dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 18
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 351
  1. #141

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jani_63 Zobacz post
    Żądanie pieniędzy za podanie ceny to jakiś nowy standard.
    Dobrze że żywność sprzedają na starych zasadach, bo by się mogło okazać przy kasie że parówki kosztują 25zł/kg.
    System jest bardziej dopracowany, coś pomiędzy Isorast a naszymi rodzimymi, więc nie przypuszczam żeby było taniej.
    Kwestią jest raczej o ile będzie drożej, bo może być i tak, że udogodnienia płynące z dopracowania systemu będą warte ceny.
    Na ich stronie podana jest cena 890zł/m2 przy całościowym wykorzystaniu systemu dla SSO
    http://www.argisol.pl/index.php?id=130
    CZy to można porównać element gr.35 cm -agrisol= 0,15W/m² K a 45cm thermomur = tyle samo? Miał bym chałupę tak samo ciepłą a ma być pasywna czy z tych dwóch systemówwyciągnie się ten sam współczynnik przy innych grubościach muru? Jani gratuluję po długim czasie przyznania tytułu!

  2. #142
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    A dziękuję, dziękuję
    Thermomur wcale tak źle nie wypada jak sugerujesz.
    Parametry cieplne ścian wszystkich systemodawców są bardzo zbliżone, choć tylko systemy podstawowe mają u wszystkich takie same grubości. Później się rozjeżdżają.
    Opierając się na ich stronach:
    http://thermomur.neostrada.pl/kalkulac.html
    http://www.izodom2000polska.com/index.php?akcja=energooszczednosc&lang=pl
    http://www.agbud.pl/isorast_produkty_2.html
    masz wybór
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  3. #143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jani_63 Zobacz post
    A dziękuję, dziękuję
    Thermomur wcale tak źle nie wypada jak sugerujesz.
    Parametry cieplne ścian wszystkich systemodawców są bardzo zbliżone, choć tylko systemy podstawowe mają u wszystkich takie same grubości. Później się rozjeżdżają.
    Opierając się na ich stronach:
    http://thermomur.neostrada.pl/kalkulac.html
    http://www.izodom2000polska.com/index.php?akcja=energooszczednosc&lang=pl
    http://www.agbud.pl/isorast_produkty_2.html
    masz wybór
    No jest jeszcze ETS Dom -termoorganiki . Ale wynika z tego że wszystkie te systemy czy to ze zwykłego styropianu czy też z neoporu przy takiej samej grubości ściany 45cm mają takie same współczynniki 0,10 W/m² K. Także chyba jednak zostanę przy thermomurze cenowo jest bezkonkurencyjny z innymi systemami (Izodom2000,ETS dom) na te 3 mam wyceny i nie sądzę że isorast czy argisol będą tańsze.Różnica może być jedynie w dopracowaniu systemu ,bardziej różnorodne elementy.Thermomur może bardziej prymitywny do innych ale za to pewnie łatwiejszy do wykonania a za udogodnienia innych systemów 100% więcej chyba nie warto dopłacać.Jani jak możesz to mi wyjaśnij dlaczego ze zwykłego styropianu jak i z neoporu ta sama grubość ściany a współczynniki takie same z tym że do neoporu trzeba sporo dopłacić

  4. #144
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Chciałbym Ci odpowiedzieć jednoznacznie, ale nie mogę.
    Wydaje mi się że jest to trochę efekt sieczki marketingowej.
    Wszystkie parametry ścian podane przez producentów w tabelach na ich stronach są możliwe do osiągnięcia tylko przy zastosowaniu właśnie Neoporu (lambda 0,032W/mK).
    Wyjątkiem jest Isorast, który stosuje zdaje się XPS.
    Ten jak wiadomo może osiągać nawet lambdę na poziomie 0,029W/mK
    Nawet wykonanie rdzenia betonowego z betonów lekkich o gęstości 1100-1400kg/m3 zamiast tradycyjnego żwirowego o gęstości 1900kg/m3, co skutkuje obniżeniem lambdy rdzenia o połowę nie pozwala na uzyskanie parametrów prezentowanych w tabelach w oparciu o EPS
    Można by się pokusić o snucie teorii spiskowych polegających na prezentacji i wyliczeniach cenowych elementów opartych o EPS, przy jednoczesnym podaniu współczynnika przenikana ciepła "U" Neooporu, ale po co.
    I tak w momencie zamawiania wszystko łatwo zweryfikować bezpośrednio u źródła.
    Nota bene Izodom na dole strony zamieszcza taką informację.
    Wszystkie elementy produkowane są z dwóch rodzajów surowca: białego EPS oraz szarego wzbogaconego grafitem Neoporu. Dzięki specjalnym dodatkom Neopor przy tej samej grubości warstwy ciepłochronnej posiada lepsze parametry izolacyjne, gdyż jako jedyny produkt izolacyjny zatrzymuje ciepło uciekające radiacyjnie. Stąd też elementy Izodom o tych samych grubościach różnią się współczynnikami przenikania ciepła. Kształtki Neoporowe są "cieplejsze".
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  5. #145
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar adam 99
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dostałem odpowiedź z Agrisolu:

    Witam serdecznie,

    Na każdy miesiąc mamy odpowiednią pulę na darmowe wyceny, ponadto od 21 marca 2011 opłata za wycenę projektu zostaje zniesiona na mocy ustaleń z dnia 07.03.2011 podczas zebrania zarządu.

    Czekamy na Pana projekt do darmowej wyceny.

    Pozdrawiam
    Łukasz Mruk
    Czyli poszli po rozum do głowy Teraz zobaczymy jak wypadają cenowo. Pewnie drożej, ale być może za jakość i brak zabawy z elementami narożnymi warto dopłacić. Jak dostanę wycenę z thermomuru, izodomu i agrisolu to napiszę swoje wnioski.
    nasz przyszły domek: gracjan
    www.pracadam.pl

  6. #146
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    no myślę że zdecydowanie warto. Nie zakładam dużej różnicy w cenie bo niby dlaczego. A elementy narożne dla mnie to podstawa. Niestety firmy będące już jakiś czas na rynku (Thermomur, IZODOM 2000) mają to w nosie i każą się bawić w wycinanie półkręgów żeby sobie zrobić kształtkę narożną.

  7. #147
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar adam 99
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał vega1 Zobacz post
    no myślę że zdecydowanie warto. Nie zakładam dużej różnicy w cenie bo niby dlaczego. A elementy narożne dla mnie to podstawa. Niestety firmy będące już jakiś czas na rynku (Thermomur, IZODOM 2000) mają to w nosie i każą się bawić w wycinanie półkręgów żeby sobie zrobić kształtkę narożną.
    to prawda. I argumenty, że opracowanie elementów narożnych jest nieopłacalne do mnie nie przemawia, przecież opracowali elementy do budowy wykuszy (kąt 45st.) a ile takich elementów sprzedają? Akurat nasz projekt ma wykusz i będzie to jak znalazł ale i tak będzie to tylko kilka procent wszystkich potrzebnych kształtek. A kąty proste ma prawie każdy dom...

    Ale zobaczymy jak z ceną, bo jeśli będą połowę tańsi to przyjdzie sobie te rogi rzeźbić jednak
    nasz przyszły domek: gracjan
    www.pracadam.pl

  8. #148
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Tylko poproś wszędzie o wycenę dla Neoporu.
    Inaczej cena może kusić, z tym że produkt będzie inny.

    Też jestem ciekaw jak Agrisol wypadnie na tle bardziej "zasiedziałych" firm na rynku
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  9. #149
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    może na początek proszę napisać, czemu nie mają państwo ogólnie dostępnego cennika? Za drogo?

  10. #150
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    był Argisol i nie ma już. Post zniknął a mój powyższy został sam jak palec. Ni w piz... niz w oko...

  11. #151
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emruk

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    To wręcz śmieszne, chciałem odpowiedzieć wyłącznie na pytania. Jako informatyk z wielkim doświadczeniem pukam się w czoło i nadal się śmieje. Ni jak post się miał do bana. Przedstawiłem się z imienia i nazwiska, zasugerowałem szybką odpowiedz na pytania tutaj pomijając firmowe procedury. Jestem człowiekiem z krwi i kości a nie zrobotyzowanym konikiem od wpychania ludziom czegokolwiek. Współpraca była z MURATOR'em zawsze według mnie świetna, tysiące wydane na reklamy w magazynie, na stronie, na artykuły etc. Czy tak się traci klienta?? Tylko czekać na mail'a i telefon z działu marketingu (często są) i ładnie odmówić.

    Tak, tak wiem że to do działu skargi i zażalenia (/dev/null) - a tak dla Pana z możliwością dawania blokady to nie jest zły kod a Informatyczny żart.

    Wiadomość

    You have been banned for the following reason:
    reklama firmowa

    Date the ban will be lifted: Nigdy

  12. #152
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emruk

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał vega1 Zobacz post
    może na początek proszę napisać, czemu nie mają państwo ogólnie dostępnego cennika? Za drogo?

    Nie prowadzimy szczegółowego cennika ponieważ sprzedajemy technologię budowlaną pod gotowe projekty (nasze/klienta), więc wycena dotyczy całego projektu. Na stronie można zapoznać się z cenami za metr pow. mieszkalnej przy grubości elementu 25cm czy 35cm wraz z elementem stropowym. Niebawem w nowej odsłonie strony pojawi się więcej informacji na temat przykładowych wycen. Jak już na forum zostało napisane prowadzimy darmową wycenę, proszę więc przekonać się czy drogo

    PS. Nie chce bana bo wyszło na to, że po oskarżeniu o wygórowaną cenę uciekliśmy

  13. #153

    Domyślnie

    Cytat Napisał emruk Zobacz post
    Nie prowadzimy szczegółowego cennika ponieważ sprzedajemy technologię budowlaną pod gotowe projekty (nasze/klienta), więc wycena dotyczy całego projektu. Na stronie można zapoznać się z cenami za metr pow. mieszkalnej przy grubości elementu 25cm czy 35cm wraz z elementem stropowym. Niebawem w nowej odsłonie strony pojawi się więcej informacji na temat przykładowych wycen. Jak już na forum zostało napisane prowadzimy darmową wycenę, proszę więc przekonać się czy drogo

    PS. Nie chce bana bo wyszło na to, że po oskarżeniu o wygórowaną cenę uciekliśmy
    Robicie tylko z neoporu ? Jakie ten najgrubszy Wasz pustak ma parametry przenikalności cieplnej?

  14. #154
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał emruk Zobacz post
    Nie prowadzimy szczegółowego cennika ponieważ sprzedajemy technologię budowlaną pod gotowe projekty (nasze/klienta), więc wycena dotyczy całego projektu.
    czyli u państwa nie można kupić sobie kilku pustaków/kształtek? Trzeba kupić towar z "montażem" ?

  15. #155
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emruk

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigo1974 Zobacz post
    Robicie tylko z neoporu ? Jakie ten najgrubszy Wasz pustak ma parametry przenikalności cieplnej?
    Według naszej polityki materiał jakim jest NEOPOR® to najlepsze rozwiązanie dla technologi budowania jaką oferujemy, biorąc pod uwagę jego szereg właściwości, którymi wygrywa ze swoimi konkurentami. Nie chcę kolejnej blokady ale chętnie bym nakreślił owe właściwości oraz korzyści jakie idą w parze z cechami NEOPOR'u®.

    Nasz najgrubszy element izolacyjno-szalunkowy ma tylko i wyłącznie 35cm, jego przenikalność cieplna wynosi U=0,15 W/m2K.

    -Opis techniczny systemu 35cm
    -Podstawowy element izolacyjno-szalunkowy (dokumentacja)

    Cytat Napisał vega1 Zobacz post
    czyli u państwa nie można kupić sobie kilku pustaków/kształtek? Trzeba kupić towar z "montażem" ?
    Nasza polityka zakłada wyprodukowanie i dostarczenie materiału budowlanego jakim są elementy izolacyjno-szalunkowe pod przedłożony projekt, na którego podstawie następuje wycena.

    Jeżeli chodzi o "montaż" tylko w ten sposób możemy zapewnić wysoką jakość naszych produktów oraz naszej pracy.
    Ostatnio edytowane przez emruk ; 03-04-2011 o 18:37

  16. #156

    Domyślnie

    Cytat Napisał emruk Zobacz post
    Według naszej polityki materiał jakim jest NEOPOR® to najlepsze rozwiązanie dla technologi budowania jaką oferujemy, biorąc pod uwagę jego szereg właściwości, którymi wygrywa ze swoimi konkurentami. Nie chcę kolejnej blokady ale chętnie bym nakreślił owe właściwości oraz korzyści jakie idą w parze z cechami NEOPOR'u®.

    Nasz najgrubszy element izolacyjno-szalunkowy ma tylko i wyłącznie 35cm, jego przenikalność cieplna wynosi U=0,15 W/m2K.

    -Opis techniczny systemu 35cm
    -Podstawowy element izolacyjno-szalunkowy (dokumentacja)



    Nasza polityka zakłada wyprodukowanie i dostarczenie materiału budowlanego jakim są elementy izolacyjno-szalunkowe pod przedłożony projekt, na którego podstawie następuje wycena.

    Jeżeli chodzi o "montaż" tylko w ten sposób możemy zapewnić wysoką jakość naszych produktów oraz naszej pracy.
    Na jaki adres można wysłać swój projekt do wyceny ?

  17. #157
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emruk

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    Swoje zapytania oraz projekty do wyceny można wysyłać pod adres

    [email protected]
    Ostatnio edytowane przez emruk ; 03-04-2011 o 19:30

  18. #158
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Cytat Napisał emruk Zobacz post
    Jeżeli chodzi o "montaż" tylko w ten sposób możemy zapewnić wysoką jakość naszych produktów oraz naszej pracy.
    Tego stwierdzenia nie za bardzo rozumiem.
    To znaczy jak? Tylko wasza ekipa jest wstanie to poskładać żeby ukryć braki produkcyjne, a każda inna sobie z tym nie poradzi?
    Sorry, ale to tak zabrzmiało.
    Nawet ISOMAX stosujący specjalnie wypełnienie jest wstanie dostarczyć tą technologie na plac budowy.
    Do tej pory jedną z głównych zalet szalunku traconego ze styropianu była prostota budowania, a tu takie problemy z poskładaniem w całość.
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  19. #159
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał emruk Zobacz post
    Nasza polityka zakłada wyprodukowanie i dostarczenie materiału budowlanego jakim są elementy izolacyjno-szalunkowe pod przedłożony projekt, na którego podstawie następuje wycena.

    Jeżeli chodzi o "montaż" tylko w ten sposób możemy zapewnić wysoką jakość naszych produktów oraz naszej pracy.
    heh, czyli w języku ojczystym, odpowiedź na moje pytanie brzmi:
    nie sprzedajemy elementów systemu do samodzielnego montażu.

    Wydawało mi się, że największą zaletą tych systemów była możliwość "własnego" montażu przez mniej wykwalifikowane osoby. Ja już bym Was nie kupił. Nie dajecie wyboru. Wciskacie kit:
    Cytat Napisał emruk Zobacz post
    Jeżeli chodzi o "montaż" tylko w ten sposób możemy zapewnić wysoką jakość naszych produktów oraz naszej pracy.

  20. #160
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emruk

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dajemy wybór

    a) nasza ekipa i po problemie,
    b) ekipa klienta, wykonawcy, inwestora i jego rodzina, jakiś Zenek, Wiesław itd na co kogo tam stać ale wymagana obecność naszego instruktora,
    c) jak w punkcie b ale bez instruktora za to z dokumentacją i bez gwarancji oraz poświadczeń

Strona 8 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony