dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 85
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    No tak, z tym betonem to sam nie wiem czy się śmiać czy płakać. Cholerka jak będę musiał przerobić jakieś rury w podłodze to wezmę ostry toporek i skoczę porozmawiać poważnie z betoniarzami. Będzie się działo .
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar madric
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Białogard
    Posty
    228

    Domyślnie

    heh
    Widzę że i ja jestem w spisie natury samorobów:d. Dzięki. Netbeta przerobiłem dzienniek też pare razy. Jedno co z perspektywy czasu mogę powiedzieć to to że zdecydowanie długo robił nie które etapy (miał pewnie czas) ja zabierając się do roboty oszacowałem czas etapów. Umówiłem się z Teściem i mieliśmy spore zdziwienie że wszystko nei porównywalnie szybciej w dwóch zrobiliśmy.
    Najgorzej jak wspominam to szalowanie wieńców samemu, wylewanie chudziaka w gorący dzień, układanie dachówki a raczej docinanie koszy i naroży.
    Dzięki za zyczenia Radek i również trzymam kciuki aby się nic nie stało i szybko wykończenie nastało. Jak coś to służę pomocą w każdym temacie od murowania do hydrauliki/wentylacji/elektryki, bo zrobiłem sam i wygląda na to że od wczoraj pięknie działa wszystko. Dlaczego od wczoraj ....? zapraszam do dziennika ps. netbet potrzymywał na duchu przed podejściem do tematu a zwłaszcza moja żona uwierzyła że dam radę jak zobaczyła że inni tak robią.

    ps. cos tam czytalem o rynnach u ciebie, ja pcv robiłem i każdy uchwyty/ generalnie wszystko co było wkładane w siebie smarowałem tawotem. Zero szczelania przy zmianie temperatury. U sąsiadów daje jak z kapiszonów:d
    Ostatnio edytowane przez madric ; 20-08-2012 o 05:49

  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    rkowal79

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Okolice Tucholi
    Posty
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał madric Zobacz post
    heh
    Widzę że i ja jestem w spisie natury samorobów:d. Dzięki. Jedno co z perspektywy czasu mogę powiedzieć to to że zdecydowanie długo robił nie które etapy (miał pewnie czas) ja zabierając się do roboty oszacowałem czas etapów. Umówiłem się z Teściem i mieliśmy spore zdziwienie że wszystko nei porównywalnie szybciej w dwóch zrobiliśmy.
    Netbet robił dużo dosłownie SAM.
    Oszacowałem, że robiąc w 2 osoby zrobi się daną czynność 4 razy szybciej jak w pojedynkę tym samym tempem.
    Podobnie jest robiąc w 3 lub 4 osoby - nawet 10 razy szybciej jak w pojedynke. Jeszcze większa liczba osób już nie zwiększa tempa pracy bo jeden patrzy na drugiego.
    Są jednak prace które się robi najwyżej w 2 osoby a są takie które robi się w 3-6 osób (zalewanie wieńców, stropów, posadzek, kładzenie tynków strukturalnych) czyli tam, gdzie praca nie powinna być przerwana z uwagi na przykre tego konsekwencje. Nam się udało kłaść posadzki w 2 osoby, ale mieliśmy wszystko dopracowane i wylewaliśmy tylko 40m2.
    Przy wylewaniu tarasu byłem SAM i dałem radę ale robiłem za trzech - tylko buty zostały na końcu (upał 30'C ale nic nie popękało a beton wibratora na oczy nie widział).

    Cytat Napisał madric Zobacz post
    Najgorzej jak wspominam to szalowanie wieńców samemu, wylewanie chudziaka w gorący dzień, układanie dachówki a raczej docinanie koszy i naroży.
    A ja najgorzej wspominam zalewanie stropu - było nas trzech i o 1 osobę za mało bo teraz jest nierówny i szlichta konieczna.
    Szalowanie wieńca - 3 osoby w doskoku 4 osoby - było co robić.
    Zalewanie wienca poddasza zresztą skomplikowanego - było nas czterech a i tak się narobiliśmy bo trzeba było skakać po rusztowaniach.
    Układanie dachówki i kosze dachowe - dopiero przedemną. Dachówka wybrana, szlifierka już sra ze strachu na myśl o cięciu. Nibra F7 z Nelskampa są twarde jak klinkier, mają małą nasiąkliwość -3%.

    Cytat Napisał madric Zobacz post
    vDzięki za zyczenia Radek i również trzymam kciuki aby się nic nie stało i szybko wykończenie nastało.
    Dzięki i wzajemnie.
    Ps. U Ciebie to aby nastało zamieszkanie szybkie

    Cytat Napisał madric Zobacz post
    Jak coś to służę pomocą w każdym temacie od murowania do hydrauliki/wentylacji/elektryki, bo zrobiłem sam i wygląda na to że od wczoraj pięknie działa wszystko. Dlaczego od wczoraj ....? zapraszam do dziennika
    Będę bacznie obserwował i w razie wątpliwości zapytam

    Cytat Napisał madric Zobacz post
    ps. cos tam czytalem o rynnach u ciebie, ja pcv robiłem i każdy uchwyty/ generalnie wszystko co było wkładane w siebie smarowałem tawotem. Zero szczelania przy zmianie temperatury. U sąsiadów daje jak z kapiszonów:d
    Ja myślałem o stalowych a jak będą PCV to skorzystam z porady i być może przywazelinuję bo nie wiem jak tawot działa na PCV.
    Ostatnio edytowane przez rkowal79 ; 20-08-2012 o 07:10
    Budowniczym, murarzem, kierownikiem, facetem od czarnej roboty jestem ja a razem z żoną jesteśmy inwestorami.

    Nasz dziennik budowy
    komentarze do dziennika budowy - krytyka i komentarze bardzo mile widziane

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał rkowal79 Zobacz post
    Jest nas coraz więcej
    ....
    ....
    Kurcze ale lista, troszkę się naszukałem ale znalazłem. Chętni budujący samemu dopisywać się do listy.
    no faktycznie - samorobów coraz wiecej...

    do listy należy dopisac jeszcze: Kodiego i Zibi'ego....ten ostatni robił wykopy i ściągał humus szpadelkiem!!

  5. #45
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    rkowal79

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Okolice Tucholi
    Posty
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał netbet Zobacz post
    no faktycznie - samorobów coraz wiecej...

    do listy należy dopisac jeszcze: Kodiego i Zibi'ego....ten ostatni robił wykopy i ściągał humus szpadelkiem!!
    Witaj Netbet.
    Zaraz dopisuję do listy.
    Proponuję Ci zatrudnić kierownika pociągu - np MATKĘ DYRETTORKĘ bo wagoników przybywa.
    Budowniczym, murarzem, kierownikiem, facetem od czarnej roboty jestem ja a razem z żoną jesteśmy inwestorami.

    Nasz dziennik budowy
    komentarze do dziennika budowy - krytyka i komentarze bardzo mile widziane

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar magdusiad
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    542
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam

    poczytałam dziennik i muszę pochwalić cię za taki kawał roboty, domek zapowiada się świetnie, będę zaglądać i śledzić postępy.
    Życzę siły w barach i ciężkich kieszeni od kasy

    pozdrawiam
    Budowa, budowa, każdej chwili szkoda ...

    BARDZO PROSZĘ BY WSZELKIE KOMENTARZE, UWAGI I ZAPYTANIA WPISYWAĆ W KOMENTARZACH DO DZIENNIKA

    DZIENNIK BUDOWY: http://forum.muratordom.pl/showthrea...k-pod%C5%82ogi...

    KOMENTARZE DO DZIENNIKA: http://forum.muratordom.pl/showthrea...23#post5461023

  7. #47
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Znalazłem się na liście, lol
    Oficjalnie się zatem Witam!
    My już na ukończeniu, coraz więcej czasu do kibicowania
    Powodzenia !!
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Co do pytania jakie mi zadałeś w moim dzienniku. Instalacje H2O i cała resztę innych instalacji robił lub zrobi małżonek, wieczorem zapytam z jakich materiałów, i Ci napiszę . Natomiast sprecyzuj proszę czy z tym CO to chodzi o centralne ogrzewanie czy centralny odkurzacz? Jeśli o to pierwsze to takiego tradycyjnego nie posiadamy ponieważ grzejemy dom prądem z kabli. Jeśli o odkurzacz to dzisiaj ma przywieźć zestaw rurek i kształtek z hurtowni wiec jakby co odpowiem wieczorem.

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Radek - nie kombinuj z instalkami

    wodę rób na zgrzewanych PP - najtaniej.
    ogrzewanie:
    - to co jest kolo kotła i na trasie do rozdzielaczy - miedź
    - to co za rozdzielaczami - PEX

    żadnych skrętek i klejenia

    woda w warstwie styro
    ogrzewanie w betunie.

    już.

  10. #50
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    rkowal79

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Okolice Tucholi
    Posty
    489

    Domyślnie

    No własnie z miedzią na odcinki pomiędzy kotłem a rozdzielaczem kłopot, bo planuję grzejniki aluminiowe żeberkowe.
    Zastanawiam się wić nad tymi odcinkami ze stali (aluminium z miedzią gryzie się - korozja chemiczna).

    Gdy instalacja jest mieszana z miedzi i aluminium nastąpuje korozja i elektroliza wodoru i tlenu z wody (ogniwo chemiczne). Instalacja notorycznie się zapowietrza i nie wiadomo dlaczego (już wiadomo). Do przeciwdziałania dodaje się inhibitor korozji w stosunku 1/60 do wody (koszt 100zł 1L), ale nie wiadomo jak długo będzie działał. Powoduję neutralizację PH wody z kwasowej na neutralną. Jak się za duzo wleje to robi się zasada i dalej żre aluminium.
    Szczegóły w temacie z elektrody: http://www.elektroda.pl/rtvforum/top....html#10691412

    Kłopot jest tym większy, bo dodatkowy zasobnik do kolektorów i jednocześnie buforowy do CO (bezciśnieniowe) miałby weżownicę miedzianą a w takim wypadku powinny być też aluminiowe lub stalowe.
    Zasobniki do CWU (2 x 150L) będą z podwójnymi wężownicami stalowymi (takie zwykłe nie tam żadne inoxy - chyba że okazyjnie w ręce wpadna z jakiegoś demobilu).
    Jeśli chodzi o wężownice:
    Inox ma to do siebie, że 3 razy gorzej przewodzi ciepło od stali, stal kilka razy gorzej od aluminium a aluminium 2 razy gorzej od miedzi.
    Na rekordzistę w tej dziedzinie czyli grafen mnie nie stać przewodzi kilka tys razy lepiej od stali.
    Ostatnio edytowane przez rkowal79 ; 21-08-2012 o 11:22
    Budowniczym, murarzem, kierownikiem, facetem od czarnej roboty jestem ja a razem z żoną jesteśmy inwestorami.

    Nasz dziennik budowy
    komentarze do dziennika budowy - krytyka i komentarze bardzo mile widziane

  11. #51
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    rkowal79

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Okolice Tucholi
    Posty
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał tutli_putli Zobacz post
    Co do pytania jakie mi zadałeś w moim dzienniku. Instalacje H2O i cała resztę innych instalacji robił lub zrobi małżonek, wieczorem zapytam z jakich materiałów, i Ci napiszę.
    Czekam na wiadomość.
    Cytat Napisał tutli_putli Zobacz post
    Natomiast sprecyzuj proszę czy z tym CO to chodzi o centralne ogrzewanie czy centralny odkurzacz? Jeśli o to pierwsze to takiego tradycyjnego nie posiadamy ponieważ grzejemy dom prądem z kabli. Jeśli o odkurzacz to dzisiaj ma przywieźć zestaw rurek i kształtek z hurtowni wiec jakby co odpowiem wieczorem.
    Kable jakie macie?? electra, devi, nexans? Coś tam położę kabli ale bardzo niewiele bo mam zdobyczne i wywalić szkoda.
    O odkurzaczu nie myślę i wiele wymyśleć się nie da. Będę kładł 2 nitki na parterze - przy wejściu do salonu - obskoczę też korytarz potem i mały pokój. Druga nitka będzie do kuchni.
    Na poddaszu będzie nitka na korytarz do gniazda gdzieś koło komina i do tego 8m węża giętkiego - wystarczy na obskoczenie wszystkich pokoi.
    Budowniczym, murarzem, kierownikiem, facetem od czarnej roboty jestem ja a razem z żoną jesteśmy inwestorami.

    Nasz dziennik budowy
    komentarze do dziennika budowy - krytyka i komentarze bardzo mile widziane

  12. #52
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    rkowal79

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Okolice Tucholi
    Posty
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał netbet Zobacz post
    Radek - nie kombinuj z instalkami

    wodę rób na zgrzewanych PP - najtaniej.
    ogrzewanie:
    - to co jest kolo kotła i na trasie do rozdzielaczy - miedź
    - to co za rozdzielaczami - PEX
    żadnych skrętek i klejenia
    No własnie - skrętki bardzo drogie a jeszcze droższe wszelkie trójniki.

    Cytat Napisał netbet Zobacz post
    woda w warstwie styro
    ogrzewanie w betunie.
    to jest oczywista oczywistość (czyt. ma się rozumieć panie dyrektorze)
    Budowniczym, murarzem, kierownikiem, facetem od czarnej roboty jestem ja a razem z żoną jesteśmy inwestorami.

    Nasz dziennik budowy
    komentarze do dziennika budowy - krytyka i komentarze bardzo mile widziane

  13. #53
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Witam wszechstronnego Budowlańca

    Co do twojego pytania to:
    - wodę mam zrobioną na rurkach zgrzewanych (producenta nie pamiętam)
    - przyłącza pod rozdzielacze podłogowe z miedzi (polska produkcja)
    - podłogówka rurki ROTH x-pert

    Powodzenia w samodzielnym budowaniu wymarzonego domu

    P.S. A gdzie ta lista ???

  14. #54
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    rkowal79

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Okolice Tucholi
    Posty
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_mlody Zobacz post
    Witam wszechstronnego Budowlańca

    Powodzenia w samodzielnym budowaniu wymarzonego domu
    Witam, witam.
    Dzięki za zyczenia i nawzajem.

    Cytat Napisał michal_mlody Zobacz post
    P.S. A gdzie ta lista ???
    tutaj
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...mentarze/page2
    post nr34
    Budowniczym, murarzem, kierownikiem, facetem od czarnej roboty jestem ja a razem z żoną jesteśmy inwestorami.

    Nasz dziennik budowy
    komentarze do dziennika budowy - krytyka i komentarze bardzo mile widziane

  15. #55

    Domyślnie

    Witam. Podziwiam wkład własny włożony w budowę. Nie wiem skąd ty bierzesz na to czas.

    Powodzenia
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Odnośnie pytań: cały osprzęt do ogrzewania domu mamy z Devi, instalacja H2O jest zrobiona w całości w polskim polipropylenie AFV plast z Aspola.

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Hej. W dzienniku mam instalację dość dokładnie pokazaną no ale napiszę dla krajana zza miedzy.

    CWU:
    Wejście PE 32, przejście na stal, filtr, stal, zgrzewany plastik na całym domu 25 i 20

    CO:
    z pieca stal, od razu miedź do rozdzielaczy, z rozdzielaczy (piętrowy i parterowy z podmieszaniem podłogówki) osobne pętle na każdy kalafior i podłogówkę na PEXie 16 wavina. Skręcany. Zero przecieków a dawałem ostro w palnik. Chociaż w zasadzie to zimna woda jest najbardziej penetrująca Nie wiem czemu, ale mam netbetowe skojarzenia


    Cytat Napisał rkowal79 Zobacz post
    No własnie z miedzią na odcinki pomiędzy kotłem a rozdzielaczem kłopot, bo planuję grzejniki aluminiowe żeberkowe.
    Zastanawiam się wić nad tymi odcinkami ze stali (aluminium z miedzią gryzie się - korozja chemiczna).
    Nie panikuj - tyle teoria. Faktycznie minimalnie się zapowietrzają wodorem, ale po paru odpowietrzeniach przechodzi (doświadczalnie sprawdzone ). Metale zachodzą warstwą pasywacyjną i jest ok - byle nie łączyć bezpośrednio metali o diametralnie różnych stopniach na gwintach - wtedy koroduje na maxa.
    Ostatnio edytowane przez BasH ; 22-08-2012 o 20:55

  18. #58

    Domyślnie

    Zajrzałam do Waszego dziennika...
    O świadectwie charakterystyki energetycznej pewnie pamiętasz, tylko zapomniałeś dopisać na swoją listę świstków...

    I: nie wiem jak to jest z odbiorem, jak się buduje "tymy rękamy"(?)
    Ale u nas każdy kto wpisał się do dziennika jako kierownik robót, albo wydawał jakieś protokoły, zaświadczenia - przedstawiał swoje upr. budowlane, oraz zaś. o przynależności do właściwej izby samorządu zawodowego. U mnie razem z kierownikiem budowy, to 6 osób. Te papiery też są potrzebne do odbioru. (A atesty są potrzebne tylko kierownikowi budowy. Mój na bieżąco wołał)

    Pozdrawiam caaałą Brygadę. z "Kierownikami".
    Ostatnio edytowane przez bajanadjembe ; 27-08-2012 o 11:47
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  19. #59
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    rkowal79

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Okolice Tucholi
    Posty
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajanadjembe Zobacz post
    I: nie wiem jak to jest z odbiorem, jak się buduje "tymy rękamy"(?)
    Ale u nas każdy kto wpisał się do dziennika jako kierownik robót, albo wydawał jakieś protokoły, zaświadczenia - przedstawiał swoje upr. budowlane, oraz zaś. o przynależności do właściwej izby samorządu zawodowego. U mnie razem z kierownikiem budowy, to 6 osób. Te papiery też są potrzebne do odbioru. (A atesty są potrzebne tylko kierownikowi budowy. Mój na bieżąco wołał)
    Jeśli w starostwie powiatowym nie zgłupieją to elektrykę sobie sam załatwię - mam papiery sepowskie ,,D" w zakresie pomiarów ochronnych, uziemień, izolacji itd - sprzęt na 1 dzień z pracy pożyczę. Hydraulik z uprawnieniami budowl. jest juz załatwiony - szczelność sam se sprawdzę i muszę przepłukać instalację H2O środkiem dezynfekującym - tak powiedział kierbud. Gazu sieciowego nie mam i mieć nie chcę. Komin i wentylację odbierze KOMINIARZ - był już na wizji. Roboty konstrukcyjne oczywiscie kierbud. Swiadectwo energetyczne zrobi mi ktoś z papierami, chyba że papiery sobie wyrobię - na razie nie mam czasu na to - tzn na kursy niektóre. To byłoby na tyle.

    Cytat Napisał bajanadjembe Zobacz post
    Pozdrawiam caaałą Brygadę. z "Kierownikami".
    Dzięki bardzo.
    Kierownicy są bardzo skłonni do łapówek w postaci lizaków lub cukierków. Zawsze mi pomagaja i wlezą wszędzie.
    Budowniczym, murarzem, kierownikiem, facetem od czarnej roboty jestem ja a razem z żoną jesteśmy inwestorami.

    Nasz dziennik budowy
    komentarze do dziennika budowy - krytyka i komentarze bardzo mile widziane

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał rkowal79 Zobacz post
    Swiadectwo energetyczne zrobi mi ktoś z papierami, chyba że papiery sobie wyrobię - na razie nie mam czasu na to - tzn na kursy niektóre.
    Alledrogo panie kolego - najtaniej Ja już po z wynikiem energooszczędnym bardzo

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony