dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 902
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 18033
  1. #101

    Domyślnie ...

    witam ,mam pytanie,wysialam pelargonię rabatową,roślinki mają już ok 4 cm.wypuściły 2 pary listków .Słyszałam że trzeba "uszczykiwać"listki aby ładnie się rozkrzewiala,tylko które te nowo powstałe czy te pierwsze?i czy w ogóle trzeba to robic?

  2. #102
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Markoto - to moze byc albo jaśmin nagokwiatowy

    albo leszczynowiec


    Niestety, zaden z nich nie ma "japonski" w drugim członie nazwy. Leszczynowiec moze byc ewentualnie "chiński".

    A w sprawie pelargoni: Na razie poczekaj jeszcze trochę niech ma z 5 listków. Uszczykiwac trzeba, jesli chcesz miec krzaczek, a nie jeden długi pęd. Uszczykuje sie najmłodszą parę liści właściwych. I tak co jakiś czas uszczykujesz na bocznych pędach, aż uzyskasz pożadana gęstośc krzaczka. Z tym, ze każde uszczyknięcie opóźnia wejscie rośliny w kwitnienie.

  3. #103

    Domyślnie

    Po uważnym czytaniu Twoich porad odnośnie żywopłotu nieformowanego stworzyłam taki oto
    1.Dereń Flavimera
    2.Dereń Sibirica Wargiegata
    3.Irga pomarszczona bullata
    4.Jaśminowiec wonny
    5.Barberys ottawski Superba
    6.Pęcherznica Lutea
    7.Tawuła VanHoutta
    Posadziłam te krzewy co 50cm. Każdy z tych krzewów posadziłam w grupach co 6m każdy. Żałuję tylko że nie przemieszałam je nawzajem.Sadziłam je w zeszłym tygodniiu. Czy radzisz mi żeby jeszcze coś poprawić i wymieszać je ze sobą? Czy już za póżno i zaszkodzę tym roślinkom.

  4. #104
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przytnij krótko pędy, zeby się dobrze rozkrzewiały. Pokrojowo najbardziej będa odbiegały derenie od reszty. Ich pedy są mocno wyprostowane i słabo rozgałęzione.

  5. #105

    Domyślnie

    Ale zdajesz sobie sprawę, e to duże drzewa, o srednicy po 20 latach u podstawy z 4 m. Jesli posadzisz od południa, bedziesz miała zacieniona działkę.
    Elfirku, uświadomiłaś mi właśnie że mam problem. U mnie na 30 metrach południowej granicy dzialki rosnie 7 drzew, ktore w przyszlosci osiagna po 10 m - 3 sosny czarne, 3 jodly olbrzymie i 1 kaliforniska. Od domu sa 20 metrow, ale i tak wolalabym nie miec tak duzej dzialki zacienionej...Drzewa na razie mają okolo 2 metrow...Zaczynam myslec czy czesci nie przesadzic, a sosen ksztaltowac na wzor bonsai...Pozdrowienia, Malgosia[/u]

  6. #106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    11małgosiu - myślę, że takie 2 m sosny i jodły nie przeżyją tego przesadzania, bo one mają korzeń palowy, głęboko się korzenią i raczej ciężko będzie

  7. #107

    Domyślnie

    A może masz jakiś pomysł co zrobić (jeśli w ogóle)...

  8. #108

    Domyślnie

    Szukam zalet cienia - świetne miejsce do uprawy różaneczników, tylko czy jodły są dobrym towarzystwem?

  9. #109
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    jak pytania, to mam pytanie
    Zakupiłam na allegro bulwy tawuł i funkii. Przysłali zgrabną paczke i OK. Ale śnieg leży!! Liczyłam, że przyśą, zakopię i po krzyku a tu nie ma jak. Więc pytania
    - ile i czy w ogóle mogą leżeć w CIEPŁYM domu,
    - może lepiej wystawić na taras w jakimś dodatkowym pudełku
    - a może wsadzić w ziemię mimo śniegu, w końcu mrozu nie ma, ledwo koło zera.
    Co robić, żeby się nie zmarnowały???

  10. #110

    Domyślnie

    po zakupieniu różnych korzonków (nie na allegro - ale to nie ważne), które były w suchym torfie wrzuciłam je do doniczek z ziemią(zieleńszym do góry) i siedzą w garażu - potem przesadzę, gdy będzie cieplej. (irysy hol, dalię, jeżówkę saponarię i takie żółte dość duże)
    podlałam

  11. #111
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    nie mam doniczek, nie mam chłodnego garażu, mam ciepły dom.
    Czy mogę wsadzić je dziś do ziemi?

    HELP

  12. #112

    Domyślnie Re: ...

    Cytat Napisał ALA MAJ
    ELFIR mam pytanie czy wysiane w domu surfinie trzeba pikować?tzn moje mają ok.2 cm ,wzeszły dość gęsto i ne wiem co z nimi teraz
    Nie wiem co wysialas ale nie sa to surfinie.
    Moze petunie, jesli tak to 2cm to najwyzszy czas na rozpikowanie.

  13. #113
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mariuszdro
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    793
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    nie mam doniczek, nie mam chłodnego garażu, mam ciepły dom.
    Czy mogę wsadzić je dziś do ziemi?

    HELP

    ja takie kłącza właśnie podpędzam w domu i wsadzę do gruntu takie fajne dorodne jak będzie ciepło, a to również z tego względu, że częśc mojego ogrodu jest jeszcze w fazie koncepcyjnej
    robię tak od dwóch lat i ma to taką zaletę, że przynajmniej widzisz co sadzisz

  14. #114
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    wsadziłam w doniczkę i na parapet.
    zobaczymy

  15. #115
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jodły jak najbardziej mogą rosnąc z różanecznikami.
    Duże drzewa iglaste da się przesadzić, ale należy je do tego przygotowac poprzez szkółkowanie. Czyli - wiosną nalezy podciąc korzenie w pewnej odległości od pnia. Przez lato roślina zregeneruje częsc bryły i wtedy na jesień się przesadza z młodymi korzonkami, które wyrosły blisko korzenia głównego.

  16. #116

    Domyślnie

    Dziekuje. Klaniam sie

  17. #117

    Domyślnie Re: ...

    Cytat Napisał pozeracz
    Cytat Napisał ALA MAJ
    ELFIR mam pytanie czy wysiane w domu surfinie trzeba pikować?tzn moje mają ok.2 cm ,wzeszły dość gęsto i ne wiem co z nimi teraz
    Nie wiem co wysialas ale nie sa to surfinie.
    Moze petunie, jesli tak to 2cm to najwyzszy czas na rozpikowanie.
    A ja wiem co wysiałam i są to SURFINIE.Z nasion zebranych w zeszłym roku .Już przepikowałam i na razie mają się dobrze.

  18. #118
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Pozeracz - surfinie też sa petuniami. Surfinia to nazwa handlowa mieszańca długopędowego petunii


    Ala Maj - wiesz też, ze twoje surfinie mogą wyglądac zupełnie inaczej niż te z których masz nasiona? Normalnym sposobem rozmnażania jest sadzonkowanie.

  19. #119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    Ala Maj - wiesz też, ze twoje surfinie mogą wyglądac zupełnie inaczej niż te z których masz nasiona? Normalnym sposobem rozmnażania jest sadzonkowanie.
    A nie sadzisz, że już in vitro ?
    Baby na targu sprzedają niby surfinie rozmnażane z nasion i ze "szczypek"
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  20. #120
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ok, normalny - w sensie zeby amatorsko zachowac cechy rosliny matecznej. lepiej?

Strona 6 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony