dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Co na skarpy?

  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie Co na skarpy?

    Droga biegnąca wzdłuż mojej działki (za mną już tylko pola orne, więc chłopy tam traktorem albo wozami z końmi jeżdża) jest w sporym zagłębieniu, a właściwie wąwozie.
    Na początku działki wąwóz ten ma głębokość ok. metra, może mniej, ale pod koniec - ze 120 m dalej - ma już ok. 2,5 m. No i ten brzeg mi się już raz uwiózł. W zeszłym roku zrobiliśmy ogrodzenie -siatka, bo najtaniej - pod słupkami dziury na 1,6m, zazbrojone, zalane betonem - i chciałabym, żeby mi to ogrodzenie nie zeszło w drogę
    Czym obsadzić ten mój brzeg? Teraz tam trawska rosną wszelakie, goniłam męża, żeby toto kosił (chyba się im powinny korzenie wzmocnić?).
    Ale marzy mi się ładniusi, wypielęgnowany stoczek. Jakieś coś płożące, co głęboko się ukorzenia, w miarę szybko rośnie i nie kosztuje krocie, bo kasiurka na chatę potrzebna...
    Bardzo proszę o radę ekspertów.
    Acha! Droga jest w kierunku płd-pn, po stronie sąsiada posadzone są orzechy - dosyć duże już i zacieniają duży jej fragment. Jest tam wilgotno nawet w największe upały, komary mają raj, brrrrr... (chętnie bym się ich pozbyła - jak ktoś ma sposób to bardzo proszę )

  2. #2

    Domyślnie Re: Co na skarpy?

    Cytat Napisał Baru
    Droga biegnąca wzdłuż mojej działki (za mną już tylko pola orne, więc chłopy tam traktorem albo wozami z końmi jeżdża) jest w sporym zagłębieniu, a właściwie wąwozie.
    Na początku działki wąwóz ten ma głębokość ok. metra, może mniej, ale pod koniec - ze 120 m dalej - ma już ok. 2,5 m. No i ten brzeg mi się już raz uwiózł. W zeszłym roku zrobiliśmy ogrodzenie -siatka, bo najtaniej - pod słupkami dziury na 1,6m, zazbrojone, zalane betonem - i chciałabym, żeby mi to ogrodzenie nie zeszło w drogę
    Czym obsadzić ten mój brzeg? Teraz tam trawska rosną wszelakie, goniłam męża, żeby toto kosił (chyba się im powinny korzenie wzmocnić?).
    Ale marzy mi się ładniusi, wypielęgnowany stoczek. Jakieś coś płożące, co głęboko się ukorzenia, w miarę szybko rośnie i nie kosztuje krocie, bo kasiurka na chatę potrzebna...
    Bardzo proszę o radę ekspertów.
    Acha! Droga jest w kierunku płd-pn, po stronie sąsiada posadzone są orzechy - dosyć duże już i zacieniają duży jej fragment. Jest tam wilgotno nawet w największe upały, komary mają raj, brrrrr... (chętnie bym się ich pozbyła - jak ktoś ma sposób to bardzo proszę )
    Hmm... może śnieguliczka - często stosowana jako roslina glebochronna - umacnia skarpy, daje odrosty korzeniowe i będzie odpowiednia do tych warunków - może rosnąc w cieniu i na kiepskich glebach... i jest naprawdę tania...

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Jatoja!
    Wszystko cacy, ale z tego co ja wiem o krzewach, to śnieguliczka nie jest płożąca. To musi być coś niewysokiego, bo chłopy w pole nie przejadą i mnie zlinczują jeszcze.
    Czy się jednak mylę z tą śnieguliczką??

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Baru
    Jatoja!
    Wszystko cacy, ale z tego co ja wiem o krzewach, to śnieguliczka nie jest płożąca. To musi być coś niewysokiego, bo chłopy w pole nie przejadą i mnie zlinczują jeszcze.
    Czy się jednak mylę z tą śnieguliczką??
    Jeżeli musi być niska to może nie śnieguliczka biała lecz śnieguliczka Chenaulta 'Hancock' dorastająca do 50-100 cm ...mająca podobne wymagania i cechy...
    ...ale ciagle nie rozumiem dlaczego ta roślina musi być płożąca

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Jatoja!
    Wybraż sobie dosyć głęboki wąwóz, tak wąski - jak jedzie wóz z sianem to tego siana pełno po bokach zostaje na trawach. I wyobraź sobie na jednym brzegu śnieguliczkę osiągającą wysokość ok. 1m. To z tej drogi w dole nic nie zostanie przecież
    Bo ja to zielsko chcę posadzić nie na górze koło ogrodzenia, ale na całej wysokości brzegu - od samego dołu do góry. I dlatego się zapieram przy czymś płożącym

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony