dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 18
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 351
  1. #321

    Domyślnie

    Są to tylko ściany zewnętrzne grubości 45cm.
    Generalnie technologia jest bardzo fajna, ale przy tej cenie, to mi się to za nic nie opłaca. Nawet licząc to, że będzie szybciej.

  2. #322

    Domyślnie

    Witam,
    Planuje kupić kształtki na mój dom z Izodomu 2000, może jest ktoś chętny na zakupy grupowe??
    Chciałbym zrobić zamówienie na przełomie 2015/16roku, być może będzie jakaś promocja posezonowa?
    Dodatkowo znalazłem gdzieś informacje o rabacie przy podaniu hasła "budujemy dom".

  3. #323

    Domyślnie

    do Piotrek503

    Cześć, a skąd jesteś? My też będziemy budować dom w technologii IZOHOME2000 w przyszłym roku, w Małopolsce, tuż pod Krakowem

  4. #324
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cerber

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał W&Z Zobacz post
    do Piotrek503

    Cześć, a skąd jesteś? My też będziemy budować dom w technologii IZOHOME2000 w przyszłym roku, w Małopolsce, tuż pod Krakowem
    witam mam pytanie będę budować na wiosnę i nie wiem którego producenta kształtki są lepsze thermomur lub izodom albo patrzeć tylko na wycenę pozdrawiam

  5. #325
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sitonh

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-907
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam tez zamierzam budowac sie w tej technologi jestem z Krakowa jesli ktoś będzie w okolicy budował proszę o kontakt wynegocjujemy może lepsze warunki. [email protected]

  6. #326

    Domyślnie Dobudowa pietra w systemie thermomur do istniejacego domu z cegly

    Witam Kolegow.
    Planuje dobudowe pietra w systemie thermo mur. Mam dom parterowy wybudowany z cegly z 1947 roku. Mury o grubosci 45cm cegla i fundamenty na oko sa dalej solidne, ekspertyza nie byla robiona, a domyslam sie ze jest niezbedna. Dom byl ocieplony chyba 20cm styropianiu i na to tynk akrylowy. Szkoda rozwalac, wiec dlatego pomysl dobudowa pietra. Mam pytanie czy ktos z Was robil dobudowe pietra z thermo?
    jakies porady od czego zaczac, na co zwrocic uwage?

    Czy ktos moze polecic ekipe budowlana z Warszawy czy tez okolic, ktora zna sie na budownie domow z thermo muru? Bede wdzieczny za porady.

    Planowany start budowy wiosna 2017.

  7. #327
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Znam taki dom po kilku latach eksploatacji , wszystko dobrze do czasu gdy pod płyty gipsowe dostały się myszy...
    Darek B

  8. #328

    Domyślnie

    Cytat Napisał kriswalter Zobacz post
    Witam Kolegow.
    Planuje dobudowe pietra w systemie thermo mur. Mam dom parterowy wybudowany z cegly z 1947 roku. Mury o grubosci 45cm cegla i fundamenty na oko sa dalej solidne, ekspertyza nie byla robiona, a domyslam sie ze jest niezbedna. Dom byl ocieplony chyba 20cm styropianiu i na to tynk akrylowy. Szkoda rozwalac, wiec dlatego pomysl dobudowa pietra. Mam pytanie czy ktos z Was robil dobudowe pietra z thermo?
    jakies porady od czego zaczac, na co zwrocic uwage?

    Czy ktos moze polecic ekipe budowlana z Warszawy czy tez okolic, ktora zna sie na budownie domow z thermo muru? Bede wdzieczny za porady.

    Planowany start budowy wiosna 2017.

    Na wszystkie pytania odpowiedzą Ci fachowcy (Izodom, Izohome 2000, Thermomur), mają swoje ekipy budowlane, organizują też szkolenia dla przyszłych wykonawców - inwestorów. Jak masz czas to najlepiej sam z kolegami postaw ściany - z thermo - tak jest najtaniej, a buduje się szybko i stosunkowo łatwo.

  9. #329

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Znam taki dom po kilku latach eksploatacji , wszystko dobrze do czasu gdy pod płyty gipsowe dostały się myszy...
    no to typowe... dom ze styropianu zjedzą Ci myszy.. my w takim mieszkamy już naście lat i jakoś nic go nie zjadło. Poczytaj najpierw co to za technologia, zanim napiszesz takie komunały. W Polsce metoda budowy ze styropianowych szalunków traconych nie jest tak rozpowszechniona jak za granicą - choćby w Niemczech, bo u nas pokutuje właśnie takie stereotypowe myślenie..
    Jak by tak wszyscy myśleli, to nie wyszlibyśmy z jaskiń..

    pozdrowienia

  10. #330
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Bez obaw.... dom z takich klocków , właściwie to budynek wystawowy, chciałem budować na własnej działce.... Dużo jeździłem oglądałem .....rozmawiałem z właścicielami tak budowanych domów . Zdarzało się że w styropianowcach budowałem kominki.
    Darek B

  11. #331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Znam taki dom po kilku latach eksploatacji , wszystko dobrze do czasu gdy pod płyty gipsowe dostały się myszy...
    Te myszy to przeszly przez rdzen scian z zelbetu?

    Bo jesli skosami poddasza, to rodzaj sciany nie ma tu zadnego znaczenia, przykre, ze ktos moze "szalunki" styro obwiniac o zaistniala sytuacje
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  12. #332
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dlt7

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Lublin i okolice
    Posty
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Znam taki dom po kilku latach eksploatacji , wszystko dobrze do czasu gdy pod płyty gipsowe dostały się myszy...
    Po to w domu trzyma się kota na pełnym etacie

  13. #333
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Tylko wcześniej musiałbyś go nauczyć polować pod płytą gipsową ...
    Darek B

  14. #334
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Te myszy to przeszly przez rdzen scian z zelbetu?

    Bo jesli skosami poddasza, to rodzaj sciany nie ma tu zadnego znaczenia, przykre, ze ktos moze "szalunki" styro obwiniac o zaistniala sytuacje
    Zanim zaczniesz pisać o "rdzeniu żelbetowym " zobacz dokładnie jak jest skonstruowana kształtka styropianowa .
    Darek B

  15. #335

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Zanim zaczniesz pisać o "rdzeniu żelbetowym " zobacz dokładnie jak jest skonstruowana kształtka styropianowa .
    Polozylem ze 150 m2 takich ksztaltek, sugerujesz, ze mysz przeszla "lacznikami"? Musialaby to zrobic "w poziomie", czyli przegryzc sciane od zewantrz do wewnatrz w lini poziomej, to malo prawdopodobne, w pionie zelbet ma ciaglosc, wiec nie bardzo rozumiem...

    To co mieliby powiedziec wlasciciele scian, ktore w 100% sa ze styro?
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  16. #336
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    To co mieliby powiedziec wlasciciele scian, ktore w 100% sa ze styro?
    Też nam wróżono, że zjedzą nas myszy lub rozdziobią ptaki
    AAAA i jeszcze że odlecimy, albo zgnijemy "w termosie"

  17. #337
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar inż.maliniak
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    433
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    ...ponad 20 lat i jeszcze nie zdążyły sforsować tego cholernego styro


  18. #338

    Domyślnie szukam architekta do budowy domu ze styropianu

    Szukam architekta, który zaprojektuje mi rozbudowe domu z bloczkow. Moj znajomy architekt z Warszawy wypial sie na bloczki styropianowe i mowi, ze z tego sie nie buduje. Mozecie kogos polecic jakiegos dobrego architekta z uprawnieniami konstruktorskimi aby przygotowal projekt dla rozbudowy i nadbudowy domu?

    Dom jest zlokalizowany w Warszawie Praga Poludnie. Bede wdzieczny za namiary i polecenia fachowcow do budowy domu w systemie thermo mur.

  19. #339
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Geraldo

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Kod pocztowy
    44-335
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam Was serdecznie,

    Czytam to forum już bardzo długo, niedawno z racji innego tematu dokonałem rejestracji żeby założyć temat. Teraz myślę wypadałoby napisać kilka słów od siebie żeby „odwdzięczyć” się za informacje tu zdobyte.

    Rys historyczny

    Jako człowiek nie mający nic wspólnego z „budowlanką” z racji wykształcenia/przygotowania postaram się pisać tylko empiryczne doświadczenia. Jeżeli dla kogoś moje określenia wydadzą się dziecinne/trywialne to sorki ale terminologii fachowej liznąłem trochę a całą resztę traktuję opisowo. W swoim doświadczeniu zbudowałem prawie 2 domy (bo tak naprawdę 1,5  ), wyremontowałem kilkanaście mieszkań, kilka mi remontowano (byłem utrapieniem „fachofcuff”), odświeżeń typu gładzie, kafle, panele, instalacje nie liczę. Dlaczego to piszę? Przecież teraz już jestem specem. Nie, nie jestem. To, że większość rzeczy umiem sobie zrobić sam nie oznacza że zawsze opłaca mi się je zrobić. Czemuż? A temuż  że po pierwsze musisz być zawsze na bieżąco z technologiami. To, że 20 lat temu coś robiłeś super nie oznacza, że dalej tak jest. Więcej! To, że 20 lat temu nie popełniałeś błędów nie oznacza, że teraz ich nie popełnisz. Możesz je popełnić przynajmniej z kilku powodów, wymienię je tylko po przecinku wybacz (bo sam przerabiałem większość na własnej skórze): ja jestem mądrzejszy (oj), chcą mnie naciągnąć (ojj), my ze szwagrem (ojoj), da się taniej (zawsze się da), nikt tak nie robi czyli to jest złe (ojjj), pan Zenek mówi: drzewiej to się robiło/nie pakuj się w to… (ojjjojojoj). Reasumując – mierz siły na zamiary 

    A teraz technologia budowy z „klocków Lego”. Z klockami Lego to ma tyle wspólnego co nadepnięcie na klocek bosą stopą w środku nocy. Jest to bardzo proste jeżeli chodzi o ból. Może od razu nadmienię, że postaram się tu odnieść do postów użytkowników vega1, M.A.G., mic1 – wybaczcie błędy w Nickach, bo te wydały się bardzo „życiowe”. Znaczy posty, nie Nicki.

    1. Chcesz oszczędzić na budowie? Super. Każdy chce, ja też. Jednak oszczędzić możesz dwie rzeczy czas albo pieniądze. Niektórzy stawiają tu znak „=”. Zastanów się czy masz odpowiednią wiedzę, doświadczenie, narzędzia. Jeżeli tak to oszczędzisz czas. Pod warunkiem, że masz czas. Masz czas i narzędzia – najlepsza opcja bo wiedzę przy minimalnym nakładzie chęci masz dziś w Internecie. Doświadczenie zdobędziesz w trakcie, nie martw się  Jeżeli nie masz narzędzi to już się zastanów. Dlaczego? No po pierwsze musisz je mieć (te podstawowe to minimum) czyli kupić. Niby niewiele. Ale jak gryzie Cię miarka, poziomica że o bardziej skomplikowanych nie wspomnę to odpuść. Będziesz narzekał. Bo na naukę ich obsługi poświęcisz czas.

    2. Chcesz oszczędzić na budowie? Super. Każdy chce, ja też. Ale znaczy jesteś deweloperem, że chcesz oszczędzić na budowie dla siebie czy dla kogoś? Bo jak pierwsza opcja to ok, maksymalizacja zysków i bla bla bla. Jak druga to nie patrz na „pierwotny” koszt budowy! Jaki to jest problem żeby ponieść 20-30% wyższe koszty na początku oszczędzając potem „tylko” 5% rocznie. Nie zamierzasz mieszkać w swoim domu te kilka lat? Aha. Czyli jesteś deweloperem? Edit: jaki to jest problem? A taki, że szacując wysokość raty (a tak myślimy MY Polacy) wierzysz w obietnice… a potem o „maj gad” ogrzewanie mnie rujnuje.

    3. Chcesz oszczędzić na budowie? Super. Każdy chce, ja też. Na budowie nie opłaca się oszczędzać. Dlaczego? Ano dlatego. My wszyscy (ja też) do pewnego czasu oszczędność traktujemy jako niewydane pieniążki z portfela w danym czasie. Z założeniem, że w danym czasie. Jaki to jest czas? Bo jak w momencie wydania/wyjęcia to słabo. Oszczędność a hmmm zarobek/zwrot to są pojęcia rozciągnięte w czasie. Wracając do wysokości raty… ilu z Was tak myśli, że obciążenie miesięczne na racie 50zł mniej to jest super różnica? A jak przyjdzie wymienić kilka dachówek po zimie to co? Gdzie jest ta różnica? Bardziej łopatologicznie: mam 200m2 ścian i oszczędzam na ociepleniu 5zł/m2, to jak to jest? Oszczędziłem 1000zł wow!. Poczekaj na pierwszy sezon grzewczy. Wydasz 2000zł więcej. Nie zaoszczędziłeś a wtopiłeś brachu! Tylko 1000 nie mieć – a 1000 a mieć to już jest 2000 tyś! I tak razy kilka lat.
    4. Chcesz oszczędzić na budowie? Super. Każdy chce, ja też. Ja już nie chce. Dlaczego? No teraz w miarę merytorycznie w temacie:
    - kiedy w latach 1997-2000 budowaliśmy dom (w tych latach byliśmy pionierami! – chyba) z Theromuru wszyscy w okolicy uznawali nas za wariatów. Bo: termos, wilgoć, myszy, mrówki, pszczoły, ptaki, rozleci się, zgnijemy, udusimy się i jeszcze nowotwory, promieniowanie (!) i wszystkie plagi egipskie  uspokajam – żyjemy do dziś.

    Fakty:

    - dom stoi ok. 20 lat i nic mu nie jest
    - żyjemy
    - mamy się dobrze (no nie do końca – królik był zdechł)
    - po jednej głowie cały czas
    - pleśń nas nie porosła
    - śmiejemy się z kosztów ogrzewania podobnych powierzchniowo domów
    Łyżka dziegciu:
    - nie oszczędzaj na wiedzy i technologii – jak uważasz, że jesteś mądrzejszy to wymyśl swój system i buduj – próbowaliśmy i nie opłaca się
    - jak pisałem wcześniej jeżeli musisz się zastanowić jak działa poziomica albo meter – nie opłaca się
    - jeżeli musisz nauczyć się jak zawiązać najprostsze zbrojenie – nie opłaca się
    - jeżeli nie wiesz jaka jest różnica między prętem gładkim a zbrojonym/karbowanym (oprócz ceny – nie opłaca się)
    - jeżeli nie wiesz jak umieszać dobrą maltę w betoniarce to na rany kogokolwiek nie bierz się za wylewanie dwukondygnacyjnego domu
    - jeżeli uważasz, że to jest tak szybko bo można zalać całą kondygnację za jednym razem to przeczytaj doświadczenia kolegów z forum i przeanalizuj ich ciśnienie (nie atmosferyczne) podczas tej operacji – weź pod uwagę, że z tego co zauważyłem oni nie próbowali na siłę oszczędzać tylko podparli/rozparli zgodnie z zaleceniami dostawcy systemu
    - biorąc powyższe pod uwagę to jeżeli miałeś począwszy od szkoły podstawowej jakieś elementy fizyki i matematyki przeczytasz jeszcze raz poprzedni podpunkt
    - i najważniejsze, jeżeli uważasz że możesz sam to… MOŻESZ. Tylko najpierw przemyśl, zdobądź wiedzę (tu szacun a nie hejt dla ludzi którzy kilka miesięcy szukają i dopytują). Oni szukają.

    Bo podsumowując da się TANIO i DOBRZE zbudować dom. Tylko weźmy pod uwagę jedną zależność (bardzo już ograną): Tanio i dobrze – nie będzie szybko (zależy jak kto wycenia czas), tanio i szybko – nie będzie dobrze, dobrze i szybko – nie będzie tanio.

    Pozostaję otwarty na dyskusję.
    Szczególnie w kwestii prowadzenia instalacji, wieszania szafek, itp. Oszczędności bowiem powodują problemy. Te pozorne oszczędności 
    Pozdrawiam forumowiczów
    Piotr

  20. #340

    Domyślnie

    Witam,
    odgrzebię trochę. Prosiłbym osoby z Podkarpacia budujące z klocków styropianowych o kontakt na priv. Mam parę pytań i wątpliwości. Cały czas miotam się nad wyborem technologii budowy.

Strona 17 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony