dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 18
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 351
  1. #81
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar rafslusarczyk
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Skąd
    Krzeszowice Olkusz
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    823
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Madziara992
    Witam,
    zapisałam sie do forum tylko ze względu na poruszany temat. Planuje budowę domu ale nie wiem jeszcze w jakiej technologii...szczerze mówiąc jestem zielona w tym temacie. Trochę czytałam o kanadyjskim systemie i teraz trochę o termomurze i mam wielki mętlik w głowie. Tradycyjna metoda domu murowanego wydaje mi się droga, ale nie wiem gdzie można się dowiedzieć jakie są aktualne ceny za m2 domu pod klucz w różnych technologiach. Czy jest np. jakaś strona porównująca kilka metod budowania??
    Mój mąż jest bardzo zainteresowany metodą z klocków styropianowych. Zna ktoś może link do strony poświęconej tylko tej metodzie (jak wygląda budowa krok po kroku, ceny za materiały...)albo namiary na konkretną firmę wykonującą domy tym systemem aby można się było umówić na rozmowę o takim małym własnym domku.
    Planujemy budowę domu o pow. do 130m2 i zanim podejmiemy decyzję chcemy się rozeznać jaka metoda będzie lepsza i mniej więcej ile bedzie nas kosztował gotowy dom...
    z sosnowca nie masz do mnie daleko

    poogladasz na żywo a ja postaram sie odpowiedzie na Wasze pytania

    własnymi recami wiec informacje od pierwszej reki łącznie z minusami
    Niezgodna z regulaminem - usunięto

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał empi
    Akumulacja ciepła w dzisiejszych czasach (kotły z automatyką) jest niedogodnością a nie zaletą.
    Dzięki niskiej akumulacji dom szybko stygnie (wtedy gdy nie chcesz go grzać) i szybko się nagrzrewa gdy wracasz do domu.
    Zadaniem c.o. jest grzanie powietrza w domu a nie jego ścian.
    Myślę, że masz rację w przypadku słabo izolowanych domów, które się szybko wychładzają, ale kto by chciał taki (drogi w eksploatacji) budować? Temperatura w dobrze zaizolowanym domu przy wyłączeniu ogrzewania przez dobę nie spadnie więcej niż 1 stopień Celsjusza. A akumulować można ciepło nie tylko z CO ale też np. z promieni słonecznych zza okna (w dzień ściana się ładuje i chłodzi, nocą oddaje ciepło i ogrzewa).

    W każdym razie technologia budowy ze styro - jest raczej po to aby dom był dobrze izolowany, więc brak akumulacyjności = duża wada.

    PS. szczelny dom - termos to jest natomiast zaleta! Ludzie! Żyjemy w XXI wieku, wentylację mechaniczną już dawno wynaleziono! Mówiąc o termomurze, mówimy o budowie nowych domów, a nie adaptacji starej wentylacji, więc i lepiej zrobić dom razem z mechaniczną wentylacją (a nawet taniej, bo wymurowanie komina jest droższe od rekuperatora).
    zbuduję dom pasywny, bo nie stać mnie na inny!

  3. #83

    Domyślnie

    Ja w kwestii poruszanej znacznie powyżej...
    Wydaje mi się że zmiana technologii wybudowania domu z maxa na kształtki styropianowe to może być niestety zmiana istotna. Chyba że mury będą miały taką sama grubość. Jeśli mury będą miały inną grubość to zmienia się pow. budynku, a to już zmiana istotna. Ponadto zmiany techonologii budowania z tradycyjnej murowanej na kształtki także dadzą się podciągnąć do zmian istotnych. Jeśli budynek nie był zparojektowany w tej technologii. Tak na wszelki wypadek radziłbym aby udać się do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i tam zapytać jednego z inspektorów, aby potem nie narobić sobie dodatkowych kłopotów

    Pozdr,

  4. #84

    Domyślnie

    Witam
    Mieszkałem w domu wybudowanym w 1999 roku z kształtek styropianowych IZODOM dostępne wtedy tylko 25cm czyli 5cm styropian 15 beton i 5styropian.od wewnątrz plyty G-K, z zewnątrz okładzina z sidingu PVC,Strop wykonany z płyt styropianowych z firmy sukiennik.Nie będę pisał czy to dobry system czy nie ,każdy musi wybrać sam.Oto moje spostrzeżenia:
    180 m2 powierzchni do ogrzewania koszty za 2007-2008 około 3400zł (kociołek elektryczny)
    Przez strop słychać każde uderzenie (mocno przenosi dzwięki uderzeniowe)
    Nie ma wentylacji mechanicznej,tylko grawitacja.
    Uciążliwe jest szczekanie psów,ściany niezbyt dobrze izolują akustycznie(pamiętać że na zewnątrz jest siding) być może wyprawa tynkarska złagodziła by ten defekt.
    Myszki i ptaszki uwielbiają tam robić gniazda(co prawda w miejscach słabo zabezpieczonych i myślę że dotyczy to głównie elewacji z sidingu) no i trzeba mieć swiadomośc że konstukcja ściany jest ażurowa czyli łatwo przechodzić wszelkimi kablami czy rurkami przez ścianę ale też gdyby ktoś z zewnątrz puscił serię z kałasznikowa to już was nie ma )
    Regulamin !!!

  5. #85

    Domyślnie

    Też się zastanawiam nad tą ażurową strukturą rdzenia betonowego. Co prawda osobiście rozważam system ETS TermoOrganiki o grub. 45 cm z neoporu ale zasada pozostaje ta sama. Boje się, że punkty gdzie jest tylko styropian będą super przenosiły dźwięki z zewnątrz, nie mówiąc już o możliwości przekłucia takiej ściany jakimś drutem na przykład (mam nadzieję, że z kałachem nikt nie będzie chodził). Z drugiej strony wsp. U takiej ściany na poziomie 0,1 W/m2K też robi wrażenie.
    Podobny wynik można uzyskać przy 24 cm silki + 30 cm ocieplenia platinium plus (też z neoporem). W tym drugim przypadku mamy przy okazji dużą akumulacyjność ścian zewnętrznych (co w mojej koncepcji jest zaletą).

  6. #86
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kojo0077

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam, również jestem zainteresowany budowa domu w tej technologii.
    Czy jest ktoś kto zbudował lub buduje w tej technologii w okolicach otwocka ( ew warszawie lub na południowy wschód).

    I jeszcze jedno czy jest ktoś niezadowolony z wyboru tej technologii i dlaczego?

  7. #87
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar inwent
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    148

    Domyślnie

    Witam

    Przyłączam się do pytania powyżej. Może jest ktoś w okolicy Krakowa, kto wybudował dom w tej technologii i może się podzielić doświadczeniami – pokazać obiekt. A już zupełnie ideałem by było gdyby ktoś w najbliższym czasie planował budowę i umożliwił obserwację.
    Z góry dziękuje i witam wszystkich na forum.

  8. #88

    Domyślnie ksztaltki styropianowe

    Witam,
    przyznam sie bez bicia ja buduje w tej technologii. na razie scianki fundamentowe ida z ksztaltek. buduje z ETS DOM.
    budowa trwa pod Wawka - otrebusy.
    J.

  9. #89
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar inwent
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    148

    Domyślnie

    Witam

    A budujesz "tymi ręcami" czy masz wynajętą ekipę? Też zastanawiam się nad ets – patriotyzm regionalny

    pozdr
    tomek

  10. #90

    Domyślnie

    buduje mi ekipa polecona przez ETS Dom.
    J.

  11. #91

    Domyślnie

    Witam
    Ja też jestem mocno zainteresowany budową domu w tym systemie. julifra czy możesz podać więcej szczegółów ? czy projekt był już przystosowany czy trzeba było adaptować do tej technologii. Czy do fundamentów są jakieś specjalne kształtki bo na stronie organiki nie zauważyłem takowych. Może wrzucisz jakieś zdjęcia z budowy

    pozdrawiam

  12. #92
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar inwent
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyniot
    Witam
    Ja też jestem mocno zainteresowany budową domu w tym systemie. julifra czy możesz podać więcej szczegółów ? czy projekt był już przystosowany czy trzeba było adaptować do tej technologii. Czy do fundamentów są jakieś specjalne kształtki bo na stronie organiki nie zauważyłem takowych. Może wrzucisz jakieś zdjęcia z budowy

    pozdrawiam
    Jeśli jesteś zainteresowany daj mi znać na priv to prześlę Ci materiały, które dziś otrzymałem z organiki: ceny poszczególnych elementów i takie tam

    pozd
    tk

  13. #93

    Domyślnie

    Do fundamentow uzywamy tez ksztaltek, ale nie wiem czy to sa jakies specjalne, w sumie zaufalam firmie.
    Co do projektu to nic nie przystosowywalam, poniewaz szerokosc scian mialam 36cm wiec nic mi sie nie zmienia. Firma wykonujaca budowe wszystko sobie przeliczyla i to wystarczylo. Materialy zamawiaja oni i nad wszystkim panuja. link ze zdjeciami zaraz wysle na priva.


    a co do Krakowa to macie tam firme specjalizujaca sie w tych ksztaltkach:
    www.norpolhaus.com.pl
    maja tez dom pokazowy. przed budowa rozmawialam z mini i wyceniali mi budowe. jednak nie oni buduja.
    sam ETS Dom odpowiadal na nasze pytania i to czeste pytania wiec polecam telefon do nich.
    J.

  14. #94

    Domyślnie

    Witam,mam pytanie do budujących i tych co już pobudowali,czy ktoś wie lub wyliczał sobie jak cenowo wychodzi budowa ze "styropianu" w stosunku do tradycyjnej metody np. z ceramiki czy BK ?

  15. #95
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar inwent
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    148

    Domyślnie

    Sam jeszcze nie liczyłem. Mam jednak dane z etsdom - porównują kilka metod do swojej. Kosztowo wypada na korzyść ets, ale wydaje mi się, iż taką analizę należy przeprowadzić samodzielnie uwzględniając specyfikę projektu.
    Dla przykładu (dane z ets 2007, zawierają robociznę), cena za m2 ściany:
    - ETS DOM bloczek 25 cm, tynk zewn. cienkow. 0,3 cm, tynk wewn.GBK 12,5 mm (grubość ścianki 26,55 cm, U=0,28 W/m2K) - cena 197 pln
    - mur ceramiczny 25 cm, styropian 11 cm, tynk wew GBK 12,5 mm, tynk zewn. cem. wap. 1,5 cm, mur z cegły ceram. 12 cm (grubość ścianki 50,75 cm, U=32 W/m2K) - cena 378,17 pln
    - pustak MAX 29 cm, styropian 10 cm, cegła kratówka 12 cm, tynk wewn. 12,5 mm, tynk zewn. cem. wap. 1,5 cm (grubość ścianki 53,75 cm, U=0,3 W/m2K) - cena 490,51 pln

    pozdr
    tomek k

  16. #96

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwent
    Dla przykładu (dane z ets 2007, zawierają robociznę), cena za m2 ściany:
    - ETS DOM bloczek 25 cm, tynk zewn. cienkow. 0,3 cm, tynk wewn.GBK 12,5 mm (grubość ścianki 26,55 cm, U=0,28 W/m2K) - cena 197 pln
    - mur ceramiczny 25 cm, styropian 11 cm, tynk wew GBK 12,5 mm, tynk zewn. cem. wap. 1,5 cm, mur z cegły ceram. 12 cm (grubość ścianki 50,75 cm, U=32 W/m2K) - cena 378,17 pln
    - pustak MAX 29 cm, styropian 10 cm, cegła kratówka 12 cm, tynk wewn. 12,5 mm, tynk zewn. cem. wap. 1,5 cm (grubość ścianki 53,75 cm, U=0,3 W/m2K) - cena 490,51 pln
    pozdr
    tomek k
    Dzięki ale jakieś te wyliczenia z kosmosu,nawet jeśli z 2007r
    Na oko widać,że "styropian" znacznie drożej wychodzi niż tradycyjna metoda.
    Rezygnuję

  17. #97

    Domyślnie

    Cytat Napisał wilmax
    Dzięki ale jakieś te wyliczenia z kosmosu,nawet jeśli z 2007r
    Na oko widać,że "styropian" znacznie drożej wychodzi niż tradycyjna metoda.
    Rezygnuję
    Skoro masz taki dobry wzrok to podaj swoje wyliczenia chętnie je poznamy.

  18. #98

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyniot
    Cytat Napisał wilmax
    Dzięki ale jakieś te wyliczenia z kosmosu,nawet jeśli z 2007r
    Na oko widać,że "styropian" znacznie drożej wychodzi niż tradycyjna metoda.
    Rezygnuję
    Skoro masz taki dobry wzrok to podaj swoje wyliczenia chętnie je poznamy.
    1m.kw. ściany dwuwarstwowej U<0,2 W/m2K:
    1.Silka 18~34zł/m.kw,Silka 24~43zł/m.kw,BK 24~48zł/m.kw,Pustak MAX 29~66zł/m.kw,Porotherm 30(Wienerberger)~76zł/w.kw,
    2.Styropian Termoorganika 20cm~30zł/m.kw
    3.Tynk zewnętrzny+robocizna razem z dociepleniem~60zł/m.kw
    4.Tynk wewnętrzny gipsowy+robocizna~30zł/m.kw
    = 152zł/m.kw- 196zł/m.kw różnica cen plus/minus 5%
    Grubość ścianki od 38cm do 50 cm.
    Ceny materiałów z dzisiaj na szybko bez negocjacji cenowej czyli można jeszcze taniej

  19. #99
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar inwent
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    148

    Domyślnie

    Jak wspominałem podane dane post wcześniej dane pochodzą z ets. Jeśli chcemy porównywać technologie pod względem kosztowym, a wydaje mi się że warto, możemy zastosować np. wzory (musimy porównywać ściany o maksymalnie zbliżonej przenikalności cieplnej):
    1. Kształtki styropianowe m2

    (Koszt pustaka styropianowego) + (beton) + (robocizna: wymurowanie-zalanie kształtek)

    2. Ściana dwuwarstwowa

    (koszt pustaka) + (robocizna: wymurowanie) + (styropian ocieplający) + (kołki lub klej) + (robocizna: ocieplenie)

    Pomijam tu sprawę tynków bo w obu metodach założyć należy podobne. Umownie uznaję za równy sobie koszt: zbrojenia na m2 w przypadku kształtek styropianowych, spoiny murarskiej dla pustaków.
    Pozostaje jeszcze kwestia VAT’u. W przypadku kształtek możemy je kupić w usłudze z montażem – czyli całość na 7%. Jak jest z dwuwarstwówką nie wiem.
    Jutro może będzie trochę czasu to policzę i wrzucę na FM.
    Tomek k

  20. #100

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwent
    Jak wspominałem podane dane post wcześniej dane pochodzą z ets. Jutro może będzie trochę czasu to policzę i wrzucę na FM.
    Tomek k
    Post wyżej policzyłem m.kw ściany dla kilku materiałów i wyliczenia nie pozostawiają złudzeń,która metoda jest tańsza.
    ETS przy gorszym współczynniku U jest wiele droższy od tradycyjnej metody dwuwarstwowej z mniejszym U.
    Z reguły tak jest,że każda przepiórka swój ogonek chwali i wtedy niezbędne jest trzeźwe i realne spojrzenie na rzeczywistość

Strona 5 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony