dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 337 z 902
Pokaż wyniki od 6.721 do 6.740 z 18033
  1. #6721
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Świeżo posadzony?
    Może mu przyschły liście w upały, a nie zdązył uzupełniać wody?

    A nie było gradobicia?

  2. #6722
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar AGP
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    263

    Domyślnie

    Mój klon ma to samo. Chyba spaliło go słońce. Co robić? Przesadzać? Co zrobić z tymi spalonymi liśćmi? Obcinać?
    Dziennik AGP
    Komentarze
    "Wszystko zaczyna się od marzeń..."

  3. #6723

    Domyślnie

    Elfirku - klon był posadzony rok temu. Gradobicia nie było, ale faktycznie rośnie w miejscu nasłonecznionym. Niestety, to najwyższe obecnie drzewko na mojej działce...

  4. #6724
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zostawcie.

  5. #6725
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mugatka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    2.314

    Domyślnie

    Droga Elfir
    Jak kupiłam te kwiatuszki to były pełne kwiatów... powiedziano mi że to goździki i że byliny .... i że będą dłuuuugo i pięknie kwitły ...
    Po miesiącu już tak pięknie nie kwitną, mają mnóstwo pąków ale dłuższy czas nic się nie rozwija...
    Czy ja powinnam coś z tym robić, obrywać przekwitłe kwiatostany ... co to za goździki bo nie mogę ich sama w necie znaleźć
    podpowiesz ?

    By mugatka at 2012-07-17

    By mugatka at 2012-07-17
    I jeszcze jedno pytanko, zakupiłam przez neta pięciornik krzewiasty GOLDSTAR - dwie sztuki
    Oba są raczej mało krzewiaste, bardziej płożące ... czy to możliwe ?
    Czy mam im zrobić jakieś podpory bo raczej leżą na ziemi niż stoją ... i już tak ze 2 miesiące ... kwitną ale mało obficie ...
    mam innego pięciornika (lovly pink) i jest to piękny krzew a to jakieś takie nie wiadomo co ...

    By mugatka at 2012-07-17

    By mugatka at 2012-07-17
    z góry dziękuje za pomoc
    To nie sztuka wybudować nowy dom, sztuka sprawić, by miał w sobie duszę... "

    "Mały dworek" Archetonu - Mugatka (Aga)

    Galeria zdjęć

    "DIY czyli zrób to sam(a) we wnętrzach ...

  6. #6726

    Domyślnie

    Jakie rośliny można sadzić pomiędzy kamienie ułożone pod ławeczką. Chodzi mi o rośliny pełniące funkcję zielonych fug między kamieniami. Miejsce słoneczne (no jak postawię ławeczkę, to pod nią zacienione), w przyszłości ma być półcieniste (ławeczka ma być pod glediczjami). Znam karmnik ościsty, ale on ma wady - przerasta chwastami, łysieje i zamiera, raczej nie wolno go deptać. Coś innego? Dziękuję.

  7. #6727
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał jata Zobacz post
    Jakie rośliny można sadzić pomiędzy kamienie ułożone pod ławeczką. Chodzi mi o rośliny pełniące funkcję zielonych fug między kamieniami. Miejsce słoneczne (no jak postawię ławeczkę, to pod nią zacienione), w przyszłości ma być półcieniste (ławeczka ma być pod glediczjami). Znam karmnik ościsty, ale on ma wady - przerasta chwastami, łysieje i zamiera, raczej nie wolno go deptać. Coś innego? Dziękuję.
    Fiołki wonne. Chyba, że fugi duże to przywrotnik

  8. #6728
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mugatka Zobacz post
    powiedziano mi że to goździki i że byliny .... i że będą dłuuuugo i pięknie kwitły ...
    To goździk ogrodowy. Nie jest byliną.
    Być może z powodu ciągłych deszczy nie rozwija kwiatów.

    Co do pięciorników - daj im się ukorzenić i wzmocnić.
    Na wiosnę pięciorniki przycina się podobnie jak tawuły jaońskie, stosunkowo nisko, co powoduje, że sa sztywniejsze, bardziej gęste.

  9. #6729

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Fiołki wonne. Chyba, że fugi duże to przywrotnik
    Fugi mniejsze, więc fiołek. Podoba mi się ten pomysł. Tylko mam pytanie kupić sadzonki, czy raczej z siewu? Widziałam na allegro sadzonki, ale 5 zł za jedną, to chyba za dużo? Przecież wyjdzie tego chyba sporo.
    A jak z siewu, to kiedy powinnam wysiać i czy od razu do gruntu ? Na razie tam sporo słońca.
    Dziękuję.

  10. #6730

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Co do pięciorników - daj im się ukorzenić i wzmocnić.
    Mugatko - Elfir dobrze radzi. Ja swoje Goldstar posadziłam w ubiegłym roku i wyglądały podobnie jak Twoje. Wiosną przyciełam jak tawuły - wyrosły spore i sztywne. Nie tworzą tak zwartego krzewu jak tawuły- trochę się rozłażą i ich pędy są różnej wysokości, ale na pewno się nie płożą. Na innym forum otrzymałam radę - wyrzucić pięciorniki, bo nie stanowią żadnej wartości ozdobnej. Kwestia gustu. Jak się na nie patrzy z bliska to faktycznie ich uroda dyskusyjna jest, ale ja na swoje patrzę z daleka i ślicznie wyglądają te złote gwiazdeczki. O nawet teraz o zmroku widzę z okna jak się błyszczą. A mają wielki walor są posadzone w suchym, gliniastym, kamiennym podłożu, bez nawadniania i wytrzymują.

  11. #6731
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    I kwitna do pazdziernika
    Cytat Napisał jata Zobacz post
    Mugatko - Elfir dobrze radzi. Ja swoje Goldstar posadziłam w ubiegłym roku i wyglądały podobnie jak Twoje. Wiosną przyciełam jak tawuły - wyrosły spore i sztywne. Nie tworzą tak zwartego krzewu jak tawuły- trochę się rozłażą i ich pędy są różnej wysokości, ale na pewno się nie płożą. Na innym forum otrzymałam radę - wyrzucić pięciorniki, bo nie stanowią żadnej wartości ozdobnej. Kwestia gustu. Jak się na nie patrzy z bliska to faktycznie ich uroda dyskusyjna jest, ale ja na swoje patrzę z daleka i ślicznie wyglądają te złote gwiazdeczki. O nawet teraz o zmroku widzę z okna jak się błyszczą. A mają wielki walor są posadzone w suchym, gliniastym, kamiennym podłożu, bez nawadniania i wytrzymują.

  12. #6732
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mugatka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    2.314

    Domyślnie

    dziękuje dziewczyny
    do pięciorników akurat nie musicie mnie przekonywać bo mam już jednego i uwielbiam go za to że nic ode mnie nie chce i jeszcze za to NIC tak długo i obficie w zamian kwitnie

    By mugatka at 2012-07-10
    To nie sztuka wybudować nowy dom, sztuka sprawić, by miał w sobie duszę... "

    "Mały dworek" Archetonu - Mugatka (Aga)

    Galeria zdjęć

    "DIY czyli zrób to sam(a) we wnętrzach ...

  13. #6733

    Domyślnie

    Cytat Napisał mugatka Zobacz post
    Droga Elfir
    Jak kupiłam te kwiatuszki to były pełne kwiatów... powiedziano mi że to goździki i że byliny .... i że będą dłuuuugo i pięknie kwitły ...
    Po miesiącu już tak pięknie nie kwitną, mają mnóstwo pąków ale dłuższy czas nic się nie rozwija...
    Czy ja powinnam coś z tym robić, obrywać przekwitłe kwiatostany ... co to za goździki bo nie mogę ich sama w necie znaleźć
    podpowiesz ?
    To co widac na zdjeciach, to są raczej przekwitłe kwiatostany, a nie nowe pąki. Trzeba je obciąć, a wtedy goździki pownny znowu zakwitnąć, jednak raczej już nie tak obficie.

  14. #6734
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał jata Zobacz post
    A jak z siewu, to kiedy powinnam wysiać i czy od razu do gruntu ? Na razie tam sporo słońca.
    Z siewu prosto do gruntu.

  15. #6735
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał jata Zobacz post
    Na innym forum otrzymałam radę - wyrzucić pięciorniki, bo nie stanowią żadnej wartości ozdobnej
    ciekawe co za "znawca" tak doradza

    Uploaded with ImageShack.us
    one są cudne!

  16. #6736

    Domyślnie

    Witam,
    Elfirko pogoda w tym roku nie sprzyja chyba żadnemu z ogrodów, ale u nas jest jakaś plaga chorób. Poradź czym ratować te rośliny:
    1) w pierwszej kolejności walczymy z chorobą derenia - pryskaliśmy środkiem na grzyba (Previcur Energy 840SL) ale chyba to nie ten grzyb, bo oprysk nic nie pomógł


    2) dalej mieliśmy pięknie rosnącego jałowca, ale od jakiegoś czasu zaczynają mu żółknąć i brązowieć czubki


    3) pięknie kwitnący jaśmin też zaczyna żółknąć


    4) i ostatnia roślina, która zaczyna nam żółknąć od środka



    Mam nadzieję, że podpowiesz czym potraktować te intruzy, bo za chwilę będziemy mieli do wymiany pół ogrodu...

  17. #6737
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nie zawsze, kiedy uschnie częśc nadziemna krzew jest na straty.
    W zeszłym roku posadzilismy ok. 70 berberysów Red Rocket (szpaler w systemie 5 thuj szmaragd + 4 berberysy). Po zimie oznak życia nie dało ponad 40 berberysów. Nie usunęliśmy kikutów do tej pory, z zamiarem zostawienia ich do nastepnej wiosny - czy to ma sens?
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  18. #6738
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Adam 998, ja w kwestii Previcuru. To jest preparat do stosowania doglebowego. Nie pryska się nim roślin.
    Tu masz pełne info: http://www.bayercropscience.pl/strony/2/i/323.php
    Bayer prowadzi Kalendarium Ogrodnicze http://www.bayercropscience.pl/strony/2/i/223.php , w którym co miesiąc informuje o koniecznych pracach w ogrodzie i możliwych w danym okresie zagrożeniach. Jest też Ogrodniczy Elementarz 2012 (.pdf - 4,0 MB) - pobierz o tu http://www.bayercropscience.pl/strony/2/i/13.php Bayer „wydaje” taki kalendarz co roku. Dla mnie okazał się być bardzo przydatny.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #6739
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam998 Zobacz post
    1) w pierwszej kolejności walczymy z chorobą derenia
    Zacytuję za wikipedią:
    "Ochrona roślin
    Najważniejszą chorobą występująca na dereniu jest antraknoza derenia (zgorzel) powodowana przez grzyb z rodzaju Discula sp. Choroba objawia się brunatnymi plamami z różową obwódką na liściach, a następnie zamieraniem pędów i zrakowaceniami pnia prowadzącymi w końcu do śmierci drzewa. Inną, już nie prowadząca do śmierci chorobą, lecz bardzo osłabiająca drzewo, jest plamistość liści powodowana przez grzyb Septoria cornicola. Obie choroby zwalcza się chemicznie wykonując opryski pestycydami wczesną wiosną[11].
    Ponadto derenie mogą cierpieć na wiele chorób fizjologicznych związanych z nieprawidłowymi warunkami wzrostu, kiepskim stanowiskiem czy pielgnacją. Nie ma wyspecjalizowanych szkodników derenia kwiecistego, jednakże mogą być atakowane przez wszystkożerne szkodniki takie jak np. mszyce lub przędziorki, bądź też wiele larw motyli powodujących uszkodzenia liści bądź pędów."


    Previcur jest na choroby odglebowe (np. fytoftorozę), więc nic dziwnego, że nie zadziałał.

    Cytat Napisał adam998 Zobacz post
    2) dalej mieliśmy pięknie rosnącego jałowca, ale od jakiegoś czasu zaczynają mu żółknąć i brązowieć czubki
    To najprawdopodobniej grzyb Phomopsis junipevora
    Postaraj się przyciąć i opryskać bioseptem lub miedzianem.

    Cytat Napisał adam998 Zobacz post
    3) pięknie kwitnący jaśmin też zaczyna żółknąć
    Zółknąć czy po prostu jaśnieją mu liście od dużej ilości słońca?

    Cytat Napisał adam998 Zobacz post
    4) i ostatnia roślina, która zaczyna nam żółknąć od środka
    Wzorcowy przykład przędziorka. Opryskać.

  20. #6740
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lopesjus Zobacz post
    czy to ma sens?
    Nie.

Strona 337 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony