dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 885 z 902
Pokaż wyniki od 17.681 do 17.700 z 18033
  1. #17681
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Kup w ogrodniczym próbnik z płynem Helliga, albo masz link do Allegro
    https://allegro.pl/oferta/kwasomierz...ter-9472061918

    Glebę pobiera się z głębokości około 10 cm. I trzeba to zrobić w kilku miejscach.

    Inne kwasomierze to badziew i na dodatek psują się błyskawicznie.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #17682

    Domyślnie

    Witam w tym nowiutkim roku, z zyczeniem, oby tylko nie byl gorszy, niz ten poprzedni .

    Oczywiscie, mam rowniez maly problem, ale nie dotyczy on ogrodu. Zamowilam niedawno wilczomierz euphorbia lactea, roslina dotarla w dobrym stanie, nieuszkodzona. Martwia mnie jednak brazowe plamki, jakby naloty. Zdrapalam kilka, wyciekalo z nich biale mleczko, nie zauwazylam zadnego pasozyta (z lupa). Czy powinnam sie przejmowac tymi plamkami ? Roslinke mam od wczoraj.
    Dzieki za odpowiedz (najlepiej pocieszajaca )
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1130707ab.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	458448   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1130709ab.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	85,9 KB
ID:	458449  

  3. #17683
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mszyca - czerwiec/misecznik lub tarcznik

    albo rozcierasz ręcznie, albo oprysk preparatem systemicznym

  4. #17684

    Domyślnie

    Dziekuje za odpowiedz, chociaz nie jest pocieszajaca . Sprobuje pozbyc sie tego mechanicznie, i chyba dam rowniez jakis srodek systemiczny. Na razie roslinka stoi w innym pomieszczeniu, na kwarantannie. Jutro wysle to samo pytanie do wlascicielki firmy, ktora mi ja wyslala. Bardzo jestem ciekawa, co mi odpowie.

  5. #17685
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie znam się na gatunkach sukulentów, ale zanim ją zaczniesz opieprzać, sprawdź czy ten gatunek nie ma naturalnie jakiś zgrubień tkanki

    To chyba wilczomlecz mleczny "Cristata"? Na zdjęciach z neta zgrubienia po reliktowych pędach wyglądają tak:

  6. #17686

    Domyślnie

    tak, to jest wlasnie ten rodzaj.

    Mail juz poszedl - wyrazilam tylko swoje zaniepokojenie stanem roslinki - nie mam zwyczaju kogos tak od razu opieprzac .

    Mam skale porownawcza, bo ten moj, chyba juz trzyletni, nie ma takich plamek, i swietnie sie trzyma

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1130719.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	458451 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1130721.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	458452 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1130722a.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	84,2 KB
ID:	458453

    Dzieki za zainteresowanie

  7. #17687
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jesli to szkodniki, to sprzedawca bardzo zawalił sprawę. Ty jesteś przezorny i robisz kwarantanne, ale inny nie zwróci uwagi i rozlezie mu się po innych roślinach.

  8. #17688

    Domyślnie

    Te plamki od razu wydaly mi sie podejrzane, wiec nie bylo mowy o stawianiu jej razem z innymi roslinami. Problem w tym, ze ona jest na prezent, a w takim stanie nie moge jej podarowac. Mam jeszcze troche czasu, moze uda sie pozbyc tego wczesniej. Strasznie jestem ciekawa, co powie ta babka, jakie znajdzie wytlumaczenie. Mam nadzieje, ze opieprz nie bedzie potrzebny .
    No coz, kupowanie na odleglosc ma zawsze cos z loterii. Tego swojego wilczomlecza kupilam w Obi, ale od tamtej pory nigdy wiecej sie nie pokazaly. Ani w Obi, ani gdziekolwiek indziej. Dlatego sie ucieszylam jak znalazlam go w necie.

  9. #17689
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Kup w ogrodniczym próbnik z płynem Helliga, albo masz link do Allegro
    https://allegro.pl/oferta/kwasomierz...ter-9472061918

    Glebę pobiera się z głębokości około 10 cm. I trzeba to zrobić w kilku miejscach.

    Inne kwasomierze to badziew i na dodatek psują się błyskawicznie.
    Dziękuję za poradę. Skorzystam z niej

  10. #17690
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Dziękuję za poradę. Skorzystam z niej
    Na pewno przyda ci się nie raz Płytkę porcelanową ze skalą kupujesz raz – wraz z buteleczką płynu i instrukcją. Płyn ma jakiś termin ważności, ale można go zawsze dokupić w ogrodniczym.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #17691

    Domyślnie

    Cytat Napisał ariater Zobacz post
    Strasznie jestem ciekawa, co powie ta babka, jakie znajdzie wytlumaczenie.
    Epilog sprawy wilczomleczowej: pani powiedziala, ze te plamki moga byc od przemarzniecia roslinki podczas podrozy, tym niemniej poradzila odizolowac ja od innych roslin. I na wszelki wypadek wyslala mi inna, bo wlasnie otrzymala nowa dostawe wilczomleczy. Ten drugi jest nawet ladniejszy. Wreczanie prezentu przesunelo sie o 2 tygodnie, wiec go tez obserwuje, ale wyglada ok.

  12. #17692
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przynajmniej się poczuwała.

    Ale przemarzniecie daje inne objawy - woda w tkance zamarza i rozsadza komórki. Pęd staje się szklisty a potem gnije.

  13. #17693

    Domyślnie

    Mysle, ze trudno bylo jej przyznac, ze wyslala zarazona rosline. Wazne, ze sie poczula

  14. #17694
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Rady Elfir w MURATORZE - najnowszy numer:

    https://miesiecznik.murator.pl/wokol...edow_6640.html
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  15. #17695
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redakcja Zobacz post
    Rady Elfir w MURATORZE - najnowszy numer:

    https://miesiecznik.murator.pl/wokol...edow_6640.html
    Dziękuje

    Chociaż moje rady co do zakupów, dotyczyły jak tanio i szybko założyć ogród na większej powierzchni, a nie ogrodu jako takiego.

  16. #17696
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar batyr
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cześć wszystkim.

    Mam taki dylemat, może ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii. Mianowicie, chcę sobie posadzić żywopłot i mam takie miejsca, gdzie w miejscu w którym ma on się znaleźć, rosną dzikie czereśnie. Postanowiliśmy się ich pozbyć, bo ani one ładne ani smaczne. Drzewa nie są zbyt duże mają średnicę pnia maks 15 cm, więc pomysł padł taki, by wyciąć drzewa w miarę przy ziemi i zainfekować je grzybnią. Z tym że na jakiekolwiek efekty trzeba, według producenta, czekać min. 6 miesięcy i o ile jeśli rzeczywiście jedynie tyle trzeba było czekać, to nie ma problemu. Żywopłot można zasadzić teraz z pominięciem tych miejsc, a na jesień ewentualnie wiosnę dosadzić ubytki. Drzewa do tego czasu chyba nie urosną na tyle by zagłuszyć te świeże nasadzenia. Pytanie tylko czy rzeczywiście ten rok wystarczy na to by sie tych korzeni pozbyć, czy lepiej próbować mechanicznie (cięzkim sprzętem nie da się tam dojechać, pozostaje jakaś wyciągarka i łopata).

    Z góry dziękuję za pomoc.

  17. #17697
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    czereśnia będzie odbijać od karpy korzeniowej. Trzeba wyciąć poniżej szyjki korzeniowej.

    Poza tym jakie grzyby chcesz zastosować? Bo póki drewno żywe , to grzyby saprofityczne się nie przyjmą.

  18. #17698
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar batyr
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Mam taki preparat w płynie fast rot firmy mycelium. Z tego co widzę to preparat składa się z 4 rodzaji grzybów saprofitycznych.

  19. #17699
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W życiu nie użyłaby tego w ogrodzie!
    Opieńka to najgorsze gówno! Całą działkę jest w stanie zainfekować i nic ci nie wyrośnie z drzew a każdy iglak będzie przysmakiem.
    To pasożyt atakujący żywe rośliny.

    https://www.ogrodinfo.pl/ogrodinfo/o...-na-zywotniku/

  20. #17700
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar batyr
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Rozumiem czyli rwanko się ostaje. Dzięki bo bym użył pewnie.

Strona 885 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony