dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 11
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 209
  1. #21

    Domyślnie

    ja też zamierzam zrobić studnie, ale mam nadzieję że uda mi się grawitacyjnie. No jeśli nie to pewnie będę musiał pompę wsadzić. To mówisz że nie robisz oddzielnej przepompowni z jakiegoś zbiornika szczelnego tylko w ostatnią komorę wrzucisz pompę??

  2. #22

    Domyślnie

    Pompę już mam wrzuconą. Nie wiem jak teraz ale ja już wcześniej wiedziałem że grawitacujnie nie da rady i oni w procesie produkcji przygotowali mi komorę pod pompę.
    Więc tak naprawdę to w oczyszczalni mam 4 komory.
    Chyba na stronie mają dokładne wymiary więc zobacz na jakiej wysokości masz wlot do oczyszczalni i wylot z domu dolicz spadek i zobacz na jakiej wysokości będziesz miał wylot z oczyszczalni. Z grawitacją jest tak że musisz mieć 100% pewności że całość będzie powyżej najwyższego poziomu wody, jak nie to grawitacyjnie wody będą ci wciekały do oczyszczalni zamiast na odwrót .
    u mnie jest pompa, zawór zwrotny więc woda może stać sobie nawet w studni (czasami tak jest) nic mi nie wcieka do oczyszczalni.
    Ostatnio edytowane przez WOJSKI ; 01-09-2011 o 10:35

  3. #23

    Domyślnie

    Zawory zwrotne to ja zrobię dwa. Jeden na wyjściu od razu z domu a drugi na wyjściu z oczyszczalni. Jak się nie da grawitacyjnie to zrobię jakiś drugi zbiornik i tam wrzucę pompę.

  4. #24

    Domyślnie

    Ano chyba że tak, ale mi modyfikację zrobili w cenie, a tak będziesz miał koszt dodatkowy. Modyfikacja nie wpływa na działanie więc powiedz że chcesz przygotowanie pod pompę

  5. #25

    Domyślnie

    Ale ja zamawiam przez pośrednika. Nie będę mącił bo przez głuchy telefon mogą wyjść niezłe cuda. Może uda się grawitacyjnie, jeżeli nie to będę kombinował

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał WOJSKI Zobacz post
    Pompę już mam wrzuconą. Nie wiem jak teraz ale ja już wcześniej wiedziałem że grawitacujnie nie da rady i oni w procesie produkcji przygotowali mi komorę pod pompę.
    Więc tak naprawdę to w oczyszczalni mam 4 komory.
    A jak oni to zrealizowali? Bo chyba nie doklejali kawałka, tylko w tej trzeciej komorze wygrodzili trochę miejsca, tak?

  7. #27

    Domyślnie

    jak korzystałem z miejscowego przedstawiciela przyjechał zobaczył co i jak i zamówił. Montowałem sam powiedział co i jak ma być zrobione no i przyjeżdżał do mnie tyle razy ile było trzeba. Potem zrobił wpis w gwarancję i tyle.
    Dokładnie w ostatniej komorze jest przegroda

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał WOJSKI Zobacz post
    jakich bakteri używasz?
    mi magik od oczyszczalni powiedział cobym raz w miesiącu wrzucał
    Bio7 Choc używam.
    Raz w miesiącu wrzuca się przy oczyszczali ekologicznej a przy biologicznej nie ma sensu po to jest napowietrzanie + złoże biologiczne.
    Jak będziesz wrzucał co miesiąc bakterie to one tak ci się rozmnożą, że zabraknie im pożywienia i same będą obumierać. Na tej samej zasadzie uruchamiasz oczyszczalnie użytkujesz oczyszczalnie tydzień dwa a następnie dodajesz bakterie. Przez te 2 tygodnie nagromadzi ci się na tyle dużo ścieków, że bakterię które dorzucisz nie zginą od razu z głodu.
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  9. #29

    Domyślnie

    Również mam w trzeciej komorze (oczyszczalnia EKOPOLu) wydzieloną przepompownie. Trzecia komora jest zwyczajnie przedzielona przegrodą do niej włożyłem pompę a za nią zawór zwrotny. I właśnie istotny jest ten zawór gdyż na początku nie miałem go i przy roztopach woda potrafiła mi się cofać. Ogólnie polecam wszystkim zastosowanie pompy gdyż ma się większą kontrolę nad oczyszczalnią praktycznie nie ma co się zepsuć a w razie awarii pompę można kupić np w castoramie gdyż jest to zwykła pompa do wody brudnej. Sąsiad miał grawitacyjnie i miał ciągle problem bo woda mu się cofała do oczyszczalni.
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  10. #30

    Domyślnie

    grawitacyjnie to ryzyko, nawet jak lustro wody jest poniżej to ta z dużych opadów deszczu się dostanie, dlatego wersja z pompą pewniejsza a koszt żaden

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    Zawory zwrotne to ja zrobię dwa. Jeden na wyjściu od razu z domu a drugi na wyjściu z oczyszczalni. Jak się nie da grawitacyjnie to zrobię jakiś drugi zbiornik i tam wrzucę pompę.
    A po co ten na wyjściu z domu?

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał aLien01 Zobacz post
    Bio7 Choc używam.
    Raz w miesiącu wrzuca się przy oczyszczali ekologicznej a przy biologicznej nie ma sensu po to jest napowietrzanie + złoże biologiczne.
    Jak będziesz wrzucał co miesiąc bakterie to one tak ci się rozmnożą, że zabraknie im pożywienia i same będą obumierać. Na tej samej zasadzie uruchamiasz oczyszczalnie użytkujesz oczyszczalnie tydzień dwa a następnie dodajesz bakterie. Przez te 2 tygodnie nagromadzi ci się na tyle dużo ścieków, że bakterię które dorzucisz nie zginą od razu z głodu.
    No tak, tylko na razie tylko ja karmię bakterie no i 4-letnia córka jak na weekendy przyjeżdża
    Po zamieszkaniu miałem zmniejszyć częstotliwość

  13. #33

    Domyślnie

    Baja
    test przeprowadzony, zdjęcia z telefonu więc nie wiem czy będzie dobrze widać.
    Zawartość pobrana ze środkowego zbiornika.

    Zapach cieczy? szczerze mówiąc nie śmierdzi
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00553.jpg
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	72771   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00554.jpg
Wyświetleń:	177
Rozmiar:	118,0 KB
ID:	72772  

  14. #34

    Domyślnie

    OK!

    Tak trzymać.

    A jeśli wszystko dobrze działa, to w tym, a jeszcze bardziej w 3. zbiorniku powinno się czuć zapach tzw. "humusowy".

  15. #35

    Domyślnie

    no właśnie ten zapach nie był "przykry", wręcz pokusiłbym się o stwierdzenie że to wcale nie miało zapachu .
    za jakieś 2 miesiące sprawdzę znowu. Sam jestem ciekawy jak to się będzie zachowywać.

  16. #36
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dareckyy
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Stare Bielsko, Bielsko, Poland, Poland
    Posty
    306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    OK!


    A jeśli wszystko dobrze działa, to w tym, a jeszcze bardziej w 3. zbiorniku powinno się czuć zapach tzw. "humusowy".
    W dokumentacji techniczno-ruchowej producent podaje "Poprawnie działająca oczyszczalnia typu BIO-HYBRYDA unoszącym się zapachem powinna
    przypominad mokrą trawę na wiosennym rozlewisku."


    Przy okazji dziękuję Wojskiemu i Alien01 za zawrócenie uwagi na tą oczyszczalnię (BIO-HYBRYDA 2500 z Ekopolu). Jestem już praktycznie zdecydowany na nią, we wtorek montaż - firma TOMI-BUD - autoryzowany montażysta.

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    frelka

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    Paniówki
    Posty
    277

    Domyślnie

    Oświećcie mnie: są dwie firmy pod podobną nazwą: Ekopol (http://www.ekopol.pl/ EKOPOL Bronno 32 99-100 Łęczyca) i Eko-Pol http://www.oczyszczalnia.net/ EKO-POL Sp.j. Łódź, ul. Bronisin 19).
    Alen01 ma oczyszczalnię z EKO-POLu, a Firma Tomi-Bud jest autoryzowanym montażystą Ekopolu.
    Wolski ma chyba też EKO-POL???

    Jak się mają produkty EKO-POLu do produktów Ekopolu?


    Głupieję normalnie od tych oczyszczalni!
    W pierwszej wersji miał być Sotralentz Bio-Duo, ale doszła konieczność przepompowni i nasypu. Za drogo.

    Szukamy dalej

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dareckyy
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Stare Bielsko, Bielsko, Poland, Poland
    Posty
    306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Frelka,

    wydaje mi się, że jest to ta sama firma i oczyszczalnia.

    Rozmawiałem dzisiaj z 3 użytkownikami tej oczyszczalni w Bielsku i najbliższej okolicy. Wszyscy pozytywnie się wyrażali zarówno o samej oczyszczalni jak i firmie, która ją montowała. Mam nadzieję, że będę następnym zadowolonym inwestorem

  19. #39

    Domyślnie

    frelka, oba adresy to jedna firma

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareckyy Zobacz post
    W dokumentacji techniczno-ruchowej producent podaje "Poprawnie działająca oczyszczalnia typu BIO-HYBRYDA unoszącym się zapachem powinna
    przypominad mokrą trawę na wiosennym rozlewisku."


    Przy okazji dziękuję Wojskiemu i Alien01 za zawrócenie uwagi na tą oczyszczalnię (BIO-HYBRYDA 2500 z Ekopolu). Jestem już praktycznie zdecydowany na nią, we wtorek montaż - firma TOMI-BUD - autoryzowany montażysta.
    z lekkim dodatkiem fiołków

    kurcze chyba powinienem być na prowizji w ekopolu
    Ostatnio edytowane przez WOJSKI ; 02-09-2011 o 20:43

Strona 2 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony