dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie Czy warto podpisywac umowe z firma ochroniarska ?

    Witam wszystkich.
    Jakie jest Wasze zdanie na temat podpisywania umow z firma ochroniarska - podlaczenie domku do systemu monitoringu ?
    Mam mocno mieszane uczucia, i szkuam plusow i minusow tego popularnego rozwiazania.
    Mieszkam dobre kilka km od miasta, i w umowach 8 min na dojazd to normalne, a stawiam, ze dojada w 15 jakby co. Wiadomo, ze najlepsza ochrona to czujni sasiedzi, ale to tez roznie bywa.
    Zastanawaim sie czy warto wydawac te powiedzmy 50 zl/msc czy lepiej np wykupic ubezpieczenie za 500 zl/rok

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  2. #2

    Domyślnie

    Jak masz ochronę, to włamanie trwa poniżej 2 min. Ja nie masz to trwa do bólu.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    A na podstawie jakich danych wlamywacz podejmie o tym decyzje ?? Skad wie, czy mam ochrone czy nie ?

    Fantopm
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  4. #4

    Domyślnie

    Nalepka na sygnalizatorze, płocie w oknie.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    I jakie to ma znaczenie ? NAlepke czy tabliczke to moge sobie nalepic (bo nawet mam rozne).
    Ale co dalej z umowa i rzeczywistoscia ?

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  6. #6

    Domyślnie

    Jak masz taką tabliczkę, to ją sobie naklej. Skuteczność będzie podobna o ile nie będziesz się chwalił jaki to jesteś sprytny.
    Firma ochroniarska poniesie jakiekolwiek konsekwencje dopiero w momencie gdyby przyjechali po czasie maksymalnym podanym w umowie.
    Z ubezpieczeniem też nie jest różowo. Pieniądze przyjmują chętnie. W przypadku włamania żądają różnych dziwnych rzeczy np. faktur za przeglądy okresowe i oświadczenia, że alarm jest sprawny od instalatora..
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 17-07-2013 o 07:13
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Jak dla mnie to moge nawet nie zglaszac, ze mam alarm. Jakies tam 5-10% znizki czy cos w tym stylu to czasami mozna sobie darowac aby potem problemow nie miec.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  8. #8

    Domyślnie

    Podam Ci przykład: jestem na wyjeździe, dostaję info o alarmie z mojego systemu, stres, tysiąc myśli co się dzieje, na miejsce jedzie patrol, obchodzą dom, sprawdzają drzwi i okna czy nie mają śladu uszkodzenia, dostaję taką informację od nich i kamień spada z serca, płacę obecnie 30 netto i myślę że warto, druga sprawa miałem już kilka fałszywych alarmów, interwencję ochrony po tym, więc okoliczni złodziejaszkowie wiedzą że tu nie tylko tabliczka jest, i że za dużo czasu na włamanie nie mają i mam nadzieję że nie będą ryzykować

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulca Zobacz post
    więc okoliczni złodziejaszkowie wiedzą że tu nie tylko tabliczka jest, i że za dużo czasu na włamanie nie mają i mam nadzieję że nie będą ryzykować


    Ochrona była na miejscu. A wystarczyłoby, żeby szyba była foliowana.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 17-08-2011 o 09:06
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  10. #10

    Domyślnie

    no to się obłowili :/

  11. #11

    Domyślnie

    Teraz też zbieram oferty na monitoring, ale twierdzę że warto. Przykład z życia wzięty, jak u szwagra odbezpieczyłem tylko jedną strefę. Za 5-10 minut była ekipa i mnie spisywali.... oczywiście szwagier już do mnie dzwonił, że coś zrobiłem nie tak bo do niego dzwonili. Dla złodzieja te 5-10 minut wystarczy by wynieść telewizor czy komputer, ale mnie bardziej szkoda by było innych rzeczy (m.in. pamiątek itp itd), które nie są na wierzchu a w ciągu kilku minut by nie dali rady tego znaleźć.

    Ważne by pytać się gdzie jest zlokalizowany patrol interwencyjny i by był jak najbliżej miejsca zamieszkania, nie w centrum Szczecina Dobrą ma chyba Gemini.

  12. #12

    Domyślnie

    U nas w okolicach Lublina juventus to koszt 20zł miesięcznie plus za fałszywe alarmy. Jak ktoś nieroztropny to będzie płacił za głupotę

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    No 20 zl to ladna cena.
    Co do glupoty to nie zawsze. Moze byc lekko trefny system alarmowy, lub jakies zwierzatka wzbudzajace alarm itp

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    No 20 zl to ladna cena.
    Co do glupoty to nie zawsze. Moze byc lekko trefny system alarmowy, lub jakies zwierzatka wzbudzajace alarm itp

    Fantom
    Mam przed sobą ładną ulotkę - 20 zeta. Zapytam rano żony ile dokładnie płacimy

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    U nas chcą 130-150zł Securitas czy jakoś tak ale to Warszawa.

  16. #16

    Domyślnie

    ja mam solida, 36 brutto płacę, średnio 1 interwencja miesięcznie była z racji dopieszczania alarmu i związanych z tym fałszywych alarmów, nigdy nie liczyli za interwencje, przyjeżdżają szybko
    jest jakieś ubezpieczenie że jak złodziej wyniesie sprzęt rtv zanim dojadą to zwracają, myślę że nie ma różnicy, po prostu większy może taniej

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulca Zobacz post
    jest jakieś ubezpieczenie że jak złodziej wyniesie sprzęt rtv zanim dojadą to zwracają, myślę że nie ma różnicy, po prostu większy może taniej
    Ubezpieczenie działa jak będą szkody, a oni nie dojadą w czasie z umowy.
    Gdyby było tak jak mówią, płaciliby zawsze i nie byłoby potrzeby ubezpieczać się samemu.




    Szansa że traficie na takiego specjalistę jest niewielka
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 04-09-2011 o 06:34
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sol_Sec

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulca Zobacz post
    ja mam solida, 36 brutto płacę, średnio 1 interwencja miesięcznie była z racji dopieszczania alarmu i związanych z tym fałszywych alarmów, nigdy nie liczyli za interwencje, przyjeżdżają szybko
    jest jakieś ubezpieczenie że jak złodziej wyniesie sprzęt rtv zanim dojadą to zwracają, myślę że nie ma różnicy, po prostu większy może taniej
    dokładnie tak jak pisze Kulca , abonament w solidzie bez ubezpieczenia tzw 15minutowego... 30 zł netto , z ubezpieczeniem abonament 55 zł netto - 2 nieuzasadnione interwencję grupy w miesiącu w cenie abonamentu jęśli interesowały by kogoś szczegóły "15-minutówki" proszę o wiadomość prywatna poprzez stronę muratordom.pl


    Pozdrawiam.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maanniutek
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-400
    Posty
    251

    Domyślnie

    [Witam

    Ja wypowiem się tak nie należy ograniczać się tylko i wyłącznie do firmy ochroniarskiej najlepiej zainwestować dodatkowo w nadajnik GSM i być osobiście powiadamianym o alarmach.
    Jeśli chodzi o podpisywanie umowy to każda umowa ma swoje kruczki. Duże firmy nie będę wymieniał które idą na ilość nie na jakość np 4000 obiektów na jeden patrol. Czy ktoś kiedyś testował te czasy dojazdu? ale nie będę dywagował na ten temat. Ja polecam zarówno umowę z agencją jak i osobiste powiadamianie.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nie_zapominajka

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-123
    Posty
    132

    Domyślnie

    dobrze jest po prostu korzystać z kilku rozwiązań, potrzebne będą nam zarówno alarm, ubezpieczenie i taka firma ochroniarska, bo trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że taka firma ma inną funkcję niż niż alarm, on ma automatycznie odstraszyć amatora, ale specjalista rozbroi go zanim ten w ogóle się włączy :/ i to właśnie na wypadek takich speców potrzebna Ci ochrona
    Ostatnio edytowane przez nie_zapominajka ; 16-07-2013 o 16:26

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony