dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Połączenie wentylacji grawitacyjnej w łazience w bloku

    Cześć, ostatnio kupiłem mieszkanie z lat 80. Spokoju nie dawała kratka wentylacyjna w łazience. Po jej zdemontowaniu okazało się, że za nią jest szacht z rurami, a dopiero na następnej ścianie jest kanał wentylacyjny - dodatkowo po przekątnej. Żeby było ciekawiej z szachtu wieje, ponieważ na poziomie stropu najwidoczniej brakuje betonu - stąd zastanowił mnie dziwny piwniczny zapach i nawiewanie z kratki oraz rewizji. Domyślam się, że najlepiej by było rozebrać część ścianki i zabudować tylko rury odsłaniając przy tym główny kanał wentylacyjny.

    Jednak do większego remontu jeszcze trochę i zastanawiam się nad połączeniem kanału z kartką za pomocą rury spiro 150mm. Podstawowy minus to fakt, że kratka jest praktycznie na tej samej wysokości co główny kanał, przez co na odcinku 45 cm nie będzie spadku. Pomimo, że to wentylacja grawitacyjna to zastanawiam się nad zamontowaniem wentylatora, ponieważ jest to ostatnie piętro i to jest mój indywidualny kanał. Co myślicie o tym pomyśle połączenia? Byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki, nawet propozycje średnicy rur - jestem laikiem. Poniżej zdjęcie z poziomu kratki wentylacyjnej.

    Obecnie od środka kratki wentylacyjnej zamontowałem kartkę przyklejoną tylko na górze - z obserwacji przy otartych oknach wynika, że czasami powietrze jest wciągane przez kratkę, ale częściej kartka jest dopychana do kratki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wentylacja.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	49,7 KB
ID:	460486

  2. #2

    Domyślnie

    To ciąg wsteczny, nie masz wentylacji.
    Zapewne w oknach brak nawiewników?
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    To ciąg wsteczny, nie masz wentylacji.
    Zapewne w oknach brak nawiewników?
    Są nawiewniki, a teraz nawet otwarte okna. Jak przykładam ogień do głównego wylotu to jest wciągany, jednak przy kratce bywa różnie - pewnie dodatkowo nawiewanie z szachtu ma na to wpływ. Spróbuję w najbliższym czasie zatkać na dole szacht. Jednak zastanawiam się, czy mimo tego nie powinienem też połączyć jakoś kratki z kanałem.

  4. #4

    Domyślnie

    1. Połączyć kanał z kratką.
    2. Wykonać obrzęd gromniczny (instrukcja tutaj na forum)
    3. Podać wyniki.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony