dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Guest

    Domyślnie akustyka w nowym domu

    Przez antresole mamy przerażającą akustyke. Kuchnia, hol i salon są otwarta przestrzenią. Mowisz szeptem , a wydaje sie że wrzeszczysz. Czy ktos ma podobny problem?

  2. #2

    Domyślnie

    Użyj zasłon uszytych z materiałów podwójnie, tzn z jednej strony - reprezentacyjnej- ozdobny, może być jakiś grubszy ( aksamit, bawełna, żakard), zaś z drugiej strony biała surówka bawełniana . W Stanach i Anglii są do kupienia materiały dzwiękochłonne, nie wiem czy u nas dostępne, tam akurat dość popularne. Innym sposobem jest wszycie materiału pomiędzy warstwy ozdobnej tkaniny zasłonowej.

  3. #3

    Domyślnie

    posyłam stronkę, trochę Ci to wyjaśni jak sobie radzić
    aha tańsze odpowiedniki płyt pochłaniających dżwięk ma Rigips

    a na początek wstaw meble dywany zasłony kwiaty itp. i dopiero potem kombinuj


    http://www.inbipro.com/artykuly/artykul94.html
    Nie zapominaj nigdy, skąd ci nogi wyrosły.

  4. #4

    Domyślnie

    Też mam antresolę i też do akustyki musieliśmy się przyzwyczaić. Nie da się ukryć, że telewizor słychać w całym domu. Szczęście, że nie mamy sąsiadów tak, jak w bloku, bo duuuży byłby to stres Rethman, zasłony zasłania się raczej wieczorem, a akustyka jest przez cały dzień. jak to sobie wyobrażasz? Podziel się wiedzą z bliźnim.....

  5. #5

    Domyślnie

    To może ja się wypowiem...

    Twój problem Iwonko powstaje, gdy w pomieszczeniu znajdują się równoległe, dobrze odbijające dźwięk płaszczyzny - np: puste ściany, duże przeszklenia, sufit-podłoga. Dźwięk, który znajdzie się pomiędzy takimi płaszczyznami ulega wielokrotnym odbiciom. Powstaje tzw. fala stojąca a ściany (sufity podłogi) są tzw. pozornymi źródłami dźwięku. Nie będę zanudzać teorią - chodzi o to, że w sumie robi się głośniej.

    Radą na to jest unikanie równoległości (podziękujcie murarzom za "uciekające" ściany i krzywe sufity!) A jeśli już nie są krzywe to należy:
    1. Za pomocą klaskania i uważnego słuchania ustalić miejsca najsilniejszych pozornych źródeł
    2. Na tych powierzchniach zaplanować sobie silnie pochłaniające ustroje. Nie trzeba budować wyrafinowanych łapaczy dźwięku. Wystarczy solidny regał z książkami.
    3. Jeżeli problem dotyczy relacji sufit-podłoga to można posłużyć się dywanem lub zaprojektować i wykonać amatorskie ustroje, które podwiesza się w pustce nad salonem. Jak je zrobić - podpowiem ew. na specjalne życzenie
    4. Jeżeli wrażenie dotyczy nowego, kompletnie niezamieszkałego domu - nie martwić się na zapas. Meble, zasłony, dywany dużo zmienią. Przyzwyczajenie też robi swoje.

    No, to tyle na początek.
    Gdyby coś to pytaj
    Pozdro
    Mis.

  6. #6

    Domyślnie

    Misiu Uszatku, no to ja Cię zapraszam do siebie na koncert skrzypcowy Czajkowskiego. Może coś poradzisz
    A poza tym to życzę Ci Wielkanocnej beczki miodu

  7. #7

    Domyślnie

    Ocho!

    Problemik z ustawieniem głośników, czy wybujałą, kafelkową akustyką? Jedno i drugie to pikuś w porównaniu z cudzymi buciorami na suficie

  8. #8

    Domyślnie

    I jedno, i drugie i jeszcze ze trzy inne powody.... tego się nie da opisać, to trzeba... usłyszeć

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Dzieki wszystkim za podpowiedzi a szczególnie Misiowi. No to jak Misiu z tymi podwieszeniami?

  10. #10

    Domyślnie

    Hmmmm,
    Oczywiście zabrakłoby mi tu miejsca na odpowiedź, bo zadałaś mi temat na sporą pracę magisterską pod tytułem "Jak własnym sumptem wykonać sufitowy ustrój dźwiękochłonny"...

    Dobra, opiszę pokrótce jak to zrobić, ale określ przynajmniej które częstotliwości się wzbudzają? Niskie, jak ryk niedźwiedzia w lesie: "buuu"? Średnie, jak bek kozy: "beee"? Czy może (co mniej prawdopodobne) wysokie jak pisk pisklaka: "piii"?

    Stań w najgorszym miejscu i pokrzycz kolejne samogłoski: uuu!, aaaa!, eee! Mąż też niech pokrzyczy. I dzieci jeśli masz. A potem daj znać o wynikach testu.
    No, to czekam.
    Pozdo, Miś

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mis Uszatek
    Hmmmm,
    Oczywiście zabrakłoby mi tu miejsca na odpowiedź, bo zadałaś mi temat na sporą pracę magisterską pod tytułem "Jak własnym sumptem wykonać sufitowy ustrój dźwiękochłonny"...

    Dobra, opiszę pokrótce jak to zrobić, ale określ przynajmniej które częstotliwości się wzbudzają? Niskie, jak ryk niedźwiedzia w lesie: "buuu"? Średnie, jak bek kozy: "beee"? Czy może (co mniej prawdopodobne) wysokie jak pisk pisklaka: "piii"?

    Stań w najgorszym miejscu i pokrzycz kolejne samogłoski: uuu!, aaaa!, eee! Mąż też niech pokrzyczy. I dzieci jeśli masz. A potem daj znać o wynikach testu.
    No, to czekam.
    Pozdo, Miś
    i koniecznie nagrajcie to na video napewno potem wyjdzie przezabawny film z tego (przepraszam ale nie mogłam się powstrzymać, wyobraziłam sobie jak chodzicie całą rodzinką po domu i wydajecie różne dziwne dźwięki beee muuu piii)

  12. #12

    Domyślnie

    No cóż,
    każda dziedzina wiedzy ma dwie metody: high-tech (np. laparoskopia) oraz low-tech (np. badanie per rectum)
    Nie proponuję Iwonce sonometru i analizatora widmowego, bo ich nie ma i mieć nie będzie. Ma za to low-tech, czyli gardło i uszy.
    Pozdo, Miś

  13. #13

    Domyślnie

    Misiu nie kwestionuję Twoich rad, napewno są słuszne, a przy okazji może być wesoło

  14. #14

    Domyślnie

    zasłony uszyte z wykorzystaniem materiału dżwiękochłonnego : w dzień forma reprentacyjna i tłumiąca, zaś wieczorem - jeśli nie ma się rolet, żaluzji lub czegoś do zasłaniania ( nie tylko swoich wdzięków )- pełnią rolę kotary.

  15. #15

    Domyślnie

    Przepraszam ! Zjadłam literki... reprezentacyjną Na usprawiedliwienie dodam ,że jestem przed kolacją (tak, znam skutki objadania się wieczorem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony