dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 511 z 902
Pokaż wyniki od 10.201 do 10.220 z 18033
  1. #10201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bełatka Zobacz post
    Co zrobić z popiołem. Uzbierało się po zimie.
    Do kompostownika lub wymieszać grabiami z ziemią.
    Popiół drzewny zawiera niewiele azotu, ale trochę fosforu, a dodatkowo zwiększa ilosc próchnicy.

  2. #10202
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał justa* Zobacz post
    Witam
    Czy wrzosy można już ciąć? Chciałam też sypnąć nawóz pod thuje, ale czy to jeszcze nie zbyt wcześnie?
    Wrzosy - raczej tak - po zabiegu oprysk (np. Biosept) jako ochrona przeciwgrzybiczna. Cięcie tylko jak jest sucho i słonecznie, bo wrzosy atakuje szara pleśń.

    Nawóz - trochę za wczesnie. Nalezy pamiętać, że azot szybko w glebie znika i nie da się go sypać "na zapas" (chyba, ze to nawóz długodziałający)

  3. #10203

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Niby sa gatunki znoszace nasłonecznienie (np. "Sum & Substance", "Sun Power"), ale i tak zaleca się sadzenie w półcieniu - ładniejsze jest wybarwienie, liście nie blakną.
    a jakies inne rosliny, ktore moga zamaskowac brzegi wyzszych rabat (płotki) ? takie ktore lubia duzo slonca, co polecasz ?


    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Lilak Pink Perfume to mieszakniec Lilaka Meyera z drobnolistnym, czyli osiąga ok. 1,5 m wysokości. Zaletą jest to, że powtarza kwitnienie. Po pierwszym rzucie kwiatów można go przystrzyc, jeśli będzie za duży.
    o to swietnie, tylko ciezko dostac ta odmiane raczej

  4. #10204

    Domyślnie

    Dzięuję pięknie

  5. #10205
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SKula
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    2.673
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A może by tak zamówić u mnie projekt po prostu...
    Chociaż z zasady nie lubię projektować ogrodów w których właściciel jest przerazony, że rośliny mają liście i czasami w ogrodzie trzeba trochę popracować.
    a to są tacy?
    naprawdę??
    no to dla nich asfaltowe podwórko jedynie wchodzi w grę ....takie z namalowanymi klasami dla dziewczynek i boiskiem dla chłopców
    cudowny , nowoczesny i bezobsługowy ogród
    no ale jest i inne wyjście dla leniwych - zatrudnienie ogrodnika

  6. #10206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yaa Zobacz post
    a jakies inne rosliny, ktore moga zamaskowac brzegi wyzszych rabat (płotki) ? takie ktore lubia duzo slonca, co polecasz ?
    Bylina? iglak? Krzew? gleba?
    Tawuła japońska jest bezobsługowa.



    Cytat Napisał Yaa Zobacz post
    o to swietnie, tylko ciezko dostac ta odmiane raczej
    plantmar

  7. #10207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A może by tak zamówić u mnie projekt po prostu...
    Chociaż z zasady nie lubię projektować ogrodów w których właściciel jest przerazony, że rośliny mają liście i czasami w ogrodzie trzeba trochę popracować.
    nie jestem przerażona, ale pracuję w dużym ogrodzie u mamy, w którym jest dużo roślin listnych i wiem że wiąże się to z dodatkową pracą. Mój ogród będzie drugim w utrzymaniu moich rąk, poza tym mam dwoje małych dzieci i nie zamierzam zatrudniać ogrodnika, ale cóż ...jeśli mój ogród ma być ładny - to niech będą listne a jeśli zdrowie pozwoli to jakoś dam chyba radę
    Elfir, rozumiem Twój komentarz co do projektu....nie ma sprawy.
    więc może szczegóły omówimy w mailu: [email protected]?

  8. #10208
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lunarii

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    92-415
    Posty
    61

    Domyślnie

    Na moje piaski (SAP, PH 5.4) od strony południowej gdzie przylegają świerki 20 metrowe sąsiada zamierzam posadzić kilka drzew w piętrach. Jest to miejsce dość osłonięte od wiatru - 30 metrów na zachód las, 100 metrów na wschód las i wspomniane świerki od południa. Ten rejon najbliżej południa i granicy z sąsiadem jest w cieniu świerków. Szukam drzew na trzy rzędy. Wykombinowałem tak:

    - Tył - drzewa stosunkowo wysokie, szybko rosnące (jednak nie wyższe od 25 m)

    Najbardziej słoneczna lokalizacja z tyłu - Dąb Czerwony
    Mniej nasłonecznione - Klon pospolity Royal Red
    Jeszcze jakieś wysokie drzewo iglaste, które sobię poradzi w takim stanowisko ocienionym i piaszczystej glebie o odczynie lekko kwaśnym co możesz poradzić?

    Dalej rząd drzew niższych, ale nie karłowych. (~10 metrów)

    Jarzębina, Klon Polny, Świdośliwa, Czeremcha, Cis

    Rząd najniższy, najbliżej miejsca spędzania czasu - jednocześnie nieco mniej zacieniony, powiedzmy pół-cienisty.

    Tutaj chciałęm reprezentacyjne drzewa i biorąc pod uwagę na dobrą osłonę przed zimnymi wiatrami upodobałem sobie bardziej wrażliwe klony takie jak Shirasawy, Palmowy, Japoński,

    Czy coś takiego da rade?
    ,

  9. #10209

    Domyślnie

    Elfir a róż też jeszcze nie nawozić azotem?

  10. #10210

    Domyślnie

    Hej, mam mały problem. Mam w doniczce siewną konopię (na zajęcia), zaczyna usychać mimo nienajgorszego, naturalnego, światła i regularnego podlewania. Jaki nawóz, albo środek ochrony byś poleciła?

  11. #10211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jackthepricey Zobacz post
    Hej, mam mały problem. Mam w doniczce siewną konopię (na zajęcia), zaczyna usychać mimo nienajgorszego, naturalnego, światła i regularnego podlewania. Jaki nawóz, albo środek ochrony byś poleciła?

  12. #10212

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Bylina? iglak? Krzew? gleba?
    Tawuła japońska jest bezobsługowa.
    myslalam o czyms podobnym do funkii

    ale na ta tawułe tez popatrze, bezobslugowosc jest zachecająca, dzieki
    ale rozumiem ze mozna j a ciąc zeby nie byla wysoka ?





    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    plantmar
    no tak, nowosc to od razu i cena niezla...

  13. #10213

    Domyślnie

    Elfirku drogi, mam pytanie dotyczące traw ozdobnych.
    Czy ścinamy po zimie gatunki:
    - Carex Ice Dance
    - Festuca Galuca
    - tatarak trawiasty Ogon
    - Turzyca Bronze Form

    Pozdrawiam

  14. #10214

    Domyślnie

    Elfir ja też mam pytanie czy do wymurowanych dużych donic (2,5 m na 0,5m i wysokości 1 m ) z granitu wsadzić do środka styropian ? chciałabym tam posadzić kulki bukszpanowe na zmianę ze stipa i boję się czy nie będę przemarzać. Donice wymurowane są na ziemi tzn mają dostęp do ziemi od spodu a sam murek czyli jej ścianki są postawione na podmurówce. Dzięki za odpowiedz
    Ostatnio edytowane przez Bastki ; 20-03-2014 o 11:08
    Gosia

  15. #10215

    Domyślnie

    W ubiegłym roku założyliśmy trawnik; teraz wiosną powyrastało na nim mnóstwo tasznika i już sobie pięknie kwietnie jest tego w ch ... lerę; bawić się w ręczne wyrywanie, czy pryskać? Mam w domu FERNANDO, na dwuliścienne - pomoże?

  16. #10216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lunarii Zobacz post
    Jeszcze jakieś wysokie drzewo iglaste, które sobię poradzi w takim stanowisko ocienionym i piaszczystej glebie o odczynie lekko kwaśnym co możesz poradzić?
    Nie ma takiej. Wysokie cienioznośne to choina, ale wymaga gleb żyznych, wilgotnych.

    Cytat Napisał Lunarii Zobacz post
    Dalej rząd drzew niższych, ale nie karłowych. (~10 metrów)

    Jarzębina, Klon Polny, Świdośliwa, Czeremcha, Cis
    Na 10 m cisa to sobie poczekasz z 30 lat

    Cytat Napisał Lunarii Zobacz post
    Rząd najniższy, najbliżej miejsca spędzania czasu - jednocześnie nieco mniej zacieniony, powiedzmy pół-cienisty.

    Tutaj chciałęm reprezentacyjne drzewa i biorąc pod uwagę na dobrą osłonę przed zimnymi wiatrami upodobałem sobie bardziej wrażliwe klony takie jak Shirasawy, Palmowy, Japoński,

    Czy coś takiego da rade?
    ,
    Na suchym piasku klon palmowy, japoński?

  17. #10217
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał duduś Zobacz post
    Elfir a róż też jeszcze nie nawozić azotem?
    Róże nawozić wieloskładnikowym. Azot stymuluje tylko rozrost liści, a róże mają kwitnąc, więc przydałby się tez potas i fosfor.
    Najlepiej wiosną sypnąc kompostu.

  18. #10218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yaa Zobacz post
    myslalam o czyms podobnym do funkii

    ale na ta tawułe tez popatrze, bezobslugowosc jest zachecająca, dzieki
    ale rozumiem ze mozna j a ciąc zeby nie byla wysoka ?
    Tawułę japońską co roku scinasz na 10 cm nad ziemią
    Podobne do funki - bergenia.

    Cytat Napisał Yaa Zobacz post
    no tak, nowosc to od razu i cena niezla...
    Podobny jest lilak Meyera "Palibin" - tylko nie powtarza, ewentualnie we wrzesniu
    Ale jest też lilak drobnolistny "Superba" - nieco większy od palibina, ale powtarza.

  19. #10219
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał izaa Zobacz post
    Elfirku drogi, mam pytanie dotyczące traw ozdobnych.
    Czy ścinamy po zimie gatunki:
    Tylko, jak mają zniszczone liście.

  20. #10220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bastki Zobacz post
    Elfir ja też mam pytanie czy do wymurowanych dużych donic (2,5 m na 0,5m i wysokości 1 m ) z granitu wsadzić do środka styropian ? chciałabym tam posadzić kulki bukszpanowe na zmianę ze stipa i boję się czy nie będę przemarzać. Donice wymurowane są na ziemi tzn mają dostęp do ziemi od spodu a sam murek czyli jej ścianki są postawione na podmurówce. Dzięki za odpowiedz
    Ocieplałabym. Zwłaszcza, zę planujesz gatunek zimozielony, który, gdy gleba w donicy zamarznie, będzie cierpiał od suszy.

Strona 511 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony