dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 427 z 902
Pokaż wyniki od 8.521 do 8.540 z 18033
  1. #8521
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał agalind Zobacz post
    Mogę jeszcze teraz wyciać te pędy, czy już tylko pryskać?
    Wyciąć.

  2. #8522
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał pieknyromek Zobacz post
    Nie mam generalnie nic przeciwko mrówkom ale ich obecność w ogrodzie chyba nie jest wskazana?
    Czy one jakoś szkodzą moim borówkom i czy należy z nimi walczyć? Jeśli tak to czym?
    Mrówki słyna z hodowania mszycy. I to jest jedyny powód dla którego się je przepędza. Bo inne owady odpędzają.

  3. #8523
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Wyciąć.
    Ok, tak zrobię. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawaim.

  4. #8524
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    Elfir dziękuję Ci za odpowiedzi dot kosodrzewiny. Mam jeszcze jedno pytanie. Myślę, że zdecyduję się na Sosnę górską (pinus mugo) w jakiej odległości od szamba mogę ją posadzić? Mam szambo betonowe.

  5. #8525
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zaraz obok.
    Ale badań w tym kierunku (tj. wpływu korzeni na beton) nigdy nie robiłam.

  6. #8526
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Mrówki słyna z hodowania mszycy. I to jest jedyny powód dla którego się je przepędza. Bo inne owady odpędzają.
    To że współpracują z mszycami to wiem ale póki co nie mam z nimi problemu. Chociaż gdzieś czytałem że są gatunki mrówek, które mszyce zwalczają. Ale tych pewnie nie mam o ile to prawda.
    A co mogłabyś polecić na te mrówki żeby nie szkodziło borówkom? Czy takie preparaty "antymrówkowe" są dla jakiś roślin (zwłaszcza owocujących - borówki, porzeczki, warzywa z ogródka) szkodliwe a tym samym szkodliwe dla ludzi?

  7. #8527
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    preparaty przeciwko mrówkom nie szkodzą roślinom.
    Ludzie nie powinni jeśc ani preparatów ani mrówek
    Ale skoro nie masz mszycy to co ci mrówki przekszadzają?

  8. #8528

    Domyślnie

    Witaj Elfir
    Podpowiedz proszę - szukam długo kwitnącej niewysokiej byliny na rabatę bylinową, która będzie rosła z przodu przed floksami wiechowatymi niebieskimi. Stanowisko słoneczne. Coś oprócz szałwii, lawendy i kocimiętki bo tego mam już aż za dużo
    Dziękuję
    Ostatnio edytowane przez kondoria ; 29-05-2013 o 16:40

  9. #8529
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    preparaty przeciwko mrówkom nie szkodzą roślinom.
    Ludzie nie powinni jeśc ani preparatów ani mrówek
    Ale skoro nie masz mszycy to co ci mrówki przekszadzają?
    Ani preparatami ani mrówkami nie jestem zainteresowany w sensie kulinarnym

    No właśnie specjalnie mi te mrówki nie przeszkadzają, zastanawiam się tylko czy one przeszkadzają w jakiś sposób moim borówkom a tego bym nie ścierpiał. I dlatego nie wiem czy powinienem próbować się ich pozbyć. Ale skoro nie szkodzą mrówki moim borówkom to mogą sobie zostać.

  10. #8530
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kondoria Zobacz post
    Witaj Elfir
    Podpowiedz proszę - szukam długo kwitnącej niewysokiej byliny na rabatę bylinową, która będzie rosła z przodu przed floksami wiechowatymi niebieskimi. Stanowisko słoneczne. Coś oprócz szałwii, lawendy i kocimiętki bo tego mam już aż za dużo
    Dziękuję
    Któraś z karłowych odmian jeżówki (""Cranberry Cupcake"", "Cinnamon Cupcake", ""Baby Swan White""), bodziszek popielaty i krwisty

    czerwone kwiaty: gailardia "Granretip", ""Gallo Bright Red", zurawka "Paris"

    a z żółtych: nachyłki, liliowcie "Stella D'oro", wiesiołki lub rudbekia "Goldstrum"

  11. #8531

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo

  12. #8532
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar konwalia31
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    246
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witaj Elfir,
    podpowiedz proszę, czy u mnie nie jest za gęsto ? Staram się sadzić rośliny, tak żeby zachowane były z ulotek lub z netu maksymalne odległości między nimi. Jednak mam wątpliwości... czy nie poprzesadzać roślin trochę ??
    Thuje Danice (pomiędzy świerkami) prawdopodobnie będą tymczasowo- żeby tak łyso teraz tam nie było.

    Ostatnio edytowane przez konwalia31 ; 30-05-2013 o 21:56

  13. #8533
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Oxygienek

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witaj Elfir
    Chciałbym zapytać co sądzisz o tzw uprawie permalulturowej? Słyszałem w myśl tej filozofii ponoć ludzki mocz jest doskonałym nawozem do warzyw, zasobnym w azot. Podobno stosuje się go w rozcieńczeniu. Trochę ciężko mi w to uwierzyć, czy mogłabyś wypowiedzieć się na ten temat, czy to prawda?
    I jak sprawa ma się w przypadku pozostałych ''pozostalości po czlowieku''- mam na myśli zawartość szamba- czy można to w jakiś sposób zastosować ?
    Z tego co wiem to konwencjonalni rolnicy zasilają gnojowicą wypompowaną z prywatnych szamb (czyli nie jest to gnojowica po zwierzętach) swoje pola... Zastanawiam się jak to się ma do kwestii np bakterii E.coli ... Czy może gleba to w jakiś sposób sama oczyszcza,przerabia?

  14. #8534
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    Chciałam się dowiedzieć, czy niecierpek drobnokwiatowy jest rosliną a podstawie której można ustalić jakie warunki glebowe panują w ogrodzie. Wysiewa się to cholerstwo u mnie jak szalone. Przeczytałam, ze lubi gleby rzyzne, a ja miałam napisne, że buduje się na ugorze...
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  15. #8535
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał konwalia31 Zobacz post
    podpowiedz proszę, czy u mnie nie jest za gęsto
    Musiałabym to zobaczyć z góry, z nazwami roślin, bo zdjęcie spłyca perspektywy.
    Jak tak patrzę teraz to za rzadko

  16. #8536
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oxygienek Zobacz post
    Witaj Elfir
    Chciałbym zapytać co sądzisz o tzw uprawie permalulturowej? Słyszałem w myśl tej filozofii ponoć ludzki mocz jest doskonałym nawozem do warzyw,
    Czym różni sie gnojówka (przefermentowany mocz zwierząt gospodarskich) od moczu człowieka?
    Musi być tylko przefermentowany, świezy popali rośliny. Rozcieńczony też nie do końca taki dobry, bo po prostu świezy mocz zawiera azot w formie nieprzyswajalnej dla roślin. Musi zostać rozłożony przez baterie. Rozcieńczony zacznie działać po kulku dniach, przefermentowany od razu.

    Moczu ludzkiego (i świńskiego) nie stosuje się w ogrodnictwie z dwóch powodów:
    1. Zagrożenie roznoszeniem chorób i pasozytów ludzkich
    2. Smierdzi bardziej niż mocz krów i koni.

    To samo dotyczy kału. Świezy się nie nadaje. Ale czasem rolnicy stosują osady gnilne z oczyszczalni ścieków. Mokre śmierdzą okropnie. Naprawdę tylko osoba bez węchu mogłaby to rozważyć. Do upraw te osady się suszy i granuluje. Stosuje się je przed siewem, jak obornik. W końcu obornik to też kał i mocz tylko wymieszany ze słomą.
    Ale i tak z powodów epidemiologicznych osadami z oczyszczalni nawozi się raczej rośliny przemysłowe (np. na pellety, kiszonki, ewentualnie typu rzepak, które podlegają dlaszej obróbce) a nie jadalne bezpośredno (kapusta, marchew)
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 31-05-2013 o 12:18

  17. #8537
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Irma Zobacz post
    Chciałam się dowiedzieć, czy niecierpek drobnokwiatowy jest rosliną a podstawie której można ustalić jakie warunki glebowe panują w ogrodzie.

    Nie. To roślina rudealna (czyli zarastajaca nieużytki)
    Ale słowo "ugór" nie oznacza gleby złej jakości. Ugory to po prostu ziemia nieuprawiana, zachwaszczona

  18. #8538
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar konwalia31
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    246
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Jak będę na działce to postaram się pstryknąć fotkę "z góry". Po prostu mam dziwne wrażenie, że jak kosodrzewina i 2 świerki urosną to zmiażdżą resztę roślin . Pozdrawiam i dziękuję

  19. #8539
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    Ale słowo "ugór" nie oznacza gleby złej jakości. Ugory to po prostu ziemia nieuprawiana, zachwaszczona
    no tak, wiem, ale coś tam było też o glebie klasy VI, a to mi się kompletnie nie zgadza z tym co u mnie rośnie...
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  20. #8540
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    akurat niecierpek urośnie na gorszej glebie również, lubi jedynie wilgoć. Mamy dośc mokra wiosnę, więc rośnie jak szalony.

    Ja mam wapnowaną regularnie glebę w ogródku i skrzyp rośnie, więc nie mozna się dosłownie kierowac roślinami wskaźnikowymi.
    To ma znaczenie jedynie gdy wchodzisz w dziewiczy teren, gdzie nie było znaczącej ingerencji człowieka.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 31-05-2013 o 17:13

Strona 427 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony