dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 182 z 902
Pokaż wyniki od 3.621 do 3.640 z 18033
  1. #3621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    chopinetka - pod dyptam trzeba bylo gruzu wapiennego nawieźć (okruchy betonu, cementu, pokruszone cegły, bloczki betonowe)
    O tym nie pomyślałam. Będę przesadzać parę roślin, więc jego też przesadzę i zastosuję się do twojej rady ale to już na jesieni. Dzięki

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  2. #3622

    Domyślnie

    Elfir a co polecasz jako żywopłot do bardzo malutkiej działki (szeregowiec) działka ma wymiary 10x8 metrów - chcę obsadzić granicę między dwoma sąsiadami - po 8 metrów z prawej i lewej - ziemia raczej licha, niedaleko las sosnowy, dość wietrznie. Przed przekopaniem na działce było sporo mchu.
    myślałam o tujach szmaragdowych bo wąskie ale we wszystkich wątkach odradzasz, że są nudne
    na chwilę obecną i pewnie przez 3-4 lata ogródek będzie placem zabaw, później chciałaby coś więcej sadzić niż żywopłot i trawa
    nie mam też pomysłu czym sensownie obsadzić tą donicę a także wąziuteńki pas (15cm) między ścieżką przechodu o murem sąsiada na przeciwko - co mogłoby zakryć tą betonową podmurówkę, a jednocześnie nie właziłoby na ścieżkę?
    na końcu działki i przy domu posadziłam róże odmiany hosty, które uwielbiam
    tutaj zdjęcia






    do godz 11 pół ogródka w cieniu, później już w pełni słońca
    z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi
    tutaj zdjęcia działki
    Ostatnio edytowane przez Milena_ ; 14-08-2011 o 09:31

  3. #3623
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    obsadź jałowcem. Jałowce znoszą suszę i piaski. Żywotniki wymagają żyznych, gliniastych, wilgotnych gleb.
    Bardzo wąskim jałowcem jest "Blue Arrow", więc trzeba sporo sztuk posadzić obok siebie. Można też użyć jałowców chińskich. Jałowce pospolite warto stosować tylko, gdy będziesz im otrzepywać ścieg, bo mają dość giętkie gałązki i snieg je deformuje.

    Ale osobiście wolałabym pełne ogrodzenie i pnącze. Najlepiej murowane. O wiele lepiej izoluje od sąsiadów.

    Nad tarasem przydałaby się jakaś pergola do zacienienia.

    Rabatę z boku poszerzyłabym do krawędzi tarasu. Miejscowo można nawieźć lepszej ziemi i posadzić krzewy kwitnące i pachnące - lilak Meyera "Palibin" szczepiony na pniu, więcej róż, lawendę, budleję.

    Hosty wymagają cienia i półcienia - w słońcu mogą być przypalane. Może posadź jakieś niewielkie drzewko i pod nim urządź rabatę z hostami?
    A ścieżkę pod płotem osłoniłabym wysokimi trawami ozdobnymi, np. trzcinnikiem (miskanty, niestety potrzebują dużo wody i żyznej ziemi)

    Dlaczego chcesz obsadzać rośliny w donicy, a nie bezpośrednio w ziemi?



  4. #3624

    Domyślnie Elfir pomocy ;)

    Elfir pomocy
    Poprzedni temat zamknięty , nie mogę tam dodać pytania więc proszę o pomoc w nowym temacie .
    Kupiliśmy dziką jabłonkę w sklepie ogrodniczym po promocyjnej cenie , zdając sobie sprawę , że coś im dolega ale teraz zastanawiam się czy ich nie spryskać czymś .
    Zrobiłam zdjęcia please poradź coś laikowi bo szkoda mi ich .
    Na górze zauważyłam jakby watę nie wiem jak to nazwać ...


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elfir 3.jpg
Wyświetleń:	169
Rozmiar:	46,0 KB
ID:	70302Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elfir1.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	38,7 KB
ID:	70303
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elfir2.jpg
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	35,4 KB
ID:	70309

  5. #3625

    Domyślnie

    To i ja się podciągnę pod ten wątek ;p

    Mam problem z jodłą koreańską. Ma już chyba z 5 metrów i raptem jakoś ostatnio zaczęła brązowieć. Tzn brązowieją tylko igły w większości na końcach gałązek (nie na wszystkich!) a do tego tylko "duże" igły, bo te malutkie które dopiero zaczynają rosnąc są dalej zielone. Niestety zbrązowiałe igły zaczynają opadać przez co niektóre gałązki robią się łyse. Co robić? Co to może być?

  6. #3626
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    możecie mieć przędziorki
    PS. Elfir pewnie na urlop wyjechała

  7. #3627

    Domyślnie

    czymś pewnie trzeba będzie popryskać? lecę coś w necie wyszukać
    Dzięki

  8. #3628
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jodła - jamles ma najprawdopodobniej rację z przędziorkami.

    Jabłoń ozdobna - to drobne uszkodzenia, najprawdopodobniej spowodowane przez owady. Już jesień - jak się uszkodzenie nie rozprzestrzenia, to szkoda lać chemię.

  9. #3629

    Domyślnie

    Mam pytanie o dalsze postępowanie w zakładaniu trawnika. Zrobiliśmy błąd bo przekopaliśmy glebogryzarką bez spryskania wcześniej roundapem. I teraz po zgrabieniu nadal mamy sporo pozostałości korzeni traw i innych chwastów. Chcemy rozsypać trochę ziemi z innej części ogrodu (wyrównać teren) - pewnie z masą nasion chwastów. I teraz pytanie: czy najpierw popryskać roundapem i dopiero rozplantować ziemię - no ale wtedy trzeba będzie chyba jeszcze raz pryskać jak wylezą chwasty. A może na to co mamy teraz rozsypać ziemię i jak wylezie zielsko to spryskać. Pliis doradźcie coś bo bardzo chcę jeszcze zdążyć jesienią posiać trawę. I ile trzeba odczekać po pryskaniu z sianiem? Po glebogryzarce niestety ale zostało sporo korzeni zielska Jak to teraz dokończyć żeby trawa urosła?

  10. #3630

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    .

    Jabłoń ozdobna - to drobne uszkodzenia, najprawdopodobniej spowodowane przez owady. Już jesień - jak się uszkodzenie nie rozprzestrzenia, to szkoda lać chemię.
    Elfir a ta "bawełna" na pierwszym zdjęciu to nic groźnego?

  11. #3631

    Domyślnie

    na dzialce mam dośc duży i stary krzaczor róży jadalnej oraz jaśminu, kiedy i jak je przyciąć? za bardzo sie rozrosły i chcialabym aby pozostały małe "kępki"
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  12. #3632

    Domyślnie

    Mam problem z clematisem, zakupiony późną wiosną, pięknie zakwitł, po czym w tej chwili cały usechł. Co jest powodem i czy to już koniec żywota, czy może następna wiosna odbije. Dodam, że rośliny te szczególnie dobierałem do miejsca sadzenia, czyli w słoneczne i zacienione.

  13. #3633
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    Pepi, nie wiem, czy to coś pomoże, ale miałam taki przypadek z jednym ze swoich 6 powojników - 4 w gruncie, 2 w dużych doniczkach. Wiosną po przekwitnięciu jeden z tych w doniczkach po prostu zbrązowiał i wyglądało, że całkiem padł. wyrzuciłam go na kompost razem z ziemią z doniczki. po kilku tygodniach wybiły z niej nowe pędy z pąkami także ja bym mu dała szansę.

  14. #3634

    Domyślnie

    Poczekam do wiosny. Mam jednego już kilka lat i przesadzałem go z różnych miejsc bo też umierał i dopiero w tym roku pokazał co potrałi, ale czy to jest jakaś reguła?

  15. #3635
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    Mam w ogrodzie kawałek nie obsadzonej niczym siatki. A chciałabym odgrodzić się od sąsiadów. Mysłałam o lilakach, ale nie wiem czy to dobry pomysł. miejsce jest dość cieniste...wschodnia część działki, zdjęcie robiłam o 11...
    Nazwa:  PICT0022.jpg
Wyświetleń: 416
Rozmiar:  102,5 KB
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  16. #3636
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edybre Zobacz post
    Mam pytanie o dalsze postępowanie w zakładaniu trawnika.
    Przed założeniem trawnika trzeba zawsze odchwaścić. W jaki sposób - ręcznie czy chemicznie, zależy od waszego podejścia do ogrodnictwa.
    Jeśli chcesz chemicznie zwalczyć, to najpierw wykonaj prace ziemne (nasypywanie ziemi), przekop, odczekaj ok 2 tyg. aż zaczną wzrastać chwasty i spryskaj herbicydem.
    Po spryskaniu czeka się jakieś 3 tygodnie, aż zacznie działać. Na młode, kiełkujące rośliny - trochę krócej. Wygrabić zeschnięte i siać.

  17. #3637
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikopiko Zobacz post
    Elfir a ta "bawełna" na pierwszym zdjęciu to nic groźnego?
    Jeśli jest tylko na jednej gałązce to nic groźnego.
    To jakiś oprzęd - w środku rozwijała się larwa jakiegoś owada. O tej porze roku pewnie już pusty.

  18. #3638
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kala67
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    9.703
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1353

    Domyślnie

    Elfirko...........mam pytanie dot. zakladania wrzosowiska.......tym aktualnie się zamuje.
    Czy przerobiony koński obornik nadaje sie aby dodać na dno wrzosowiska???

  19. #3639
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    na dzialce mam dośc duży i stary krzaczor róży jadalnej oraz jaśminu, kiedy i jak je przyciąć? za bardzo sie rozrosły i chcialabym aby pozostały małe "kępki"
    Róża jadalna? Nie ma takiego gatunku. W każdym razie róże przycina się wiosną. Przy tak starym krzewie możesz usunąć całkowicie najstarsze gałęzie, a młodsze ale grube przyciąć na 5-6 oczek. Młode i cienkie, zbyt gęsto rosnące, wrastające do środka krzewu tez usunąć całkowicie.

    Jaśminowiec (jaśminu w ogrodzie nie utrzymasz) przycina się zaraz po kwitnieniu. W zasadzie to się go tylko odmładza przez wycięcie najstarszych gałęzi. Ale można też przyciąć młodsze.

  20. #3640
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał pepi Zobacz post
    Mam problem z clematisem, zakupiony późną wiosną, pięknie zakwitł, po czym w tej chwili cały usechł. Co jest powodem i czy to już koniec żywota, czy może następna wiosna odbije. Dodam, że rośliny te szczególnie dobierałem do miejsca sadzenia, czyli w słoneczne i zacienione.
    Najprawdopodobniej odbije wiosną, ale to bardzo poważna choroba, zwana uwiądem powojnika wywołana grzybem Ascochyta clematidina. Niezbędne jest częste zlewanie gleby środkiem na grzyby pasożytujące na korzeniach (np. Topsin) zapobiegawczo (zanim pojawi się objawy) - od czerwca.

Strona 182 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony