dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maja80

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Posty
    1

    Domyślnie Czy ktoś używa włączników dotykowych ?

    Zamierzam kupić takowe (marka LIVOLO) i zastanawiam się czy ktoś już je montował? Jak z trwałością i czy nie psują się - są przecież elektroniczne...? znalazlam sklep na MODEROWANO - czy ktoś już tam kupował?
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 06-02-2015 o 13:46 Powód: Reklamy są niezgodne z regulaminem (pkt 5.2)

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał maja80 Zobacz post
    Jak z trwałością i czy nie psują się - są przecież elektroniczne...?
    Telewizor, laptop, iPad też są elektroniczne. Myślisz, że się nie psują?
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 03-02-2013 o 11:06
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam,
    Trochę jest mało danych technicznych, aby odpowiedzieć. Na pewno mają niski pobór mocy własnej 0,1mW. Można ich używać zamiast typowych łączników do obciążenia między 15 a 1000 W (większość domowego oświetlenia mieści się w tym przedziale). Natomiast nie jest napisane nic na temat rodzaju obciążenia (dobierając np. ściemniacz warto wiedzieć jakie urządzenia obsługuje czy są to świetlówki czy żarówki). Nie ma nic na temat stopnia IP czyli odpada stosowanie w pomieszczeniach typu kuchnia, czy łazienka (wymagany stopień IP 44).
    Poza tym są bardzo ładne i z gwarancją na 2 lata. Mają możliwość podpięcia w standardowej puszce i realizują funkcje: łączników jednobiegunowych, schodowych, krzyżowych, sterowanie na pilota, ściemnianie (czyli wszystkie przydatne w domu).

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Resnova Zobacz post
    Nie ma nic na temat stopnia IP czyli odpada stosowanie w pomieszczeniach typu kuchnia, czy łazienka (wymagany stopień IP 44).
    Nic nie odpada. W kuchniach nie ma oganiczeń, pomieszczenia podlegające akruszowi 701 też mają tylko obostrzenia strefowe. Więc nic nie odpada, bo trzeba wiedzieć co i gdzie można zastosować.

  5. #5

    Domyślnie

    Przyciski wyglądają fajnie ciekawe jak się sprawdzą w użytkowaniu produkcja to Hongkong

    Dzwoniłem do nich będą też mieli przyciski zwierne, dzwonkowe i roletowe.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mrymacki

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Wąbrzeźno
    Kod pocztowy
    87-200
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam,
    Znam te włączniki bardzo dobrze, bo szukając szklanych włączników do domu, który buduję, niechcący namówiłem kolegę do importu tych włączników - kupiłem i używam. Włączniki są ekstra, działają ze wszystkimi rodzajami światła pod warunkiem przeczytania i stosowania zaleceń instrukcji (instrukcja nietypowa, bo w języku polskim). Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt na priv, lub polecam stronę www.livolopolska.com
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrymacki Zobacz post
    Witam,
    Znam te włączniki bardzo dobrze, bo szukając szklanych włączników do domu, który buduję, niechcący namówiłem kolegę do importu tych włączników - kupiłem i używam. Włączniki są ekstra, działają ze wszystkimi rodzajami światła pod warunkiem przeczytania i stosowania zaleceń instrukcji (instrukcja nietypowa, bo w języku polskim). Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt na priv, lub polecam stronę www.livolopolska.com
    Pozdrawiam
    Rozumiem że jesteś przedstawicielem firmy.

    Skoro nie można montować tych wyłączników w puszkach do wielokrotnych ramek to lipa z tego.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar thomyk
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    322

    Domyślnie

    dokładnie lipa i reklama jakaś !!! przecież teraz po domach pełno ramek łączonych
    el-tom.business.site

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mrymacki

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Wąbrzeźno
    Kod pocztowy
    87-200
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał thomyk Zobacz post
    dokładnie lipa i reklama jakaś !!! przecież teraz po domach pełno ramek łączonych
    To nie lipa, wystarczy zapoznać się z opisami produktów i zobaczyć, jak je można montować w systemie ramkowym (puszki kwadratowe). Obecnie od kilku tygodni dostępne są włączniki dotykowe i osprzęt LIVOLO w typowym systemie ramkowym opartym o okrągłe puszki elektryczne.

    Występuję na tym forum oficjalnie jako współwłaściciel firmy JMC ADRIAWIK JACEK ILCZUK Sp.J., wyłącznego importera i dystrybutora marki LIVOLO na Europę Środkową

    Pozdrawiam
    Michał Rymacki
    P.S. Wszystkich zainteresowanych włącznikami LIVOLO zapraszam do zapytań na forum lub na priva

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrymacki Zobacz post
    To nie lipa, wystarczy zapoznać się z opisami produktów i zobaczyć, jak je można montować w systemie ramkowym (puszki kwadratowe). Obecnie od kilku tygodni dostępne są włączniki dotykowe i osprzęt LIVOLO w typowym systemie ramkowym opartym o okrągłe puszki elektryczne.

    Występuję na tym forum oficjalnie jako współwłaściciel firmy JMC ADRIAWIK JACEK ILCZUK Sp.J., wyłącznego importera i dystrybutora marki LIVOLO na Europę Środkową

    Pozdrawiam
    Michał Rymacki
    P.S. Wszystkich zainteresowanych włącznikami LIVOLO zapraszam do zapytań na forum lub na priva

    Prawie rok minął ale zawsze coś

    Żeby jeszcze ceny były bardziej przystępne.


    Ale dotykowych w ramkach na okrągłe puszki jakoś na stronie nie mogę znaleźć.
    Ostatnio edytowane przez odaro ; 31-08-2012 o 20:53
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrymacki Zobacz post

    Występuję na tym forum oficjalnie jako współwłaściciel firmy JMC ADRIAWIK JACEK ILCZUK Sp.J., wyłącznego importera i dystrybutora marki LIVOLO na Europę Środkową

    Pozdrawiam
    Michał Rymacki
    P.S. Wszystkich zainteresowanych włącznikami LIVOLO zapraszam do zapytań na forum lub na priva
    Mam jeszcze takie pytanie czy wyłączniki dotykowe mogą pracować na niskie napięcie np. 12V
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mrymacki

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Wąbrzeźno
    Kod pocztowy
    87-200
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro Zobacz post
    Mam jeszcze takie pytanie czy wyłączniki dotykowe mogą pracować na niskie napięcie np. 12V
    Witam,
    Wszystkie włączniki i osprzęt do okrągłych puszek znajdują się w kategorii System ramkowy na naszej stronie. Jeśli chodzi o niskie napięcie to niestety te włączniki nie lubią takiej współpracy z 12V. Włączniki LIVOLO współpracują z zasilaczami stałoprądowymi, natomiast nie lubią zasilaczy impulsowych. Dodatkowo minimalne obciążenie to 15 W na obwód. Obecnie wprowadzamy na rynek tzw. LOW POWER SWITCH, gdzie minimalne obciążenie obwodu wynosi 5 W.

    Pozdrawiam
    Michał

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrymacki Zobacz post
    Witam,
    Wszystkie włączniki i osprzęt do okrągłych puszek znajdują się w kategorii System ramkowy na naszej stronie. Jeśli chodzi o niskie napięcie to niestety te włączniki nie lubią takiej współpracy z 12V. Włączniki LIVOLO współpracują z zasilaczami stałoprądowymi, natomiast nie lubią zasilaczy impulsowych. Dodatkowo minimalne obciążenie to 15 W na obwód. Obecnie wprowadzamy na rynek tzw. LOW POWER SWITCH, gdzie minimalne obciążenie obwodu wynosi 5 W.

    Pozdrawiam
    Michał


    Chodziło mi o to wyłączniki dotykowe mógłby współpracować z inteligentną instalacją gdzie w wyłączniki tzw dzwonkowe są na napięcie 12V
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    HoaxxX

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Kod pocztowy
    85-313
    Posty
    13

    Domyślnie

    Mam u siebie zamontowane włączniki Livolo, dokładniej pojedynczy bez obsługi pilota, oraz kilka podwójnych i potrójnych na pilota. Wszystkie w wersji czarnej.

    Faktycznie, gdy podłączony jest zasilacz (np do ledów) to nie działają, ale jedynie gdy podłączony jest TYLKO zasilacz. Natomiast gdy np na potrójnym mam 2x zasilacze i 1x zwykłe oświetlenie 230V, wszystko działa jak powinno (tzn. bez problemu można odpalić przykładowy jeden zasilacz, bez włączania źródła 230V - wystarczy, że takie jest podłączone do włącznika). Praktycznie wszędzie w ten sposób mam zrobione podłączenia - w łazience 1 przycisk na główne oświetlenie 230V i 2. na zasilacze 12V do oświetlenia ledowego; w salonie obok siebie 2 potrójne i na każdym zarówno źródła 230V jak i led 12V.
    Nie mam z tym żadnych problemów.

    Kilka razy zdarzyło mi się, że jeden panel potrójny przestał mi na jakiś czas działać. Jednak powodem tego będą te min 15 Watt - mam do niego podłączone 2 halogeny zewnętrzne 300 Watt oraz 2 kinkiety z badziewnymi ledami (takie tandetne żarówki najstarszego typu, są tylko po to, żeby tam coś się świeciło, ale też 230V).
    Gdy z czasem zużyły mi się żarniki w halogenach i na włącznikach pozostały ledy, przestało działać, po jakimś czasie zaskoczyło... i tak kilka razy w odstępie dni/tygodni. Zakładam, że gdy wymienię żarniki, wszystko będzie ok.

    Wygląd.
    Szklane panele wyglądają świetnie, dopóki nie są pomazane paluchami!
    Łatwo łapią odciski palców. Aż się chcę rozdawać białe rękawiczki albo trzeba biegać ze ściereczką...

    Natomiast najlepsza ich funkcja to zdalne sterowanie - mam pilota, którym mogę wszystkie włączniki/przyciski oddzielnie sterować, albo całymi grupami lub scenami. Na każdy przycisk mogę przypisać dowolną liczbę źródeł, a przycisków jest 10 x 4 grupy ("rooms" czyli de facto pomieszczenia, ale to kwestia umowna), czyli 40 opcji. Do tego "sceny", co daje jeszcze więcej możliwości, ale mi się do teraz nie przydały (i przyznam, że nie do końca zrozumiałem jak się je programuje).
    Świetnie spisuje się przycisk OFF (na pilocie) - wygasza wszystkie źródła aktywnej grupy (wychodzę z pomieszczenia, nie obmacuje wszystkich np. 6 przycisków na ścianie, tylko wygaszam jednym naciśnięciem pilota). Nie muszę biegać do klatki schodowej jak ktoś z rodziny zapomni wygasić oświetlenie zewnętrzne, tylko wchodzę w odpowiednią grupę i duszę na OFF.

    Dodatkowo mam małego kieszonkowego pilota, którym odpalam światła na zewnątrz, gdy po ciemku wracam do domu.

    Piloty są oczywiście radiowe, nie na podczerwień. Zasięg bardzo przyzwoity.

    Kilka minusów tego produktu:
    CENA! Kupowałem trochę ponad rok temu, od tego czasu ceny astronomicznie podskoczyły (jakieś dobre +50%).
    Trochę szkoda, bo już wówczas było to drogie rozwiązanie, a teraz to już nagięcie.

    Warto dodać, że jest dostępna tańsza alternatywa: produkt nazywa się "Veno", wygląda tak samo, ma takie same piloty, jedynie inne logo.
    Sprzedawca zapewnia, że w pełni kompatybilne z Livolo (tzn. piloty obsługują oba typy). Zakładam, że jeden i ten sam producent, a Logo według dystrybutora. Nie testowałem, ale jeżeli będę dokupywał, to pewnie się skuszę na te, bo cena trochę bardziej przyzwoita (choć i tu wołają już więcej niż ja płaciłem swego czasu za moje Livolo).

    Dalszy minus: Wykonanie plastików/mocowań.
    Podczas montażu trzeba się trochę namęczyć, żeby szybki nie były ani za luźne ani nie przylegały zbyt mocno (miałem przypadki gdzie nie chciały reagować, gdy za mocno dokręciłem). Mocowania są bardzo delikatne, wręcz jak na taki przedział cenowy - tandetne. Oczekiwał bym lepszych materiałów pod szkiełkiem i konkretniejszych mocowań oraz mechanizmu do ściągania szkła (jest podważany cypelek plastikowy, strach że się odłamię).
    Ale żeby nie straszyć - nie jest źle, mam 9 włączników, wszystkie dało radę podłączyć i działają od ponad roku bez zarzutów.

    Co jeszcze mogę napisać? Odradzam od potrójnych. Dlaczego? Trudno się bez patrzenia obsługuje. W podwójnym dla porównania bez problemu przeciągnę palcem przez panel lub przyłożę od razu całą dłonią i aktywuję oba przyciski na raz, przy potrójnym mi to się nie udaje - z reguły trafiam co innego niż chcę, a aktywacja wszystkich na raz mi się nie powodzi.

    Co prawda mają niby tam jakieś podświetlenie, i znam osoby które z tym nie mają problemu, ale dla mnie za słabo widoczne, ja tego nie widzę.

    Nie testowałem poczwórnych, ani ściemniaczy, ani włączników żaluzjowych i krzyżowych.
    Żaluzjowe intrygowały mnie przez jakiś czas z uwagi na zdalne sterowanie, ale poszedłem w kierunku programatorów czasowych.

    Podsumowując, jak ktoś ma 100-150 zeta na każdą sztukę osprzętu i szanuje sobie gadżety sterowane radiowo, to czemu nie. Mogę polecić.
    Gdybym ponownie stał przed wyborem, brał bym i tym razem takie włączniki, tyle że zamiast potrójnych dał bym podwójne (3x ++ zamiast 2x +++) i bezwzględnie wszystko w wersji na pilota.



    EDIT: Zdaje się, że krytykę co do tandetnego plastikowego mocowania można wycofać.
    Patrząc na najnowsze inkarnacje włączników (Livolo, nie wiem czy też Veno), mocowania są już konkretne, metalowe. Producent pomyślał.

    ...Aczkolwiek nie wiem, czy dotyczy to już wszystkich typów i modeli - metalowe mocowania widzę tylko przy osobno oferowanych modułach (szkło do zakupienia oddzielnie, o ile dobrze to kojarzę), natomiast w dotychczasowych modelach na zdjęciach widzę jeszcze plastik.
    Ostatnio edytowane przez HoaxxX ; 30-01-2013 o 19:29

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mrymacki

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Wąbrzeźno
    Kod pocztowy
    87-200
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam,
    W tym momencie odpisuję jako oficjalny i wyłączny dystrybutor marki LIVOLO w Polsce i Europie Środkowo Wschodniej. Dziękuję za ładne podsumowanie tematu, w pełni się z tym zgadzam, polemizowałbym odnośnie uwag na temat cen. Od momentu kiedy kupował Pan swoje włączniki kurs dolara skoczył ponad 30% w górę. Cudów w przyrodzie nie ma, takiego skoku kursu nie da się przeżyć bez podwyżki cen. Magazyn też kosztuje i utrzymanie stanu towaru. Proszę zamówić sobie w tym tzw. VENO (cokolwiek to jest, w google nie znalazłem żadnych informacji na temat tej marki) powiedzmy kilkaset włączników czy gniazd z dostawą w ciągu 48 godzin. Myślę, że szybko zostanie zweryfikowany potencjał handlowy tej firmy? marki? Dodatkowo oferta VENO jest porażająca 27 produktów w porównaniu do naszych ponad 200 pozycji. Więc myślę, że kolejne porównania sobie podarujemy.
    Po dwóch latach współpracy z firmą LIVOLO ELECTRIC, wymusiliśmy na producencie podniesienie jakości do bardzo wysokiej europejskiej półki. Dzięki temu pojawiła się również u nas oferta na tzw. system ramkowy, niestety ze względu, że panele szklane wymagają prostych i gładkich ścian, ramka może być maksymalnie potrójna. W tych włącznikach jest bardzo wiele elementów produkcji USA, choćby czujki pojemnościowe czy też mikro przekaźniki plus kilka innych elementów istotnych z punktu widzenia żywotności tych włączników, gwarancja producenta jest na 100 000 włączeń i wyłączeń - to tak przy dobrym użytkowaniu produktu jakieś 25 lat.
    Jakość włączników LIVOLO została już doceniona w wielu krajach, które naprawdę nie mają problemu z pieniędzmi, mam tu na myśli Zjednoczone Emiraty Arabskie - mamy zdjęcia z realizacji rezydencji w tym kraju, mamy też zdjęcia z realizacji instalacji LIVOLO na luksusowym jachcie na Malediwach. Z powodzeniem eksportujemy włączniki LIVOLO do Rumunii, Norwegii, Szwecji, Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, a nawet Białorusi.

    Na koniec najważniejsza zaleta ukazana jako wada - paluchy na szybkach - moja żona i kilka innych znanych mi kobiet powiedziała, że nigdy więcej zwykłego włącznika z zakamarkami do zbierania się kurzu i odbarwiającym się plastikiem.

    Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do www.livolopolska.com
    Michał Rymacki

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    peryceptyk84

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Magdalenka
    Kod pocztowy
    05-552
    Posty
    1

    Domyślnie

    moje wojaże z podłączeniem livolo
    https://youtu.be/20nrs6jVowc
    https://youtu.be/e9LqketMhI4

  17. #17

    Domyślnie

    Kogo obchodzą twoje wojaże ?
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Kogo obchodzą twoje wojaże ?
    Są różne zboczenia.
    Jeden chodzi na wódkę z kolegami, inny na panienki, inny na wiejską dyskotekę, a jeszcze inny na hardcorowe wojaże z tandetnymi chińskimi włącznikami.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    morling1

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-317
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam. Na dziwne kursy dolara i inne cuda najlepiej działa konkurencja z poza układu :


    19,02 zł 51%OFF | Mogu 123 Gang 1 Way, panel ze szkła kryształowego przełącznik dotykowy, przełącznik ekranu dotykowego ściany światła
    https://s.click.aliexpress.com/e/5NouvHIHd

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    HoaxxX

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Kod pocztowy
    85-313
    Posty
    13

    Domyślnie

    gwarancja producenta jest na 100 000 włączeń i wyłączeń - to tak przy dobrym użytkowaniu produktu jakieś 25 lat.
    Nie kwestionuję, że sprzęt jest tak wytrzymały, ale czysto dla informacji - mowa tu o faktycznej gwarancji w sensie zobowiązania producenta czy tylko o opisie/reklamie? Tzn. jaki okres gwarancyjny jest udzielany na ten sprzęt?

    kurs dolara skoczył ponad 30% w górę. Cudów w przyrodzie nie ma
    Na cudach w przyrodzie się nie znam, ale również polemizując, czy czasem dolar wówczas do PLN nie był wręcz droższy niż w chwili obecnej..? ( mowa o końcu 2011, nie <2008 ). ...No chyba, że mówimy o HKD a nie USD.
    Czy po prostu - dalej polemizując - co idzie do góry, w dół już nie wraca?
    Czyli jak to często obserwujemy w naszym kraju (a szczególnie przy ofertach z małą konkurencją): kurs $ do góry, ceny również; kurs w dół, ceny już nie - no bo po co?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony