dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    FilipJ

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Posty
    1

    Domyślnie Poddasze Filip

    Witam,
    jest to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość i pomoc.

    Chcę zaadaptować poddasze ( 4-te piętro) w kamienicy z okresu międzywojennego o powierzchni podłogi 87m2, w szycie dach ma 6,6 m dla tego planowana jest antresola. Kamienica jest najwyższa, więc nic nie ogranicza dostępu słońca. Poddasze jest do generalnego remontu (na razie wymieniono całą instalacje; nowe kable energetyczne, nowe rury gazowe itp.) i dla tego moje pytania ???? :

    -jak najlepiej ocieplić to poddasze aby straty ciepła były jak najmniejsze, na dachu będzie wymieniona dachówka na nową (za zgodą konserwatora zabytku ,mam również pozwolenie na montaż klimatyzacji)

    - w tym budownictwie jako ogrzewanie w grę wchodzi tylko i wyłącznie piec gazowy dwu-funkcyjny i pytanie jaki jest najodpowiedniejszy do tego typu mieszkania

    - jakie pomysły macie na ograniczenie kosztów ogrzewania, aby zminimalizować wszystkie roboty na etapie "budowy"

    - na jakie elementy jeszcze zwrócić uwagę ( gdy jest jeszcze możliwość ich wyeliminowania)

    Z góry dziękuje za wszelkie uwagi i sugestie w sprawie ww. poddasza
    w załączeniu rzut strychu
    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	103,9 KB
ID:	68228  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony