dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar giusto
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-872
    Posty
    28

    Domyślnie izolacja fundamentu

    Pisałem w innym wątku ale bez odpowiedzi więc założyłem nowy, chcę was zapytać jak połączyć styropian z elewacji o grubości 20 cm z xps o grubości 8 cm wychodzącym 30 cm ponad grunt, w taki sposób aby nie powstał cokół. Jestem na etapie klejenia xps do fundamentów i się zastanawiam jak to później rozwiązać. Czy odcięte kawałki xps 34cm długości i grubości 8 cm można wykorzystać do dodatkowego ocieplenia fundamentu od wewnątrz, jak również zdylatowania podłogi na gruncie od fundamentu, czy może za gruby ten styropian na dylatację? Martwi mnie jeszcze jedna sprawa, do klejenia xps użyłem kleju do tego przeznaczonego, jakiś bitumiczny, ale on nie trzyma mocno, płytę po jednym dniu można bez problemu oderwać, czy po zasypaniu będzie to trwałe, a może dodatkowo pianką do xps część nadziemną wzmocnić?

  2. #2

    Domyślnie

    Zawsze możesz dac ocieplenie fundamentu od środka po obrysie scian zewnetrznych. Choć 8 cm dylatacji to trochę dużo ( jak postawisz coś cięższego przy samej scianie może być problem ). Jesli nie chcesz cokołu możesz na xps dorzucić powyżej poziomu gruntu styropian odpowiednio go mocując ( przy tej grubości może być konieczne kołkowanie co z kolei może naruszć pionową izolację p/wilgociową ).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony