dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 889 z 889
Pokaż wyniki od 17.761 do 17.770 z 17770

Domyślnie

Dziękuję. A potrzebny jest np. torf pod sadzonkę czy ta roślina tego nie potrzebuje?
    W budowie: dom 240m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm posadowiona na 20cm XPS. Hydroizolacja szlamem cementowo polimerowym flex.
    Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach ceramika Braas Turmalin szary kryształ.
    Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian zewnętrznych wełna fasadowa 20cm.

Domyślnie

Otwarłam wczoraj worek z korą kupiony w zeszłym roku, kora cała w białej pleśni. Czy mogę rozłożyć to pod rośliny (cisy, omorikę, hortensje) ?

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM
    Elfir

Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

Domyślnie

tak.
    Ona rozkłada martwą materię organiczną. powszechnie występuje w glebie. We worku po prostu miała idealne warunki i żaden mikroorganizm się nią nie żywił, dlatego się rozrosła

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM
    Elfir

54

Domyślnie

Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Dziękuję. A potrzebny jest np. torf pod sadzonkę czy ta roślina tego nie potrzebuje?
    Nie potrzebuje. Torf służy do zakwaszania pod wrzosowate. Sam w sobie jest badziewiastym dodatkiem do gleby.

Domyślnie

Kłaniam się.
    Wysadziłem w zeszłym roku imperaty cylindryczne - kilkanaście sztuk obok siebie. W tym roku to miejsce zostało opanowane przez... no właśnie - trawę. Jednak mam wrażenie, że to nie "moja" imperata a jakieś trawsko, bardzo ekspansywne, które odrasta na potęgę w miejscach pierwotnych nasadzeń i między nimi.
    Nieco dalej miałem miłki. Miłki szlag trafił pierwszego roku, gdyż wlazł między nie kret, a może nawet nie jeden. Od tego czasu coś tam odrastało, jednak mam wrażenie że jest to to samo trawsko co przy imperatach. W każdym razie miłek tam nie uświadczyłem.
    Pytanie więc i prośba gorąca - co ja mam (zdjęcia poniżej), co tak zdominowało mi pierwotne nasadzenia i z taką siłą w nich odrasta? W innych miejscach ogrodu tego zjawiska nie ma?
    PS. Elfir - pytałem Cię o to mailowo, napisałaś że imperata ma zadarniać ale wydaje mi się że chyba nie tak to powinno wyglądać.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_1652290972621.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	459311

Nazwa:	_1652290972659.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	103,0 KB
ID:	459312

Nazwa:	_1652290972678.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	459313

Elfir

54

Domyślnie

Dzika imperata wygląda tak:
    http://zielonozakreceni.pl/forum/ilu...ata-cylindrica

Może nie kupiłeś "red Baron" tylko dzikusa?

Domyślnie

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	459317

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	459318

Czy ten biały nalot na drzewku to szkodnik ? Jeśli tak to czy Decis sobie z nim poradzi ?

Domyślnie

Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Dzika imperata wygląda tak:
    http://zielonozakreceni.pl/forum/ilu...ata-cylindrica

Może nie kupiłeś "red Baron" tylko dzikusa?
    No właśnie "red Baron". Kupiony w całkiem niezłej szkółce :-/

Elfir

54

Domyślnie

Cytat Napisał tomicher Zobacz post

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	459317

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	459318

Czy ten biały nalot na drzewku to szkodnik ? Jeśli tak to czy Decis sobie z nim poradzi ?
    oprysk na mszyce.

Strona 889 z 889

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia