dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 317 z 902
Pokaż wyniki od 6.321 do 6.340 z 18033
  1. #6321
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał sure Zobacz post
    Dzięki, tak zrobię. Zależy mi, żeby zadziałała
    Agata, zajrzyj na stronę firmy Gadar. Jak nie znajdziesz info, to napisz do ich eksperta albo zapytaj w Poradniku Ogrodniczym.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #6322
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Skleroza mnie trzepnęła i zapomniałam o drenażu.
    M&R załóżcie drenaż !!! U nas ostatnie 2 lata były nie wiedzieć czemu mokre, choć dom i ogród są w najwyższym miejscu w promieniu kilometra. Wiosną i jesienią po każdym deszczu trawnik chlupał i bywało po kostki wody. Założyliśmy (sami) na części ogrodu rury drenarskie z odprowadzeniem w stronę obniżenia terenu. Pomogło. Chociaż dla moich świerków już było za późno
    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Z drenażem problem polega na tym, że gdzieś tę wodę trzeba odprowadzać.
    No właśnie... ja nie mam gdzie odprowadzać. Nie ma kanalizacji ani rowów, a najniższym w pobliżu punktem jest moja działka.. Bo przecież nie będę sobie robić odwodnienia kosztem niezamieszkałych działek wokół.

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nie rozumiem dlaczego nie można podnieść poziomu gruntu tylko w miejscu trawnika? Dlaczego nie może być wilgotno na rabatach? Przecież dzieciaki nie będą biegać po rabatach niezależnie czy te będą suche czy mokre.
    W czym języczka czy rodgersja są gorsze od floksów a choina od świerku?
    Chodzi o to, że mam jakąś koncepcję na ogórd i chciałabym, żeby brzozy otaczał trawnik. Widziałam taki ogród na zdjęciu (oczywiście były tam też inne rośliny) i bardzo mi się spodobał. Uważam, że zieleń trawy pięknie eksponuje biel brzozy. Mi się to po prostu podoba. A druga kwestia, że nie mam tyle miejsca, by podnosić ziemię miejscami i robić jakieś dziwne górki - dołki. Myślę, że wyglądałoby to nienaturalnie (musiałabym zrobić wyżej po środku, a niżej po bokach pasa na końcu działki). Jednak być może po prostu nie umiem sobie wyobrazić jak by to mogło wyglądać.. Myślę, że chodzi też o to, że chcę mieć swobodny dostęp do brzóz, móc sobie pod nimi spacerować, a nie tylko na nie patrzeć.
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

  3. #6323
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Do brzóz można dojśc tak:





    10 cm róznicy terenu między trawnikiem a rabatą jest niezauważalne po obsadzeniu.

  4. #6324
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Marta, do drenażu można zastosować studnię chłonną, jedną a nawet więcej.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #6325
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ewelina2010

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Powiedz tylko Elfir jak teraz zrobić ten drenaż? Obkopać drzewko? A nie uszkodzę korzeni?

  6. #6326
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ewelina2010

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Mam jeszcze prośbę do Ciebie Elfir taką, bardziej aranżacyjną Gdybyś mogła mi jeszcze doradzić w sprawie zaplanowania architektury ogrodowej na WEJŚCIU DO DOMU i ewentualnie doradziła jakieś roślinki Pojawiły się już schody wejściowe i lada dzień będzie zrobiony murek oporowy( mniej więcej tak go będziemy robić jak narysowałam).Zdjęcie jest od str zachodniej, od drogi i wjazdu do garażu. Mam też jakieś wstępne pomysły jakby to wyglądało(na kolejnych zdjęciach widać)Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom2 w1.JPG
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	58,8 KB
ID:	120888Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom2 w2.JPG
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	60,1 KB
ID:	120889Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom2.JPG
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	58,5 KB
ID:	120890Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom1.JPG
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	69,7 KB
ID:	120891, ale nie jestem do końca przekonana czy dobre.
    -Gdzie najlepiej pasowała by bramka w ogrodzeniu?
    -Jak dostać sie od bramki do schodów wejściowych?
    -Czy dobry jest pomysł dużych kamieni ułożonych po skarpie i tak jakby wtopionych w skarpę porośniętą roślinami(tylko jakimi?- jakieś płożące iglaki?)
    -Między przyszłym ogrodzeniem a skarpą przy schodach jest zostawiony taki podjazd(dobrze jest na niego cofać przy wyjeżdżaniu z garażu) Ale też mieliśmy pomysł żeby dosypać tam ziemi i podjazd zlikwidować- jak Ty to widzisz?
    Skomplikowane to trochę, ale wiem że napewno coś wymyślisz i doradzisz

  7. #6327
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ewelina, powiedz trochę szczegółów - czym okładasz schody i taras, jaka elewacja, czy dojazd do garażu brukowany, czy żwirowy, itp. Im więcej powiesz tym łatwiej Efir Ci podpowie
    Np. ja robiłabym w tym miejscu mur z surowego polnego kamienia, żeby przynajmniej wyglądał jak tzw. suchy mur. Pomiędzy kamieniami rosłyby sobie wtedy m.in. różne skalne rośliny.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #6328
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ngel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    582

    Domyślnie

    Elfir mam problem z różanecznikami. Zachorowały mi trzy sztuki- zastanawia mnie tylko to że wygląda, że każdy na co innego!
    Jeden jest cały klejący i traci liście- czyżby mączlik?
    Drugiemu brązowieją i zwijają się liście- też jest cały lepki i do tego pokryty pajęczynką, jest na nim mnóstwo malutkich, czarnych owadów ze skrzydełkami- frytoftoryza? przędziorek? jeszcze co innego?
    A trzeci ma dziury na brzegach i opadają mu liście- opuchlak ?
    Pomóz proszę!
    Ten blask, który inni we mnie dostrzegają
    niech trwa bo dotąd mialam go za mało...

  9. #6329
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewelina2010 Zobacz post
    Powiedz tylko Elfir jak teraz zrobić ten drenaż? Obkopać drzewko? A nie uszkodzę korzeni?
    To dopiero na jesień.
    Jaką maci pogodę? Pada? Jak nie pada, to na razie będzie spokój.

  10. #6330
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewelina2010 Zobacz post
    -Gdzie najlepiej pasowała by bramka w ogrodzeniu?
    -Jak dostać sie od bramki do schodów wejściowych?
    -Czy dobry jest pomysł dużych kamieni ułożonych po skarpie i tak jakby wtopionych w skarpę porośniętą roślinami(tylko jakimi?- jakieś płożące iglaki?)
    -Między przyszłym ogrodzeniem a skarpą przy schodach jest zostawiony taki podjazd(dobrze jest na niego cofać przy wyjeżdżaniu z garażu) Ale też mieliśmy pomysł żeby dosypać tam ziemi i podjazd zlikwidować- jak Ty to widzisz?
    Jaka zamierzacie mieć bramę? Dla klasycznie otwieranej może zrobić ją nieco cofniętą w głąb działki, w kształcie trapezu, gdzie furtka będzie na bocznej ściance.
    Po przeciwnej stronie można zrobić boks smietnikowy:


    Jako dojście do domu musisz zrobić szerokie (ok 1,5 m), wygodne schody i stopniu max 15 cm. Masz tam duży spad, więc być może trzeba będzie zrobić dodatkowe podesty (odpoczynek przy wspinaczce) i załamywać bieg schodów. Pamiętaj, że zimą muszą być łatwe do odśnieżania, by sobie nóg nie połamać.
    Na przykład tak:

    Gdzie załamania warto zaznaczyć roślinnym akcentem lub dużym głazem.
    U podstawy muru oporowego dobrze jest wydzielić fragment na posadzenie pnączy (np. bluszcz + coś kwitnącego)

    Duże kamienie to dobry pomysł, tak samo jak iglaki. Ale posadzenie tam tylko płożących jałowców stworzy skarpę nudną i bez polotu. Można posadzić róże okrywowe, dereń "Kelseyi", mikrobiotę, okrywowe świerki, trawy ozdobne. Jakieś niewysokie drzewka (jak na moim rysunku) - np. brzoza pozyteczna "Dorenboos"
    Ja Tobie radziłam od ulicy gęsty zagajnik ze świerków. Gdyby on miał zostać, czy będzie rzucał cień na skarpę?
    Ja myślałam o zrobieniu murków oporowych:


    Gdyby skarpa była w cieniu, można byłoby posadzić różaneczniki, hosty, płożące irgi, azalie:


    Co do podjazdu - zawsze jest lepiej, gdy samochód ma możliwość wymanewrowania i wyjechania na ulicę przodem.

  11. #6331
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ewelina2010

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ok, to czekam do jesieni. Narazie na szczęście sucho

    Zgodnie z poradą dopisuję że:
    -dojazd do garażu na początku żwirowy a jak będą fundusze to myślimy o kostce granitowej
    - murek oporowy ma być z pustaków zalewanych betonem(nie wiem jak się to fachowo nazywa) a obłożymy go jakimś kamieniem lub tą kostka granitową.
    -elewacja raczej biała
    -jeszcze nie wiem czym schody obłożymy
    Tu takie moje inspiracje Znalezione na tym forum i pożyczone w celach wzdychania i razmarzania nad pięknym ogrodem))
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mur1111111.JPG
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	57,6 KB
ID:	120899   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mur222222.JPG
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	18,8 KB
ID:	120900   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	płot.JPG
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	31,4 KB
ID:	120901  

  12. #6332
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ewelina2010

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Super Elfir!!! Tak szybko odpisałaś- bardzo się cieszę))
    Bardzo ładny stopniowany murek oporowy - na tym rysunku( doradzałabyś zrobić taki zamiast całej prostej ściany jak ja narysowałam? )
    Zagajnik ze świerków od strony drogi już jest, niestety tylko 5 sztuk, ale nie będzie on dawał cienia na schody
    Bardzo fajnie rozrysowałaś nam bramę i bramkę- tylko wtedy już nie będę mogła nawrócic przed domem( ale mój mąż mówi że to żaden problem- że to tylko ja nie umiem jeździć tyłem)

  13. #6333
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ewelina, nie martw się tą jazdą do tyłu. Ja mam 28m od drogi do garażu. Zawsze mam w którąś stronę do tyłu , a po bokach roślinki. Na początku było strasznie
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #6334
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ewelina2010

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Czy to by wyglądało mniej więcej tak?
    No i co wtedy z tym podjazdem który tam będzie za bramką? Dosypać ziemi i posiać tam trawę?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nowe.JPG
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	60,8 KB
ID:	120902  

  15. #6335
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewelina2010 Zobacz post
    Bardzo ładny stopniowany murek oporowy - na tym rysunku( doradzałabyś zrobić taki zamiast całej prostej ściany jak ja narysowałam? )
    Raczej myślałam o tej skarpie schodzącej w kierunku ulicy.

    Cytat Napisał ewelina2010 Zobacz post
    Bardzo fajnie rozrysowałaś nam bramę i bramkę- tylko wtedy już nie będę mogła nawrócic przed domem( ale mój mąż mówi że to żaden problem- że to tylko ja nie umiem jeździć tyłem)
    To już jest wadą robienia propozycji ogrodu na podstawie zdjęć.

    Podjazd - nie rozumiem?
    Zwykle podjazd trzeba umocnić - kostką, żwirem.

  16. #6336
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ewelina2010

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Pestka- masz 28 metrów jazdy tyłem z garażu?! - Oj to ja bym na takiej długości trzy razy otłukła samochód, nie mówiąc o tym że żadne roślinki by się nie uchowały

  17. #6337
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ewelina2010

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Aaaa, od ulicy- no to fajnie, bo tu przy schodach wolałabym zostać z tą "ścianą"
    Więc co poradzisz (patrząc na mój ostatni "rysunek") zrobić z tym podjazdem- placem za bramką który na zostanie teraz nie zagospodarowany?
    No i najważniejsze - z jakich kamieni zrobić te schodki?
    I jaka metodą je kłaść?
    Dawać gdzieś tą folię ogrodniczą przeciw chwastom???

  18. #6338
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewelina2010 Zobacz post
    Pestka- masz 28 metrów jazdy tyłem z garażu?! - Oj to ja bym na takiej długości trzy razy otłukła samochód, nie mówiąc o tym że żadne roślinki by się nie uchowały
    No mam i garaż wprawdzie na dwa samochody, ale ze słupem po środku składam lusterka, żeby wjechać. Dasz radę Kobieto
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #6339
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ewelina2010

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dzięki Pestko, no to będę się starać.... Kubicą nie jestem, więc mogę pooowolutku wyjeżdżać

  20. #6340

    Domyślnie

    Elfir ja znowu po poradę. Pies w nocy pokaleczył korę na perukowcu i nadłamał gałązkę. jak to ratować? słyszałam, ze jest jakiś preparat typu''sztuczna kora'' którym można zranione drzewo popsikać. Co z gałązką podwiązać?
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

Strona 317 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony