dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 55 z 55
  1. #41

    Domyślnie

    A mnie się wydaje, że powinien być projekt instalacji piorunochronnej, bo z metryki urządzenia nici.
    PS. Może pan buhaha ma właściwe rozwiązanie zagadnienia?
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Dobrze Ci się wydaje. A skąd wiadomo że nie ma. Fakt może to zaprojektować buhaha przecież się zna.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #43

    Domyślnie

    Dzięki Remiks za odpowiedź! Zweryfikuję to jeszcze, czy na pewno tylko 4 i chyba pójdę w tym kierunku.

    Co do pozostałych odpowiedzi to witki mi opadły
    Na razie tylko wstępnie dzwoniłem do firmy montującej PJERUNOCHRONY, by zapytać co oczekują zastać na miejscu żeby wykonanie instalacji było możliwe. Usłyszałem żeby wypuścić 4 bednarki na rogach. Sorry, ale przepychacie się, filozofujecie jak by to była wiedza godna tylko najtęższych umysłów świata, a jej zdradzenie pozbawi ujawniającego wszystkich asów w rękawie, odbierze pracę i skaże na głód obecne i przyszłe pokolenia. Ja się domyślam, że ''to zależy', ale to nie jest odpowiedź na pytanie. Nie mam zgody proboszcza, ani odwiertów z jądra ziemi. Natomiast jeśli algorytm wyznaczania punktów połączenia uziomu z tą kratą wyrównania potencjałów jest zbyt skomplikowany, by go tu opisać, to moje pytanie nie było skierowane do Was.

  4. #44

    Domyślnie

    Dlatego ten Twój algorytm powinien opierać się na projekcie instalacji piorunochronnej, i dopiero wówczas wykonawcy mają zrobić zgodnie z nim, a następnie wystawić dwa dokumenty - metrykę i protokół badań tej instalacji.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  5. #45

    Domyślnie

    1. Nie ma czegoś takiego jak piorunochron. Tylko głąby tak piszą.
    2. Wielkość siatki zależy od klasy instalacji odgromowej. Jak wyjdzie ci IV to masz siatkę 20x20. Po co idziesz pionowo, skoro szerokość to 17,5m?
    3. Masz projekt instalacji elektrycznej. Spytaj się projektanta (bo przecież on obliczał klasę).
    4. Elpapiotr widać, że nie znasz się na instalacjach elektrycznych. Może potrafisz dodać gniazdo, ale to maksymalna twoja wiedza...

  6. #46

    Domyślnie

    Buhaha - gdzie odpowiedzi na moje pytania?
    Zresztą ja się dziwię, że siedzisz na muratorze. Taki spec marnuje się tutaj.
    Zapraszam na forum elektroda, SEP, ISE. Tam masz pole do popisu.

    https://www.an-kom.pl/poradnik/pioru...-zastosowanie/
    Ostatnio edytowane przez elpapiotr ; 04-01-2024 o 10:10
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoannaTA Zobacz post
    qwerty1986 to nie elektroda.
    ...
    A co jest nie tak z elektrodą?
    Elka to akurat jedno z nielicznych forów trzymających poziom...
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  8. #48

    Domyślnie

    Skąd wiesz, że nie jestem na forum sep? Widać, że jesteś taki elektryk, z jakimi mam nieprzyjemność mieć kontakt. Dodać obwód w ZK, a ten nie wie jak i potrzebuje schemat... Kiedy ostatnio byłeś w ST po stronie SN? Kiedy ostatnio miałeś w rękach ARS2?

  9. #49

    Domyślnie

    Buhaha, faktycznie dawno nie byłem w ST z tej prostej przyczyny, że jestem na emeryturze od 10 lat.
    PS. O jakim obwodzie ZK piszesz, bo nie kumam?
    No i jak to jest z tymi uziomami odnośnie klas LPS?
    Faktycznie, jest na forum SEP niejaki qwerty999, który napisał ... 1 (słownie : jeden) post
    Ostatnio edytowane przez elpapiotr ; 04-01-2024 o 17:48
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwerty1986 Zobacz post
    1. Nie ma czegoś takiego jak piorunochron. Tylko głąby tak piszą..
    Zaskoczę cię, ale mówi tak sporo osób spoza branży i wszyscy wiedzą o co chodzi.
    Jak powiesz ortopedzie, że boli Cię stopa zamiast talofibulare posterius, to nie pomyśli, że jesteś głupi.
    Wiesz dlaczego? Bo nie jest głąbem.
    Zrób eksperyment w rodzinie i popytaj o przewód odprowadzający... i podajcie sobie ręce

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoannaTA Zobacz post
    Na razie tylko wstępnie dzwoniłem do firmy montującej PJERUNOCHRONY, by zapytać co oczekują zastać na miejscu żeby wykonanie instalacji było możliwe. Usłyszałem żeby wypuścić 4 bednarki na rogach.
    Odpowiedź dla standardowego prostokąta, pewnie nie pytali o bryłę budynku i układ dachu. Masz projekt to i powinien być tam projekt instalacji odgromowej. Jaśli jest projekt to stawiam na 6 zwodów nawet jak wychodzi projektantowi LPS IV. Forumowemu specowi już wszystko sie poplątało (niektórym szkodzi przebywanie w ST po stronie SN i trzymanie się rozłącznika izolacyjnego), przypomnijmy pytanie nie było o projektowanie instalacji i jej klasę a o miejsca połączenia uziomu z płytą.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    No i jak to jest z tymi uziomami odnośnie klas LPS?
    Faktycznie, jest na forum SEP niejaki qwerty999, który napisał ... 1 (słownie : jeden) post
    Jest też użytkownik: qwerty. Też to nie ja.
    Czyli na elektryce się znasz z czasów TN-C i nie wiesz po co jest 3 żyła.
    https://rst.pl/wymiarowanie-urzadzen...-od-klasy-lps/

  13. #53

    Domyślnie

    Buhaha, znowu bredzisz. Czasy TN-C są czasami obecnymi.
    Dawniej były instalacje z zerowaniem i uziemianiem ochronnym, ale skąd to możesz wiedzieć, jak ciebie na świecie jeszcze nie było.
    Najpierw nawijasz o ST, SN, ZK, teraz nawijasz o trzeciej żyle.
    Opamietaj się, napisz jeszcze o piątej, dla równowagi, bo widzę, że ci już zwieracze puszczają.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Instalacja odgromowa nie jest wymagana. To już pewniej zabezpieczyć dom od strony rozdzielni "przepieciowką" 1+2
    A z rozdzielni idzie kilkanaście m bednarki w gruncie co robi mi za uziemienie.
    Pomiary mam od elektryka więc wszystko ok.
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 11-01-2024 o 17:17
    Dom parterowy 106m2. Płyta fundamentowa fibrobeton 30cm na 10cm XPS. na płycie 15cm eps grafit.
    Silikat 24cm + 20cm EPS Grafit. Strop 40cm celulozy. Podłogówka po całości pod 8cm jastrychu cementowego. OZC 4kw na CO przy -20°C.. Pompa ciepła aquarea allinone 5kw

  15. #55

    Domyślnie

    Najpierw naucz się odróżniać rozdzielnię od rozdzielnicy. 0 poziom forum...

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony