dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 11
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 209
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dareckyy
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Stare Bielsko, Bielsko, Poland, Poland
    Posty
    306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Masz u mnie beczkę piwa, jak będę z niej zadowolony

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareckyy Zobacz post
    Masz u mnie beczkę piwa, jak będę z niej zadowolony
    trzymam cię za słowo i mam sporo bezstronnych świadków więc się nie wyłgasz

  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dareckyy
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Stare Bielsko, Bielsko, Poland, Poland
    Posty
    306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Będziesz musiał się pofatygować z pod Wawki na południe

  4. #44

    Domyślnie

    oj czego się nie robi dla dobrego zimnego piwa w upalny dzień

  5. #45

    Domyślnie

    A ta oczyszczalnia z podanego wcześniej linka to jest bio-hybryda ? Bo taniej mają niż u producenta, no chyba że inna firma je produkuje.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał owp Zobacz post
    A ta oczyszczalnia z podanego wcześniej linka to jest bio-hybryda ? Bo taniej mają niż u producenta, no chyba że inna firma je produkuje.
    Tak. Taniej bo kupujesz od pośrednika. A pośrednik chcąc konkurować daje niższe ceny. Choć nie zawsze. Producent zazwyczaj sprzedaje w cenach detalicznych. O ile w ogóle chce się zajmować sprzedażą detaliczną.
    Ja miałem podobną sytuację z pustakami na dom. W składzie budowlanym sprzedali mi pustaki tej samej marki dużo taniej.

  7. #47
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dareckyy
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Stare Bielsko, Bielsko, Poland, Poland
    Posty
    306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Oczyszczalnia z Ekopolu zamontowana
    http://forum.muratordom.pl/entry.php...izera-TOMI-BUD.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareckyy Zobacz post
    Oczyszczalnia z Ekopolu zamontowana
    http://forum.muratordom.pl/entry.php...izera-TOMI-BUD.
    Ukształtowanie terenu pod grawitację super, mam nadzieję że będzie działać.
    No i szykuj beczkę

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareckyy Zobacz post
    Oczyszczalnia z Ekopolu zamontowana
    http://forum.muratordom.pl/entry.php...izera-TOMI-BUD.
    ta karbowana rura to bedzie Twoja studnia chłonna?? znaczy jest ? jaka jest jej średnica i głębokość?

  10. #50
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dareckyy
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Stare Bielsko, Bielsko, Poland, Poland
    Posty
    306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Tak, średnica 60 cm, głębokość ok. 2 m.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał WOJSKI Zobacz post
    A po co ten na wyjściu z domu?
    Też mnie ciekawi po co na wyjściu z domu. Ja chyba bym nie ryzykował. Będziesz miał rewizję do tego zaworu??
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  12. #52

    Domyślnie

    A dlaczego byś nie ryzykował? Ja hydraulikiem nie jestem i wytłumaczyłem to sobie tak. Na wyjściu z oczyszczalni do studzienki na wypadek przepełnienia studzienki i cofki w stronę oczyszczalni to raczej logiczne i możliwy scenariusz, zwłaszcza że ciągle w tym roku pada. Natomiast ten przed oczyszczalnią w razie jakiejś awarii i nieodprowadzania ścieków do studzienki nie cofało się w kierunku budynku. Choć tak sobie teraz myślę że to raczej byłoby nieuchronne. Bo ścieki może nie cofałyby się z oczyszczalni ale pod napływem nowych i tak byłoby podobnie. Czyli może rzeczywiście wystarczy za oczyszczalnią

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał aLien01 Zobacz post
    Też mnie ciekawi po co na wyjściu z domu. Ja chyba bym nie ryzykował. Będziesz miał rewizję do tego zaworu??
    Tego typu zawory, a właściwie zasuwy burzowe, nie są zaprojektowane do pracy w surowych ściekach. O ile jeszcze za oczyszczalnią (na jej wylocie) mamy do czynienia z klarowną cieczą, to na wlocie do niej płyną różne "grube" ehmmm... elementy. Po pierwsze taka zasuwa będzie miejscem zawieszania się tego wszystkiego, po drugie w razie cofki i tak się szczelnie nie domknie i puści wszystko z powrotem.

    Odradzam - wyrzucone pieniądze i potencjalne problemy.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    A dlaczego byś nie ryzykował? Ja hydraulikiem nie jestem i wytłumaczyłem to sobie tak. Na wyjściu z oczyszczalni do studzienki na wypadek przepełnienia studzienki i cofki w stronę oczyszczalni to raczej logiczne i możliwy scenariusz, zwłaszcza że ciągle w tym roku pada. Natomiast ten przed oczyszczalnią w razie jakiejś awarii i nieodprowadzania ścieków do studzienki nie cofało się w kierunku budynku. Choć tak sobie teraz myślę że to raczej byłoby nieuchronne. Bo ścieki może nie cofałyby się z oczyszczalni ale pod napływem nowych i tak byłoby podobnie. Czyli może rzeczywiście wystarczy za oczyszczalnią
    Ja mam zabezpieczenie a w zasadzie sygnalizator dźwiękowy informujący mnie o przepełnieniu. generalnie lepiej jak ścieki w razie przepełnienia wypłyną górą oczyszczalni jak górą sedesu

  15. #55

    Domyślnie

    Wczoraj zakopałem oczyszczalnie Jeszcze muszę zrobić odpływ do studzienki i samą studzienkę. Napełniłem oczyszczalnię w 1/3 wodą jak nakazuje instrukcja i tak przysypałem. Wojski jak ty to robiłeś? Mam już przysypana żwirem prawie całą, bo zostało kawałek abym mógł odpływ podłączyć. Zastanawiam się czy nie napełnić wszystkich 3 komór wodą. Nie ściśnie zbiornika bez wody?

  16. #56

    Domyślnie

    ja w trakcie zasypywania lałem wodę, niespecjalnie kontrolowałem poziom , ale spokojnie możesz do 3/4 napełnić tak by ci się woda nie wylewała odpływem.
    Komory są ze sobą połączone więc wodę powinieneś mieć we wszystkich, jak nie to wlej do pozostałych, żeby ci nie wysadziło jednej strony

  17. #57

    Domyślnie

    Są połączone ale dopiero od pewnego poziomu. Jak napełniłem pierwszą komorę do 1/3 to nic nie przechodziło do następnych. 2 i 3 są już od dołu połączone bo napełniały się równo. No to dziś napełnię tak aby właśnie odpływem nie uciekało. A powiedz mi jeszcze czy można tak napełnioną do 3/4 zostawić na zimę?? orientujesz się? Bo raczej tej zimy nie będę jeszcze mieszkał. Na oczyszczalni mam ok 0,5 m gruntu, także te 5-7 cm dekle wystają. Chyba nic nie powinno się z tym stać??

  18. #58

    Domyślnie

    Photos, i tak musisz chyba nalać do pełna, zanim puścisz pierwsze ścieki.

    A zgnieść nie powinno, bo zdaje się, że ten zbiornik masz z laminatu, prawda? Napełnienie wodą pomaga ustabilizować taki zbiornik przy montażu, żeby się nie przekrzywiał przy zasypywaniu. Ale jak już masz zasypane, to wszystko jedno.

  19. #59

    Domyślnie

    Ale ja napełniłem podczas zasypywania. Właśnie był bardzo stabilny podczas zasypywania. Zbiornik jest chyba z włókna szklanego i jakiejś żywicy.
    Źle sie wyraziłem. Ja zastanawiam się czy nie napełnić właśnie do końca, bo do 1/3 napełniłem wszystkie 3 przed zasypaniem

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    A powiedz mi jeszcze czy można tak napełnioną do 3/4 zostawić na zimę??
    Nie powinno się nic stać.

    NIE POWINNO! Ale...

    Normalnie oczyszczalnia jest ciepła, ponieważ dopływają ciepłe ścieki i same robaczki wytwarzają trochę ciepła, ciężko pracując.
    Poza tym oczyszczalnia sięga blisko 2 m poniżej poziomu ziemi, gdzie na pewno nic nie zamarznie, a to co wystygnie przy powierzchni zbiornika spłynie na dno, gdzie jest zawsze cieplej.

    Ale jeżeli chcesz być pewny na 120%, to puść na powierzchnię zbiornika kilka kawałków styropianu. Tylko przywiąż do nich jakiś sznurek, żeby na wiosnę nie trzeba było ich szukać po całym zbiorniku.

    A gdzie jest kompresor?

Strona 3 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony