dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 61 z 902
Pokaż wyniki od 1.201 do 1.220 z 18033
  1. #1201

    Domyślnie

    Tak,to są takie duże irysy z wielgachnymi kwiatostanami.Kwitły 2 lata a od dwóch doopa.Pojawiają się liście ale po łodygach ani widu ani słychu.Dodam,że nie przekopywałam ich.Radzisz wykopać i ponownie wkopać?Teraz?Czy jak liście obumrą?Z góry dziękuję za odp.
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  2. #1202

    Domyślnie

    Aha,i jeszcze (jak już zawracam głowę-Podsypałam niechcący wiosną 2 cisy nawozem długodziałającym do iglaków.Potem zauważyłam,że zaczynają żółnkąć.Doczytałam gdzieś,że nie powinno się ich nawozić takim nawozem,wyjęłam część ziemi ale część nawozu już zdążyła się wchłonąć.Cisy żółkną na potęgę.Da się je odzyskać? Kupiłam dziś ASAHI SL Targetu i podlałam rozczynem roślinki.Pomoże?Czy raczej jak umarłemu kadzidło? W sumie nie jestem pewna czy te żółknięcie to od tego nawozu,czy przemarzły po prostu (rosną w donicach).Elfir mayday,mayday
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  3. #1203

    Domyślnie

    Witam, ja znów po prośbie, czy mogę opryskać chwasty Rundapem pod zwykłymi świerkami kłującymi, czy to im zaszodzi, czy też nie.
    Proszę również o poradę otóż wzdłuż płotu posadziłam w/w świerki, czy mogłabyś doradzić jakie roslinki dorastające góra do półtora metra mogłabym posadzić przed nimi od strony ogrodu aby nie było tak płasko. Jest mi obojętne czy będą to liście czy iglaki, mogą być różne gatunki. Ważne jest aby nie miały głebokich korzeni ponieważ mam tam rurę od oczyszczalni i nie chciałabym mieć za jakiś czas problemów. Ziemia to glina ale w dołku mogę stworzyć każde warunki. Dodam jeszcze, że w okolicach są posadzone rododendrony, azalia i aralia japońska.
    Serdecznie pozdrawiam.

  4. #1204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał iza mama gabora Zobacz post
    Tak,to są takie duże irysy z wielgachnymi kwiatostanami.Kwitły 2 lata a od dwóch doopa.Pojawiają się liście ale po łodygach ani widu ani słychu.Dodam,że nie przekopywałam ich.Radzisz wykopać i ponownie wkopać?Teraz?Czy jak liście obumrą?Z góry dziękuję za odp.
    Ich liście nie obumierają. Jak obumierają, znaczy mają grzyba
    Irysy to rośliny krótkowieczne. Co 3-4 lata należy je wykopywać, dzielić i sadzić na nowo. Taki zabieg przeprowadza się po kwitnieniu (w lipcu), ewentualnie na jesień.

  5. #1205
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał iza mama gabora Zobacz post
    Podsypałam niechcący wiosną 2 cisy nawozem długodziałającym do iglaków.
    To nie powinno mieć wpływu - zwłaszcza, że jest to nawóz wolnodziałający, czyli nie spali roślin. Cisy, jak każda roślina, wymaga składników odżywczych.
    Rozumiem, że były podlewane? Bo trochę późno na oznaki przemarznięcia. Acha, mam nadzieję, że nie sadziłaś w kwaśnym torfie?

  6. #1206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mruva Zobacz post
    czy mogę opryskać chwasty Rundapem pod zwykłymi świerkami kłującymi, czy to im zaszodzi, czy też nie.
    Jeśli herbicydem opryska się świerki to im zaszkodzi.

    Cytat Napisał mruva Zobacz post
    czy mogłabyś doradzić jakie roślinki dorastające góra do półtora metra mogłabym posadzić przed nimi od strony ogrodu aby nie było tak płasko.
    Może trawy ozdobne? Miskanty nadają się na gliny, tyle, że wymagają podlewania. Mają od 1 do 3 m wysokości, zależnie od odmiany.

  7. #1207

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję, pomysł ciekawy, rozejrzę się w tej sprawie. Zdaje się, że na forum jest ktoś kto takie trawy sprzedaje i doradza.

    Pozdrawiam

  8. #1208

    Domyślnie

    Elfir mam pytanie ale tym razem dotyczące kwiatów w doniczkach. Mam gliniane doniczki takie nie szkliwione i ostatnio pojawiła mi się na nich biała pleśn - do tego stopnia że nawet weszła na podstawkę i szafkę na której kwiatek stał.
    Nie wiem co z tym robić i dlaczego tak się dzieje. Inne kwiatki w tym samym pokoju które mam w plastikowych doniczkach nie mają żadnej pleśni.

    dzięki z góry za odpowiedz.

    P.S kupiłam jedna Hortensje do ogrodu w sobotę będę je sadzić ))

  9. #1209

    Domyślnie

    Dziękuję Elfirku - będą wiśnie. A teraz z innej beczki - jakiej grubości warstwa kory wysypana na włókninę zapobiegnie wzrostowi chwastów pod włókniną. Już wyjaśniam: na dużej części dziaki, tam gdzie ma nie być trawnika, w zeszłym roku, po wypaleniu chemią i wypieleniu położylam brązową włókninę którą planowalam przykryć korą. Ale zabrakło kasy i do dziś kory nie ma...W miejscach gdzie włóknina byla przyciśnięta np. cegłami nic nie urosło, ale w pozostałych pod włókniną rosną dwa-trzy rodzaje chwastów. Porobiły się bacharzyny, wygląda to okropnie. Mam dość - już mi ręce opadają. Chcę choć w tej obrobionej w zeszłym roku części działki pozbyć się chwastów definitywnie - żeby to jakoś wyglądało zanim rozrosną się posadzone rośliny. Muszę w końcu kupić kilka metrow 3 kory i rozłożyć. Pamiętam, że kiedyś pisałaś, że bez włókniny potrzebna jest co najmniej 5cm warstwa kory żeby zapobiec wzrostowi chwastów...
    Tak więc mogę:
    - darować sobie tą włokninę i nasypać dużo kory, albo
    - nasypać cienką warstwę kory która wystarczająco obciąży włokninę - jaka to powinna być warstwa ?
    Przypuszczam, że lepszy efekt dałaby włókina czarna, a nie brązowa - pewnie mniej świata by docierało do ziemii, więc jeśli już - na kolejne obszary dokupię pewnie czarną.
    Przyznam się też, że podeszłam do sprawy ambitnie i posadzilam we włókninie trochę skupisk roślin zadarniajacych - barwinka, trzmieliny. To jest dopiero zabawa, żeby umożliwiać im pokrywanie nowych obszarów - nożyczki i kamienie są w ciągłym użyciu. Praca na długie lata...

  10. #1210

    Domyślnie

    Elfir-dziękuję
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  11. #1211

    Domyślnie

    Hej Elfir
    mam pytanko dotyczace trawy; ktos ostatnio pisal o koniczyenie w trawie, tez mam jej sporo - nawet bardzo duzo; pisalas zeby posypac trawe srodkiem na dwuliscienne (o ile dobrze pamietam); ale czy mloda trawe posiana w tym roku tez moge posypac ? bo czytalam ze sie nie powinno ? jak to jest ?

    mam tez pytanie dotyczace roz - liscie zaczely mi zolknac i pojawily sie na nich rdzawe plamy; poradz mi prosze dobry srodek ale taki gotowy juz do uzycia ; zdjecia dolacze wieczorkiem

    dzieki

  12. #1212
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mruva Zobacz post
    Bardzo dziękuję, pomysł ciekawy, rozejrzę się w tej sprawie. Zdaje się, że na forum jest ktoś kto takie trawy sprzedaje i doradza.
    Surowiński, a w okolicach Poznania - Smal www.trawki.pl

  13. #1213
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał anula302 Zobacz post
    Mam gliniane doniczki takie nie szkliwione i ostatnio pojawiła mi się na nich biała pleśn -
    Pleśń czy wykwity solne?

  14. #1214
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał 11małgosia Zobacz post
    posadzilam we włókninie trochę skupisk roślin zadarniajacych - barwinka, trzmieliny. To jest dopiero zabawa, żeby umożliwiać im pokrywanie nowych obszarów - nożyczki i kamienie są w ciągłym użyciu. Praca na długie lata...
    Zasadniczo sypie się te 5 cm. Ale to jest za mało by zapobiec wyrastaniu (musiałoby być tak z 20 cm i tylko świeża, zanim samorzutnie się skompostuje). Cieńsza warstwa jednak jest łatwo zwiewana przez wiatry, bo szybciej się przesusza. Kora służy jako ściółka do utrzymywania wilgotności gleby a nie inhibitor wzrostu chwastów.
    To nie jest tak, ze włóknina eliminuje chwasty. Ona tylko pomaga w walce z nimi.
    I fakt, stosuje się wyłącznie czarne włókniny. W taki upał jak dziś chwasty się dosłownie gotują pod nimi.

  15. #1215
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ida i jacek Zobacz post
    mam pytanko dotyczace trawy; ktos ostatnio pisal o koniczyenie w trawie, tez mam jej sporo - nawet bardzo duzo; pisalas zeby posypac trawe srodkiem na dwuliscienne (o ile dobrze pamietam); ale czy mloda trawe posiana w tym roku tez moge posypac ? bo czytalam ze sie nie powinno ? jak to jest ?
    mam tez pytanie dotyczace roz - liscie zaczely mi zolknac i pojawily sie na nich rdzawe plamy; poradz mi prosze dobry srodek ale taki gotowy juz do uzycia ;
    Jeśli chodzi o herbicydy to lepiej wydusić koniczynę, jak jest młoda i najwyżej dosiać trawy, niz pozwolić by to koniczyna wydusiła trawę.
    Jesli chodzi o róże to są dwie najpopularniejsze choroby: czarna plamistość liści i mączniak prawdziwy. A tej zimnej wiosny panoszy się szara pleśń. Poza tym kilka innych, ale rzadziej spotykanych.
    Tutaj masz linka do zdjęć z objawami: http://www.oczarjk.pl/index.php?act=258

    Nie ma środków gotowych do pryskania (np. w sprayu) na choroby grzybowe. Trzeba zawsze je rozcieńczyć we wodzie.

  16. #1216
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Elfir, chodzi o naszą brzoskwinię.

    Jak Pan Bóg przykazał, lałam w jesieni Miedzianem, na wiosnę Syllitem i od jakiegoś czasu widzę, że nie obroniła się przed kędzierzawością. Dlaczego?
    Zrywam porażone liście i pakuję do ogniska i nie wiem, lać brzoskwinię czymś, czy nie o tej porze?

  17. #1217

    Domyślnie

    Elfir dziekuje za odpowiedz, chyba udalo mi sie dzieki Tobie przekonac meza o wyplenieniu koniczynki jeszcze w tym roku

    strona z objawami jest super, ale jak patrze na te zdjecia to prawie przy kazdym objawie znajdzie sie zdjecie ktore pasuje do moich rozyczek;
    popatrze sie jesczze na moje roze i moze cos wywnioskuje (zapomnialam zrobic zdjecia )

  18. #1218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Słoneczko - nie wiem. może masz wrażliwą odmianę?

  19. #1219

    Domyślnie

    Niestety właśnie pleśń - byłam w szoku jak to zobaczyłam

  20. #1220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    anula. W takim razie ziemia zbyt zbita i mokra.
    Wyciągnij rośliny, doniczki oczyść, wymyj pod gorącą wodą i przesusz. Rośliny otrzep z nadmiaru ziemi i przesadź do nowej ziemi. Mieszanki ziemi ze sklepów nie są zbyt dobre (prawie sam torf). Lepiej wymieszać je ze zwykłą ziemią z ogródka.

Strona 61 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony