dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 329 z 902
Pokaż wyniki od 6.561 do 6.580 z 18033
  1. #6561

    Domyślnie

    Niestety bryły korzeniowej nie moczył, tylko bezpośrednio wyciągał z doniczki i do ziemi.
    A rośliny stały długo, bo zakupił je na początku maja, ale nie przygotował ziemi, żeby je sadzić, a sadzone były dopiero w połowie czerwca. Do tej pory stały w sklepie.

    Muszę zakupić tę cieniówkę, bo mi wszystko uschnie.

  2. #6562
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W zasadzie jak zaopatruje się na to usychanie roślin "ogrodnik"?
    Bo ty będziesz teraz wydawać kasę, by usuwać skutki jego niedbałości?

    Zastanawiam się czy to rzeczywiście jest ogrodnik, czy ktoś, kto stwierdził, że zakładanie ogrodów to fajna fucha.

  3. #6563

    Domyślnie

    Pan Ogrodnik twierdzi, że to nie jego wina, bo to od słońca. I że nie wszystko uschło, a więc to wina sadzonki, bo np.usechł jeden lilak, a 4 stoją zielone.
    Wczoraj od niechcenia powiedział, że on wymieni te rośliny, żeby nikt nie powiedział, że to przez niego.
    Ja zaś odczułam wyrzuty, że może to rzeczywiście może nie jego wina, a on mi je wymieni?

    Jak wygląda w praktyce taka sprawa?

  4. #6564
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał podlaska1 Zobacz post
    Czy p. Pestka jest rzecznikiem prasowym p. Elfir? czy może przyboczna jakaś.....?
    Podlaska, czy ja Ci przeszkadzam JAKOŚ
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #6565

    Domyślnie

    Elfir, a czy trawę można teraz siać? Nie jest za gorąco? Nawodnienie jest.

  6. #6566

    Domyślnie

    Hmmm, ja też mam kupione rośliny około miesiąc temu - stoją w doniczkach i czekają na swoją kolej. Podlewam je i ja i deszcz. Czy szansa, że się przyjmą jest mniejsza?
    Ostatnio edytowane przez asiulek123 ; 03-07-2012 o 20:30

  7. #6567
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał monik22 Zobacz post
    Jak wygląda w praktyce taka sprawa?
    W praktyce daje się gwarancję i wymienia rośliny. ALE! Rośliny kupuje firma a nie inwestor.
    Kto kupił u ciebie? Jeśli ogrodnik je kupował, to jego wina, że wybrał w szkółce złe. Firma ogrodnicza potem załatwia sobie reklamację ze szkółką.
    Jesli ty wybierałaś i kupowałaś, faktycznie, może unikać odpowiedzialności.


    Trawę można siać, o ile się ją regularnie będzie podlewać RANO (ok godz. 5-6).


    Asiulek - zakupione rośliny w doniczkach powinny stać w cieniu. Doniczki sa czarne i błyskawicznie się nagrzewają nawet do 70 stopni w słońcu. Korzenie się gotują.

  8. #6568

    Domyślnie

    Cytat Napisał monik22 Zobacz post
    Niestety bryły korzeniowej nie moczył, tylko bezpośrednio wyciągał z doniczki i do ziemi.
    A rośliny stały długo, bo zakupił je na początku maja, ale nie przygotował ziemi, żeby je sadzić, a sadzone były dopiero w połowie czerwca.
    Nóż się sam otwiera w kieszeni.
    Przez takich właśnie pożal się boże "ogrodników" branża jest strasznie zepsuta. Każdy kto ma dwie ręce uważa, że z tego tylko powodu już nadaje się na ogrodnika i zakłada "firmę ogrodniczą"... Smutne.

  9. #6569

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Jesli ty wybierałaś i kupowałaś, faktycznie, może unikać odpowiedzialności.
    Tu też jest furtka - jeśli miał przygotować rabaty pod nasadzenia na określony termin i zawalił (ze swojej winy), to na niego spada odpowiedzialność za zły stan przetrzymanych roślin.
    Ostatnio edytowane przez dorota.k ; 03-07-2012 o 20:58

  10. #6570

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    W praktyce daje się gwarancję i wymienia rośliny. ALE! Rośliny kupuje firma a nie inwestor.
    Kto kupił u ciebie? Jeśli ogrodnik je kupował, to jego wina, że wybrał w szkółce złe. Firma ogrodnicza potem załatwia sobie reklamację ze szkółką.
    Jesli ty wybierałaś i kupowałaś, faktycznie, może unikać odpowiedzialności.
    Elfir!
    Rośliny zamawiał i kupował Ogrodnik, umowa była taka, że jeżeli on je zakupi, to wtedy sadzenie jest w cenie roślin, a jeżeli ja sama to 20% od ceny rośliny, ponieważ roślin było dużo, zdecydowałam, że wygodniej będzie jak ktoś mi je przywiezie.
    Cena moich roślin to ok. 3 tyś na chwilę obecną. Nie liczę tych, które zakupiłam sama, niestety zasadziłam tak jak on i efekt jest jaki jest.
    On w tej chwili mówi, że rośliny były żywe w doniczkach i podlewane, a uschły od słońca.....

  11. #6571

    Domyślnie

    To nie jest żaden "Ogrodnik" tylko zwykła ogrodnicza d... wołowa. Ale tupet ma...

  12. #6572
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Uschły, bo nie potrafił się z nimi obchodzić. Błędy już zostały wypisane.
    Jeśli on uważał, ze słońce niszczy rośliny, powinien był ustalić inny termin sadzenia.

  13. #6573

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Uschły, bo nie potrafił się z nimi obchodzić. Błędy już zostały wypisane.
    Jeśli on uważał, ze słońce niszczy rośliny, powinien był ustalić inny termin sadzenia.
    Dzięki za pomoc i wyjaśnienia.

  14. #6574
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    Elfir, coś niepokojącego zaczęło się dziać z irgami dammera Major. Ładnie się rozrosły, zazieleniły, teraz widzę, że sporo z nich ma takie objawy:



    Coś je zżera, ale dziwne, bo jakby "od korzenia". Gałęzie na końcach są zielone, a tam, gdzie wyrasta główna część rośliny listki żółkną i są nadgryzione. Zaglądałam pod spód, ale nic szczególnego nie widzę. Przy jednej było mrowisko, ale nie sądzę, żeby to była przyczyna, bo to dzieje się z irgami po obu stronach domu... co to może być?
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  15. #6575
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wygląda jak opuchlak. Larwy i osobniki dorosłe chowają się w ziemi.
    Możesz użyć preparatu z nicieniami.

  16. #6576
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tak w ramach inspiracji:


    Efekt tylko w kwietniu/maju, ale za to jaki

  17. #6577
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    I kolejny projektant do inspiracji:
    http://www.thuilot.com/pages/resi.home.html

  18. #6578
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Tak w ramach inspiracji:


    Efekt tylko w kwietniu/maju, ale za to jaki
    To magnolie, prawda ?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #6579
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie wszystkie, bo niektóre nie kwitną,

  20. #6580
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    I kolejny projektant do inspiracji:
    http://www.thuilot.com/pages/resi.home.html
    Piękne te otwarte przedogródki. Reszta też, ale przedogródków brakuje u nas. Wszyscy się grodzimy i robią się ogrody jak klatki.
    W Toronto jest taka dzielnica Rosedale:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TORONTO-Rosedale.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	100,9 KB
ID:	123877
    Same wille dość ciasno obok siebie. Od ulicy wszystko otwarte. Piękne trawniki, rabaty kwiatowe i co najwyżej żywopłociki 50 cm.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 329 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony