dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darkob

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    warszawa
    Dzielnica
    wawer
    Posty
    247

    Domyślnie Czy tak będzie dobrze ?

    Witajcie ,muruje fundamenty z bloczków(w sumie 7 warstw i wieniec) i tu mam pytanie ...czy moge 20cm powyżej powierzchni ziemi,na 5 bloczek położyć jeszcze poziomo folie fundamentową(25cm szer. jednostronnie moletowaną)???Dodam że ławy wysmarowałem lepikiem na gorąco i na to papa ale że teren jest podmokły to Ktoś mi doradził był jeszcze w połowie wysokości fundamentów położył właśnie tą folie. Tylko czy tą folie polożyć na zaprawe ,póżniej znowu zaprawa i bloczek czy np. 5 warstwe posmarować dysperbitem i na to tą folie? ...bo wydaje mi sie że ta folia nie przykleja sie do zaprawy...

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibik_eng Zobacz post
    Strzelam: projekt z katalogu i pseudoadaptacja za ~ tysiaczek?

    To o co się pytasz tj izolacja fundamentów powinna być uwzględniona w adaptacji projektu katalogowego (w pseudoadaptacjach za tysiaczka ich nie znajdziesz)...
    Czyli tłumacząc na polski: wstydziłbyś się bido że pytasz o to za co ci "prawdziwi" inwestorzy płacą gotówką nie patrząc na ilość zer. Puknął byś się w głowę zanim coś takiego napiszesz. Wszyscy już tu wiedzą że zbik_eng nie ma problemów finansowych i nie kombinuje w związku z czym takich ktorzy jakoś sobie poradzić muszą czy chcą mimo kiepskich finansów nie rozumie. Piszesz jak palant jakiś!
    Darkdob, nie zwracaj uwagi na tego frustrata, ktoś ci tu pewnie coś podpowie. Trochę cierpliwości.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darkob

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    warszawa
    Dzielnica
    wawer
    Posty
    247

    Domyślnie

    Właśnie chce zrobić lepiej jak w projekcie,są mocniejsze ławy i wyższy fundament.Na niedużej głębokości jest glina i jak popada deszcz to tam gdzie teren jest niżej długo stoi woda.Głównie chciałbym sie dowiewiedzieć czy tą folie kłaść na zaprawe czy lepiej na posmarowany bloczek np.dysperbitem DN. Wydaje mi sie że zanim Ktoś mi konkretnie podpowie to sam podejme decyzje bo już jutro zamierzam zakończyc murowanie.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Szczelność ma zapewnić sama folia fundamentowa. Jak chcesz, żeby ta szczelność była pewniejsza - połóż tą folię w dwóch warstwach. Jej przyklejenie nic tu nie da bo i co miałoby dać?

    A zibik_engiem sie nie przejmuj, on chyba jeszcze nawet jednego postu nie napisał na tym forum innego, niż "udowadniający", na ogół w daleki od grzeczności sposób, że nic się nie powinno robić samemu, tylko należy zawierzyć fachowcom. Najlepiej takim, jak on. Co prawda żadnej swojej realizacji jeszcze nie odważył się pokazać na forum, ale nic to, na pewno są perfekcyjne.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    Drugą warstwe izolacji dajesz przed wieńcem na bloczkach. Nie po którejś warstwie, chodzi o to aby jeżeli już rozgraniczasz to zrobic to na granicy materiałów. W Twoich warunkach zaizoluj dobrze obie strony fundamentu zewnetrzna i wewnetrzna.
    Jeżeli dasz folie przed wieńcem musisz ja zespolić z izolacje pionową, jeżeli nie zrobisz tak to możesz uzyć siatki wtopionej w bitum zewnetrznej warstwy izolacji pionowej, aby nie było i nie powstawały dziury w ciagłości izolacji pokrywajacych folie (bo ta folia nie może być "schowana" pod wieńcem bo wtedy nie spełni swojego zadania.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony