dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 377 z 902
Pokaż wyniki od 7.521 do 7.540 z 18033
  1. #7521
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirela99 Zobacz post
    a jak rosną korzenie buku? Mam kilka metrów pod płotem zdrenowanych i boję się, że korzenie go uszkodzą ...
    Buk ma głęboki i bardzo duży system korzeniowy. U starszych egzemplarzy część korzeni idzie dośc płytko.

  2. #7522

    Domyślnie

    Elfir
    Bardzo dziękuję za odpowiedź na temat cyprysika nutkajskiego.

    Posadziliśmy Graba fastigiata. Myślę sobie ,że trochę będę go w przyszłości strzyc ,żeby był ładną kolumną.

    Mam pytanie - czy powinnam przyciąć kiedyś główny przewodnik (w sumie to on ma dwa),żeby nie wyrósł mi na wielkie drzewo?
    Czy to jakoś może zaszkodzić jego kształtom czy wręcz przeciwnie?

    Jeszcze pytanie o Wejmutki
    Właśnie zachorowałam na te sosny . Jakie są ładne odmiany karłowe ? Są w ogóle takie? Żeby miała np. 4 -5 metrów docelowo,
    a nie 30 ....

  3. #7523
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mozna u grabu przyciac wierzchołek. Ta odmiana i tak tworzy konary skierowane ku górze, ciecie nie zmieni sposobu ich wzrostu. Ale powstanią co najmniej dwa kolejne wierzchołki.

    Wejmutek nie lubię z powodu rdzy wejmutkowo-porzeczkowej, ale sa karłowe odmiany np. "Krugers Liliput" czy "Radiata". One będa miały 4-6 m - po 30 latach.

  4. #7524

    Domyślnie

    Dziękuję

    Słyszałam o tej chorobie ,muszę więcej o niej poczytać...

  5. #7525

    Domyślnie

    Elfir

    moja działka wokół domu wiosną zarosła piękną, zieloną koniczyną; teraz już nie ma śladu po niej - cała powierzchnia zarośnięta jest w 95% ściśle mleczem.

    Planujemy wiosną całą powierzchnię przeorać, ziemię rozpulchnić i przygotować się psychicznie na ręczne wybieranie kłączy z tego mlecza, żeby móc później robić nasadzenia i siać trawę.
    Czy teraz, późną jesienią można czymś potraktować mlecz ( opryskiem? ) ? Czy damy radę własnymi rękami pozbyć się tego dziadostwa, bo widzimy,że mlecz jest bardzo ekspansywny i nawet z kawałka zostawionego w ziemi korzenia daje rady odrosnąć.

  6. #7526
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    O tej prze roku nie ma sensu - chwasty zwalcza się TUŻ przed zagospodarowaniem.
    Przez zimę może ci się tam jesczze mnóstwo rzeczy wysiać.

    Skoro to tylko mniszek, może herbicyd na wiosnę i już ("Mniszek")? Jeśli zdecydujesz się na herbicyd pod żadnym pozorem tego nie orać. Najpierw zwalczanie a potem oranie - właśnie po to, by nie ciąc korzeni na małe kawałki.

  7. #7527
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    euphoria

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuję Elfir za radę, nie przesadzam jednak budlei, bo w sumie jeszcze kwitną A czy można teraz sadzić jeszcze żurawki?

  8. #7528
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tak, one sa przecież w doniczkach.

  9. #7529

    Domyślnie

    Elfir dziękuję;

  10. #7530

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Pęcherznice co ok. 70-90 cm
    Swierk kłujący to duże drzewo - po wielu latach będzie miał nawet 5 m średnicy. Zwykle zakładam połowe tej wiekości w kompozycjach.
    Radzę zamiast zwiększac ilośc gatunków, zwiększyć ilość sztuk danej odmiany, np. więcej krzewuszek + krzew z kontrastowym kolorem liści.
    Wówczas dołem mozna dać niskie tawuły japońskie albo róże okrywowe. I pojedyncze akcenty iglaków.
    Te krzewuszki to odmiana niskia czy wysoka?
    Jeśli podoba ci się odmiana pęcherznicy Diabolo to fajnie na jej tle wyglądałby łan białych hortensji Anabelle + kepy miskanta "Morning Light" a z przodu piwonie lub tawułki Arendsa "Showstar" + cebulowe.
    Dziękuję bardzo za rady
    proszę o jeszcze
    mam 2 pęcherznce Red Baron, czy to nie za mało na tło dla hortensjii??? mam 6 pęcherznic Darts gold, 6 krzewuszek, cyprysi lawsona, 4 cisy, świerk srebrny,jałowiec -jajo,
    co masz na myśli pisząc kępy miskanta ?? 1 roślinę?? w jakiej pozycji posadzić miskanta w stosunku do pęcherznic i Anabelle
    w szkółce nie mieli róż The Fair , babeczka namówiła mnie na różę Bonice-15 sztuk, mają rosnąć przed krzewuszkami .adają się??? mogę je posadzić w innym miejscu...
    pozdrawiam

  11. #7531
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Bonica to róża rabatowa a the fairy to okrywowa. Róznia się charakterem wzrostu i sposobem cięcia. Bonicę trzeba będzie zabezpieczać.

    Ilośc miskantów zależy od ilości wolnego miejsca na rabacie (wchodzą 3 szt/m2). Trawy sa dobrym zapychaczem i w dodatku szybko dają efekt.
    Dwie pęcherznice mogą wystarczyć, jeśli dodasz inne ciemne tło, ale już np. zielone.

  12. #7532

    Domyślnie

    co to znaczy zabezpieczać? czyli radzisz poszukać the Fair?

  13. #7533
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Kopczykować nasadę.

  14. #7534

    Domyślnie

    Kupiłam kalinę hordowinę Aureum- wygląda obecnie tak .
    Tylko wierzchołkowe liście są żółtawe ,reszta zielone.



    Na zdjęciach w internecie na ogół jest cała żółtawo-zielona. Czy moja wiosną też dostanie takie kolorki ,czy
    może to jednak nie jest Aureum?
    Ostatnio edytowane przez magdajusz ; 21-10-2012 o 01:30

  15. #7535
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    Dostałam wielką kupę końskiego obornika, jest przekompostowany, czy mogę go rozrzucić pod roślinami teraz, czy czekać do wiosny? czy może zrobic z nim jeszcze cos innego? Cieszyłam się jak głupia, a teraz nie mam pomysłu jak go wykorzystać.
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  16. #7536
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdajusz Zobacz post
    Tylko wierzchołkowe liście są żółtawe ,reszta zielone.


    Na zdjęciach w internecie na ogół jest cała żółtawo-zielona. Czy moja wiosną też dostanie takie kolorki ,czy
    może to jednak nie jest Aureum?
    Na lato trochę zielenieje - jest raczej jasnozielona niż żółta. Na pewno nie będzie złota w cieniu.

  17. #7537
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Irma Zobacz post
    Dostałam wielką kupę końskiego obornika, jest przekompostowany, czy mogę go rozrzucić pod roślinami teraz, czy czekać do wiosny? czy może zrobic z nim jeszcze cos innego? Cieszyłam się jak głupia, a teraz nie mam pomysłu jak go wykorzystać.
    Jeśli chcesz przechowac to musisz go okryć, by azot nie wywietrzał.
    Jesień jest najlepszym okresem na nawożenie obornikiem - ale trzeba go wymieszać z glebą a nie ułożyć na wierzchu. Ewentualnie rozłożyć i przysypać ziemią. Z tym, że stosuje się go nie pod rośliny a w miejscu, gdzie rośliny będą sadzone wiosną.
    Jeśli pod rośliny to raczej użyć wiosną.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 21-10-2012 o 13:37

  18. #7538
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    Elfir, zostawiłam perukowca w nasadzeniach, tylko przesadziłam kawałek do przodu na trawnik. Bardzo ładnie przebarwia się jesiennie, szczególnie fajny efekt przy słonecznej pogodzie. Ale na tle kolorków ma czarne plamki. Zastanawiam się, czy to normalny efekt liści jesienią, czy przy okazji złapał jakąś chorobę i wymaga zabiegów teraz lub wiosną?

    tak to wygląda, te białe kropeczki to rosa:

    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  19. #7539
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jesienne liście często atakują mało groźne choroby grzybowe, bowiem roślina przestaje z nimi walczyć (bo i tak liści się pozbywa). Wygrabić i spalić. Wiosną mozna zapobiegawczo bioseptem polać

  20. #7540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Na lato trochę zielenieje - jest raczej jasnozielona niż żółta. Na pewno nie będzie złota w cieniu.
    Bardzo dziękuję za odpowiedź!

    Już się bałam ,że to nie Aureum -chociaż zwykła Hordowina tez by mnie zadowoliła

Strona 377 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony