dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 325 z 902
Pokaż wyniki od 6.481 do 6.500 z 18033
  1. #6481
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Beauty
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    9.003
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Przecież wyraźnie przemarzła mu korona i odbija od nasady.
    Elfirko mnie to musisz wytłumaczyć łopatologicznie ....laik jestem w tym temacie..zrozumiałam ,że coś jednak z tego platana będzie?czy nic nie trzeba robić? korona się utworzy ,? bo nie chciałabym mieć krzewu tylko drzewoa poza tym zauważyłam ,że jakby pękła mu kora na pniu.to nic?





    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Szukasz pnącza? Jaka tam jest gleba, wilgotność?
    Pnączy raczej nie chcę .Myślałam o kompozycjach krzewów .które komponowały by z tymi klonami.Odległość od siatki do klonów jest 1.5 m ,między drzewami2.5 m i jeszcze jest pasek trawnika o szerokości 1,5 m(od rzew do kostki)Gleba jest półprzepuszalna

  2. #6482
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beauty Zobacz post
    zrozumiałam ,że coś jednak z tego platana będzie?czy nic nie trzeba robić? korona się utworzy
    Ma liście, więc dół rośliny żyje. Góra jest martwa. W tej chwili otrzymasz krzew platanowy, z którego wyjdzie ci roślina wielopniowa.
    Jak chcesz wyprowadzić jeden pień, musisz ściąć martwą część. Wybrać najwyższy najsilniejszy pęd z tych odrostów. Przywiązać go prosto do palika a resztę pędów usunąć.

    Cytat Napisał Beauty Zobacz post
    .Myślałam o kompozycjach krzewów .które komponowały by z tymi klonami.Odległość od siatki do klonów jest 1.5 m ,między drzewami2.5 m i jeszcze jest pasek trawnika o szerokości 1,5 m(od rzew do kostki)Gleba jest półprzepuszalna
    A jaki ma mieć to styl? To ma kwitnąć? Być zimozielone?
    Można posadzić gęsty, szeroki żywopłot z tawuły albo pęcherznicy albo krzewiastej irgi.

  3. #6483

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ta odmiana była po prostu najbardziej niebieska z mi znanych. Może być każda inna
    Wczoraj właśnie przyszły piękne sadzonki "aromatico blue"



    Dotarły też 3 sztuki sosny kosodrzewiny "kobold". Sadzonki są spore i podobają mi się, ale u nasady igiełek jest taki jakby nalot... Tak ma być, czy to jakieś choróbsko? Może ja już przewrażliwona jestem, ale sosna żółta mi padła








    Ps. Budleje, które pokazywałam na szczęście prawie wszystkie odżyły, jedna tylko niestety nadal mizerna i ciągle oklapnięta, ale może jeszcze się weźmie w garść.
    Dziennik i komentarze to już historia

  4. #6484
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    To nie jest nalot tylko pochewki z których wyrastają igły.

    Tu masz do porównania:


    Sosna żółta - musiał być wypadek przy pracy. Rzadko kiedy w nowo zakładanym ogrodzie przyjmuje się wszystko jak leci. Rośliny też miewają swoje kaprysy.

  5. #6485

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    To nie jest nalot tylko pochewki z których wyrastają igły.

    Tu masz do porównania:

    Sosna żółta - musiał być wypadek przy pracy. Rzadko kiedy w nowo zakładanym ogrodzie przyjmuje się wszystko jak leci. Rośliny też miewają swoje kaprysy.
    Oj, to dobrze Bo już schizy jak widać mnie dopadają

    I zdaję sobie sprawę, że nie jedna roślina mi padnie, bo dużo błędów jeszcze popełnię, zanim jakieś podstawy ogarnę.
    Dziennik i komentarze to już historia

  6. #6486
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    To nie jest kwestia podstaw - nawet firma zakładająca ogrody przyjmuje 10% strat w kosztorysie. Nie można przewidzieć niektórych rzeczy. Są tez sytuacje w której roślina nie będzie rosnąć i już. Niby gleba dobra, podlewanie też, a roślina się opiera i nie rośnie.

  7. #6487
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Albo takie przypadki jak u mnie, a właściwie u nas, bo u sąsiadów też. 2 kolejne mokre lata, na dość suchym wcześniej terenie i szlag trafił 80% świerków. Serbskie u sąsiadki w jednym rogu działki rosły pięknie od 12 lat i z 9 sztuk zostały 3 . U mnie zostało 7 - w tym świerk Brewera, ktory piękny jest, ale to chyba najwolniej rosnący ze świerków. O pozostałe staram się dbać bardziej, ale boję się, że co najmniej 2 jeszcze wypadną.
    Ryzyko ogrodniczenia
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #6488
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Szkoda, że świerk biały nie jest jakiś specjalnie efektowny, bo on i zalanie i suszę przeżyje.

  9. #6489
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Elfir, wracam do moich grzybkow. rizolex jest generalnie wycofany, ten srodek ktory podalas i jest wymieniony w artykule u nas tez jest niedostepny, pozostaje mi siarczan miedzi. mam tylko pytanko czy on nie wysuszy albo nie popali mi trawy? bedzie dzialal tylko na grzyby? chemiczka ze mnie zadna wiec stad moze takie glupie pytanie.

    edit: chyba jednak mam troche szczescia, wlasnie dzwonil maz, ze znalazl w centrum ogrodniczym w gdyni maly zapasik rizolex-u - 3 opakowania. nooo, to teraz rozprawie sie z grzybkami
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 27-06-2012 o 16:19

  10. #6490
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Janusz z pogotowia ogrodniczego żyje z udzielania płatnych rad ogrodniczych. Na forum ogrodniczym ludzie opisują sobie doświadczenia przy zwalczaniu grzybów wg. podanego przez niego dawkowania.

  11. #6491
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    bardzo Ci dziekuje za pomoc a artykul niezwykle pouczajacy. wiem tez czego powinnismy sie wystrzegac. nie wiem czy u mnie przyczyna nie byly kawalki kory porozrzucane przez wichury jesienne i wiosenne. mimo, ze staralismy sie je na biezaco wybierac i grabic to zawsze jakies resztki pozostaly.

  12. #6492
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Szkoda, że świerk biały nie jest jakiś specjalnie efektowny, bo on i zalanie i suszę przeżyje.
    Elfir, myślisz o takim świerku Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sadowniczy-swierk_bialy.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	59,4 KB
ID:	122669
    Nie jest zły. Ja nie muszę mieć super efektownych roślin w ogrodzie. Raczej chciałabym, żeby dobrze rosły, nie wymagały nadmiaru zabiegów pielęgnacyjnych. W ogrodzie mam wszystkie drzewa i krzewy, które tu rosły, albo w okolicy, gdy zaczęliśmy stawiać dom: sosny, brzozy, dzikie śliwy, tarninę, a ostatnio pojawił się dąb Kilka przesadziliśmy z pobliskiej łąki. Oczywiście sadzę też te bardziej ozdobne. Lubię derenie, które się tu świetnie mają.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #6493

    Domyślnie

    Elfir,
    poradź proszę, ma problem z jednym Migdałkiem szczepionym, niby się rozwija, pojawiają się nowe liście, ale duża ich część zanim się rozwinie na dobre to się tak jakby marszczy i zwija w rulonik. Pani w ogrodniczym mówi, że to kedzierzawość liści i dała mi miedzian, ale jak tak czytam o tym to mi nie pasuje, bo te moje liście nie brązowieją i nie odpadają, są zielone, tylko takie pomarszczone ruloniki, szkodnika żadnego nie zauważyłam. Jeśli to kędzierzawość , to z tego co się zorientowałam już za późno na oprysk, co wiec robić, zostawić już to w tym roku?

  14. #6494
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Beauty
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    9.003
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ma liście, więc dół rośliny żyje. Góra jest martwa. W tej chwili otrzymasz krzew platanowy, z którego wyjdzie ci roślina wielopniowa.
    Jak chcesz wyprowadzić jeden pień, musisz ściąć martwą część. Wybrać najwyższy najsilniejszy pęd z tych odrostów. Przywiązać go prosto do palika a resztę pędów usunąć.
    Dzięki wielkie najważniejsze ,że coś z niego jednak będzie ,,zrobię tak ,jak radziszchoć trochę jestem zawiedziona ,że będę musiała czekać latami na taki dorodny okaz jaki był...


    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A jaki ma mieć to styl? To ma kwitnąć? Być zimozielone?
    Można posadzić gęsty, szeroki żywopłot z tawuły albo pęcherznicy albo krzewiastej irgi.
    Hmmmmm.... styl to raczej można uznać za angielski,,, raczej swobodny i nieregularny.Chciałabym uchronić się przed wścibskim okiem sąsiadów.których jeszcze nie ma ale może wkrótce będą i myślałam raczej o dość sporych okazach ...Elfir ,a między tymi klonami mogę wepchnąć jakieś świerki?zmieszczą się ?

  15. #6495
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Elfir, myślisz o takim świerku
    Nie wiem jaki wkleiłaś. Chodzi mi o Picea glauca. Podobno bardzo wytrzymały.

  16. #6496
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał summer78 Zobacz post
    ma problem z jednym Migdałkiem szczepionym, niby się rozwija, pojawiają się nowe liście, ale duża ich część zanim się rozwinie na dobre to się tak jakby marszczy i zwija w rulonik.
    Masz do wyboru - albo szkodnik albo choroba grzybowa. Przy chorobie grzybowej muszą być widoczne jakieś objawy - nalot, przebarwienia, plamy.
    Szkodnik mógł sobie nakłuć liście, one się zwinęły a szkodnik sobie poszedł.
    W środku rulonika sprawdzałaś?

  17. #6497
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beauty Zobacz post
    Elfir ,a między tymi klonami mogę wepchnąć jakieś świerki?zmieszczą się ?
    Jakieś - może miniaturki. Jak musi być iglaste i angielskie to tylko cis.

  18. #6498
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Beauty
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    9.003
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Jakieś - może miniaturki. Jak musi być iglaste i angielskie to tylko cis.
    dzięki!

  19. #6499
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    W Sadowniczym jest opisany tak:
    Picea Glauca
    Tworzy szerokie, piramidalne korony z gałęziami osadzonymi w gęstych, regularnych okółkach. Dorasta do 20 m wysokości, rosnąc bardzo wolno. Jest gatunkiem światłolubnym.

    Zdjęcie jest z ich sklepu
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #6500

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Masz do wyboru - albo szkodnik albo choroba grzybowa. Przy chorobie grzybowej muszą być widoczne jakieś objawy - nalot, przebarwienia, plamy.
    Szkodnik mógł sobie nakłuć liście, one się zwinęły a szkodnik sobie poszedł.
    W środku rulonika sprawdzałaś?

    Kurcze, wiesz sprawdzałam, rozwijałam te ruloniki i dosłownie w niektórych był taki maciupki czarny punkcik jeden (robaczek czy cuś), ale pomyślałam że to za mało żeby tak zaszkodzić. Tylko jak ustalić co to? może środkiem na mszyce popsikać?

Strona 325 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony