ze wszystkich technologii w których są stawiane przegrody.

  11. #251
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysztofwieczor

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Jarocin/Środa Wlkp/Poznań
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    25

    Domyślnie

    Witam,
    Mam pytanie czy ktoś budował dom z kształtek, ale mieszanej z technologią tradycyjną tzn. prawdopodobnie, jedna ze ścian w moim domu będzie ścianą z cegły nie tynkowanej, oczywiście mogę po wylaniu ściany wymurować przed nią od strony wewnętrznej ścianę z cegły, ale po co mnożyć koszty.
    Najszybciej byłoby wymurować tradycyjnie ścianę z cegły w miejscu łączenia ze ścianą z kształtek zostawić strzępia lub wypuścić zbrojenie, aby ściany dobrze się połączyły, potem normalnie docieplić, ten fragment.
    Opcją byłoby np. murowanie ściany przy zastosowaniu systemu z łącznikami polipropylenowymi i po prostu w fugi w ścianie z cegły mógłbym dać te łączniki, problem to jak tu idealnie trafić w miejsca łączenia kształtek. Można też wymurować, dać kształtki z łącznikami, nie wchodzącymi w fugi ściany murowanej, podparte deskowaniem i zalać betonem, po związaniu kształtki będą się trzymać w betonie.
    Myślałem tez o czymś takim:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lehm-iso.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	11,0 KB
ID:	168921
    czyli ściana z kształtek z wewnętrzną okładziną z gliny
    więcej info
    http://sri.isorast2000.com/index.php?pr=Clay_block
    i tutaj ale coś im się kolumny porozjeżdżały:
    http://www.agbud.pl/isorast_produkty_1.html

    Jakby ta ściana wyglądała po zabetonowaniu jak na pierwszym obrazku to w całym domu nie robiłbym tynków, a takie pomysły też są ponieważ rozważam budowę z amerbloków, których nie będę tynkować . Problem jak tej ściany nie pobrudzić betonem(pewnie folia przy betonowaniu), no i mleczko wyciekające z połączeń kształtek glinianych, ale pewnie i tak będą pomalowane, więc to akurat nie duży problem.

    Inny problem to czy ktoś się spotkał z łączniem ścian systemów dwóch grubości np 45 z 25-35 cm, na długości na jednej ściany, tutaj wynika to z tego że na części elewacji będę miał drewno i tam gdzie będzie drewno potrzebuje ruszt, oczywiście mogę wyciąć w kształtkach wnęki na ruszt, ale lepiej dać bloczki o mniejszej grubości na to ruszt, między ruszt dodatkowe ocieplenie i na to elewacja drewniana. Pytanie czy zamki od dwóch grubości pasują do siebie.

    Te pytanie trafią też do dostawców systemów, ale oni często mówią tak żeby klient kupił, a potem niech się martwi(no chyba że dają swoja ekipę), interesują mnie doświadczenia z "pierwszej linii frontu", zaznaczam, że nie planuję budować sam, tylko znaleźć ekipę którą już działała z tym systemem.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofwieczor ; 10-02-2013 o 12:44

  12. #252
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tuarek

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-802
    Posty
    3

    Domyślnie

    o tu znalazłem po polsku http://www.youtube.com/watch?v=LBRKw8A_A_8
    już to widziałem na targach wygląda interesująco

  13. #253
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Zawieja
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-711
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Czy ktoś mógł by nas czyli mnie i męża zaprosić do takiego domu wybudowanego owej technologi

  14. #254
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zawieja Zobacz post
    Witam
    Czy ktoś mógł by nas czyli mnie i męża zaprosić do takiego domu wybudowanego owej technologi
    jak będziecie w górach kiedyś to przejazdem możecie wpaść. Inaczej za daleko

  15. #255
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zawieja Zobacz post
    Witam
    Czy ktoś mógł by nas czyli mnie i męża zaprosić do takiego domu wybudowanego owej technologi
    Ja najwcześniej zacznę na wiosnę 2014
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  16. #256
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Wpis ode mnie dziennika a propos betonowania całej kondygnacji:

    Dzięki Katti nawet nie wiesz jaka to radość dla mnie, a szczególnie po dzisiejszym dniu Dziś udało nam się zabetonować ściany. Nie bez przygód.... ale po kolei
    folia którą zabezpieczone były trzy pierwsze warstwy ustawione jeszcze w zeszłym roku została przecięta nad przestrzenią na beton i przymocowana tak aby nie ubrudzić zamków pustaków.

    nie wszędzie się to udało ale większość zamków mam nadzieję jest OK. Zobaczymy jutro kiedy ściągnę folię.
    Wnętrze ściany i widoczne zbrojenie poziome.

    Zalewanie podzieliliśmy na etapy - pierwszy to około 4-5 pustaków i tak na około całego domu. W momencie zalania całego obwodu wrócić mieliśmy do początku i zalać do docelowej wysokości czyli do 11-tego pustaka.
    Pręty pionowe wkładaliśmy już w beton, czyli po zalaniu około 4-5 pustaków szliśmy dalej a jedna osoba wtykała pręty jednocześnie sztychując nimi beton.
    jeszcze jeden chłopak opukiwał delikatnie pustaki niewielką deseczką. Zalaliśmy ponad połowę i pojawił się pierwszy problem- pękła nam ściana na wysokości 4-5 pustak -i około 1/3 kubika betonu wylądowało na posadzce ;( Szybko załataliśmy dziurę i podstemplowaliśmy osłabione miejsce. Jak się okazało było to miejsce prawdopodobnie z wyciętą przewiązką łączącą wewnętrzną i zewnętrzną część pustaka i przez to osłabione. Zaraz potem zalaliśmy ponownie to miejsce - tym razem było OK. Niestety podobna historia trafiła się w pokoju biurowym gdzie wyłamał się pustak 5 warstwy na długości około 35 cm. Tu już nieco mniej betonu wylądowało na posadzce ale wystarczająco żeby mi ciśnienie skoczyło do 200-tu Dokończyliśmy pierwszy etap i poprosiłem betoniarkowego o około 40 minut przerwy żeby woda z betonu wyszła na powierzchnię. Nie mogliśmy przerwać ani odmówić betonu bo ten już cały był na działce i kręcił się w drugiej gruszce. Po przerwie laliśmy dalej. Przyznam że po drugim wyłamaniu miałem duszę na ramieniu i ze sporym niepokojem lałem beton do zadanej wysokości O dziwo ściany z pustaka 25 cm nie wykazywały żadnych oznak słabości.
    Poniżej zdjęcie zalanego "parapetu" w biurowym.

    A tutaj coś co zauważyłem dopiero po zakończeniu betonowania

    Uffffffffffff
    Na zdjęciu niżej widać załatany fragment - widać górę pęknięcia. podstawialiśmy bloczki i oparliśmy deski - całość podstemplowana.

    A tu jeszcze skrzynia z wylaną króciutką ścianą nośną - 15 cm. w projekcie była z bloczków ale w żaden sposób nie dałoby się jej połączyć ze ścianą styro więc wycięliśmy otwory, skręciliśmy belkę, dowiązaliśmy do wąsów wpuszczonych w ścianę styro i zaszalowaliśmy.

    Na koniec dnia EcoHouse prezentował się tak.

    Nadproże nad oknem jadalni jest tymczasowe - miało jedynie trzymać wymiar pomiędzy ścianami. Docelowo będzie o dwa pustaki wyżej

    Wnioski:
    - betonowanie całej kondygnacji jest dla inwestorów o mocnych nerwach
    - jeśli betonować całą kondygnację to podpory gęściej niż zaleca producent
    - zwracać baczną uwagę przy wznoszeniu ścian aby każdy docięty pustak miał na dwóch końcach przewiązkę
    - naroża dodatkowo stemplować
    - lejek do betonowania nie sprawdziłby się przy pompie, lepszym rozwiązaniem jest folia
    - druga kondygnacja będzie zalewana na po trzy lub cztery warstwy a nie jedenaście
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  17. #257
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tatko22

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-753
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Czy ktoś mieszka lub buduje dom z "klocków" z okolic Białegostoku

  18. #258
    Banned
    generalnie

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-002
    Posty
    27

    Domyślnie

    Klocki lego bardzo w porządku

  19. #259
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    enterman

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam, czy ktoś buduje się na Śląsku? Z chęcią wprosilibyśmy się zobaczyć jak powstaje taki domek Jeżeli trzeba do przyjedziemy z łopatami, taczką i gumofilcami, żeby nasz przyjazd nie był bezproduktywny Ewentualnie czy moglibyśmy odwiedzić kogoś, kto się już wprowadził do domku z klocków??

  20. #260

    Domyślnie

    Cytat Napisał enterman Zobacz post
    Witam, czy ktoś buduje się na Śląsku? Z chęcią wprosilibyśmy się zobaczyć jak powstaje taki domek Jeżeli trzeba do przyjedziemy z łopatami, taczką i gumofilcami, żeby nasz przyjazd nie był bezproduktywny Ewentualnie czy moglibyśmy odwiedzić kogoś, kto się już wprowadził do domku z klocków??
    Mam takie samo pytanie do osob, ktore w okolicy Krakowa zamieszkuja dom z klockow

    Idealnie byloby w trakcie murowania, ale zamieszakly dom tez chetnie nawiedze
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

Strona 13 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony